Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Trevor

Už tradične hodnotenie s výnimočným číslom, tentokrát 4.848 patrí špeciálnemu filmu a mojou voľbou bola Allenova komédia rozdelená do 7 epizód, z ktorých ma najviac oslovili hneď prvá Účinkujú afrodiziaká, piata Čo je pohlavná zvrátenosť najmä vďaka skvelému spracovaniu a kamere a záverečná Čo sa deje počas ejakulácie. Celkovo však všetku museli vyvolať v danom období kontroverziu a v dnešnej politicky korektnej dobe by loznámka Allena čoby spermie v poslednej epizóde o tom že dúfa že nejde o homosexuálny styk by asi neprešla. Dalo sa na tom veľmi dobre zabaviť, našlo sa však pár slabších momentov a myslím že hodnotenie na čsfd kvalitu tohto filmu dokonale odráža. ()

Fanucci

Woody Allena mám velice rád a už jsem shlédl pár jeho filmů, takže můžu srovnávat. A tento povídkový snímek je to nejslabší, co jsem od něj dosud viděl. Především povídka "Proč některé ženy nedosahují orgasmu" je naprostá hovadina. Naštěstí film končí dvěma velice povedenými povídkami (především ta poslední je geniální), po kterých jsem si oddechl, že až takovou ztrátou času tento film přeci jen nebyl. ()

Lennnnna

Tomu říkám úlet!!!! Asi budu ukamenována Allenovými fanoušky, ale nemůžu si prostě pomoct, já osobně jeho styl humoru nechápu a asi mu nikdy na chuť nepřijdu. Navíc nevím, jestli bych se zrovna nad zoofilií měla smát. Nicméně povídka o orgasmu a ejakuaci mě poměrně pobavila, čímž vytáhla tohle dílko ze škatulky naprostá nekoukatelná šílenost na jen - s pár panáky snesitelná podívaná. Snaha byla, tudíž alespoň tyhle dvě povídky musím odměnit dvěma hvězdičkama. ()

easaque

Woody se snažil udělat něco pro sexuální osvětu a jde na to s humorem, což je asi ta nejlepší cesta. V několika povídkách se dostává k tématům, které nejen tehdy byly tabu a některé stojí opravdu za to - pro mě jsou nejlepší ta o sodomii a parodie na televizní soutěže , kde tentokrát hádají sexuální úchylky. Nevím proč, ale zrovna jsou to ty, kde Allen nehraje ;-) Suma sumárum je z toho dnes pro mě jen průměrná komedie za 3hvězdičky s kolísavou kvalitou. [[ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]] ()

honajz2

Z komedií Woodyho Allena s Woody Allenem v hlavní roli mi tahle přišla druhá nejlepší, ale zároveň byla úplně nejlepší v mém snášení jeho samotného, jelikož až na první povídku s šaškem mi nejen že připadal snesitelný, ale v posledních dvou povídkách dokonce svým herectvím sympatický, což se mi ještě nestalo. A taky bych poprvé dal Allenovi pět, protože poslední povídka se mu povedla výborně a až jsem nevěřícně zíral, že ji byl schopný tak dobře scénáristicky ukočírovat - zvlášť po všech předchozích. Mimo poslední dvě ostatní povídky trpí buď mizernými pointami, nebo jakoukoli absencí nápaditého zpracování. Nejvíc je to znát v povídce s transvestitou, která sice končí trefnou a vtipnou větou, ale když už jsem si začal tipovat, jak to celé dopadne, tak to zničehonic skončilo. A přitom by stačila minutka, možná dvě navíc... Šaška jsem spíš přetrpěl, italská povídka mě zaujala jen italštinou a povídka s ovečkou mě sice jednou rozesmála nahlas, ale navzdory tomu mi přišla málo vygradovaná. Bohužel se taky vrátil problém, který mám s Allenem naprosto běžně a to ten, že sice chápu, čemu se v jeho filmech smát, ale nikdy mě to nerozesměje. To se projevilo hlavně u povídky televizního vysílání, která se mi svým nápadem docela zamlouvala a chtěl jsem, aby mě bavila, ale víc než dvě pousmání jsem ze sebe dostat nedokázal a plně prolomit se to povedlo jen v poslední se spermiemi - u předposlední s obřím prsem jsem s tím pořád docela bojoval, ačkoli snáz. Pro mě ale pořád jeden z těch lepších Allenových filmů, až mám chuť mu dát ještě šanci s něčím dalším, navzdory mému hodnocení, takže si jdu poznamenat Alici, než si to rozmyslím. 3* ()

raffspIn

Poněkud netradiční film, který je nejen o sexu jak by se mohl zdát z názvu. Sice jsem chvílemi moc nerozuměl tomu, co tím chtěl básník říct. Ale jinak jsem se docela sluště bavil zejména u dvou povídek. Woody Allen je zvláští člověk a kontroverzní režisér... a to je dobrá kombinace. ()

HappySmile

Super parodie na historické filmy, televizní soutěže, katastrofické filmy alá přerostlá veverka terorizuje město, filmy typu seznamování rodičů před svatbou a poslední kapitolka je takový úvodní díl seriálu Byl jednou jeden... život. Některé scénky jsou lepší, jiné trochu pokulhávají, ale celkově je to solidní zábava pro dospělé. ()

Antabelus

Až na pár vtipných momentů a originálních myšlenkových trop je podívaná celkově dosti nudná, v podstatě prázdná a příběh s ovcí byl tedy moc i na mě. Nicméně fantastická závěrečná kapitola "Co se děje při ejakulaci" mě natolik uchvátila, že se hodnocení vyšplhalo z odpadu hned na 2 hvězdy. ()

Jonash87

Viděl sem pár filmů W. Allena a líbily se mi, mám rád bláznivé komedie, britský humor, srandu všeho druhu... ale tohle mi nějak nesedlo. Spíše trapné scény a dialogy a jen málo těch opravdu povedených. Čekal jsem mnohem víc. 50 % ()

Martin741

Reziser Wudy Allen natocil posobivy film o sexe, ktory je rozdeleny na 7 skecov, na ktore sa vsak dobre pozera. A ide o jeden z najlepsich filmov tohoto reziserskeho neurotika. Pane W. Allene, gratulujem. 100 % ()

selviskhed

Fungují afrodiziaka? (4/5): neurotický šašek v shakespearovském dramatu končí neobyčejně tragicky, Co je to sodomie? (3/5): příběh muže, který pro lásku obětoval vše co měl, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem? (4/5): chichi, Co to je, když se řekne sexuální zvrhlík? (3/5): rozvláčné, ale rodiče partnera byli výborně napsaní příšerní lidé, Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné? (3/5): nelogické, Co se děje při ejakulaci? (5/5): !!!. Legrace je, že nejlepší vtip filmu ("Tomu říkám zapíchat si") je vynález autora českých titulků. Hrozně zajimavá je Woodyho role frajírka v italské povídce (podobnou, bogartovskou, si na chvíli vystřihl ve stejném roce i v Zahraj to znovu, Same). Nejlepší je samozřejmě poslední věc s užasným knírem Burta Reynoldse. ()

Caym

poslední otázka a odpověď to zachránily, nebýt Woodyho v obleku spermie a lehce vyšumělého sheep fuckera, tak jsem se trochu nudila ()

Aelita

Woody Allen feat Alfred Kinsey ‒ Sociologická sexuologie v sedmi zprávách. Věda a humor uvolňují stavidla morálky a bourají tabu. Umím si představit, jak se bavil celý filmový štáb a herci do poslední spermie při natáčení povídky "Co se děje při ejakulaci?" Mimochodem muzikál i film Rocky Horror Picture Show vznikly až po povídce "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" ()

ad

Pravda, že tenhle film je VELMI nevyrovnaný a zdalake ne tak vtipný jak jsem čekal, ale to ještě neznamená, že v něm neí mnoho skvělých vtipů a perfektních nápadů... Jeden za všechny: Woody jako spermie ke svým kolegům: Co když onanuje? Skončím někde rozpláclý na zdi... ()

tomtomtoma

Upraveno v říjnu 2020. Film Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) je nihilistické vzepětí klauna v té prostořeké ejakulaci. Éros je základním lidským pudem a nejzásadnější lidskou potřebou, které se bezhlavě odevzdává, či se před ní stydlivě klopí oči a puritánsky se žádá potrestání. Sedm lechtivých otázek stejnojmenné brožury psychiatra a sexuologa Davida Reubena a sedm odlehčených odpovědí sexem povzbuzeného klauna. Hvězdou parodického vzrušení je Woody Allen ve čtyřverší (pomstou sexem posedlý šašek bez úspěchu, na sexuální zdatnost hrdý Fabrizio, k práci tolik natěšený vědec sexu Victor Shakapopulis, a existenciálně vystrašená spermie). Opět neváhá rozdávat rány všemi směry, zlehčuje stereotypy, americké kulturní prostředí i opulentní svět filmových útvarů. Sex je hlavní motivací, sexualita je býčí arénou klaunovy posedlosti. První povídka "Funguje afrodiziakum?" nastoluje Hamletovskou otázku, ve které se dostává prostoru omámeně náruživé královně (Lynn Redgrave), se šaškem nespokojenému a vlastní zahrádku úpěnlivě bránícímu králi (Anthony Quayle), či čaroději kvapícího lektvaru (Geoffrey Holder). Ve druhé otázce "Co je to sodomie?" exceluje Dr. Ross (Gene Wilder) při propadnutí kouzlu arménské vlny. Zaujme též beznadějně zamilovaný arménský pastevec Stavros Milos (Titos Vandis), či šokovaná a znechucená doktorova manželka (Elaine Giftos). Třetí otázka "Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?" je ve felliniovském duchu anekdotou o externí potřebě vzrušení pro Ginu (Louise Lasser). Ze čtvrté odpovědi na "Jsou transvestité homosexuálové?" je lehčejší groteska pro sukňové dovádění znuděného Sama Musgravea (Lou Jacobi). Pátá část "Co to je, když se řekne sexuální zvrhlík?" paroduje americkou televizní soutěž o hádání povolání. Zaujme pohotový moderátor Jack Barry (sám sebe) a neodhalený zvrhlík Bernard Jaffe (H.E. West). A rabi Chaim Baumel (Baruch Lumet) opět zaznamenává i Allenovo znesvěcení židovství. Šestá povídka "Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné?" je pro mě nejhůře stravitelná, vychází z legendárního filmového amatéra Eda Wooda a nejviditelnější jsou šílený sexuolog Dr. Bernardo (nevyrovnaný John Carradine), atraktivní novinářka v ohrožení Helen Lacey (Heather MacRae), a tím čtyřhodinovým orgasmem tělesně poznamenaný doktorův slouha Igor (Ref Sanchez). Závěrečná povídka "Co se děje při ejakulaci?" je rozvernou vesmírnou misí NASA. Hlavní vedoucí operace (Tony Randall) v náročném úkolu k uspokojení ženského objektu (Erin Fleming) mužskou potřebou. Zaujme i sebevědomější spermie (Robert Walden), vedoucí oddělení žaludku (Stanley Adams), kontrolor mise (Burt Reynolds), či kněz-sabotér akce (Jay Robinson). Film Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) je zdařilou nihilistickou exhibicí rozdováděného klauna o základním cíli lidského snažení. Allenova neuctivost si i přes drobná škobrtnutí udržuje tempo i dostatečně zábavnou míru vkusu u znevažujícího humoru. Rozverná to šaráda! ()

Wormboy

Poviedky v prvej polovici su vyborne,potom to upada a film sa mi nezdal byt ani velmi vtipny ani velmi zabavny (samozrejme v ramci meradiel Woodyho Allena:)).Ciastocne sklamanie je urcite aj odrazom znacnych ocakavani...3,5/5 ()

MarekT

S dovolením tentokrát zhodnotím každou povídku zvlášť a konečné hodnocení zprůměruji. ___ 1.povídka - dobré navázání na tradici allenovských bláznivin, dá se tematicky porovnat i s legendární Černou zmijí, taktéž se jedná i o výbornou poctu Hamletovi. 9/10 ___ 2.povídka - radikální zvrat tomuto příběhu spíše uškodil. Navíc hlavní postava nebyla Genem Wilderem zrovna dvakrát dobře zahráná. Na druhou stranu, režisérská nadsázka by v tomto případě nefungovala, ani kdyby si tuhle roli střihl sám Allen. 3/10 ___ 3.povídka - je dobré vědět, že Matt Groening nezapře inspiraci Allenovými filmy, bohužel pro Woodyho je taky dokáže překonat. Pro srovnání - epizoda Simpsonových "Rození líbači" tohleto téma zpracovává mnohem lépe. 5/10 ___ 4.povídka - příjemná miniatura, které ale jaksi chybí pointa. Pokud se nepletu, měli jsme se dovědět odpověď na otázku, jestli jsou transvestité také homosexuály. Bohužel jsem si něčeho takového nevšiml, svému názvu zůstal segment leccos dlužen. 6/10 ___ 5.povídka - speciální díl pořadu "Hádej, kdo jsem" na téma zvrhlosti. Není to klasická scénka a jejího vystřižení bych ani nelitoval. 5/10 ____ 6.povídka - šílené experimenty asi nejvíce ladí s mnou předpokládanou myšlenkou snímku, navíc v rané tvorbě Allena je tento kousek jako ryba ve vodě. Zároveň se jedná o geniální parodii na filmy kategorie B. 10/10 ____ 7.povídka - opět povedená, tentokrát díky sympatické metafoře lidského těla, nebál bych se říci, že jedné z nejlepších, co jsem kdy viděl, ani takový Stewie Griffin s děložním gulagem na tuhle část nemá. Zde také najdeme asi nejpovedenější Allenův part v celém filmu. 10/10 ____ Resumé - průměrné hodnocení 68,5%, slabší čtyři hvězdy. Odpovídající k celku by bylo možná i snížení o jednu hvězdu, Allen bohužel nevyužil výborný potenciál ať už z dřívější (Seber prachy a zmiz, Banáni) či pozdější tvorby (Spáč, Annie Hall, Láska a smrt), kdy uměl podávat lechtivé vtipy vkusně a tak, aby to nevyznělo vulgárně. Vzhledem k očekáváním, co jsem měl, mírné zklamání, i přesto díky tomu kladnému z tohoto filmu nelituji projekce. ()

zette

Pokud Allen o tehle " komedii " prohlasil, ze je to ztrata casu, tak mel pravdu. Nechapu, kdo se jeho humoru muze smat? No, mozna jsem jeste nedospel. Jako nejlepsi povidku ( pokud se to da takto nazvat ) hodnotim o vysinutem doktorovi. ()

gabin(a)

Nó, natočit takhle otevřený ačkový film o sexu v roce 1972 a v USA, i když se vší srandou po allenovsku, to byla hodně velká odvaha! Dobré tři čtvrtiny slov z oblasti sexu se začaly v normálních filmech naplno říkat až mnohem později, zato teď se bez nich neobejde snad ani pohádka. Poslední povídka s Allenem jako spermií je dokonalá, fakt plných 100%! Ty jeho hlody (stojíš mi na bičíku), oheň a síru dštící záškodník s kolárkem nebo galejníci snažící se vzepřít orgán do patřičného úhlu nemají chybu. Povídka o perverzích v televizi dokonale paroduje stupidní TV shows všeho druhu, a to se všemi dobovými a přece dodnes platnými atributy, hlavně ulízaným bodrým rozjuchaným moderátorem, jen je to dnes v barvách a bez poruchových čar. Fakt se nic moc nezměnilo, s perverzema by byla aspoň sranda:-) Woody jako akční zachránce lepé reportérky před dvacítkou nadržených skautů a obřím prsem perfektní, kde byl v té době Chuck Norris! Ostatní povídky taky dobré, ale tak na dvě, dvě mínus, i když s nádhernými momenty, např. transvestita užívající si hostitelčiny šaty nebo ovce s podvazky a její bývalý milenec nasávající Woolite. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder