Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

JohnnyD

Ďalší hlúpy post-moderný slasher. Teda skôr komediálna indie dráma inšpirovaná 80s slashermi. Príbeh nepovažujem za nijako originálny (Camp Daze!), ale ako slasher fanatik som slinal. Bohužiaľ réžia i scenár sú nedostatočné. Po prvé tempo filmu je príliš komediálne na to, aby to bol či už horor alebo dráma (na čo to malo fajn potenciál). S tým je spojená aj mizerná réžia. Napriek tomu, že vo finále to má riadnu atmošku 80s plagátov (nakrúťte dakto takýto celý film!), väčšina filmu sa má odohrávať v 80s a ani by som to nepovedal. Strašne povrchné. ()

Pilda17

The Final Girls je zábavná komediální hororová jednohubka. Ničím nepřekvapí, neoslní, ale dobře se na to dívá. Nápad je to dobrý, občas jsem se pobavil, jako například zpomalená scéna. Jako horor bohužel moc nefunguje a kdyby se přidalo na brutalitě, tak bych možná hodnocení zvedl, ale takhle nemůžu .. 6/10 = 60% ()

S.Quentin QUALE

Nikomu to neberu, mě to moc nebavilo. Soudě dle posledních pár kusů budu muset začít od hororových komedií čekat míň smíchu, nebo začít znovu hulit. 45% ()

misterz

Tak slasher moc nemusím, je to môj najmenej obľúbený hororový subžáner, ale v tomto prípade ma potešila aspoň tá humorná stránka - v niektorých situáciách si film pekne vystrelil sám zo seba ako i z iných filmov tohto razenia. A čo som vôbec nečakal, našlo by sa tu i troška drámy, myslím v kontexte vzťahu matka-dcéra. Celkom spokojnosť, priemer. 60/100 ()

pornogrind

Dobrej nápad ale výsledek nic moc. Jak po hororové tak i po komediální stránce se z toho dalo vyždímat daleko víc. Na můj vkus je tam moc zbytečnejch a nudnejch keců a dějová linka - vztah mezi dcerou a matkou mě nebavila už vůbec. Pár věcí se tady určitě povedlo ale není jich tolik abych mohl dát 3 hvězdy. ()

Goldbeater

Takový malý filmový fail. Ačkoliv se snímek snaží tvářit jako zábavná hororová komedie těžící z klišé campových slasherů 80. let, ve finále dostaneme předvídatelnou pohádku, jejíž tvůrci zřejmě viděli dva díly Pátku třináctého a hned se stali experty na tento subžánr! Že je to celé PG-13 místo potřebného eRka, je už jen třešnička na dortu. Kdyby to aspoň bylo legrační, ale bohužel jediným vtipem je jen ten naprosto nezvládnutý koncept. ()

kingik

Střet filmové fikce s filmovou realitou zažívá svoji hororovou derniéru. Nečekám, že by se nějaký tvůrce v dohledné době pustil do konceptu "film ve filmu" s hororovou tématikou. Todd Strauss-Schulson možná nevědomky natočil svůj nejlepší film. Dosud jeho největším zářezem byla úleťácká komedie "Zahulíme, uvidíme 3", takže si asi dokážete představit, jaký tvůrčí skok absolvoval. A přišel s konceptem, který přináší nejedno úskalí. Předně se nejedná o nic objevného. V nejnákladnější podobě tady byl už kdysi dávno "Poslední akční hrdina", který kombinoval za pomoci vstupenky do kina, svět filmových hrdinů se světem filmových diváků/fanoušků. A ta konfrontace dvou rozdílných světů skoro vůbec nefungovala. Světe div se, v hororovém podání se film sice opět musel obejít o napětí i bez vysvětlení, jak se pět kamarádů ocitlo po požáru kina v 80-kovém kultovním slasheru "Krvavý tábor", přesto jsem byl překvapen, že film je chytlavě natočen a má nepopiratelně sympatické i invenční vyznění. Ani ho nenapadne vysvětlovat, proč se věci nedějí podle scénáře a zda je možné přeskupit již předem dané scény ve filmu. Z tohoto hlediska je nejzábavnější flashback, ve kterém se naši hrdinové opakovaně octnou po zjištění, že za jeho pomoci mohou odvrátit svůj skon. U většiny z filmu se budete bavit, jak dalece sahají vaše znalosti ohledně pokleslých campových slasherů. Obávám se, že v této oblasti má dokonale nakoukáno jen hrstka diváků, ale nějaký díl Pátku třináctého jste možná zhlédli. Tím chci říct, že není nutné absolvovat cestu do filmové minulosti hororu, abyste se u filmu dobře bavili. Film je natočen přístupnou formou, hororová pravidla předznačená našimi průvodci nejsou nijak extrémně složitá na pochopení, takže ztrácet byste se ve filmu moc neměli. Pokud něco nepochopíte, nemusíte zoufat. Je zde spousta gagů a hlášek, které hodně dominují. Serioznější pojetí dostane prostor až v závěru. Přesto se tvůrcům, stejně jako u Posledního akčního hrdiny, nepodařilo docílit, aby se divák o osud ohrožených postav bál. Borec v masce je uchopen příliš parodovaným stylem, vraždy mají nekrvavé a málo drastické pojetí, převládá jednoznačně komediálnost spojená s parodií. Malin Akerman, která je stěžejní hvězdou slasheru, film ubral podle scénáře dvacet let. Je však evidentní, že na náctiletou nevypadala, i když vypadá velmi zachovale. Možná to ani není chyba obsazení, mládež z osmdesátých let vždy vyhlížela o něco starším dojmem. Chybou ve filmu už ale bylo pustit v roce 1986 z gramofonové desky hit "Cherry Pie" od rockové bandy Warrant. Kapela jej totiž nahrála až počátkem devadesátých let. Málo se vytěžilo i ze zajímavě vyhlížející konfrontace moderní technologie s archaickou. Nina Dobrev má ve filmu u sebe smartphone, nikoho ale za celou dobu nenapadne udělat na něm nějakou operaci. Originální však bylo, když se retro postavy s nemožnými účesy i módou vysmívaly těm současným. Taissa Farmiga si zakusila herecké ostruhy ve své první hlavní roli. Nevím, jestli to byl tvůrčí záměr, ale připomínala mně Jennifer L. Hewitt, kterou svého času právě slasher proslavil. Je potřeba ještě sbírat zkušenosti, je to taková herecky prkenná panna. A vida, tím jsem se dostal i k důležitému pravidlu přežití v hororech. Když jste panna, máte vyhráno. O panicích, tedy o mně, nepadlo ani slovo. Takže když se budete držet hororových pravidel a naleznete v příběhu slečnu, která si se zabijákem hodí finální souboj, jste z toho venku. Pocit vítězství nad vrahounem máte ovšem jen do doby, než vám závěrečná pointa vyvrátí mýlku, že druhá pokračování (ne)znamenají repete. 80% () (méně) (více)

dr.horrible

Taissa, vy dve s Emmou R. by ste sa mali čo najskôr vysrať na všetky seriózne projekty a pokračovať s hororom. Už takto ste lepšie jak Vaši slávni príbuzní a viete moc pekne kričať. Malin mala na začiatku filmu pravdu; Jak začneš kariéru slasherom, máš nálepku. Keď ich ale hráš furt, môžeš byť kráľovná. Kozy stačí nabudúce ()

hladass

Ale jo, docela povedený hybrid Pátku 13 a Voskového muzea... Pocta všem osmdasátkovým slasherům, která v zásadě striktně dodržuje veškerá žánrová pravidla i se všemi jejich neduhy... Tím mám samozřejmě na mysli prakticky naprostou absenci krve a koziček, přičemž v tomto kusu je to poměrně škoda, materiál je tam slušný... Takže spíše komedie než horor, který vysloveně zklame trapnou maskou hlavního záporáka, slabší hororovou atmosférou, ale pobaví několika dějovými twisty, slušným obsazením a kamerou... Řekněme, že v rámci možností jsem byl spokojen... ()

Kudly4

Parádní Hororová komedie, u které si připomeneme hlavně starou klasiku Friday the 13th (vtipném podání). Super herecké combo, kamera, prostředí, no prostě pecka jako blázen. Jediné mínus a proč nenapálím 5* je PG-13 = jsme ochuzeny o Gore a sexy scény, což je škoda, protože to mohl být pro mě jeden z TOP zábavných Hororů se vším všudy. Ale i tak, jsem se celou dobu parádně bavil, hlavně u scének s Adamem Devinem. Doporučuji, stylovka jako prase, super relax. ()

Campbell

Trošku mě to zklamalo, už jen proto že plno mých oblíbených uživatelů dala filmu 4*. Ale popořadě film je poměrně originální, sice už jsme tu měly minimálně 4 takové filmy(co si vzpomenu vynikající Pleasentville, slasher Hills run red, Midnight movie nebo Poslední akční hrdina) ale pořád to není tak vyčpělé téma. Parta poburťáků se vydá na film a nakonec se do filmu dostanou. První problém je že herci i když poměrně sympatičtí mají hrát puberťáky ale tady až bije do očí že jsou mnohem starší. Nicméně první polovina je geniální a nedělá slasheru ostudu. Film nejvíce paroduje Pátek 13, a jde mu to fakt skvěle, navíc scéna alias flashback byla parádní a to překročení "summer" jsem chcípal. Nicméně od druhé půlky se film poměrně táhne a díky konci mi film nedával moc smysl, zachránily je před požrem že byly najednou všici živý? Nebo pokračovaly ve filmu což je taky blbost, když v prvním díle umřely. Vraždy....Vraždy jsou bohužel dost nudné a neoriginální, vím že nešlo ve filmu o gore ale vraždy byly prostě nezajímavé. The Final girls není špatný film a dokáže pobavit ale bohužel je tu plno věcí co film kazí a to hlavně druhá půlka filmu. 65%. ()

predators odpad!

Není to vtipné a strach jsem taky neměl...takže to není komedie a o hororu nemůže být řeč...někde je asi chyba! ()

SeBig

Tohle mi dalo zabrat jestli dát tři nebo dvě.. pak jsem si vzpoměl na tu starou bloncku co si hrála na to že jí je 18 a na ty rádoby touching momenty a učinil jsem tomu přítrž. Trošku lepší dvě hvězdy, hlavně Farmiga byla nejvíc top. Jinak je to kravina, která má ale dobrý námět. ()

korbitch22

Komediální překvapení roku.Na žánr slasher jsem ze všech filmů asi nejpřísnější a za tu dekádu co na ně koukám, se mi jen máálo dostalo do paměti, natož aby jich víc jak deset dostalo 3* nebo víc.Takže sem si tuhle dokonale vypointovanou parodii/poctu náležitě užil a dost sem se natlemil.Škoda, že nejvtipnější postava zařve jako první, že se to po půlce na 15 minut přesune zbytečně ke kecům a že má vrah docela unylou masku, ale už sem si tak nějak zvyknul, že dokonalé filmy už se prostě netočí a pokud se dá najít na nečem víc pozitiv, přikloním se k většímu respektu daného díla.Ano mohlo to být opět mnohem lepší, téměř bych řekl geniální i tak si tahle kravinka zaslouží náležitou pozornost a každý, kdo kdy sledoval tenhle žánr a má mozek, jí ocení69%. ()

rollman1

Mnou jeden z neočekávanějších hororů za poslední dekádu. Můžu napsat jen to, že jsem spokojen. Final Girls už od začátku hraje hlavně na zábavnou a originalní notu. Jak po příběhové stránce, která je velice povedená a umí zahrát i na dramatickou strunu, tak po stránce kamerové, kde kamera litá celkem nevídanými úhly a taktéž potěší celková barevnost celého snímku. Film je hravý, vtipný, zajímavě natočený a nepotřebuje k tomu ani stříkance krve, střeva či vysoký bodycount. Stačí forma, kterou je představen a zahrán. Pár scén mě upřímně dostalo a takovej Crazy dialog s borkou na práškách je pro mě Top flmu. Je to PG-13 takže s kozičkami nepočítejte uchyláci. Kdo má rád, staré slasher klasiky jako Pátek 13 či Burning, tohle je přesně ten film, který těmto flickům vzdává úctu v tom nejlepším světle ()

heyda

Zaprvé Farmigovic holky jsou fakt talentovaný herečky. Zadruhé Todd Strauss-Schulson mě začíná jako režisér zajimat. Zatřetí rozhodně to není film na 5 hvězd, ale koho to zajímá? Super parodie a chci pokračování :-D ()

BMW12 odpad!

Nemohu jinak, než dát odpad. To nemělo hlavu ani patu. A nepomohlo ani zajímavé herecké obsazení, protože výkony herců byly také děsivé. Takhle špatný film jsem už dlouho neviděl. ()

TheEvilTwin

Ani nevím, jak film vnímat- jestli jako horor/ komedii a nebo přímo parodii na Pátek třináctého a podobné filmy. To jsem si říkal aspoň ze začátku. Film našteští nemá žádné velké ambice a je z něj cítit taková ta typická “přiblblost parodií”, ale co je největším mínusem filmu je to, že má daleko k hororu a kvůli obrovské absenci vtipů, hlášek a fun scén to má daleko taky ke komedii, takže víceméně nepasuje nikam. První půlka filmu byla taková průměrná, ale druhá už dost nudila a nic nepřinesla. Bohužel ani skvělí herci jako Nina Dobrev, Alexander Ludwig, Adam Devine a krásná a sympatická Taissa Farmiga tento film naplno neutáhli, ale díky nim je to aspoň koukatelné. ()

Pítrs85 odpad!

Todd Strauss-Schulson musí z osmdesátkových slasherů chcát do trenek asi ještě dneska, jinak si nedovedu vysvětlit jeho "pomstu", jakou se snažil na všechny Myerse, Vorheese nebo Kruegery spáchat. No nepovedlo se no, tyhle Poslední holky totiž aspirujou na nejhorší letošní horor. Minimálně (normálně bych napsal, že aspirují na letošní největší pičovinu, ale víme, jak je to tady s vulgarizmy ;-). A ten vykradenej hudební motiv z Pátku si mohli odpustit a vymyslet si něco svého (i když kdyby to mělo dopadnout jako s maskou místního zabijáka... shit). A ještě jedna věc- současní teenageři jsou v porovnání s těmi z osmdesátek táák mooc nudní... Hop do odpadu. ()

eraserhead666

Nápad je to docela dobrý a svým způsobem i zábavný, ale to provedení je hrozně špatné. Odkaz na osmdesátkové slashery, v nichž se to rubalo a pro pořádný masakr nářez nešlo daleko, v roce 2016, kdy brutalita není zase až takovým problémem a ono to je natočené jako pohádka pro děti? Snad bez jediné kapky krve? Odkaz na osmdesátkové slashery bez nahých prsou? Dobře, to, že je vlastně neukázala, by se dalo brát i jako svérázný pokus o (nefunkční) popkulturní vtip, ale pořád zůstává hlavní problém: Proč je to natočené jako neškodná pohádka pro dětské odpolední vysílání? Takřka výsměch tomu, na co to odkazuje. Nápaditost mordů nulová... Od půlky už jsem normálně skřípal zubama. Taissa Farmiga je skvělá, jako vždycky, ale to je tak všechno (ten film je tak nudný a nezáživný, že vaší mysli umožní volně se toulat v abstraktních oblastech, já třeba hodně velkou část stopáže dumal nad tím, že kdyby měli natočit v jistých oblastech hodně otevřený film o dvou mladých lesbičkách, v hlavních rolích bych rád viděl právě Taissu a Annu Kendrick). Celkově hrozná šmíra, za kterou by si tvůrci zasloužili, aby je navštívil Jason Voorhees, nacpal do spacáku a omlátil o strom. Budu si muset spravit chuť Tucker & Dale vs. Evil. ()