Reklama

Reklama

Space Jam: Nový začátek

  • USA Space Jam: A New Legacy (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Vítejte ve Space Jamu! Šampión NBA a globální ikona LeBron James se vydává na epické dobrodružství po boku slavného Bugs Bunnyho v celovečerním filmu Space Jam: Nový začátek od režiséra Malcolma D. Lee a inovativního filmového týmu Ryana Cooglera a Mavericka Cartera. Tato transformační cesta je maniakální mashup dvou světů, který odhaluje, jak daleko se někteří rodiče dostanou, aby našli své děti. Když jsou LeBron a jeho syn Dom uvězněni v digitálním prostoru, musí je LeBron dostat domů, do bezpečí tím, že povede celou bandu notoricky nedisciplinovaných Looney Tunes k vítězství nad digitalizovanými šampiony. Jsou to Tunes versus Goons v největší výzvě jeho života, která předefinuje LeBronovo pouto se svým synem a osvětlí sílu být sám sebou. Ready-to-action Tunes zničí konvenci, nabijí jejich jedinečný talent a překvapí i „krále“ Jamese hraním hry po svém. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (149)

silentname 

všechny recenze uživatele

Trvalo to 25 rokov, kým sa (dnes už) kultovný "Space Jam" dočkal dlho očakávaného pokračovania. A musím povedať úprimne, že ja mám originál s Michaelom Jordanom rád. Veľa tam toho síce hrá nostalgia a fakt, že som mal rád aj Michaela a rovnako aj postavičky z Looney Tunes. A tak som dokázal asi nejakým spôsobom veľa toho odpustiť. Keby som si to pozrel dnes, tak by určite viac zaúradoval nostalgický faktor, než reálna kritika. Teraz vstupuje ale do hry nový hráč a tak "Space Jam: A New Legacy" prináša nový (super-moderný) basketbalový zápas s LeBronom Jamesom. A nakoľko ide o veľmi prísneho otca, ktorý v hre už nevidí zábavu ale len skutočný tréning. Jeho syna to však viac láka robiť videohry. A tak nastáva náš konflikt okolo ktorého sa bude točiť náš film. No rovnako sa nám predstaví aj náš ústredný zloduch, ktorý bude tentokrát algoritmus. Čo je pre mňa celkom prekvapivé, no neviem či zrovna najlepší nápad. A nakoľko LeBron odmietne jeho geniálny nápad, rozhodne sa postaviť otca a syna proti sebe v basketbalovom zápase. Na ktorý sa budú pozerať ľudia online. A vďaka tomu ich vtiahne do svojho kyberpriestoru. A ak LeBron prehrá, budú tam všetci uväznení už navždy. Znie to komplikovane? Nuž, to je trošku problém tohto filmu. Môžem povedať, že občas som sa zasmial, pričom najlepší fór filmu sa podľa mňa krúti okolo Michaela Jordana. Nebudem spoilovať, no to je asi najlepší fór. Ja som však väčšinu času bol viac ticho, hoci je tu ešte niekoľko celkom dobrých nápadov. Je zaujímavé vidieť, že film má aj 2D aj 3D animácie a prináša obrovské množstvo postáv z rôznych filmov a produktov Warner Brothers, kde vo výsledku tu máme asi väčšie množstvo easter eggs než v "Ready Player One". No bohužiaľ hlavná dejová línia je podľa mňa maximálne prázdna. Konflikt medzi otcom a synom je už také klišé, že vieme presne čo sa bude diať a ako to dopadne. Pôvodný "Space Jam" síce tiež nemal prevratne napísaný príbeh, no myslím si, že Michaelove hľadanie svojej identity, aby sa vrátil hrať basketbal a vykašľal sa na baseball bolo predsa len trošku zaujímavejšie. Tu je to skutočne viac veľká reklama na HBO Max a Warner Brothers a úprimne nemôžem povedať, že by som sa na filme nejako extra bavil. Neviem úprimne ani pre koho je film určený. Na jednej strane to pôsobí ako rodinný film viac pre nových divákov, no súčasne sú tu potom zakomponované scénky z filmov ako "Mad Max: Fury Roadalebo "Matrix". A nie som si istý, či sú to referencie pre osemročné decká, ktoré pochopia. Takže tento obrovský všetko-mix je vo výsledku podľa mňa veľmi prázdny. Ale minimálne môžem povedať, že po dopozeraní som mal chuť si pustiť starý originál. Takže aj to bolo asi na niečo dobré. Hodnotenie: C- ()

Pichloza 

všechny recenze uživatele

Za mě je to dobrej film, ale na jedničku to prostě nemá. LeBron i když ve filmu to jeho hraní vypadá lépe než z traileru tak to furt není nic skvělého a třeba Jordan byl lepší herec za mě. Nejvíc mu to teda sedělo v kreslené verzi. Bugs a jeho parta jsou opět skvělý a šílení, ale tentokrát mi i přišlo že kromě Bugse a Loly byly ostatní celkem upozaděni což mě vede i ke všem postavám co Warneři vlastní. Jsou dobré jako pomrknutí pro fanoušky, ale jinak jsou naprosto nevyužité. železný obr, King Kong, gang z Mechanického pomeranče, méďa béďa a bubu, záhady S.R.O., Liga spravedlivých a další tam prostě mají jen camea a dělají křoví při zápase. Abych ovšem jen nekritizoval tak musím mega pochválit vizuální stránku filmu, která je perfektní, bugse a stále i zbytek trhlíků, kteří jsou prostě skvělý, super narážky na jiné světy Warnerů Duffy vydávající se za Supermana, Lola přidávající se k amazonkám, Granny jako Trinity a vyvolený, kojot wilda v šíleném maxovi, hudbu a Dona Cheadla, kterej si to neskutečně užívá. Celkově za mě to je prostě kolem 5-6/10. ()

Reklama

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Začátek ušel. I přest tu animovanou fázi vcelku dobré/snesitelné. A pak... Zkrátím to. Chce se mi blít. Konec. Žádné rozepisování, prostě jen odpor. Co z toho udělali, to je prostě hnus... 1.5 hodiny reklamy. O ničem jiném to nebylo. "Lidi mají rádi Space Jam, tak uděláme druhý díl"... Lituji veškeré herce, co tam ztvárnili nějakou postavu. Zkazili, co mohli... Ble... 20 % ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Nějak jsem na to náhodou kouknul...asi největší chyba je, že jsem to viděl v dabingu, ale u hlášky "vlak v 11:50 jede na čas" jsem fakt bouchnul smíchy, protože bylo úplně jansné, co se stane. Jinak standartní poselství...buď kým jsi. Jen jsem čekal, že v závěru dá LeBron ten míč klukovi, aby ho teda porazil. ;-) Škoda, že z těch afroameričanů nikdo neumí hrát. Ale Lola Bunny je furt sexy i ve 3D. :-D ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

"Don't let your memes, be just dreams" řekl kdysi dávno ve virálním videu Shia "actual cannibal" laBAF! Ale některé memy by měli být pouze sněny - například Big Chungus v drahém hollywoodském filmu. Film, tak přecpaný produkt placementem, že je tu reklama na umírající E3. Konkrétně na její neexistující tábor? Proč? Protože v řeči South Parku "I 'member". Ano, vzpomínám si na Harryho Trotla, i na Hru o Trůny i na Matrix i na... Ricka a Mortyho?... na znásilňovače z Mechanického pomeranče....?? i na jeptišku z filmu The Devils??? Která byla založená na skutečné sexuchtivé osobě z Loudunu ve Francii??? Věc, která fungovala s Lego Příběhem nefunguje u všeho.... Zvlášť, když váš scénář stojí jen na těch referencích. Za vším vidíte ten producentský kalkul propagovat jiné frančízy, licencované produkty a pokus o opakování úspěchu jedničky (nemohu posuzovat kvalitu prvního dílu, viděl jsem jen kousky). A navíc mě štvalo, jak to strašně podkuřuje LeBronovi. Jako všichni říkají, že je best of the best, král světa, pán lesa apod. Film také obsahuje nejmíň akurátní zobrazení herního vývoje/hackování asi od filmů devadesátých let. Jako doslova je tam řečeno, že postava musí znova nadesignovat herní character, protože mu hra crashla/spadla. Hlavním problémem toho filmu je však ale nuda. Děj by se dal popsat v pár větách a zbytek je vyplněný nonsencem nebo zbytečnými referencemi. Čest všem animátorům, kteří se snažili a to je všechno. PS.: Doporučuji nové Looney Tunes na HBO MAX, které mají neironicky lepší 2D animaci než tenhle film. PPS: Je zajímavé řešit, že Warner referencuje frančízy a filmy, které zanedbával - Iron Giant, kterého zde několikrát propaguje - byl komerčním neúspěchem kvůli nedostatku propagace od Warnerů, The Devils byly Warnerem cenzurovány a dlouho jim bylo odmítáno HD vydání (dodnes existuje jen 720p britské DVD, které je na internetu kombinováno s necenzurovanými částmi z TVripu) a nakonec Mad Max: Fury Road, kvůli kterému Warner se dlouho s Georgem Millerem soudili za nezaplacení bonusů. Takže to je asi na zamyšlení. A to bych řekl, že Warneři nejsou nejzápornější studio v Hollywoodu. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (9)

  • Natáčet se začalo během pauzy sezony NBA v roce 2019 v Los Angeles. (MatyM)
  • Na tvorbu vizuálních efektů bylo najato slavné studio ILM (série jako Star Wars nebo Jurský park) a snímek zahrnuje tradiční (kreslenou) a CGI animaci. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově… (více)

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)

Reklama

Reklama