Reklama

Reklama

Space Jam: Nový začátek

  • USA Space Jam: A New Legacy (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Vítejte ve Space Jamu! Šampión NBA a globální ikona LeBron James se vydává na epické dobrodružství po boku slavného Bugs Bunnyho v celovečerním filmu Space Jam: Nový začátek od režiséra Malcolma D. Lee a inovativního filmového týmu Ryana Cooglera a Mavericka Cartera. Tato transformační cesta je maniakální mashup dvou světů, který odhaluje, jak daleko se někteří rodiče dostanou, aby našli své děti. Když jsou LeBron a jeho syn Dom uvězněni v digitálním prostoru, musí je LeBron dostat domů, do bezpečí tím, že povede celou bandu notoricky nedisciplinovaných Looney Tunes k vítězství nad digitalizovanými šampiony. Jsou to Tunes versus Goons v největší výzvě jeho života, která předefinuje LeBronovo pouto se svým synem a osvětlí sílu být sám sebou. Ready-to-action Tunes zničí konvenci, nabijí jejich jedinečný talent a překvapí i „krále“ Jamese hraním hry po svém. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (149)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobré. Jakože překvapivě VELMI dobré. Jistě, stejně jako v případě jedničky, i tentokrát se jedná o strašlivou blbost. A navíc to má skoro dvě hodiny. Kdyby se krátilo o půl hodiny, bylo by to ideální, Začátek se rozjíždí trochu těžkopádněji, ale druhá půlka je fakt výborná (v rámci možností). Jasně, přesně tenhle konflikt otce a syna jsme viděli tisíckrát, ale když se bavíte, tak není co řešit. A já se bavil. Očekával jsem, že se budu nudit, ale na to jsem nakonec ani nepomyslel. Animáci opět ve formě, hromada odkazů patrně na všechno, co kdy WB vyprodukovali, byla fajn. A Don Cheadle byl taky skvělej. Jakože fakt skvělej. Takže asi překvapení roku. Je to směšné označovat takto právě tento film, ale vem to králík. 70%. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jsme uprostřed počítače? Mám klaustrofóbii. Kudy se jde ven?" Původní Space Jam mám rád. Hodně rád. A taky mám rád Michaela Jordana. Nikoli Michaela B. Jordana. Toho nemám rád. Ani LeBrona Jamese moc nemusím. Přesto uznávám, že se snažil. Nicméně největším utrpením pro mě byla proměna sportovního zápasu v počítačovou hru, jejíž bodování má pro mě přibližně stejnou logiku jako zmatený krasobruslení. Takže to zase zachraňujou Trhlíci, jejichž hovadiny mne utvrzují v tom, že se blížím do divácký kategorie senilní puberťák. ()

Reklama

Vyhy 

všechny recenze uživatele

První díl také nebyl žádný šlágr, ale je to klasika, kterou jsme jako děti milovaly. Navíc Michael Jordan byl, a stále je, sympoš. A to se bohužel nedá říci o LeBronovi. Jasně, hrál sám sebe, takže žádné herecké výkony není třeba očekávat, ale prostě mi nesedl. Zápletka skoro totožná jako v 96, jen moderněji ztvárněna, ale hodně moderně. Možná už nejsem věková cílovka, ale bylo to na mě až moc přehnané, digitální, velkolepé a spousta věcí byla jen pro efekt. Dvě hvězdy alespoň za snahu a spoustu narážek na jiné projekty studia. ()

Jugamaru 

všechny recenze uživatele

Jedničku mám rád, hraje tam sympatický Michael Jordan a jako celek to příjemně funguje. Tuhle sračku nebudu brát jako součást Space Jamu ani jako regulérní dvojku. Už od začátku je jasné, že Le Bron prostě na to nemá a vůbec neumí hrát. Jeho postava je k ničemu jako tenhle film. Nejhorší celé na tom je, že to je celé jen o něm a o jeho nezajímavé rodině se stupidním klukem. Postavičky Looney Tunes jsou tentokrát na vedlejší koleji. Lola Bunny už není ta Lola z jedničky, ale je to nějaká silná postava která ztratila, svoje vnady a je dabovaná Zendayou která se jí vůbec nehodí a nedává smysl, že je dabovaná herečkou tmavší pleti. Když si dovolí běloši dabovat černou postavu tak už je zle, tady to zřejmě nevadí. Pepe "úchylák" je naprosto vystřižený a nemá prostor, protože jeho kontroverze si zaslouží ve filmu jen škrcení a pohlavky protože tak to je dle nemocných tvůrců správně. Nějaké nápady s propojením světů nejsou špatné, ale jsou strašně moc krátké a nevyužité. Doufám že Square Enix nebo Disney zažaluje Warnery za vykrádání světu (jejich vizualizace, a design, vstup) ze hry Kingdom Hearts je to čiré plagiátorství a nic jiného by si tenhle snímek nezasloužil. Tempo je hrozné a většinou se to táhne nezajímavými scénami. O basketbalu a Looney Tunes postavičkách to taky není. Délka je přestřelená, slušelo by tomu klidně jen 90 min a já bych nemusel tolik trpět. Pro děti to taky úplně není, ti co se bojí hadů a pavouku tak pozor, je to občas strašidelné se na to dívat. Moc očekávání jsem neměl, ale takovou nezvládnutou drahou zbytečnost jsem fakt nečekal. Kdyby se jednalo o originální film, který nemá předešlý díl a žádné propojení, 2* by tomu slušely. Tvůrci ale kadí fanouškům jedničky do úst, mění postavy, a změnily celý koncept o čem Space Jam byl a navrch toho všeho si dovolily pozměnit charaktery postav i jejich design. Takhle opravdu ne, a těší mě, že jim to fanoušci dávají sežrat. PS: Pepe Le Pew si tohle opravdu nikdy nezasloužil a ten bait je totální zoufalost a flusnutí lidem do obličeje co mají rádi jedničku. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Už ani prvý SPACE JAM nebol ničím novým a prevratným. Jednalo sa o príbeh pre tých menších, resp. pre tých starších, ktorí majú radi rozprávkové motívy, či už sú z Hollywoodu, alebo z inej vysnenej krajine, Tento príbeh je presne pre dnešné decká, paradoxne tým myslím, že to asi bude skôr na škodu veci, ale taká je doba. Vizuálne podmanivý, prvoplánovaný, nostalgický gýč, ktorý svojmu predchodcovi nemôže siahať ani po kotníky. Prečo? Nemá srdce. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (9)

  • Kreslený tchoř Pepe Le Pew byl z filmu vyškrtnut poté, co to kvůli své neschopnosti odolat půvabné kreslené tchořici i samicím jiných živočišných druhů před několika měsíci ostře schytal ve sloupku Charlese M. Blowea z New York Times, který nadrženou postavičku i její tvůrce obvinil ze zlehčování všeobecně aktuálního problému sexuálního násilí. Warneři následně provinilé zvíře vyškrtli ze všech nadcházejícího projektů Looney Toones, vč. právě nového Space Jamu. Herečka Grace Santo, která se ve filmu měla na několik minut objevit jakožto objekt tchořovy kreslené touhy, se proti vystřihnutí jejich společné chvíle na plátně ostře ohradila a s krokem studia nesouhlasí. Vzhledem k údajnému edukativnímu rozměru celé scény, která měla vyvrcholit hereččiným profackováním chlípného zvířete a tedy i vykázáním jeho choutek do patřičných mezí, podle ní totiž mladé divačky přišly o ilustraci příkladného řešení podobných situací. Oblíbená postavčika králice Loly v novém Space Jamu pak ubere na křivkách, zato jí přibude oblečení. Režisérovi totiž její původní verze přijde příliš sexualizovaná. (MatyM)
  • V květnu 2014 se LeBron James nechal slyšet: „Vždycky jsem miloval Space Jam (1996). Byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Kdybych měl příležitost si zahrát v pokračování, bylo by to skvělé. (3T)

Související novinky

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově… (více)

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)

Reklama

Reklama