Volání netvora: Příběh života

• Česko Volání netvora (více)

Dvanáctiletý Conor O'Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. (Vertical Entertainment)

seale

Originálně, stylově udělaný film s velkou duší. Smutnokrásné a místy dechberoucí. Zároveň je postaráno o akci. ()

ScarPoul

Prekvitajúce množstvo nápadov. Režisér sa hrá, komponuje a mieša. Emočne úprimné a zasahujúce presne tie miesta, ktoré to zasiahnuť má. Zároveň je to do určitej miery čarokrásne. Hlas Liama Neesona v úlohe monštra je nádherne povznášajúci. Viacej ako o charaktery, ktoré sú nositeľmi veľmi jednoduchých pocitov a emócií je pre režiséra dôležitá atmosféra a významovosť, ktorej úlohou je uľahčiť vnímanie smrti. Animované príbehy sa nesú v tejto nálade, rovnako ako atmosféra dedinky v ktorej sa príbeh odohráva. A Monster Calls je taký magický realizmus, ktorý netlačí na pílu a zostáva vo svojej negatívnej tématike nadmieru pozitívny. Také pohladenie na dušu. ()

malylada

Zvláštní film o chlapci, který prožívá tragické období, kdy mu umírá matka. Film je hodně depresivní a prolínají se zde fantazie chlapce, v podobě stromového netvora, který metaforicky vypráví chlapci příběhy, vztahující se k tragické životní události. Během filmu není přesně jasné, co vše je realita, co smyšlené představy hrdiny, ale jako celek to příliš nefunguje. Scénář je originální, o tom žádná, ale není zde žádný moment, který by stal podruhé za shlédnutí a který by dokázal něčím strhnout. Vypadá to díky trikům, animaci velmi pěkně, ale jinak zklamání.......5/10 ()

Gwaihir

Uniknout je možné jen na chvíli, nakonec je vždy třeba vyřknout pravdu. Moc pěkné, i když velice smutné drama, které umě využívá vsunutých příběhů jako alegorie ke skutečnosti. Zajímavé je jak jejich výtvarná stránka, tak i jejich poněkud hlubší myšlenková rovina, která se snaží nastolovat zásadní otázky, na něž není snadné odpovědět. Emočně mě to sice úplně bezprostředně tolik nezasáhlo, ani přes skvělé herecké výkony a úchvatnou hudbu, ale celé to ve mě bude ještě nějakou dobu doznívat. 85 % ()

Lacike

Pribeh v ktorom sa maly chlapec cez rozpravkove pribehy vyrovnava s krutou realitou v ktorej mu zomiera matka. Pacil sa mi ten originalny koncept a spickovo prevedena technicka stranka, ktora vyzera pôsobivo. Vdaka tomu aj taky odporca fantasy ako som ja dokazal prezit tento film bez nutkania ho pretacat. Bohuzial ta dramaticka linia na mna nefungovala az tak ako som dufal a na konci sa ziadne velke dojatie u mna nedostavilo. Holt postavy si ma uplne neziskali. Prekvapila ma len Felicity Jones v ulohe umierajucej matky, ktoru som vôbec nespoznal. Predviedla ovela lepsi vykon ako v Star Wars. Takze celkovo sa jedna o originalny solidne natoceny film, ktory môze priaznivcov fantasy nadchnut ovela viac ako mna. 6/10. ()

Silence

Asi tuším, co bylo autorským záměrem, forma úžasná, nicméně trochu k ničemu. Film je totiž nejpůsobivější v civilních pasážích. Ty fantaskní paradoxně film zpomalují, nepříjemně kouskují a v podstatě moc nedávají smysl. 5.5/10 ()

vurhor

Dobrodružná fantasy? Ani náhodou! Jedná se o vcelku smutné drama, které se, navzdory názvu a prvnímu dojmu, potýká s realitou života a lidských pocitů. Byť se může zdát, že se zde divák dočká nějaké nadpřirozené podívané, ve skutečnosti ho čeká dost realistický snímek, ve kterém ony fantasy prvky slouží pouze jako taková pomocná šablona pro hlavního dětskýho protagonistu, který zde byl btw vynikající. Někomu to může připomínat del Torův Faunův labyrint, přičemž by vlastně nebyl daleko od pravdy. Kdyby se film někdy tolik netáhl a ještě víc by přitlačil s emocemi na pilu (stupeň patosu je zde totiž naštěstí malý), jednalo by se o skvělou podívanou. Pokud nemáte rádi fantasy, za prvé si mě smažte z přátel a za druhé tomu určitě šanci dejte, nedávejte na první pohled. Slabší 4* ()

corpsy

Pocitovo som sa zmietal. Keď už som čakal slzopudnú drámu, zrazu som sa ocitol pri sledovaní fantasy rozprávky, ktorá...opäť skĺzla do vôd rodinnej katastrofy. Nechápte ma zle, ale akosi sa mi táto symbióza týchto dvoch uhlov pohľadu protirečí. Zistili to diváci, zistili to kritici, ale nezistili to ľudia, ktorí sa filmom nechali uniesť ( prečo ? ). ()

Rybizek

Pohádky a španělská kinematografie jsou mi velice blízké, i když toto byla pohádka spíš pro dospělé. Nedokážu si představit, co se musí honit v hlavě dítěti, kterému umírá rodič, druhý na něj sere a k tomu ho ještě štvou spolužáci ve škole. Toto mi přišlo jako velmi kreativní nastínění mysli dítěte, jehož se tento problém týká, 67%. ()

baribal

Další film o smrti.. akorát jako v Arrivalu matka neztrácí dítě, ale dítě matku. Kombinace fantasy a dramatu celkem funguje, bez "monstra" by to tak zábavné určitě nebylo a zapadlo by to mezi filmy podobného stylu. Překvapivě více funguje druhá polovina a konec.. prostě ve chvíli kdy se máte dojmout se opravdu dojmete. Asi důležitá poznámka, kterou tu uvádí snad každý druhý.. pro děti to není, téma smrti v takhle depresivním podání by nemuselo být pro ně snadno stravitelné. ()

SaNcHeZ_cz

Temný, nepříliš veselý ale zároveň skvěle natočený a výborně odvyprávěný pohádkový příběh o chlapci, jenž se musel vypořádat s nelichotivou situací ve svém mladém životě. Juan Antonio Bayona natočil dospělejší a temnější variantu k pohádkovým příběhům, která vás dojme možná i více, než přehnaně pozitivní a idealizované příběhy. [80%] ()

MartinezZ

Má to sice myšlenku, ale na podobné téma, byť ne s umíráním, mi přijde mnohem lepší Where the Wild Things Are, zpracováním i nápadem. Monster Calls je těžce nevyužité a nejlepší z filmu jsou asi ty animované příběhy. Bohužel. ()

MICHAEL73

Moc pěkný, nádherně vizuální a perfektně scénáristicky zvládnutý snímek. Bayona má úžasný vizuál, který mne dokázal nevídaně přesně zasadit do příběhu a prožívat všechny strasti i neřesti s hlavní postavou. Zvláště jsou pastvou pro oči animované pasáže s vodovými barvami. Když se spojí krásný vizuál, kamera a příběh, tak vznikne opravdu výjimečný snímek jako je tento. Je škoda, že takovým filmů není věnovaná taková pozornost jako jiným. Takové filmy by se měly točit na oskarech a vydělávat miliardy, protože si to zaslouží. Volání netvora je úžasný a dojemný film, který si zaslouží vaší pozornost. Minimálně jednou za život je důležité si takový film pustit. ()

Praxis

Citová vydíračka na entou. Fantasy vizuál slouží tomu, aby se příběh přiblížil malému divákovi, ale tomu bych tento film rozhodně nepouštěl. Je to totiž dost drsné... Nepopírám, že při loučení na konci jsem nebyl naměkko. Byl, ale na druhou stranu, někdy je ten film až moc citově vydírací... Jinak 80% ()

golfoxovox1

Kombinace režiséra Bayony a skladatele Velázqueze (Sirotčinec, Nic nás nerozdělí) mě nikdy nezklamala, a tak jsem se vcelku těšil na letošní novinku, aniž bych věděl, do čeho jdu. A jako obvykle musím napsat již známé závěry. Režisér Bayona umí perfektně pracovat (s většinou neznámými) dětskými hlavními představiteli, tento film není výjimkou a chlapec podává opravdu solidní výkon s ohledem na těžkou životní situaci, o které film v podstatě je. Zároveň se mi líbila nápadita konstrukce filmu, který je prolnut zajímavými netradičními animacemi s jistým kouzlem. Samotné tři (čtyři) příběhy uvnitř příběhu jsou zároveň velmi poučné, vysvětlující podstatu lidství, rozhraní dobra a zla, víry a neviditelnosti ve viditelném světě... V závěru, tam kde příběh končí..., se emoce klasicky dostavily. S nadsázkou prostě pohádka, která vysvětluje realitu. Nekompromisně. Děkuji Bayonovy a Velázquezovi za další emotivní příběh, opět v jiném v filmovém žánru a nechť jim tato parádní spolupráce v životě vydrží a nám přinese další přemýšlení hodné snímky :-) ()

Spike17

Prvoplánový a předvídatelný příběh obalený v silném nánosu patosu nevynahradí ani skvělé vizuální hrátky. Což je veliká škoda, vzhledem k tvorbě Juana Antonia Bayona - buďto měl jít v Torrových stopách a zaměřit se na hororovou fantasy, nebo zůstat v čistých vodách typu Sirotčinec. Jiné směry očividně vedou do slepé uličky. ()

slunicko2

Psychoanalytická pohádka v postmoderním stylu. 1)  Tedy zpočátku je to otravně pomalé. Až postupně začíná být jasné, o co jde a film nabývá na chmurné osudovosti._____ 2)  Podobnost s Nekonečným příběhem mě napadla, ale postupně se vytrácela. Nekonečný příběh je plnokrevná dobrodružná pohádka, zatímco Volání netvora spíše seznamuje děti (a možná i některé dospělé) s prvky psychoanalýzy._____ 3)  Hlavní postava, 12letý Conor, tu nemění svět k obrazu svému ani nepáchá dobro, ale učí se přijmout svět, jaký je a žít s ním v míru. V tomto smyslu má snímek co říci snad každému. Belief is half of all healing._____ 4)  Dojemný patos snímku je v souladu s psychoterapeuticky věrohodným nicméně zcela nepohádkovým koncem._____ 5)  12letý (k roku natáčení 2014) Skot Lewis MacDougall (hlavní postava Connor) mi přijde jako slibný herec do budoucnosti. Jeho matka zemřela asi rok před natáčením na roztroušenou sklerózu. Možná i kvůli tomu působil velmi uvěřitelně._____ 6)  Tak a teď si jdu na zahradu vysadit tis červený._____ 7)  Výstižný koment: Marigold***. Pobavil mě verbal*. ()

stration

Krásný a dojemný film určený pro rodiče s teenagery. Sympatické herecké výkony, anglická pochmurnost a výtvarná stylizace. Těšil jsem se na film moc a nezklamal mě. Rozhodně nevidím naposledy. ()

PP66

Silný symbolický příběh o životních ztrátách, nejednoznačnosti skutků, víře a neviditelnosti očima šikanovaného dospívajícího chlapce. Pochmurné. ()

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?