Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

helloween93

První adaptace knihy Dana Browna, co jsem měl možnost vidět. V těch vedrech to bylo Inferno doslovné. Howard s Zimmerem průměrní, moc rádoby chytrých twistů, nudné finále a vlastně i celý příběh a ty Hanksovy vize tomu nijak nepomohly. V Americe film v kinech nikoho nezajímal a zachránil ho až svět. Věřím tomu, že tento bezpohlavní “thriller” na stránkách knihy vypadá lépe, než na velkém plátně. 2* ()

SpeedyCZ

Ze všech 3 zfilmovaných knih mě tahle přišla dějově nejslabší. Příběh byl na střídmou stopáž dvou hodin zbytečně překombinovaný. ()

Faila

Nějak se mi z toho všeho vytratilo to kouzlo a tajemno a nadšení z řešení záhad, které v sobě měly předchozí (hlavně první) díly. ()

Olík

To už tady bylo, ne? Ale pokud to máte rádi, tyhle ty záhady, konspirace, vševědoucí profesory nebo zběsilé prohlídky evropských metropolí bez turistického průvodce. Možná trošku snaha vyždímat „pana Hnědého“ do poslední kapky, ale kdo má podobné taškařice rád bude uspokojen měrou téměř vrchovatou. ()

GlamourCat odpad!

Je hodně nefér takhle parazitovat na cizím umění, na cizí slávě a případně cizí genialitě. Vezmu nějaké klasické dílo, najdu v něm ďábelský odkaz a můžu vydat knížku a natočit film. A když to tam ani není, tak si to tam vymyslím. Vadilo mi na tom filmu skoro všechno: obsazení, to, že všechno o čem se mluví, se nám musí připomenout a znovu ukázat, jako bychom si nepamatovali co se řeklo před čtvrt hodinou. Film úplně beze smyslu. ()

MissSimm

Šifře nebo Andělům a démonům to nesahá po kotníky. Ale myslím že problém je už v předloze, že filmaři z toho vytěžili maximum. Lépe jsou na tom ti, co knihu nečetli, protože budou šokovaný zvraty ke konci filmu. Konec filmu byl hrozně zmatený, všechno co se do té chvíle ve filmu odehrálo teď vyvrátili a pak ještě jednou vyvrátili vyvrácené (abych to nazvala hezky česky, udělali z toho hroznej mrdník). Budu to muset vidět ještě alespoň jednou, abych všechno pochytila. ,,Longdonovo peklo" na začátku filmu bylo zajímavé, tvůrci si s tím doopravdy vyhráli, chtěli se předvést. A líbilo se mi, že na konci dostalo peklo reálnou podobu a vše bylo vysvětleno. Tak první třetina filmu byla vůbec moc pěkná, zajímavá a napínavá, ten konec byl horší... ()

ludva10

Ač jsem milovníkem Brownovo příběhů ( knihy mám také přečteny ), tento díl musím hodnotit jako nejslabší. Nemá takovou atmosféru, nemá až tak propracované hádanky a celkově je tak nějak nijaký ( oproti výborné knize ). Snad bych dal i o hvězdu méně, ale tu zachraňuje jako vždy výborná hudba včetně závěrečné písně ( připoměla mě tu ze Šifry, která je pro mě absolutně nej ). ()

PEZ

Asi do polky filmu som uvažoval nad jednou hviezdičkou! Totiž, je pekne ukázať, že po otrasu mozgu má hlavný hrdina amnéziu, je svetloplachý a sužujú ho bolesti hlavy, ale nemyslím, že je rozumné natočiť to tak, že aj divák zdieľa tieto pocity. A ešte natiahnuť to na tretinu filmu - neviem, ale Ron Howard mal vždy na viac. Celá táto trilógia je patvar a nepodarok a nikdy nemala vzniknúť. Toľko námahy, peňazí, hercov etc. na takéto výplachy. Pritom predlohy vyzerajú byť viac ako sfilmovateľné a z Inferna mohla byť natočená pekná (takmer) apokalyptická pecka. Nie nie, toto je vyrobené len pre peniaze, s ani len štipkou srdca. Ešteže sa v druhej polovici rozbehla dáka akcia, lebo by som asi nevydržal sedieť v sále do konca. Nuda a zmar. A čierna škvrna na inak parádnej kariére Toma Hanksa. 4/10 ()

DAPDO

Když jsem asi před rokem a půl četl Brownovo Inferno, věděl jsem, že Howard bude natáčet film. Knížka byla parádní a já si hned představoval, kolik toho Howard do filmu dá, jak se bude knihy držet nebo nedržet. První hodina byla výborná, viděl jsem se, jak sedím u knížky a čtu, protože to bylo přesně podle toho. Druhá hodina už se knižní předlohy prakticky vůbec nedržela, jenom pár věcí je shodných, jinak je to vymyšlený a ten konec je vlastně úplně jinej než podle Browna, to mě hodně zklamalo. I tak ale dávám za čtyři, z části kvůli pár místním rozumbradům, kteří div neodpadujou, za druhý kvůli zase skvělé hudbě Hanse Zimmera a v neposlední řadě za skvělýho Toma Hankse. ()

Dm1tr1j

Najslabší diel serie, na konci technické chyby ale konečne bol záporák aj hlupák, nie len rozumny človek, čo má síce správne ale radikálne riešienie. Tento bol.dement. Chýbala atmosféra tajomna. ()

Enceladus

Jeden z filmov, ktorý ma veľký potenciál, ktorého hlavnou témou je jedna z najdiskutovanejších tém modernej demografie. Síce sa dejová línia držala 95% knižnej predlohy, ale koniec ma šokoval, keďže v knihe to skončilo úplne inak. Záver bol prikrášlený a keďže absolútne ignoroval knihu, bolo to pre mňa obrovským sklamaním a pokazením zážitku zo skvelého filmu. Odhliadnuc však od tohto faktu, je to klasika s Robertom Langdonom ako sa patrí. ()

HenryIvan

Je vidno, že réžia sa oproti predchádzajúcim častiam zmenila. Na rozdiel od ostatných, mne tento film až tak nevadil, aj keď sa to každým filmom zhoršuje. Tom Hanks podal normálny výkon, nič skvelé, no drží si štandard. Felicity Jones a Omar Sy boli však niekde inde. Malo to taký potenciál, no veľké ( a keď to vravím ja, tak naozaj veľké ) medzeri v deji a slabá zápletka tento film ničia. Bol tam jeden zvrat, ktorý som nečakal, asi tým ako som bol očarený tou postavou, ale bolo tam mrte scén, ktoré jednoducho neboli zvládnuté. Niektoré takzvané „zvraty” v deji boli také úbohé a predčasné, že mi je až ľúto, že to Ron Howard nezrežíroval lepšie, lebo sa to dalo. Keď som mal pri Da Vinchiho kóde pocit, že sa stane každú chvíľu niečo neočakávané a že sa objaví ďalšia hádanka spojená s umením a históriou, alebo keď som zažíval ( síce už menej ) to isté pri Anjeloch a Démonoch a už vôbec som nečakal, že je môj chrabrý Obi-wan vrah, tak tu, to všetko absentovalo. Snaha bola, ale strašne slabá. Jedine Felicity Jones ( Siena) má zaujala a po Rogue One s ňou začínam výrazne počítať do budúcna. Neviem, či sa pokúsia o niečo ďalšie s Robertom Langdonom, ale určite to musí byť sviežejšie, nápaditejšie, lepšie zrežírované, no hlavne lepšie. 60 %. ()

Torgal

Ideálny film, keď sa chcete pobaviť na úkor dementného scenára (a takmer určite aj predlohy). Halucinujúci Langdon, špeciálne jednotky Svetovej zdravotníckej organizácie a hlavne záporák, ktorého diabolský plán by vyšiel, ak by sa jeho nasledovníci nesnažili zabezpečiť jeho naplnenie. Celé to spadlo až niekam do sebaparódie, hoci sa to pritom tvári strašne vážne. 3/10 ()

Torpid

Franšíza mistra Leonarda. Howard a Brown servírují další z řady naprosto totožných karbanátků na přepáleným oleji a bude záležet hlavně na tom, jak silnej žaludek máte a jesli jste se z jejich tvorby už minule nepoblili. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno