Moc hezký seriál... :)(10.9.2014)

Viktoriansky klenot s famoznimi hereckami. Neuveritelne rozmachle mnozstvi pribehu a skrytych tajemstvi zvladne tahle miniserie rozehrat, ale nakonec i smysluplne uzavrit. Poselstvi by se dalo krajet. A to vse v atraktivním kabatku MASHe za prvni valky.(7.8.2015)

Objektivně vzato, dobře propracovaná sonda do života polní nemocnice.. Nejsou zde zobrazeny žádné bitvy, ale zato je tu první světová válka v hlubině času tak, jak jsem ještě neviděl. Zdravotní sestry ani netuší, co je čeká. Kromě těžce raněných, všudy přítomná zubatá, která kope jámu všem stejně hlubokou. Závěr jinak svým ustrojením opakuje mockrát zahrané. To ovšem nic nemění na tom, že po herecké i obrazové stránce, navíc prostě v daném žánru, prostě zážitek.(5.9.2016)

Velmi dobře napsaná britská minisérie, která těží především z dobrého obsazení. Každá z postav má nějaké své tajemství a ať už se jedná o kladného, či záporného hrdinu, tak všichni nějakým způsobem chybují. Jednotlivé postavy jsem si oblíbila a i proto mě mrzí, že Crimson Field nebude pokračovat druhou sérií. Škoda, protože sledovat Crimson Field je stejný požitek jako pojídání kaviáru a popíjení šampaňského.(19.10.2015)

Seriál se snaží aspoň trochu přiblížit první světovou válku, vlastně nemá nějakou výraznější zápletku, děj plyne prostě jako život, ale přitom stihli tvůrci aspoň nakousnout většinu důležitých témat ("celibát" sester, vojáky kteří se úmyslně zranili aby se mohli vrátit domů, naopak vojáky kteří předstírali že jsou v pořádku aby se mohli s ostatními vrátit na frontu, zradu a špiony, obchodování s vojenskými zásobami, ...). Tady nejde o diváckou úspěšnost a podobně, na nic si nehrají, jde o to přiblížit nám dobu, o které toho dnes už bohužel moc nevíme. Stojí to za shlédnutí, já jsem se určitě nedívala naposled.(3.9.2014)