Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa. (Falcon)

Bogrant

Jednotka bola super, dvojka šedý priemer, trojka je niečo medzi, prípadná štvorka by už bola výsostne zbytočná. Už táto je totiž len jedna veľká nostalgia, pri ktorej McQueen robí to, čo všetci vyslúžilí veteráni - spomína na svoje najlepšie časy, ktoré sú už preč. A niečo podobné sa dá povedať aj o celom filme a jeho tvorcoch. Síce sa na to ešte dobre pozerá a príjemne sa pritom relaxuje, ale chýba rýchlejšie tempo, viac adrenalínu a kúzlo originálnej jednotky. Také neškodné zakončenie trilógie. ()

Endor

Wow! Tak tohle jsem opravdu nečekal. První Auta jsou pro mě srdcovka a nikdy bych neřekl, že mě Auta 3 až tak moc vrátí nostalgicky do dětských let. Animace jsou prostě bomba a i když příběh není nějak dokonalý tak mě si i tak získal. Celkově film Auta 3 hodnotím 8/10. ()

DK197

Na to že je to už třetí díl, tak se mi to dost líbilo. I když hlášky jsou rozhodně lepší v předchozích dílech. Za mě i tak povedené pokračování a skvělý životní zvrat v životě Bleska McQueena. ()

CrashHP

Po dlhšej dobe tu máme skôr dospeláckejšiu PIXARovku, ktorá bude baviť staršie publikum. Dlho sa mi nestalo v kine aby som od detí počul otázky typu: ,,Kedy bude koniec?" Inak je to naozaj príbehovo veľmi vydarené, nové postavy sú fajn a výborne dopĺňajú príbeh. Machri z PIXARu stavili viac na dejovú líniu a oplatilo sa. Máme tu plnohodnotný animák s veľkou šancou na animám roka. Tak uvidíme :) ()

Rancek

Rozhodně napravil reputaci slabému druhému dílu. Rozhodně to není klasická pohádka pro děti. Oproti předchozím dílům se hodně rozebírá život a celkově má film nějakou myšlenku. Závodění tam také je takže za mě nadprůměrná pohádka pro spíše starší publikum. 7/10 ()

Narg79

Třetí díl z mého pohledu nemá tu pravou šťávu jako předchozí díly. Děj je samozřejmě předvídatelný. Mým dětem se film líbil , ale moc smíchu v sále slyšet nebylo.V půle filmu jsem slyšel v sále jiné děti co se ptaly rodičů kdy to končí, že už chtějí domů a jiné výmluvy. Na scénáři mohli více zapracovat. Dávám hodnocení 5 z 10ti. ()

TenKratofil

Ve svých 20 letech jsem si na filmu připadal s kamarádem jako opravdu (už jako) starý veterán, obklopený bandou malých dětí a jejich rodiči. Pixar má u mě v srdci speciální místo. Umí dělat animáky tak, aby děti se u nich zabavili a měli hezké vzpomínky. Starší člověk, který už něco zažil, si u nich povzdechne a poví si pro sebe, že tuhle situaci zažil, zná a jak vlastně má ten film pravdu. Auta 3 jsou o starém závodním autě, které dělá co ho baví. Nic jiného, než závodit by ho asi ani nebavilo. Mladší generace závodních aut mu ale ukazuje, že na trati už nemá co dělat a tak musí projít tréninkovým centrem, demoličním derby a hádkou se svou fanynkou. Aby přišel na to, že se muže realizovat i jinak. Koukal jsem na film a jeho finále a přišlo mi nelogické, ale pak mi to došlo. Film, je o obměně, o přirozené změně mezi generacemi. Tudíž (spoiler!!!) Blesk svým způsobem vyhraje i nevyhraje. Hudba i nové postavy byly fajn. Grafika a animace přírody byla naprosto skvělá. Velká zmínka ještě patří k úvodnímu filmečku. Byl zvláštní ... pro děti poučný, že nemají krást věci a být zlé, spíš naopak. Ale jak jsem napsal výše, rodiče a starší generace, než dnešní děti v tom prostě vidí víc. Pixar nezklamal, já se královsky bavil a nezapomenu na větu ''Víš kdy poznáš kdy máš skončit?'' - ''Ne'' - ''Mladí ti to řeknou'' ()

Papiryk

Pohodový animák, pri ktorom boli deti v kine dosť kľudné, čo ma zarazilo ale aj potešilo. Jednotku to neprekonalo ale stále lepšie ako dvojka. 80% ()

SebastianB

Po nie veľmi úspešnému druhému dielu som dúfal že Autá 3 budú lepšie a dúfal som že sa budú rovnať jednotke.Vo filme ma zaujali nové postavy ako napríklad Jason Hrom.Tréningy McQueena boli záživné a vidieť Hudsonovho učiteľa bolo skvelé.Väčšina scén sa mi páčila a film naplnil očakávania.Koniec bol nečakaný a trať mi pripomenula starú dobrú jednotku ktorú som videl prvý krát keď som bol menší.85% ()

bratr_jezek

Trojka působí velmi vyzrále, naštěstí se vrací to hlavní, co máme na autech rádi, a to závody. Blesk se musí postavit nové výzvě, mladší a modernější soupeři mu dýchají na kapotu. Vzniká tu prostor pro humor i pro morální poučení. Po trochu přeťápnuté dvojce upozadnili tvůrci Buráka, což není vyloženě na škodu, ale aby se v celém filmu vždy jen "mihl", je zase trochu divné. Naštěstí vše nahrazuje dostatečně zajímavá a střelená Cruz, kondiční trenérka. Dává filmu další rozměr a skvěle zapadá do světa "aut" a trhá pro sebe pátou hvězdu. Možná někteří rodiče menších ratolestí uberou hvězdu pro "dospělácké" poselství, ale každý, kdo už něco zažil a zná tu nostalgii, že to končí a že je potřeba odejít se ctí jako vítěz si film užijí naplno. ()

MisaP3

Místy sice trošku nuda, ale jinak super film, opět luxusně povedená animace, parádní vtípky. Má to humor i napětí, je to už trošku vyspělejší než předchozí dva díly, což mi v kině můj skoro čtyřletý syn ukazoval tím, že ve fázích mezi závody chtěl jít domů, ale naštěstí je tam akčnějších a zajímavých scén tolik, že to vydržel a dokonce po opuštění kina hlásil, že půjdeme znovu. Takže u nás za malé i velké úspěch. ()

Petr.Macha

Pěkně vizuálně pracované, ale příběh už značně pokulhává. Musím říct, že mě výrazně více bavilo, když si auta hrála na špiony, než když se snaží vychovávat. Za sebe doufám, že to byl poslední díl ze série. ()

PanIncognito

Dojemné i zábavné v jednom! Dabing také baví (například zmínkou o Haně Zagorové). Snímek má do jisté míry i výchovnou funkci, což rozhodně není na škodu. Motivace nebo třeba úcta ke stáří je totiž povětšinou mladé generaci cizí... i když zde je to samozřejmě bráno s nadsázkou. Animace jsou zde na výši a působí velmi přirozeně. Tohle dílo je jednoduše super a to včetně zdařilého dabingu. ;-) (viděno s dabingem) ()

Kinepa

Po první v životě v CInestaru s dětmi. Starší to vydržel, ale mladší to nějak nedával. Pro děti bych nedával před zahájením filmu další krátký film + reklamy ... Příběh pro děti asi ok. ()

r3musko

Je to film od Pixaru a tie si držia štandartne svoju kvalitu. Aj keď v posledných rokoch tam boli určité zaváhania, ale o tom teraz nechcem písať. Namiesto toho, aby som vymenoval všetky pozitíva a veci čo ma zaujali, spomeniem len jednu, ktorá ma zaujala najviac. Tá animácia je taká fotorealistická, že v niektorých exteriérových scénach mi to pripadalo, akoby natočili reálnu krajinu a vložili tam autá. Klobúk dole, najlepšie čo som po technickej stránke videl. ()

Osirius

Po průšvihu Auta 2 (zbytečný díl, který neměl vzniknout) je Trojka důstojným pokračováním. Pěkná interpretace jak "noví mladí" vytlačili staré matadory ale neúprosně je čeká stejný osud. Pěkné, koukatelné a hlavně zvládnuté. ()

Sebik.

Kedže táto séria sprevádzala moje detstvo tak som si nemohol nechať ujsť tento animovaný film. Oproti minulej "kontroverznej" 2 autori sľubovali návrat ku starým koreňom, teda sa film bude zameriavať na závodenie. Dočkali sme sa aj pokroku po grafickej stránke kde film vyniká tiež. A to sa naozaj stalo. Videl som to čo som očakával teda staré korene 1. dielu. Stretneme sa tu s postavami z 1 ktoré v 2 chýbali ale nie ako závodníci ale ako veteráni ktorý ukončili svoju kariéru. To isté sa očakáva od Bleska ktorý si ale nechce priznať že je zo závodmi koniec. Blesk sa tu už bere ako veterán ktorý je v stále dobrej forme ale skôr či neskôr ho čaká koniec. Na scénu prichádzajú nové technológie a pokročilejšie autá na ktoré už Blesk nemá. Ale Blesk sa nechce len tak vzdať a pokúsi sa Hroma (hlavného favorita) poraziť. Jediné čo by som mohol filmu vytknúť je Cruz Ramirézová ktorá na svoje prvé závody zázrakom vyhrá a splní sa jej sen. A tak začala svoju kariéru. A na koniec? Film sa vrátil ku svojím starým koreňom a mal to čo sľuboval-hlavne závodenie. Táto séria má veľký potenciál tak dúfam že ho autori len tak nezahodia. 85% ()

Ricky.Bobby

Na třetí Auta jsem se po shlédnutí traileru těšil, ale nestihnul sem na ně zajít do kina tak sem musel čekat až na vydání na DVD. Nemůžu říct že bych z toho byl nějak zklamán ale po první díle který hrál spíš na vlně zábavy a závodění. Zde se toto úplně jako nekoná a dostáváme se do doby kdy se hraje spíše v "mol" než v "dur" a filmaři nám tu namixovali něco mezi posledním Rockym a Creedem s Bleskem v hlavní roli, což úplně nevadí jelikož od prvního dílu už uběhlo 11 let a to je pro život Auta a ještě k tomu amerického auta strašně dlouhá doba. Takže zde máme né až tak vtipný film ale aspoň se sem vrátilo závodění a to ne úplně v malé míře a to všechno zabalený ve vizuálu tak krásným že záběry na krajiny vypadají jako skutečně natočený a pixar tím zase ukázal jak se to dělá a dělat se to má. Za mě 7,5/10. ()

Caesarion

Dobře tak že se zase příběh věnuje závodění, a přátelství. Méně Buráka a starších hrdinů vystřídal nový vozový park a zdánlivě nezničitelný nový nepřítel-pokrok. Příjemný je také grafický vizual a detaily. ()

BR23

doteraz sa divím ako dokázali pekne naprojektovať tie autá na obraz "boží" ... no občas vzniká trošku zvláštny pocit ked auto má príčesok, ked hrajú na gitare, alebo ako vlastne fungujú tie univerzálne automatizované ovládače na všetko? stačí stlačiť pneumatikou? alebo ked Mater cez skype s McQueenom v strede filmu zahlási "ako väčšina ľudí" :D Charaktery a vývoj deja: typické klišé.... starý hrdina do dôchodku je vytlačený mladšou výkonnejšou generáciou, nový sponzor z výzorom agenta a modernými počítačovými vychytávkami, mladá trénerka, madam Kroketka, sebareflexie postáv... atd... bolo zaujímavé to sledovať. Pekné (i ked nie skvelé a nie nezabudnuteľné) dúfam že už ale zakončenie tejto série. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

Toy Story 4 dorazí v létě 2017

07.11.2014

Pixar nám příští rok nabídne hned dva originální filmy. V hlavě bude příběhem pěti emocí malé holčičky a The Good Dinosaur nám představí apatosaura s dobrým srdcem. Od roku 2016 se ale Disneym… (více)