Space Jam: Nový začátek

Scénografie:

Clint Wallace

Kostýmy:

Marlene Stewart
  • - V květnu 2014 se LeBron James nechal slyšet: „Vždycky jsem miloval Space Jam (1996). Byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Kdybych měl příležitost si zahrát v pokračování, bylo by to skvělé. (3T)

• - Natáčet se začalo během pauzy sezony NBA v roce 2019 v Los Angeles. (M.u.t.t.t.y)

• - Kreslený tchoř Pepe Le Pew byl z filmu vyškrtnut poté, co to kvůli své neschopnosti odolat půvabné kreslené tchořici i samicím jiných živočišných druhů před několika měsíci ostře schytal ve sloupku Charlese M. Blowea z New York Times, který nadrženou postavičku i její tvůrce obvinil ze zlehčování všeobecně aktuálního problému sexuálního násilí. Warneři následně provinilé zvíře vyškrtli ze všech nadcházejícího projektů Looney Toones, vč. právě nového Space Jamu. Herečka Grace Santo, která se ve filmu měla na několik minut objevit jakožto objekt tchořovy kreslené touhy, se proti vystřihnutí jejich společné chvíle na plátně ostře ohradila a s krokem studia nesouhlasí. Vzhledem k údajnému edukativnímu rozměru celé scény, která měla vyvrcholit hereččiným profackováním chlípného zvířete a tedy i vykázáním jeho choutek do patřičných mezí, podle ní totiž mladé divačky přišly o ilustraci příkladného řešení podobných situací. Oblíbená postavčika králice Loly v novém Space Jamu pak ubere na křivkách, zato jí přibude oblečení. Režisérovi totiž její původní verze přijde příliš sexualizovaná. (M.u.t.t.t.y)