Když je manažer rizikového milionářského investičního fondu James King (Will Ferrell) dopaden za podvod a má jít sedět do San Quentinu, dá mu soudce 30 dnů, aby si mohl dát do pořádku své záležitosti. Zoufalý James se obrátí na Darnella Lewise (Kevin Hart), aby ho připravil na život za mřížemi. Ale navzdory Jamesovu názoru na motorkáře, Darnell je tvrdě pracující živnostník, který nikdy nedostal ani pokutu za špatné parkování, natož aby byl kdy ve vězení. Oba muži společně dělají všechno, aby se z Jamese stal „tvrďák", a během této přípravy zjišťují, jak se v mnoha věcech mýlili - včetně názoru jeden na druhého. (Freeman Ent.)

Trailer 3

Malarkey

Kevin Hart a Will Ferrell jsou docela dobrá dvojka. Popravdě se mi dlouho nestalo, abych ze dvojky, kde jeden je bílej a druhej je černej, měl takovou radost, jako právě tady. Sice to občas bylo bláznivý až moc, což se právě u těhlech dvou blbců dá čekat, ale na druhou stranu to splnilo moje očekávání a i když tam bylo pár slabších scén, celkově vzato jsem se u Zocelovací kúry suprově pobavil. ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud budu někdy odsouzen na základě falešného obvinění k výkonu trestu odnětí svobody, tak uteču do Berouna, protože tam mne nikdo nebude hledat a v přestrojení za Leoše Mareše tam budu svádět místní slečny. Pan King je však Američan, který věří v systém a do vězení hodlá nastoupit i přes svou nevinu. Za to mu gratuluji a musím uznat, že jeho příprava na pobyt za mřížemi v sobě nějakou tu zábavu měla. Většinou ji tedy obstarával Darnell, který si dosud nepoznanou roli zkušeného kriminálníka skutečně užíval, ale snaha zhýčkaného bankéře vypadat tvrďácky taky měla své světlé chvilky. ()

Slasher

Takže natvrdlej běloch (Ferrell) a ukecanej černoch (Hart), tohle byl pro mě komediální dream team a celkem jsem se pobavil, ale čekal to přeci jen větší, taky ještě pořád nadšený z THE INTERVIEW... Říkám si, co bych tu zmínil za scénu jaká mě fakt dostala, ale nevybavím si. Ale kdo má rád tyhle nasprostlý, hloupý, ale stejně tak milý americký komedie, nebude mít s GET HARD problém. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $90,411,453Tržby Celosvetovo $106,511,453Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,265,136 //počet predaných kusov 229,990Tržby za predaj DVD v USA $10,379,909 //počet predaných kusov 628,220║ ono to ani nemá zlý námet na komédiu, len má to prašteného Willa Ferrella, ktorý to poserie hneď na začiatku svojou neomalenou tlamou, keď sa snaží zabávať svojimi podprahovými gagmi, ktoré splnia účel len v rámci otravnosti alebo znechutenia, nie zábavnosti, po samoúčelnej prvej tretine to začne čosi mať do seba a dokáže to sem tam aj dobre pobaviť /45%/ ()

tron

Mám rád Willa Ferrella, najjemnejšieho, najnežnejšieho a pritom najbrutálnejšieho člena Frat Packu. Je to proste maniak! Ale maniak s dobrým srdcom. Preto je smutné, že sa niekedy drží bokom. Občas je až nepochopiteľne krotký, obyčajný a nevýrazný. Zavraždil tým už viacero filmov. Vrátane tohto obávam sa. Hart je ešte otravnejší, ako Chris Tucker a scenár je jedno obrovské, zastarané klišé (hádajte, kto stojí za celým finančným podvodom). Pritom zápletka o prípravách na odchod do basy super, dala sa z nej vytrieskať filmová séria. Zostalo však pri jednom filme a už to je o jeden viac, ako bolo nutné. Smiať sa pravdepodobne nebudete. Ani potenciálne vtipné scény (rasistický gang, nôž v hlave) nie sú vtipné. Občas je to dokonca trápne; asi ako keď expert na zábavu rozpráva vtip skupinke ľudí, kde nikto nemá ANI MILIMETER zmyslu pre humor. Uškrnul som sa tuším len raz (opica). Ale čo sa týka blowjobu na záchode... ehm! ()

• Natáčení probíhalo v New Orleans v USA. (willy1)
  • Postava, kterou hraje Kevin Hart, se jmenuje Darnell, což je Hartovo pravé prostřední jméno. (Káronoš)

Související novinky

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné…