Bezelstný hlídač v galerii se nechá zlákat ke krádeži vzácného obrazu. V patách má pronásledovatele, před sebou řadu nečekaných duchovních setkání... Cesta do Říma je jako freska objevujících se a mizejících postav. Příběh má dvě úrovně – je dobrodružstvím pašeráka, především je ale příběhem osamělého a unaveného moderního muže, který se z posledních sil rozhodne vydat na velkou cestu. A tak trochu se poohlédnout po své spáse. (Česká televize)

Igy007

Teda to ale muselo dát práce ! A přitom taková ... Jen zírám, kolik známých jmen si v té pitomině smočilo ... pecunia non olet, to vědí moc dobře v hlavním městě Polska, Vatikánu :D ()

robbez

Mnohem zajímavější je v tomto případě forma než obsah. Jedná se vlastně o nepříliš souvislou sérii surrealistických a poetických výjevů a často až bizarních výplodů nespoutané (nebo choré?) fantazie a imaginace. Nějaký hlubší smysl či poselství bych tam ovšem nehledal. Výjimkou snad může být postava filosofa nebo některé dialogy ve vlaku. Pozoruhodná a zjevná je pak vizuální i obsahová posedlost tvůrců římskokatolickou církví. Při sledování každopádně divákovi nehrozí nuda a nezájem. Jak dokládá zdejší hodnocení, film většinou budí odpor či nadšení a jen poměrně málo něco mezi. ()

Mates Hradecky

Tento velmi zvláštní snímek je jako stvořený pro karlovarské festivalové publikum, kde byl také v předpremiéře uveden. Řada výborných scén, vtipných momentů, výborná kamera, scény komponované jako obraz, retro vozový park...ale jako celek to drží pohromadě asi jako špatně poskládané puzzle. I tak jsem si to užil...Některé úseky jsou geniální- jako například příchod do budovy nádraží podkreslený neprávem zapomenutou retro instrumentálkou bratří Ormů. ()

ssarka

miluju wesoviny andersoviny, ale musí mít děj...tenhle film je malovaná váza,krásná,ale dutá...nudný děj prostě nejde přehlédnout... ()

TommmyT

To je pokus o umění nebo tvůrci přeskočilo? Ten film má 2 výhody, je trochu jiný než většina filmů (ale koukatelné to není) a na absolventský film tam je pár známých herců. Ale nevýhody daleko převažují. Už scénář je dost divný, jsou tam scény které jsou úplně mimo. Že tam pár cestujících odvypráví svůj nudný a dost divný příběh je třešnička na dortu. Je tam mnoho divných dialogů a celkově to působí opravdu jakoby si tvůrce předtím něco šlehl. ()

zelenycaj

Filmu škodí doslovné a toporné dialogy, které někdy zbytečně zdvojují akci. "Sledujte toho chlapa a vezměte mu obraz, musím ho mít za každou cenu." Někteří herci si s nimi navíc zjevně neví rady a proto hlavně začátek filmu působí jako školní cvičení. Slabší text lépe unesou zkušenější herci – Chmela, Donutil, Uhlířová. Zkratka, která chybí v textu, se někdy objeví ve vizuálu. Je škoda, že zajímavé nápady autor neopustí trochu dřív a nenechá víc prostoru divákovi. Kdyby např. pokoušený světec skončil scénou se županem na balkóně, byla by to krásná vložka. Takto vše končí deklamací septimánského moudra a neobratnou češtinou... Jako celek ke mně film promlouval, jen by možná lépe fungoval jako němý. ()

Benigni

Famácký manýrismus by neměl být podporován ze státních dotací! X milionů v kanále !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()