Pokud budu někdy odsouzen na základě falešného obvinění k výkonu trestu odnětí svobody, tak uteču do Berouna, protože tam mne nikdo nebude hledat a v přestrojení za Leoše Mareše tam budu svádět místní slečny. Pan King je však Američan, který věří v systém a do vězení hodlá nastoupit i přes svou nevinu. Za to mu gratuluji a musím uznat, že jeho příprava na pobyt za mřížemi v sobě nějakou tu zábavu měla. Většinou ji tedy obstarával Darnell, který si dosud nepoznanou roli zkušeného kriminálníka skutečně užíval, ale snaha zhýčkaného bankéře vypadat tvrďácky taky měla své světlé chvilky.(20.8.2015)

Will Ferrell je vážně hovado každý jeho film je šíleně ujetý a tenhle na tom není jinak. Ještě je mu tu k dispozici Kevin Hart což je nastupující generace a taky umí řádně zatopit pod kotlem. Šílené scény jsou tu skoro pořád a příprava floutka na basu aby z něho neudělali holku pro všechno je tu skvělá. Nehledejte tu nějaký scénář nebo příběh ten je klasicky lehce podobný filmu Big Stan. Za mě 100 minut zábavy a oddechu.(13.6.2015)

"Myslim, ze vim, kdo zabil 2 Paca" byla jedna z nejtvrdsich hlasek Willa Ferrella ever... :D Spousta povedenych tematickych vtipku, bohuzel i nejaka ta ridsi omacka. Trvalo mi minimalne tretinu filmu, nez pro me spoluprace techto dvou blaznu zacala opravdu fungovat a davat "smysl". Coby fanaticky priznivec Willa Ferrella jsem cekal nepatrne vice. Ale mozna jsem jen nemel kompatibilni naladu na podobne fekalni typ extremni zabavy.(28.7.2015)

Klasické ferrellovky nikdy nebyly o kdovíjak promyšleném příbehu, dílčí zápletky a motivy, zjednodušeně řečeno, spíše generovaly situace, kde hlavní protagonista (obvykle postava nesmírně sebevědomého, ale zároveň dost hloupého a natvrdlého jedince) vršil jeden bizarní gag hraničící s mírou únosnosti za druhým, tím strhával pozornost sám na sebe jako herce a narušoval tak vyprávění, které divák vnímal až jako druhotné. V Zocelovací kůře, lehké variaci na Záměnu z roku 1983, nicméně Ferrellovy gagy nejsou natolik dominantní a není dominantní ani samotný Ferrell (Hart se mu vyrovná, v některých momentech ho dokonce přehrává). Divák se tak může více soustředit na příběh a ten je samozřejmě až příliš prostý, aby se to odrazilo v celkovém přijetí, resp. hodnocení filmu.(16.6.2015)

• Litvicek

Takhle zklamaný jsem byl naposled, když jsem musel odmítnout nákup nějakého menu v McDonald´s kvůli mé dietě. Ty pičo, jak já jsem se na to menu těšil, slintal, natřásal, skandoval název toho menu ale prostě ne, jdeme do formy, žádné sračky si do těla nebudeme pouštět. Ah, kéž bych si tuhle sračku taky nepustil k tělu. Kombinace Ferrel a Hart zní slibně, jelikož minimálně ten Ferrell v posledních letech moc nezklamal ale tady? Ježiši, scény tu prostě nefungují. Divák se nemá nad čím nadchnout, protože tam není nic, co by již neviděl a skrze ten suchý, nesmyslný humor, který je nám předhazován, to taky nejde. Komedie jako žánr tady tedy hodně padá na dno. Co to zabíjí nejvíce? Logika. Tvůrci absolutně serou na nějaké racionálně postavené scény. Ne, uděláme si to po svém, dáme tam pár gagů, ať se blbečci zasmějou a na konci vykouzlíme jednu "akční" scénu s happy konečníkem. Co je nejhorší? Že ty kurvy na tak zpackané práci ještě vydělávají těžké love.. To je ta největší ironie. Nedělám to často, nerad zrovna tohle kritizuji ale vzhledem k tomu, jak moc jsem se na to těšil a jak moc jsem se u toho zklamal, tomu musím dát jenom jednu hvězdu. Na tohle se jistě již nikdy nepodívám.(18.6.2015)

• T.I.

• - Natáčení probíhalo v New Orleans v USA. (willy1)

• - Postava, kterou hraje Kevin Hart, se jmenuje Darnell, což je Hartovo pravé prostřední jméno. (Káronoš)

• - Kevin Hart (Darnell Lewis) bol vo svojich 17-tich rokoch vo väzení. (Hudakfilms)