Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

eSakk odpad!

Bože proč sem na to chodil??!!! Kravina o ničem. .. Fakt lituji těch peněz. Absolutně podprůměrnej horror, kde se dalo čekat 98% jump scarů. Hodinu čumím na to, jak idioti, který neumí prokopnout okno a utéct prochází domem sem a tam a slepej dědek, kterej má mimochodem čuch vyvinutej jako pes je tam honí a teleportuje se rychlostí světla na jiný místa. Nechápu hodnocení drtivé většiny. ()

Zoltar78

Tak tohle byla fakt parádička! Stephen Lang je zatraceně hustej fucking bad-ass! Být na místě zlodějů s tímhle ostrým týpkem uvězněný v jeho vlastním domě, kde podlaha vrže jak dveře od chlíva, tak se na místě pochčiju a poseru jak sousedovic Alík před mísou špekáčků. Opuštěné a ošuntělé předměstí Detroitu, starý dům se spoustou tajemných místností, chodeb, tunelů a sklepů, mezi tím vším se s neskutečnou lehkostí a přesností pohybující se slepý válečný veterán, který se právě nasral a jeho rotvajler taky... Všeho z toho je ve filmu patřičně využito a já jsem doslova nadšenej! Fede Alvarez si u mě po slabém remaku Evil Dead tímto napravil reputaci a velmi se těším co nám naservíruje příště. Pro mě zdá se top horor/thriller tohoto roku! ()

Viny95501

Škoda tohoto režiséra, že ho viac nevyužívaju. :D Jeden poriadný nápad, a schová do vačku aj Jamesa Wana. Zatial: Evil Dead (2013) a Don't Breathe (2016)...držím Alvarezovi palce pri ďalšom projekte. ()

Petr59

Existuje plno filmů. Některé filmy jsou prostě nejlepší a pak jsou filmy, které jsou ještě o třídu výš. Bez konkurence, geniální, inteligentní, fascinující. Takových filmů je hodně málo, ale Smrt ve tmě mezi ně rozhodně patří. Už jsem viděl hodně úžasných filmů, ale tak skvělý thriller a řemeslně natočený film jsem už dlouho neviděl a asi už dlouho ani neuvidím. Tohle je fakt super pecka, o které by se dala napsat slušně dlouhá maturitní slohová práce. Skutečně nechápu ty, kterým se tento film nelíbí, to jako fakt ne. Každý film má nějaké nedostatky, nebo logické chyby, ale tady je to všechno velmi vynahrazeno. Zdaleka se jedná o nejlepší thriller co znám, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy v kině viděl a rozhodně to patří k nejlepším letošním filmům. Samozřejmě, že o horor se příliš nejedná. Pokud bychom chtěli film nazvat hororem, tak určitě by prorazil i v tomto žánru, protože disponuje s mrazivou atmosférou. Ale je to spíše thriller a dost dobrý thriller. Už trailer se mi velmi líbil a film mé očekávání ještě překonal.... Tak příběh sám o sobě je vcelku originální a hlavně je originálně zpracovaný. Téměř celé se to odehrává v jednom domě a v okolí domu a o to je to lepší. Je to soustředěné na detail. Je využitá každá místnost v domě a různé předměty (kladivo), což by vás ani nenapadlo. Je to v každém ohledu velmi promyšlené, chytré, překvapivé a šokující... Je mi úplně jedno, jaké má kdo ke krádežím motivy. I kdyby ty motivy byly sebevíce šlechetné, tak jít okrást starého, slepého a osamoceného muže, který přišel za války v Iráku o zrak a přišel i o svoji dceru, je tak sprosté a amorální, že těm mladým lidem nejde ani fandit. Prostě jim nemůžete fandit, protože tohle je opravdu amorální na druhou. Když ten muž nemá dobré zdraví (přijít o zrak je asi jedna z nejhorších věcí, co se vám může stát), nemá ani lásku (dcera mu zemře a je osamocený) a peníze jsou jediné co má a oni přijdou a i to mu chtějí vzít... To, že Jane Levy je sympaťačka a myslí to dobře je pravda. Ale u soudu by také nemohla argumentovat s tím, že ukradla peníze kvůli tomu, aby se odstěhovala se svoji sestrou od despotické mámy. Kdybychom to takhle měli brát, tak se můžeme okrádat navzájem a vymýšlet si sebelepší záminky. Takhle to nefunguje, na krádež nemá nikdo právo a zvlášť okrást slepého. Takže je vám asi úplně jasné, komu jsem fandil. Nehledě na to, že co se hereckých výkonů týče, tak Stephen Lang byl prostě oslnivý. To co dokázal patří k nejlepším hereckým výkonům, co jsem kdy viděl. Perfektní "záporák", který si vás zkrátka získá. Neříkám, že je svatoušek a nevyvracím, že je to psychopat. Ale fandil jsem mu, protože byl v roli oběti a dobře se se svými narušiteli vypořádal. Stephen Lang by teď měl rozhodně dostávat nabídku obsazení do prestižních filmů. Na něm ten film vlastně jako stojí. Ale ani ostatní postavy nebyly špatné. Herecké výkony byly u všech nadprůměrné a všichni byli přesvědčiví. Emoce tam jenom jiskřily a tak trochu se člověk uměl vcítit do každého. Samozřejmě, že film hodně stojí na atmosféře, což se vyplatilo. Žádné potoky krve, brutální vraždy, strašidla ze skříně, duchové ze strašidelného hřbitova. Jen jeden slepý veterán, kterého není rozumné přijít v noci okrást. Film se trochu rozjíždí a jakmile přijde noc a zlodějíčci jdou na věc, tak už se ani na hodinky nepodíváte. Film má úžasné tempo a pořád se něco děje. Téměř všechny scény jsou dokonalé. Film je nepředvídatelný, mnohdy se stane něco, co jste neočekávali nebo jste očekávali něco úplně jiného. Velmi to působí na psychiku a dostane vás to. Fungují i lekačky a akční scény. Jak film plyne, tak je děj více a více zamotanější a postupně to graduje. Mnozí asi řeknou, že finále bylo příliš natahované. Něco na tom asi bude, ale zase je to lepší, než to odfláknout. Vždyť vyvrcholení filmu má být ta nejlepší část. A hodně tomu dodal i slepcův agresivní pes. Nakonec to skončilo přežitím Jane Levy a "porážkou" slepce, jenže on nakonec přežil a je to otevřené pro pokračování, za které bych byl vděčný a určitě by to byl chytrý tah (i co se zisku týče). Rozhodně by film hodně znehodnotilo, kdyby Stephen Lang nakonec zemřel, už jen kvůli tomu, že po celý film byl v pozici toho lepšího a silnějšího, i přes svůj handicap. Takže pokračování se dá očekávat.... Ještě byly i zajímavé vztahy mezi postavami. Mám rád temné, psychologické a promyšlené filmy s nějakým hlubším příběhem a tento film to splnil, protože tady se vše hodně odvíjí od psychiky postav. Vztahy mezi třemi zloději jsou jen naznačené a mohlo se jít možná trochu hlouběji, ale to by film musel přidat 10 - 15 minut na stopáži.... Takže je to snad dokonalé, silných pět hvězdiček (film by si zasloužil daleko víc, pět hvězdiček by bylo adekvátních jen pro Stephena Langa). Doporučuji, je to úžasný zážitek. Je to skvělý film. () (méně) (více)

klarajaja

Dámy a pánové! Tento film mi naháněl husí kůži od začátku do konce, tolik nečekaných zvratů jsem ani v nejmenším nečekala. Zlo které ze sebe vyzařoval slepec Stephen Lang mě v tomto filmu opravdu překvapil a hereckým výkonem mě nadchnul! Tento film určitě zařadím mezi TOP 10 nejlepších filmů za rok 2016! Jediné co mě na tomto filmu vytáčí je jeho název "Smrt ve tmě".... absolutně se nehodí! Lepší by byl 100% překlad "Nedýchej!". 95% !!!!! ()

matolos1

Perfektná atmosféra, výborní herci, hranie s kamerou dokonalé. Všetko tu funguje. Nápad so slepcom občas pri niektorých scénach pritiahnutí za vlasy ale celkový dojem je stále vysoko pozitívny. So vstupom do bytu sa všetky nápady začali striedať jeden za druhým a bolo vidieť tu vynikajúcu scenárovú prepracovanosť. Zatiaľ sa nehanbím povedať , že som videl najlepší film tohto roka. ()

Cechyno4

Plná palba naprosto bez výčitek. Originální, atmosférické, plné zvratů, prostě skvělé. Bavil jsem se od začátku do konce. Doporučuji. ()

DonBraso

Alvarez natočil vlastně to stejný jako Lesní duch z roku 2013,kdy mu za zadkem číhal taktéž Sam Raimi,přesto v týhle tmě se tu pějou ódy jak kdyby českej herec dostal Oscara.Náměť doopravdy originální není,tohleto už bylo v roce 1967 v Čekej do tmy taky a hlavně mnohem lepší.Když se do toho vrátím,tak je tu opět Jane Levy jak v předešlém snímku.Nějak moc náhod najednou.Kromě toho,že tu komediální vložky nejsou,pač ono ani nebylo v roce co už jsem psal,tak je to podpásovka jak bejk,jen s tím rozdílem,že tady je člověk v bytě a je tu dědek sperma,který by dokázal opravit i mobil a ještě tři sestrojil během pár minut.Vlastně to jediný,co tenhle thriller nabízí je,že v domě je slepejš a tři králové,co chtějí vykrást bytt.No stejně debilně napíšu,že je to pomalu jak Sám doma.Parta se chová od počátku směšně a slepejš dostává schopnosti vnímače až po čase.Prvoplánovost pro diváky tu nezná mezí.Během chvilky z dědka je Rambo,Kutil Tim a ještě dokáže ohýbat čas a nejspíš sprintovat lehkostí GPS navigace.Mě tedy rozhodně tyhle voloviny iritují k prasknutí,kdy jsem po půl hodiny to chtěl vypnout.Abych tu nešahal jen do výkalů,tak film vytáhne i eso z rukávů.Tím je scéna,kdy je fakt naprostá tma,že i divák moc toho nevidí.Je skvěle natočen,hudební prásk je tu taky slyšet a tempo v té době graduje,bohužel na úkor opět v mé mozkové kůře dědek vidí a slyší a šahá a prostě všechno s přesností střelce na padesát kilometrů.Osobně je tu nejlepší herec pes! Fakt nekecám,ale scény s ním,budí strach,mají tempo a jsou HLAVNĚ uvěřitelné!To slovo uvěřitelné by si tvůrci,,,radši nic.Stephan Lang přesto dokáže zaujmout jako postava,jen všechno jde do kopru,že nikdo s tvůrců moc nechce přemýšlet,ale jen to natočit v tempu a nějak dotlačit do finiše.Ten konec je samozřejmě strašný šajze k tomu všemu.Těch kiksů si tam člověk najde hromádku,třeba naprosto mrtvé sousedství,kdy rány z pistole nechávají sousedy nejspíše v klidu i kdyby spadnul vedle asteroid.Popravdě nechápu dubléry na hlavní postavy ve filmu a plno dalších zvláštností.Vlastně slepješ jak opravil ten rám,kudy se dostala trojčlenná banda do bytu,to byl banán jak do gorilí tlamy.Abych to hodil do závěru,tak je to lepší o prsa korejský běžkyně než Zhasni a zemřeš,který taky aspiroval na něco nového,ale já jsem klasik,takže jestli mám mít vítr jenom z něčeho,že tohle není zas ten či onen po dvacátý na stejný způsob,tak já ho klidně vemu radši,než rádoby Novoty od Pavla Novotnýho,který byly logicky hlavně na srdce.50% ()

darkphoenix

Sklamanie. Nerozumiem prečo polka zemegule tento film ospevuje. Áno, námet má potenciál. Áno, ústrední predstavitelia sú fajn (Jane Levy sa nenormálne hodí byť blonde), ale to je v spojení s kamerou a Alvarezovou šikovnosťou všetko. Situácie sú často naprosto prihlúple, postavy konajú dementne a klišé sa prevára z každej strany. Samotné odhalenie o obsahu slepúchovho ,,sklepu,, som odhadol naprosto presne už v začiatku dobíjania jeho pevnosti. O to menší zážitok. Veľmi, ale veľmi preceňovaný film. Evil Dead sa mi páčil viac napriek jeho muchám. ()

maniacxl

Smrt ve tmě není horor,ale napínavej thriller jak guma od mixeru.Partička tří mladých zmrdů jde vykrást dům starýmu slepýmu veteránovi,jenže se to malinko zvrtne,že!Nevím proč,ale celou dobu jsem byl na straně toho "stařečka".Dobrej a originální scénář,akorát stopáž,svižný od začátku do konce.Závěr lehce předvídatelnej.75%. ()

J.Mayen

Perfektni podivana od zacatku do konce, sice tam bylo tolik kiksu, ktery by zadny rozumny clovek neudelal, ale ty se daly odpustit za to jakou podivanou film prinesl. Ze zacatku jsem byl trochu skeptickej,ale rozjezd dloho neceka a akce svizne odsypa. Zabery ve sklepe jsou mistrovsky, ze se jednomu strachy sviraj pulky. Tady pri hodnoceni neni co resit. ()

suertuda

Po dlouhé době super thriller, ve kterém není nouze o napětí, překvapivé okamžiky a skvělé herecké výkony. Srdce mi bušilo od první do téměř poslední minuty. Bod dolů bohužel za ten příliš klasický konec. ()

lobo87

Film, aký mi chýbal. Po všetkých tých domoch s duchmi a temnými silami, je tu dom s vojnovým veteránom zoči-voči partii drzých mladíkov. Zápletka dokázala prekvapiť a film ma neustále držal v napätí. Spoiler: Najviac sa mi páčila scéna, keď sa hlavná hrdinka dostala z domu a víťazoslávne vykrikovala po slepcovi. Veď viete, čo nasledovalo...70% ()

Plaque

Všetko by bolo fajn, ak by to bol boj mladých (pokojne aj) idealistov, ktorí si potrebujú iba "našetriť" na budúcnosť zopár drobných, so starým, slepým veteránom Delta Force. Vôbec nevadí ani to, že sa tento geriatrický slepec pohybuje svižnejšie a ladnejšie ako o asi 200rokov mladší návštevníci. Maximálne je na mieste zamyslenie sa nad vplyvom McDonalda a Playstationu na súčasnú budúcnosť ľudstva, ale to je asi na inú diskusiu. Nevadí ani schovávačka v dome, v ktorom starec, síce slepec, žije od nepamäti a tak musí poznať každé vrznutie podlahy, každý póór omietky a predsa mu tie nekoordinované decká stále unikajú. Čo mi však vadí? Tá nadstavbová rovina o nepoškvrnenom počatí a celková dejová zlátanina. Mal som pocit, že tvorcovia sa snažili spojiť príbeh o narodení Krista s krvavými hodami z Umučenia Krista a poriadne to premazať Riddickom... No a v neposlednom rade mi vadila tá celkom zbytočná morálna rovina dobro vs. zlo a to ako sa mi režisér a la scenárista snažil podprahovo podsúvať, na ktorej strane je to dobro a kto je zasa zlý. A tam sa, zdá sa, teda ani náznakom nezhodneme. ()

Aywes

Skvěle zpracovaný thriller, který padá na hubu kvůli hlouposti v ději. Záporák je tak trošku tupec, ale napětí a atmosféra je celou dobu silná stránka celého filmu. Vypadá to, že by z Alvareze něco opravdu mohlo být! ()

Logarto

Lehce nadprůměrný tísnívý nervák. Komorní zručně natočený hororový thriller s dobrými nápady, zajímavou zápletkou a ne-nesympatickými trojrozměrnými postavami je chvílemi napnutý jak škrtící struna. Nohy mu ale podráží občasné nedotaženosti, nelogičnosti, vyložené scénáristické chyby ("Jsme v pasti, všechna okna jsou zamřížovaná!" o 10s později postava propadne tím samým oknem ven...) a žánrová klišé typu "Na co čekáš ty krávo, utíkej!". Přesto solidně provedený napínavý thriller se super "záporákem", který se dá s přimhouřeným okem notně užít. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016