Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

jedna_vrana

Rick Carver: „Keď pre mňa pracuješ, znamená to, že si môj.“ Film s dobre obsadenými úlohami, hlavne Michaelovi Shannonovi úloha vyšla. Nič, čo ako divák uvidíte a pochopíte, nie je príjemné. Asi sa budete čudovať, či to naozaj  takto v tej krajine netušených možností a splnených snov môže fungovať. Rick a Dennis vlastne len robia špinavú prácu, ani by ich nebolo za čo odsudzovať, podobne, ako neodsudzujeme vyhadzovača z baru. Lenže je tu príležitosť na machinácie v oblasti realít. A tak sa aktéri musia rozhodnúť, do akej miery sú ochotní pošpiniť si ruky. Strata bodov za nulové prekvapenie, film skončí presne tak, ako si myslíte. ()

andrii

A jedinec, sám mudrující oběť, bude nucen mít žaludek, fakticky vzít za kliku démonické demolice šedé eminence, prašivých praktik. Brát klíče ostatním, aby odemkl ten svůj. Světlo znovu usedlo na křeslo prázdných, tichých pokojů, na zpustlé, zarostlé, zaprášené verandy. Ponížené, poničené nepokoji vrchnosti doby. Před stovkou dát stopku stokám v zemi strýčka Sama. Zazdít obvod bankrotů. ()

Tosi

Výborně napsaný thriller o zvráceně fungujícím trhu s nemovitostmi. Zpočátku dva rozdílné pohledy na typický boj dobra proti zkorumpovanému podnikání, dostávají díky smlouvě s d'áblem jiný rozměr. "99 Homes" je citově hodně manipulativní film, ve kterém režisér šikovně pracuje se soucitem nad člověkem, který ztratí domov, ale hned vzápětí dokáže ohnout páteř a zařadit se právě mezi ty lidi, kteří jeho rodinu připravili o bydlení. Přesvědčivý Andrew Garfield pohybující se mezi kladnou a zápornou postavou vs. nemilosrdný a bezcharakterní Michael Shannon. ()

anglanek

Excelentni výkon Andrew Garfielda mě totálně prišpendlil do houpacího křesla a celou tu dobu jsem polykal na suchoprázdno..přestože jsem měl piváky na dosah v lednici metr od křesla, ale nebyl čas si pro ne zajit... a k filmu asi tak,že po dlouhy době pořádně a dopodrobna propracovany a pravdivy scénař na adresu zmrdů a podvodniků. co tě dokážou totálně zničit a zašlapat do země a je jim to uplne jedno viz Pan SOKOL a jeho parta,, tak proto radeji přihodím pár pětek navíc a vystojim si frontu na Český fuck Pošte .. dostanu složenky do ruky.a..pak mě můze i Pan Sokol vyčadit.....Film doporučuji . ()

hanagi

Kšeft s lidskou bídou a utrpením holt funguje vždy, všude a v každé době. A vždycky se na něm dá vydělat, pokud teda máte dostatečně silný žaludek. ()

terunka003

Dost zajímavý film o nekompromisním zabavováním nemovitého majetku neplatičům. Michael Shannon excelentní, Andrew Garfield má potenciál. ..občas to bylo dost kruté.. (viděno minulý rok, stále ho mám v živé paměti) ()

zigíš

Atmosférou ne nepodobné nightcrawlerovi, žel bez klimaxu co by z toho všeho -shlédnutého- udělal něco víc, než jen předvídatelné drama o vykoupení (!) škoda, casting je přesný a námět aktuálně mrazivý ..70% ()

drackula

Veľmi dobre zvolená téma a skvele podané konkrétne osudy rodín, ktoré kríza nemilosrdne zomlela. Od momentu, keď sa Nash pridá na stranu nemilosrdného realitného makléra, začína byť film moc predvídateľný a predvádza len klišé, v ktorom je idealista konfrontovaný zo surovým biznisom. Záver bol taký nejaký a okrem toho, že sa nám hlavný hrdina zosypal, nepriniesol prakticky nič zaujímavé. 60% ()

Luteka

No tak moc nevím, co se nám to básník (režísér) snažil říct ... Že jsou lidi svině? No tak to snad víme všichni. Že jde každý po penězích a neohlíží se na okolí? No tak to je také jasné, jak facka. Že většína básníků (režisérů) neumí dotáhnout myšlenku do konce? To přeci také víme. Tak díky za tyto "nové" objevy. ()

Forsberg11

Obrovské prekvapko. 99 Homes je skvelý film s neuveriteľne silnými scénami a fantastickým hereckým obsadením. Dej je tak pútavo vystavaný a prepracovaný, že som počas celej stopáže takmer ani nedýchal. Téma, ktorej sa venuje je v dnešnej dobe maximálne aktuálna a nikdy by som sa do podobnej situácie nechcel dostať. Pri tom prvom vysťahovaní mi až nebolo dobre. Veľmi intenzívna a srdcervúca scéna. Celkovo výborne spracovaná záležitosť. 80 %!! ()

sedm.1

99 domovů mělo od začátku našlápnuto k pětihvězdičkovému hodnocení, a i když se to nakonec kvůli zpackanému závěru pokazilo, tak přesto je můj výsledný dojem z této podívané pořád na vážně vysoké úrovni, a to především díky parádní zápletce, která má až na pointu sakra koule, má hlavu a patu, má spád, je nápaditá, dynamická, strhující, prostě filmová pecka ze světa, který je fakt krutý, nekompromisní, ovšem zároveň ani trochu tak černobílý, jak se zde snaží podat tvůrci. Já tu tedy nechci rozvíjet nějaké své hlubokomyslné názory, ale prostě zobrazení minimálně všech hlavních postav a vlastně i ústřední podstaty zápletky tu neberu úplně za spravedlivě rozdělené, ale jen tedy ve vážně hodně velké zkratce, ,,Když neplatíš, tak co chceš?´´. Jasně, všechny ty banky a nastalá situace, které využili všechny ty bezcitné hyeny, je jedna věc, samozřejmě i zde správně označené za ryzí zlo, na druhou stranu ale opravdu jednoduše, všeobecně, vezmu si jakoukoliv, na cokoliv půjčku a platím, tak mám, soused si vezme tu samou půjčku, neplatí, ale i přesto má mít to samé co já? Takhle by to také přeci ale nemělo fungovat, ne?, což zde ovšem tvůrci jaksi neberou v potaz, no prostě nevím, samozřejmě že to není zas až tak jednoduché, ale chci tím prostě jen říct, že zde má ve spoustě ohledech i ústřední arcipadouch pravdu a za mě se zde vše až příliš přiklání na jednu stranu. Nyní ale již k filmu. Parádní zápletku jsem již tedy zmínil, k ní lze pak určitě připočíst i působivou atmosféru, velké množství napětí, silné emoce, působivě vygradované dramatické situace a samozřejmě výrazné herecké výkony, to vše zkrátka dělá z 99 domovů úžasný filmový zážitek, ovšem v závěru zkažený též již zmiňovaným přemoralizovaným vyústěním, které působí silně nevěrohodně, slabošsky a ve kterém kraluje hollywoodský ufňukátek číslo 1, Andrew Garfield, z něhož mi právě v této pasáži bylo zle snad ještě víc než kdy jindy, ten by si to ukňourané herectví měl fakt nechat patentovat, no děs. Jelikož na celou tu zápletku bude mít většina diváků ale odlišný názor než já a naopak stejný jako tvůrci, tak budou Garfieldovo přehnané šáhnutí si do svědomí vítat a jistě si tak celý tento již tak nadprůměrný snímek užijí ještě o něco víc. ()

Loki_Six

"Don't be soft. Do you think America give a flying rats ass about you or me? America doesn't bail out the losers. America was built by bailing out winners. By rigging a nation of the winners, for the winners, by the winners." ()

ruhebitte2010

Určitě zajímavé téma a slušně pojatý film. Hypotéka je břemeno, na druhou stranu by bez ní mnoho lidí nikdy nedosáhlo na vlastní bydlení a platit komerční nájem nemusí být zrovna 2x výhodné. No a že každý se snaží okrást každého, tak bohužel značná část lidstva funguje. ()

kolemjdouc

Pod pozlátkem se skrývá chamtivost  šmejdů, kterým to pokrývá zákon.Jako u nás.Možná že američtí Indiáni vyhnáni do rezervarcí jsou šťastnější ()

Milky.

Murrica in a nutshell. Země svobody. Smutné ale je, že Carver měl naprostou pravdu. Když na něco nemám tak si to nekupuju. Argumenty "Mám platit sobě na hypotéku nebo někomu jinému na podnájem?" už v době extrémně předražených nemovitostí dávno neplatí. Můžeš si platit na hypotéku, ale dokud nedoplatíš poslední korunu, tak barák stejně nemáš. Což znamená třeba 30 let. Velmi aktuální film a bude čímdál aktuálnější i v ČR, kde je pro mnoho lidí hypotéka v podstatě norma. Nemáš hypotéku? Jsi divný!!!! Škoda toho useknutého konce, čekal jsem nějakou dohru, vlastně to skončilo v nejlepším.. ()

betyn

Skvěle zahrané, reálné drama, které nabízí v jednom filmu dva pohledy na daný problém. No neberte to! ()

KNTRFKT

Obřezaní kokoti - výběr - aneb i takhle se dá okomentovat film. Teď už ale k věci. Wow. Depkoidní rajblovák tý nejvyšší kvality a já jen seděl a čuměl s otevřenou hubou. Garfield hraje! Hraje jako muž! O Shannonovi není třeba pět ódy, on ví, že je mistr svého řemesla. Tudíž nezbývá nic jiného, než tleskat. V podstatě je to téma Sázky na nejistotu, akorát se věnuje jiným detailům stejného problému. Dlouho jsem neměl takovou chuť vzít si hypotéku. ()

GOREGASM

Tématicky zajímavé sociální drama, ke kterému jsem ve svém hodnocení možná zbytečně tvrdý, ale k dokonalosti mu přecijen chybělo více syrovosti v diváckém prožitku. Story sice načrtne morální houpačky a následné dilema hlavního hrdiny, ale pod pomyslnou pokličku hrdinovy rozpolcenosti se jí daří párkrát nahlédnout, ale pod kůži se mu nedostane. Přitom Garfield (nemyslím tím toho kocoura) by na to měl a Michael Shannon povyšuje řemeslo realitního agenta do polohy nekompromisní svině. Právě jejich společné scény jsou vrcholem a jasným tahákem, proč si 99 Homes pustit. 70% ()