Geostorm: Globální nebezpečí

• USA Geostorm (více)

Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno... a všechny. (Vertical Entertainment)

soukyd33

Tak na začátku filmu hned řešíme politiku. Akční je to jako film 2012. Počítačové efekty jsou dobré. Útok na Zemi je dobře proveden, a finální průběh dobře utajen. Poznámka: Pozor spoiler! Jízda mezi blesky je pěkná blbost. Vůz by byl ihned zasažen. Ovládat počasí, to nikdy nebude dobrý nápad. Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Film, ktorý je len poskladaný zo všetkého toho bordelu, ktorý sa nezmestil do Dňa potom, Dňa nezávislosti, Armageddonu, 2012, Gravitácie, Marťana alebo iných podobných filmov, resp. značná časť z nich tu je akýmsi spôsobom zakomponovaná. Scenáristicky a režíjne jedna veľká bieda, na ktorej je smutné to, že si vážne myslela, že v dnešnej dobe dokáže uspieť. Dialógy nulové, emócie vytrápené, reálne napätie v podstate žiadne, pohromy zvláštne uskutočnené a herecky príliš ploché. Keď si Butler odskočil na 400 km ďalekú "dovolenku", po trojročnej pauze, bez akejkoľvek prípravy či ochrany, tušil som, že to nedopadne dvakrát dobre. ()

Pythonator

Spektákl jako od Emmericha. Jenže ten jeho kámoš Devlin to prostě neumí tak špičkově jako božský Roland, který když si usere, tak i ten prd má monumentální blockbusterový epický rozměr. Žerár je skvělý jako vždy a vy mu prostě musíte fandit. A ten konec si zasloužil a bylo jen dobře, že jsme se nadočkali Armageddonského patosu, který tu už byl mnohokrát. Takový příjemný zvrat prostě potěší. A všichni ti dvouhvězdičkoví popírači filmové zábavy by se nad sebou měli zamyslet. ()

CheeseFigure

Tak po pozretí tunajších komentárov som čakal film kvalitne na úrovni produkcie Asylumu. A dostal som celkom priemerný mix katastrofického filmu a sci-fi detektívky. V ktorom hrá jeden z mojich obľúbencov, Gerard Butler. Áno, dej je celkom tupý, ale má to nálepku sci-fi, preto je mi to celkom aj jedno, že sa to celé točí okolo satelitov na ovládanie počasia. Čo zamrzí, sú zloduchovia, ktorý majú málo priestoru a o celej ich motivácií sa dozvieme cez ich priznanie. A celkom málo bolo tých katastrof. Inak sa nejedná o nejaký hrozný snímok. Je to len ďalší, celkom priemerný film, v ktorom prírodné (v tomto to ale asi celkom neplatí) katastrofy likvidujú svet. Na večer s pivom fajn. ()

Margay

Příliš politiky, málo bouře :)  Klasický americký popkorňák s pár hlavními hrdiny, kteří dělají a myslejí všechno správně, a několika záporáky, kteří jsou skrz naskrz zlí a nic je nepoučí. Film se rozkročil příliš naširoko a nakonec se zaměřil na politiku, kde se řeší moc a zrada a ublíženost a podobné, což úplně zatlačilo do pozadí tu avizovanou bouři. Trailer mě nalákal na přírodní katastrofy a ona se tam odehraje všehovšudy jedna (ta z traileru) a jenom tak aby se neřeklo. Na konci se sice pokusili, to ale slouží jenom jako pozadí pro prezidenta zdrhajícího v autě a kterak se hlavní hrdina snaží naťukat správný kód. Uznat jim tu ovšem musím, že konečně jednou USA nebyly všezachraňující spasitel, a dokonce nám film řekl, že (koho by to předtím napadlo!) všichni žijeme na jedné planetě a bylo by fajn, kdybychom s na to občas vzpomněli. ()

sh3riff

Není to špatný film, pokud si odmyslíte, že lze zrušit super bouři jenom pouhým vypnutím stroje .. ta bouře by řádila dál ()

d-nao

Jednu za ničenie a zabíjanie ľudí, nakoľko ľudstvo nenávidím, ale ten dej? Tá absencia akejkoľvek dejovej zmysluplnej linky a kopírak od San Andreas, 28 dní, 2012, Jadro... už nie prosím! ()

robo_sykora

Ani neviem prečo dávam tomuto filmu jednu hviezdičku. Asi za snahu. Ale ho niečo vyše jeden a pol hodinové utrpenie som si fakt mohol odpustiť. Myslel som si že Liga Spravodlivých bude ašpirovať na zlatú malinu za rok 2017 ale vidím, že prišla veľmi silná konkurencia. Herecké výkony proste zlé, sexi agentka, ktorá sejme jedného z hlavných záporákov, skvele šoféruje, je určite top v posteli, hlavný hrdina prežil aj to, čo by podľa mňa zlomilo krk aj Domovi v Rýchlo a Zbesilo (a to už je čo povedať, lebo Dom je v posledných troch častiach nesmrteľný). Príbeh veľmi plytký, predvídateľný. Hold nechal som sa uniesť skvelým trailerom, inak si to neviem vysvetliť... ()

windmasterr

Tak toto ma naozaj milo prekvapilo. Nenechajte sa odhovoriť zlými recenziami. Deštrukčné scény v mestách ako Hong-Kong, Dubai, Mumbai alebo Moskva krásne, herecké obsadenie taktiež perfektné. Samozrejme nečakajte, že celý film budú deštrukcie, tie možno zaberú 20 minút z filmu ale sú perfektne natočené. Taktiež sa mi páčilo, že sa to celé točilo okolo politiky (dôvod hacknutia sa do stroja a schválne vyvolávanie živelných katastrof). ()

mistrpropr

Očekávání jsem neměl vůbec žádný a dopadlo to poměrně dobře. Je to pitomý, to ne, že ne (viz třeba prezidentovy "kody" a těch blbostí je tam poměrně dost), ale Butler film táhne a celkově je to docela pěkně udělaný. Film je něco mezi Armageddonem a nějakou "detektivkou". Neřikam, že si to ještě někdy pustim, ale na jedno vidění, když člověk neví, kdo za tim stojí, je to v poho. Po filmu rozhodně lepší pocity, než poslední moje 2 projekce (Blade Runner a Sněhulák)... ()

alevy

Malinko idiotske, lehce naivni, na konci jsem musel zatlacit slzu nad dojemnym a srceryvnym koncem. Hudba tomu dodava ponekud unyly dojem, takze na konci nevite, jestli to je sen, nebo fakt blby film. ()

princeznaaur

Nejvic me bavily sceny destrukce na Zemi, ale konec byl opet amerikansky-zase vsechno dobre dopadlo a hlavni hrdina se zachranil, ac litali mezi vybuchujicimi telesy. Ale libi se mi apel, ktery se snazil scenar divakum prednest, abychom chranili to co mame ted a nadale si tuto planetu nenicili, abychom ji posleze nemuseli tezce zachranovat. ()

Mrliš odpad!

Hrozná blbost. Děj katastrofa. Vtipy nevtipné, celkově trapné. Efekty místy nepovedené. Celkově to působí lacině až trapně. Jděte se už s takovýma slátaninama vycpat milý tvůrci!!!! ()

goauld

Tak konečně po dlouhé době pořádně "nadupaný" sci-fíčko. Vysoké hodnocení dávám i přes všudepřítomné nelogické sekvence, jejichž vypisování by zabraly 5ti násobek této recenze. Při tomto snímku se rozhodně nebudete nudit, nebot zde není v podstatě prostor na žádný sexuální hrátky, zbytečné moralizování, zdlouhavé vykreslování hlavních postav a jiné "neduhy" současné emerické kinematografie. Ano - je to sice z "vědeckého" pohledu naprostá blbost, ale pro diváky akční podívané a dychtící po kvalitně zpracovaných CGI destrukci (jak ohnivé tak vodní) pouští/měst, je to pravé pohlazení, u něhož si ani neuvědomí jak rychle ty téměř dvě hodinky uběhly. Máme zde bratry, jejiž rozepři v podstatě rychle vyřeší blížící-se globální katastrofa s velmi, ale velmi zničujícími důsledky. Máme zde i celkem dětinské jednání hlavy světomíra pána presidenta, který se nechá zajmout a unést jedinou ženskou (tajnou !!) bez jakékoliv (i své) obrany, máme zde pána co chce (téměř) zlikvidovat celou planetu a pak tu máme jedno děcko, kterého zajímá pouze osud svého psíka a na nějaké blížící-se tornádo zvysoka (_._) .A taky samozřejmě nesmí NIKDY býti opomenuto "počítadlo zkázy", protože TO je alfa a omega (pomalu snad každého) sci-fi díla :-) Samozřejmě, že všechno nakonec dobře dopadne, všichni se bezmezně radují....teda - kromě pojíštoven a Sultán Ulejmán je štastný, že to všechno nakonec přežil. ()

karelhura

Toho Ed Harrise v tomhle braku je mi líto. Nechci polemizovat z některými kritiky ale já bych tenhle film zábavou určitě nenazval. Kdybych zato v kině vysolil 200kč tak by mě to dost otrávilo. ()

pornohavo

Tak americké, tak katastrofické a predsa mám rád tento 100x recyklovaný typ filmov. Film ktorý sa doslova hodí na filmové plátna kín. Sympatické výkony hercov a slušné vizuálne efekty, samozrejme pozitívny záver :) Na druhý pokus znižujem známku na 65% ()

S4imon

Dějová linie se odvíjí plynule s postupně rostoucím napětím. Herecké výkony jsou velmi přesvědčivé. Hudební doprovod skvěle podtrhuje dějovou linku a vizuální efekty jsou velmi slušné. Koncepčně se jedná o klasický napínavý akční film, který dokáže diváka takříkajíc vtáhnout do děje. Jo, za mě za 5! ()

Denzen

Asi najdôležitejšie je treba povedať, že ak očakávate zábavnú katastrofickú hovadinu, nedočkáte sa. Deštrukcie miest sú len na začiatku a na konci, navyše každá trvá len zopár minutiek. Celú strednú časť sa dvaja bratia hádajú o amerických politikoch, vytvárajú teórie, kto to mohol spraviť aj keď divákovi je to jasné už po prvej polhodine. Gerard Butler sa sem ako vedec, ktorý nikoho nemláti a nestrieľa vôbec nehodí a to isté platí pre otravného Sturgessa. ()