Personal Shopper

• Francie Personal Shopper (více)

Mladá Američanka Maureen (Kristen Stewartová) se živí jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě. Je Maureen opravdu schopná komunikovat s dušemi zemřelých? (Artcam Films)

leila22

Personal Shopper možno kategorizovať ako zaujímavú záležitosť presahujúcu do niekoľkých žánrov. Nablýskaný svet trblietajúcich sa glitrov v kontraste s transcedentálnou rovinou a jemne erotickým nádychom, vytvára zaujímavé spojenie, ktoré v iných filmoch len tak ľahko nenájdete. Štandardný fanúšik hororov bude na druhej strane pravdepodobne sklamaný, pretože i keď snímka Oliviera Assayasa prvky hororu má, ide skôr o silne osobné dielo postavené na pilieroch žiaľu, vyrovnávania sa so stratou a dlhodobého odmietania prijatia reality. Pomalšie tempo je v súlade s témou na mieste a hoci sa kde-tu stretávame až s dejovou banálnosťou, vyvažuje ju veľmi prirodzený a uveriteľný výkon Kirsten zahŕňujúci množstvo protichodných emócií a vypätých scén. Spokojnosť. ()

DwayneJohnson

Originální, pro mne však málo přesvědčivé. I když Kristen ukáže víc, než jsme zvyklí. Kdyby se film držel pouze jedné línie, bylo by to možná na čtyři, takhle zůstávám lehce nespokojen. Více, možná někdy jindy, po dalším zhlédnutí. ()

silentname

"Personal Shopper" ma celkom nadchlo. Malo zaujímavé obsadenie, celkom kreatívny nápad v rámci scenáru a bolo fajn opäť vidieť Kristen Stewart vo filme. Mnoho ľudí nie je jej fanúšikom, no podľa mňa je dosť talentovaná a keď sa človek odprostí od jej role v sérii "Twilight, tak si uvedomí, že má veľký talent a je veľmi sympatická. Funguje to dobre. Scenár je dobre spracovaný a človek miestami premýšľa, čo sa vlastne deje a akým smerom to vlastne pôjde. A sú tu síce náznaky veľkej duchariny, no reálne tu máme viac thrillerový film a aj trošku psychologický. Keď to vezmem ako celok tak to funguje. Plus atmosféra niektorých miest skutočne stojí za to, Najmä starého domu, kde sa Maureen snaží nájsť ducha svojho brata Lewisa. Postavy sú zaujímavé a to pritom niektoré ani poriadne nemáme čas poriadne vidieť. Čo ešte by som mohol pochváliť? Hudba je vynikajúca. Možno by som len chcel od filmu vidieť viac duchariny a menej psycholoizácie. Potom by to bolo podľa mňa vynikajúce. Ale ako celok je podľa mňa "Personal Shopper" dobrým filmom. Som rád, že som ho videl, viem si ho predstaviť pozrieť znovu. Minimálne pre jeho mrazivý dizajn. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Trochu divný artový film, ktorý stojí na Kristen Stewart a na tom, čo ukáže. A že tam toho ukáže dosť! Viac telesnej stránky než hereckej, scenár jej ani na to priestor nedáva. Dejovo film celkom zaujme, prinesie tak thrillerovú ako i mysterióznu zložku. Ani jedna z nich však nie je celom dotiahnutá. Otvorené alebo nejasné konce mi nevadia, ale v tomto prípade to bolo tak trochu iritujúce. Napriek tomu slušný snímok so zaujímavou hudbou. ()

eLeR

Ale áno, o Kirsten sa dá povedať, že hrá skoro stále rovnako, lenže veľmi prirodzene a mňa ona skrátka baví. V každom jej filme. Ešte aj výborne vyzerá. Film mal naozaj štýl, presne ako tie handry, ktoré nakupovala. Páčila sa mi atmosféra, ktorá bola raz nesmierne nepríjemná, inokedy mala na mňa ukľudňujúce účinky. Zvláštna vecička, ale uhrančivá. A. D. Lie .. síce krátko, ale potešil. ()

Chrustyn

Překvapivě zajímavá a v mnoha ohledech napínavá duchařina, o které je dobré vědět co nejméně, aby skutečně dokázala překvapit. Plusem je překvapivě Kristen Stewart, které role opravdu sedí a několik skutečně napínavých a skvěle vygradovaných scén. Bohužel má film neskutečně utahané tempo a tak se na to zajímavé, občas čeká až moc dlouho. ()

mcb

Artový snímek Olivera Assayase dokázal skvěle skloubit hororový žánr, psychologické drama o osamění a odcizení a vlivy De Palmy a Hitchcocka aktualizované do současnosti. Strhující a nejednoznačný snímek držící pozornost dlouhými záběry, přesnou Kristen Stewart a mnohovýznamovými scénami. ()

MontyBrogan

Preferoval som tajuplné interiéry pred akože napínavým smskovaním. Škoda, že toho druhého bolo pocitovo viac. Ale zase sa kvôli žánrovým prvkom musím zastať tempa filmu, Assayas to vie aj nudnejšie. Inak dobrý nápad neukázať zosnulého brata hlavnej hrdinky ani len na fotke. Vďaka tomu si ho mohol divák plnohodnotne predstavovať, ako postavy pri čítaní knihy. ()

poz3n

Hodinu a třičtvrtě dlouhá intimní pouť s Kristen Stewart. Už to samotné mi stačí na zábavný večer. Assayas nijak zvlášť nevybočuje od svého stylu vyprávění, kterým mě docela zaujal ve svém předchozím Sils Maria. V určitých momentech je však možná ještě nejednoznačnější a tím balancuje o něco víc na hraně, která určuje, o čem film vlastně je. A to je asi můj jediný problém s Personal Shopperem. Je to hrozně dobře koukatelný guláš, který chvílemi smysl dává a jindy působí jako žánrová přeskakovaná. Když se pak ale podíváte, jak si Kristen Stewart zkouší šaty, může vám to být celé jedno. 6,5/10 ()

Deschain

Malo to hluché miesta, ale aj miesta silno napínavé. A Kristen sa mi tu neuveriteľne páčila. Vôbec som nevedela, že v PS majú byť nejaké nadprirodzené prvky a príjemne ma to prekvapilo. Nežiadúco vnímam, že som po kine chcela ísť strašne nakupovať. Ako dobre, že mi zo skúšaných vecí nič nesadlo. Aspoň som ušetrila :) Btw, váhala som aj nad štyrmi hviezdami, ale toľko som dala deň predtým videnej Nikite a teda, to bol pre mňa o niekoľko tried lepší film. (Lumiere - 10.8.2017) ()

hansel97

Velmi zvláštní snímek, který úspěšně mixuje žánry do jednoho soudržného celku vedeného uhrančivou Kristen Stewart, která zde předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Dostala se mi pod kůži stejně tak jako vizuál, který umí mrazivou atmosféru vést do extrému s naprostým minimem. ()

luka4615

Koncepce filmu Personal Shopper jistě na papíře vypadala skvěle, avšak výsledek zas tak povedený není. Film totiž obsahuje jen pár světlých momentů, jelikož hlavní dominantní notu zde "drží" scénáristická nevyváženost, hluchá místa se zcela zbytečnými scénami a k uzoufání nevýrazná Kirsten Stewart. PS: Zdálo se mi to, nebo jsem vážně skoro čtvrtinu filmu sledoval, jak si postava Kirsten Stewart s někým píše? „I don't even know if I believe in that. But... Lewis did. And I- I have to give his... spirit -whatever you wanna call it- a chance to prove him right.“ ()

Morholt

Maureen má problém se strašidly, záhadným esemeskovým datlem, tak trochu se svojí zaměstnavatelkou a především sama se sebou. Takže ideální role pro Kristen Stewart, která se filmem vyloženě protrápila (myšleno v dobrém) a dokázala to celé nést na hrbu od začátku až do konce. Ono jí vlastně nic jiného nezbývalo, protože film toho jinak příliš nenabízí. Duchařská scéna byla sice docela fajn a souvislá sms sekvence také, ale to byly spíš takové výkřiky ne vyloženě do tmy, ale do šera určitě. A nijak zvlášť to neopepřila ani Kristen nahoře bez či masturbační scéna, což byly pasáže, které postrádaly smysl a sloužily spíš k tomu, aby se rozkřiklo, že "ta buchta z Tvajlajtu ukazuje kozy a dělá si to prstama"..Jiný význam v tom nevidím. Jednou se na to kouknout dá, ale to je tak všechno. 55% ()

ScarPoul

Páčilo sa mi to hlavne preto, lebo sa to nedá ľahko uchopiť. Využitie niekoľkých žánrových pravidiel je tu zmiešaných do nesúrodej kaše, ktoré postupne vypúšťa vizuálne a emocionálne čisté indície, ale v inom prevedení by to bola nefunkčná blbosť. Assayas už druhý krát vsádza na Stewartovej herectvo a znova mu to vychádza. Jej postava je nám na konci filmu dôverne známa a rozumieme každej jednej motivácií, hoci nám nemusia dávať zmysel. Prístupné a zároveň odťažité. Významovo bohaté, ale pritom veľmi skúpe na slovo. Otvorené, ale to neznamená, že sa jedná o tie povestné otvorené dvere, ktoré vás vsajú do priestoru a zanechajú na vás stopu. Hoci film si zapamätáte určite. Nebyť posledných 20 sekúnd bolo by to možno aj za 5. ()

corpsy

Tak som si skukol tú antikomerčnú, nekonvenčnú a umelecky pôsobiacu ducharinu a zisťujem už zistené. Že nie každý žáner sa dá prispôsobiť diváctvu, ktoré mlsá pri Goddardovi a spol. ()

Davered

Nejdelsi filmovy SMS chat, Kristen Stewart nahore bez, sklenicky padajici ze vzduchu, a vic uz nic. Mozna to neni duch, ale rozhodne je to bez zivota. ()

Wysch

Probably the most underrated movie this year... so far. Největší omyl bude považovat tenhle snímek za duchařskej / supernatural thriller. Film je absolutně o něčem jiným - o hledání sebe sama, smutku, osamocení nejen ve studený Pařiži, přežívání... a možná i nějakým tom duchovi. Filmová hádanka, Kristen Stewart v doposud herecky nejsilnější roli, skvěle nasnímané napětí, smysluplně odvyprávěné puzzle. Ironií osudu je, že teprve po zhlédnutí Personal Shopper mi dochází, jak moc jsem nedocenil Sils Maria, a jak silný filmař Assayas je. Bravo. [Febiofest 2017] ()

kobejn

Kromě pěkných malých ňader Kristen Stewart toho mnoho tento .... nevím co to vlastně mělo být....toho mnoho nenabídl. Obávám se, že to byl asi nějaký oduševnělý pokus o duchovno či co. Ale opravdu se to vleklo. ()

kaylin

Zvláštní snímek, který spojuje žánr, jež by mohly fungovat samostatně. Drama o dívce, kterou nebaví její práce a snaží se dostat ze smrti svého dvojčete. Do toho je to ale ještě mysteriózní thriller s doslova hororovými scénami. A i když některé scény samostatně fungují zajímavě, celkově, ani s poslední scénou, se nějaké velké duchovní naplnění nekoná. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes