Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání. (A-Company CZ)

LencaN

Docela nechutný film. Což ale nemyslím vůbec špatně. Ba naopak. Tak krásně byla vystižena postava paní učitelky, až mi z toho šel mráz po zádech. Takové vyčůrané pijavice a podrazáci jsou bohužel v každé době a všichni s nimi máme minimálně jednou za život nějakou zkušenost. Film hezky zachytil, jak elegantně se dají lidé omotávat kolem prstu. Jak i přes snahy ostatních něco překazit stačí znát správné lidi a veškerá snaha je k ničemu. Tyhle lidi, kteří se usmívají a přitom se na vás dívají jen jak by vás co nejlíp ošulili, vyloženě nesnáším. Proto jsem Učitelku označila slovem NECHUTNÝ. Scénář se každopádně povedl. Vše se lehce rozjíždělo, až nakonec došlo k pořádné mele. ()

Ironhead

Velmi nepříjemný film na sledování, který určitě nechci vidět znovu... není to špatně natočené, ale je to takové téma, které nemám rád a jde mimo mě. A u filmů na podobné téma a s podobnou atmosférou se prostě nebavím a nerelaxuji. ()

0kozel

Ta ženská je neskutečná mrcha, ale přiznám se, že mě mnohem víc vytáčeli ty rodiče, co se jí zastávali. ()

Leník

Tedy neměla jsem žádná velká očekávání, ale toto bylo fakt moc dobrý. Paní učitelka se hrdě řadí mezi největší svině českého filmu. Výborní dětští herci. Ovšem smutné je, že film je hlavně o tom, jak si všichni o sobě myslíme kdovíco, ale ve skutečnosti snadno vyměníme hrdost a sebeúctu za pofiderní výhody. Hodnotím za 4,5*. ()

Heso

Musím se přiznat, že na tento film jsem původně ani neměl v plánu se podívat, náhodně jsem však na něj narazil a každá scénka mě čím dál tím víc nutila film dokoukat. Rovněž u každé scénky jsem si říkal, jak bych se zachoval já a s přibývajícím časem jsem víc a víc prožíval příběh s tou dobrou stranou lidí. Českých filmů ohledně této doby jsem viděl už víc a musím říct, že tenhle byl zatím nejlepší a u mě si těch pět hvězd určitě zaslouží. ()

kokofek

Skvělý herecký výkon.Už to je důvod film vidět.Jinak si myslím,že nejen tato učitelka,ale jí podobní lidé přežijí jakoukoli dobu.A že jich bude!! ()

Dacsus

No, ja som ročník 72, a na našej základke sme mali rovnaké kreatúry hneď dve. Výborne vykreslené vtedajšie reálie. ()

Igy007

To byla síla ! Velmi pravdivé. Kantorů se lidé opravdu dříve báli, mohli si dovolit všechno a to nejen k nám dětem. Zuzana Mauréry hraje tu svini naprosto skvěle. A kdo tady mele nesmysly o tom, že jde o útok na socialismus, asi neviděl film do konce. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

SuzieS

Zaverecna pointa velmi zajimava, to fakt cenim.Cely namet byl dobry, bohuzel ikdyz se to zuby nehty snazilo o nejakou hloubku, bylo to nakonec celkem ploche. na druhou stanu je vtipne, ze to toci prave Hrebejk, jelikoz prave on je takova ucitelka mezi rezisery moderni doby. prave on by znamosti a sluzbicek by tezko natocil tolik filmu, mnohe z nich zcela podprumerne kvality ()

ZetDaElO

Po dlhšom časovom odstupe a po opätovnom pozretí mením hodnotenie na 5*. Brilantne napísaná dráma, v ktorej každá minúta filmu dáva zmysel a skladačka príbehu postupne zvyšuje znechutenie nad praktikami komunistického režimu. Nad všetkými samozrejme exceluje Zuzana Mauréry. ()

Hird

Vzhledem k tomu, ze mam jednu takovou soudruzku ucitelku v rodine, nemohu jinak nez za 5 hvezdicek. A dekuji bohu, ze jsem se narodil do dnesni doby :⁠-⁠). Mrazive realisticke, skvele natocene i zahrane. ()

Dvojirakri

Takže Hřebejk a Jarchovský pořád umí, ne že ne. Tedy, svoje výtky mám, kompozičně snímek vypadá jako když se vám rozsype zrní, rodiče se k dceři zrovna moc nemusí když jsou za ní v nemocnici, kameru si umím představit o chlup lepší, atd. Odpady v hodnocení některých mě nepřekvapují, dodnes jsou mezi námi vlezdoprdelkové, kteří by si bez toho ani nezavázali tkaničky, takoví lidé byli, jsou a budou a těch bude pořád někdo využívat. Že, Alenko...? ()

grejfurt odpad!

Takže, proč jsem dal odpad. Pan Och prohlásil, že " tento film bude mít úspěch v zahraničí".A jako proč? Vždyť to je až na pár roztomilých dětských výkonů opět televizní inscenace. A ke všemu na téma, kterému nikdo nerozumí. Tuším,,že si touto větou chtěl koupit odpustek k tomu, aby ten film mohl vzít do hlavního klání KV 2016. Proč tam ale nevzal třeba něco jiného? Protože tandem Hřebejk Jarchovský? Nerozumím tomu. Ale asi kvůli své nepříslušnosti k baťůžkářům.Je to normální televizní Slovenský film. ()

Sardinka5

Skvěle napsaný film, který se nese na podobné vlně jako Hřebejkovy předchozí filmy Líbánky a Nevinnost. Opět je z něj lehce cítit moralizování a společenská kritika, kterou ale doprovází znalost lidí a pečlivé prokreslení jednotlivých charakterů. Úplně nesouhlasím s často používaným přirovnáním filmu k 12 rozhněvaným mužům, protože jediný spojující prvek je zde právě děj situovaný do jedné místnosti. Příběh ale vyprávěn jinými prostředky, zatímco v prvním případě se děj odehrává ve reálném čase, u Učitelky je vyprávěn především v retrospektivách a umístění všech svědectví o chování učitelky na třídní schůzku, kde jsou prezentovány v podání jednotlivých rodičů, je tak spíše sjednocujícím prvkem, který budí v divákovi zvědavost a vyvolává napětí. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka