V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz. (Forum Film CZ)

aquiver

Ne moc uvěřitelné drama, které místy působí spíš vtipně. Postava, kterou hraje třeba Ch. Waltz je prapodivně napsaná, chybí lepší chemie, smysl konání postav... I přes menší počet kulis je ale hlavně kamera více než slušná, nadprůměrná mizanscéna, režijně by to chtělo zlepšit, tempo občas ubrat, zklidnit střih. Casting a mladé herecké obsazení bych ale klidně pochválil. 60 % ()

kolemjdouc

nechápu proč film má takový název,jedině asi zvýrazněná barva tulipánů na pozadí ,které je ponuré,šedomodré.Dávám pět proto,že víc než příběh mě uspokojil herecký výkon Waltze,Vikander a Dench ta svoji roli abatyše sehrála neskutečně dobře.Výroba filmu musela být náročná a tvůrci asi upozadili kvantitu nad kvalitou.Interiéry a exteriéry, asi ukázali onu dobu roku 1634 do které je film zasazen, ale kvalita ostatních herců nějak pokulhává.Kvalitní soundtrack ()

Disease

Příjemná kostýmovka o jedné takové prastaré investiční bublině. A nechybí samozřejmě ani nějaký ten "rot buchregál". ()

smetyl

I když je Tulip Fever spíše zklamáním, nezaslouží si jen kritiku. Na herce a herečky je radost se dívat, škoda jen, že postavy jsou špatně napsané. Velmi mě mrzí i zpracování příběhu, který jinak na papíře musel opravdu vypadat slibně. Krásně zpracované je i prostředí 17. století v Amsterdamu. Záběry z místních uliček a přeplněných lokálů jsou pastvou pro oči a některé scény jsou vyloženě umělecká díla. Příběh je dynamický a když mu odpustíme některá nelogická rozhodnutí a podivné motivace postav, dokáže překvapit. Tak jako tak, po dlouhém čekání se dočkáváme jen lehce nadprůměrné adaptace slavné knihy. A myslím, že nejen my, ale i tvůrci jsou smířeni s faktem, že toto na Oscara skutečně nebude. ()

mira007

Tenhle film mohl být bomba, protože. 1)výprava, kostýmy, exteriéry, obsazení na jedničku krásná podívaná 2) historicky poučné jak fungoval trh s tulipány 3) nahá Lara Croft .... jenže prostě ten způsob vyprávění nefunguje a dost nudí. Emočně mne to nezasáhlo. Od poloviny filmu to má i zajímavou zápletku ale jako celek to nefunguje. ()

filipvrbik

Celkem zajímavý snímek se spoustou zvratů, nečekaných kliček a tak vůbec. Hercům to ladí, obsazení je hvězdné- ale i tak hraje každý to svoje a nikdo se nesnaží vyčnívat. Příběh v celku zajímavý, prozradím, že tulipány v hlavní roli nejsou. Hodně zajímavá postava Cornelia Sandvoorta, který z počátku vypadá jako tupec, zachová se však na konci mimořádně- mrzelo jen malé využití Cary Delevigne, která tak zazářila ve Valeriánovi...70% ()

Kamas

Film krásný navenek, ale uvnitř pohroma. Na tenhle film by se dal uplatnit termínus technikus "Odezdikezdismus", přesně tak bych totiž definovala myšlenkové pochody jednotlivých účastníků děje a nepochopitelnou logiku scén. Milenecká láska mezi Sophií a malířem postrádala romantiku a s charismatem malíře v podání Dane DeHaana nám bylo vlastně úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Scény na burze tulipánových cibulek, to byla jedna velká nepochopitelná změť. Největší dojem na nás zanechal Tom Hollander v roli doktora, který do té zmatené směsice zavál svěží vítr a úsměv. I Christoph Waltz a Judi Dench se svých rolí ujali se ctí. Tři hvězdy dávám za krásnou výpravu a skvěle vyjádřenou ponurou atmosféru Amsterdamu 17. století. Většina scén jako kdyby vypadla z potemnělých obrazů holandských malířů. Jinak jsme nevěřícně kroutily hlavami nad logikou jednání postav a sledovaly, jak daleko lze zajít. Ale jedno plus to mělo. Tak jako dnes, jsem se dlouho v kině nezasmála, i když to nebyl pravý účel filmu. Možná i proto, že jsme byly v sále úplně sami.. A už vím proč. ()

Vesecký

Víc než tři hvězdičky tomuto dílku dát nemohu. Alicia Vikanderová je jistě pohledná herečka, ale ani ona ani ostatní aktéři nepředvedli výkony lepší než v nějakém německém slaďáků. To mi nejpřirozenější připadala abatyše kláštera. Navíc ani za mák nerozumím tržním mechanismům, natož aukcím s tulipánovými cibulkami, takže mě nemohla znepokojit ani zpráva, že tak cenná cibulka skončila v žaludku kamaráda - opilce. Co se týče milostné zápletky a najmě zápletky s rodičkami, ta mi připadala poněkud nepravděpodobná a vymyšlená přímo dětinsky. Ale ano, děj byl svižný a na celý film se dalo koukat v pohodě, nenudil. ()

nonick1

Snad jedinou slabinou filmu je jeho předloha: ve snímku vlastně chybí kladná postava, která by divákovi byla sympatická: vyděračskou služkou počínaje, přes marnivého kupce a jeho nevěrnou manželku, až k nadanému malíři, který štětec vymění za vidinu bezpracného zisku na tulipánové burze. Takže vše zachraňuje jen prodavač ryb, který však má v příběhu jen opravdu málo prostoru. Na druhou stranu má film díky kameře Eigila Brylda až uhrančivý vizuál, ze kterého na vás doslova dýchne atmosféra pláten holandských mistrů, vlastnoručně míchajících ultramarínovou modř z drceného lazuritu. To nejsou filmové záběry, to jsou oživlé Vermeerovy obrazy... ()

barteca

Oživlé obrazy starých mistrů v červené knihovně. Obsazení ovšem luxusní, přestože Alička je už téměř anorektička. ()

anatheman

Těžký film na ohodnocení. Začnu nejprve pozitivními prvky. Mezi ně rozhodně patří bohatá výprava. Ulice dýchají životem a jsou velice věrohodné. S tím souvisí i úchvatné kostýmy, které svou okázalostí a svými barvami ozdobují každou minutu filmu. Herecké obsazení je pochopitelně skvostné a Fassbenderová ( :-) ) s Waltzem rozhodně nezklamali. Fanoušky Borgiů také potěší Holliday Grainger, která dostala docela široký prostor. Rovněž se dá ocenit skutečnost, že film nenudí. O technických aspektech nemá cenu hovořit, jelikož i ty jsou na vysoké úrovni. Co je ale špatně? Prostě příběh. Ten je dle mého názoru totálně přitažený za vlasy, byť - uznávám - je poněkud netradičně pojatý. S tím souvisí i sympatičnost některých postav. I když chápu, že Sophia nešla do manželství s Corneliem zrovna dobrovolně, zachovala se k němu přeci jen nehezky. Eufemisticky řečeno. K tomu její vztah s van Loosem postrádá uvěřitelnou chemii. No nakonec mi bylo Cornelia docela i líto. Ale o tom nechci dále polemizovat. Abych ale byl spravedlivý, musím vyzdvihnout Toma Hollandera, jehož úchylně pojatý doktor přináší do filmu světlé okamžiky. Jemu tyto charaktery zkrátka sedí. A na závěr jedna podstatná věc. Vynechám vulgarismy, proto to sdělím krátce. Takže vzkaz všem dnešním tvůrcům historických filmů: PŘESTAŇTE cpát černochy do evropských historických šatů. Kolikrát vám musí rozum říci, že vidina černocha v renesančních šatech s krejzlíkem zkrátka NEFUNGUJE! STOP s těmito pseudo KVÓTAMI. Pokud s tímto debilním přístupem neskončíte, doporučuji, abyste zvážili při natáčení potenciálního filmu o Martinu Lutheru Kingovi obsadit do hlavní role Geerta Wilderse. Děkuji! PS - Jsem si vědom toho,že v 17. století již probíhal obchod s otroky. Tím je však divnější spatřit v holandských kulisách černou jeptišku a prvotřídního černého kapitalistu. ()

Rockerman

Moc pěkně vystavěné vyprávění o přehřátí trhu s tulipánovýma cibulkama a výměně starého "vojáčka" za mladého. Přičemž se všichni aktéři zaplétají do různých intrik, lží, podvodů a záměn osob. Drama, romantika, ale ani o úsměv není nouze. Výborná Judi Dench jako svérázná abatyše a samozřejmě Christoph Waltz nezůstává pozadu. Alicia není zrovna můj typ krásky, ale myslím, že ostudu neudělala a své role se zhostila dobře. Překvapivě tedy zábava velmi nadprůměrná, kterou lze doporučit i širšímu okruhu diváctva. ()

BOURQUE

Príbeh spíš priemerný bez väčšej fantázii. Tá „tulipánová horúčka“ tu hrá vedľajšiu rolu. „Kombinácia“ A. Vikander a Ch. Waltz je zaujímavá, ale tá chémia tu nefunguje tak, ako by mala. Za to pravdepodobne môže aj ich len malé a krátke scény, kde dialógy sú na vedľajšom koľaji. Kostýmy a vytvorené prostredie v poriadku. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

radaza

Na film jsem se těšil už od loňska a o to víc jsme byl zklamaný. Pokud film není akční nebo nemá zajímavou vizuální stránku, měl by stavět především na dobrém a nápaditém scénáři. Ten Tulipánová horečka opravdu nemá. Historický film to není z historie se toho moc nedovíme, romantický také moc ne, tak co to vlastně je.... Mnoho nelogičností a pohádkových řešení typu - ty jsi mě podvedla, tak tady máš dům, ty jsi nás chtěl okrást, tak tady máš tulipány atd. ZKLAMÁNÍ! ()

michald99

Slušivý film, který se hezky veze po přímé lince, občas překvapí nějakou kličkou, do děje mě však příliš nevtáhl. Příjemnou atmosféru však kazil akorát Dane DeHaan, který do své role vůbec nesedl. ||65%|| ()

Torgal

Dobovka s potenciálom a obsadením, ktorý ale nezúžitkovala podľa mojich predstáv. Waltz je skvelý, ale jeho postava dostala veľmi málo priestoru, viac sa riešili krkolomné plány mileneckého páru (ktorých vzťah je mimochodom veľmi vlažný, podobne ako ich chémia). A naozaj tu muselo byť také to rozprávkové klišé že ožran dostane úlohu doručiť zásielku bez toho aby sa po ceste opil, čoho on samozrejme nie je schopný a tak všetky plány išli kvôli nemu do čerta? Toto veľmi nefungovalo ani ako romantika, ani ako historická dráma. 5+/10 ()

mira.l

Jedna hvězdička za kostýmy, druhá za Alicii Vikander ... v těch kostýmech. Jinak nic. Tulipánové cibulky mě nějak neberou a celá ta zápletka v jejich stínu mi přišla tak pošahaně naivní, až nějak vybledla. ()

1mArc0

Filmový recipient si môže prítomnosť Alicii Vikander (mrzí ma, že práve na takýto estetiky slabo zameraný vložila množstvo času, pretože je herečka pre úplne úrovne filmu, čudujme sa, že Michael Haneke si ju nevybral) množstvo scén je dosť predvídateľných, jednoduchá, a zároveň tragická zápletka (maliar sa zamiluje do bohatej pani, aj to, za cenu všetkého) V dnešnej dobe môže docieliť krásneho vizuálu veľmi jednoduchou cestou, technika, kostýmy a prístupnosť štábu. Problémom dnešných filmov, je že dnes štúdia nedisponujú trpezlivosťou, ako pracovať s filmovým priestorom, ne času si počkať na prirodzené svetlo... Problémom nie je samotný námet, réžia scenár sa totálne pokazili... je to škoda, pretože ak by sa námetu ujali omnoho talentovanejší ľudia, tak by to bol jeden z najlepších filmov za posledný 5-6 rokov. Mizanscény sú super, cut-scenes sú taktiež veľmi dobre premyslené. Najväčším problémom filmu, bola skôr réžia, mám jednoznačný pocit, že režisér nepochopil daný formát, a vôbec umeleckú myšlienku filmu „Peniaze nado všetko“, škoda. Mal som tú možnosť vidieť na premiére, neskôr internet... bolo mi do plaču, koľko fatálnych chýb sa tento film dopustil. O chvíľu sa do éteru vypustí dabing, ktorý aj tak nepomôže tomuto filmu, ani keby neviem ako bol dobrý.Zoberte si, že Stanley Kubrick natáčal svoj Barry Lyndon, čo je 3 hodiny a 5 minút, ROK A POL, škoda, smola, krásne premrhaný potenciál. /35 %/ ()

hazdrova

Pravda vždycky výjde najavo. :) Mne sa to náhodou páčilo. Malo to spád a herecký výber bol dobrý, teda až na Danea DeHaana, ktorý vôbec nebol vhodným adeptom na romantického hrdinu pre ktorého žena opustí svojho milujúceho muža. 3,4* ()

pushover

Za mě dobrý. Doplnil jsem si trochu dějepis a užil si opět skvěle hrající Vikanderky. Co trochu pokulhávalo byl scénář a na lokacích se taky šetřilo. ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft