Echelon1

„FAIL STAGE“ - to som si hovoril väčšinu času. Nebudeme ale predbiehať. Tak to nakoniec prišlo. Posledná kapitola najlepšej závodnej série. Séria, s ktorou leto 2017 budem mať späté v pamäti. Závod samotný je stále dostatočne kvalitný zážitok a asi najnapínavejší zo všetkých. Ale. Keď v japonských produktoch teen hrdinovia zachraňujú svet, nerobím okolo toho vedu. Toto je ale Initial D, ktorému som zväčša sekal 5* hviezd. Prečo sa preboha záverečný súboj celej série odohráva Takumi vs 15-ročná žaba, ktorého núti závodiť jeho mama (?) a schopnosti jazdiť na úrovni F1 mu vnukol asi Boh skrz ducha svätého? To vysvetlenie jeho rýchlosti je tiež gól: „Nič som ho neučila, naučil sa jazdiť tak sám. Jazdí tadiaľto už roky.“ Aj ja jazdím niektoré trasy už roky, a stále akosi driftovať či závodiť neviem. // „Príliš nepridáva, používa zotvračnosť.“ To tie špičkové športiaky doteraz išli na kačací záprah? //„Podstata jeho rýchlosti je, že takmer vôbec nebrzdí.“ DAJ SA VYPCHAŤ FYZIKA! Autá tu už môžu lietať, teleportovať sa, čarovať, rozprávať...Tvorcovia mohli dať Takumi vs „jeho najväčší konkurent“ Itsuki s jeho AE85, aspoň by bola prča. AE86 vs AE86 sme už videli. Final Stage ako zavŕšenie T. Fudžimarovej cesty by som si predstavoval on vs Bunta a jeho Impreza (ktorá sa za dve série vôbec nepredviedla), poprípade novo naskilovaný Keisuke (ktorý celé Initial D chcel s ním závodiť). Celý čas som si hovoril, že toto výsmech Takumiho, fandom a tohto seriálu, pretože ten výber opozičnej postavy a auta mi skrátka vadí. Našťastie zakončenie, ukazujúce ďalšie osudy postáv, je presne tak emočné, ako som čakal. ()

seth82

Tak som za pár dní zvládol všetky. Len tá posledná finálna séria bola ako keby vytrhnutá zo zvyšného kontextu. Celá hromada otázok a slušná plejáda nedokončených príbehov - takto to po 18 rokoch uzavrieť? No, videl som už aj lepšie ukončenia. Škoda. ()

mota

Project D ma pred sebou ke zdolani posledni trat a proti Takumimu se stavi jemu dobre znama Toyota Corolla AE86 Trueno. Bitvu si nenechaji ujit jeho byvali souperi, aby mohli prispet se svymi komentari. ()

• Celá série je jen závodem Takumiho a jeho Toyoty Sprinter Trueno AE86 Hatchback proti Shinjimu, který řídí podobnou Toyotu Sprinter Trueno AE86 Coupé. Zvenčí se auta liší jen tvarem zadní části karoserie. (Martin_Happy)