Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

studentice

Me to proste vubec nebavilo. Spousta veci mi prislo predvidatelnych a na hranici vkusu. Lituju, ze jsem si film pustila, ale zdejsi hodnoceni me nachytalo:) ()

Kosir

Ty nadšené komentáře moc nekapíruju. Oceňuju jen to, že když se to má odehrávat v Nymburce, tak je tam důsledně Nymburk s citem pro zajímavé scenerie jinak nepříliš hezkého města. ()

Horn

V zásadě nic neříkající odpočinkový film bez vysokých nároků na diváka. Několik vtipných dialogů a hlášek, dobrý výkon Novotného, moc hezká Norrisová. Film ale uplně zabil závěr - prvoplánové a předvídatelné zakončení s happyendem, které by vymyslelo i dítě. ()

paber778 odpad!

Rozhodla jsem se zas jednou po dlouhé době dát šanci českému filmu a byla jsem po právu vytrestána. Už to asi nikdy neudělám. Takovou kravinu nelze hodnotit. Bože lidi - za co ty body dáváte??? ()

koumes.

Scénář celkem dobrý, ale režie strašná, nevkusná (rekvizity) a často trapná. Pan Svoboda by si měl raději vybrat... ()

ptady

Kdyby Tomáš Svoboda udělal divadelní hru Hodinový manžel, tak by to mělo možná úspěch, ale jako film je to průser. A to jsem na to chtěl jít do kina. Herecké obsazení a námět byl dobrý, jen to chtělo udělat zcela jinak. Vůbec jsem se nesmál, byla to spíše tragikomedie. Ten konec s dědictvím mi přišel trapný a očekávatelný. ()

mfanta

30% - Zhruba první třetina filmu vypadala nadějně. Nechyběly vtipné gagy, seznámili jsme se s postavami, které nebyly úplně ploché, došlo k zápletce (i když ta už byla přitažená za vlasy). Ale postupně odcházela kvalita a nahradily ji stereotypy, nuda, a ze všeho nejčastěji bohužel trapnost. Všichni se postupně začali chovat jako nedospělí nesvéprávní kreténi a scény se objevovaly naprosto účelově, jenom aby uvedly další rádobyvtipnou situaci. Do konce jsem vydržel jenom díky velikému sebezapření. ()

eexDon

Für mich - 60%, - /občas trapné a kde je ten vtip, když je to komedie?/, + /Holubová/Polívka/Divíšková to aspoň trochu zvedli, pozitivní s dobrým koncem/, hodnocení - nenáročná komedie bez vtipu, zato s erotikou, odpočinkové, průměrné ()

jimilala

Jak moc jsem si přál, aby to bylo dobrý. Dokonce tak moc, že jsem se ještě prvních 20 minut přesvědčoval, že to dobrý je nebo aspoň bude. Ale bohužel...L Teď, kde se to pokazilo? Námět příběhu? Ani ne, částečná (aspoň předpokládám) inspirace filmem „Do naha" byla osvěžující, něco, co si nepamatuju, že by u nás v poslední době někdo zpracoval. Komedie, která není hřebejkovsko-politicko-historická ani vejdělkovsky sexistická a už vůbec ne troškovsky stupidní, je nová a osvěžující. Herci? Ani hereckým ensámblem to není. Léty prověření Polívka, Holubová nebo excelentní Divíšková, klasicky nadprůměrní Novotný, Babčáková, Norisová nebo Matásek, to jsou všechno jména, která celkový dojem filmu rozhodně nekazila. Naopak velmi příjemně překvapil Lukáš Latinák. Herec známý ze slovenské verze Partičky skvěle prodal svůj talent. Čím to tedy je? Upřímně, sám si odpovědí jistý nejsem, ale vinu bych svalil na režiséra a scénáristu filmu, v případě „Manžela" se jedná o jednu stejnou osobu - Tomáše Svobodu. Absolutně jalový, od začátku očekávatelný, konec ( ano happy end a to ve VŠECH směrech). Lascivní erotické scény s Jitkou Čvančarovou, jak se olizuje po kuřbě, nejsou ani v nejmenším rajcovní. A přesně takovýhle drobných perliček je tam bohužel víc. Asi holt režírování barrandovského videostopu s již lehce přihnilým Rosákem není jako režírování celovečerního filmu. ()

Widlicka4

Námět a v návaznosti na to scénář nepřinášejí nic nového a objevného, je to pouze x-tá variace na známé téma. Problematický je i vývoj scénáře, který se postupem času poněkud zašmodrchává, až začíná hrozit, že to přestane celé dávat logický smysl (viz v podstatě celá slovenská část příběhu). Naštěstí ve finále děj skončí smysluplně, přestože rozhodně ne nepředvídatelně či nedej bože překvapivě. Velmi silnou a originální je dějová linie s Ninou Divíškovou, která film táhne minimálně o hvězdičku výše. Dalším plusem je příjemné herecké obsazení. Je to sice ve výsledku oddychová jednorázovka, ale člověk se u toho nemusí cítit trapně a stydět se za trapnost české kinematografie. Na to jsou tu stále ještě jiní. ()

vorl1ce

Nenaročná komedialni zapletka, dobre herecke obsazeni. Pobavila a prijemne naladila. Bolek Polivka me po dlouhe dobe prijemne prekvapil stejne jako David Matasek. ()

Violeta_thea

Tak tohle je obyčejná komedie, obyčejně natočená, v té obyčejnosti je taková krása! Uvěřitelné dialogy bez patosu. Ba dokonce životní osudy a příběhy, které se fakt dějí... vím, že tady neaspirujeme na Oscara, ale na příjemný večer je to moc fajn film, herecky přesný a vděčný. ()