Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Brooks

Vrámci svojho žánru a ambícií je Pád Londýna vlastne dobrý film. Naivný, patetický, priznane debilný, ale aj nonstop zábavný, krvavý a drsný. A prekvapivo dobre zrežírovaný. Hlavne tá päťminutová, jednozáberová prestrelka dokazuje, že tvorcovská invencia existuje aj v akčných béčkach. Butler samozrejme najlepší na celom filme. ()

RedRose

Tady podle procent vidím, že druhý díl je jasně horší než první... Tak jak mi vysvětlíte, že se mi tento díl líbil o fous víc než ten první?!? Samotného mě to překvapilo, protože jsem od toho příliš nečekal... Bude to tím, že děj dvojky je uvěřitelnější (ne reálnější!) než ten v jedničce a i samotné důvody a provedení (viz můj komentář prvního dílu), tak nějak dávaly víc smysl... Akce je zde plus mínus stejně, tempo to má solidní, Butler je ještě větší Rambo než v jedničce a Eckhart se taky trochu předvedl (i když nic extra), takže já byl po skončení celkem nadšený... Pravda taky zde byly momenty u kterých se mi křivil úsměv (dvě helikoptéry explodovaly ("budeš se muset obětovat!" "rozumím!" bum!) ale ta prezidentova se téměř snesla do trávy, nebo závěrečný skok do hluboké šachty...), ale to k těmto filmům jednoduše patří, takže to vlastně není chyba... Tento díl hodnotím 83% a jsem zvědavý, jestli ještě něco někdy v budoucnu padne... ()

Shitonit

Gerard zaperlil, zakoupil nápoj nesmrtenosti a vyvražďovačka může začít. Film je postavenej na totálně jednoduchým příběhu, a megademoličním masakru bez jakékoli logiky. Jsou filmy který mají přestřelku na začátku, nebo na konci, nebo tak nějak, tady se vraždí nonstop. Přes to je to dobře sledovací a výsledně to diváka může nechat naplněného pocitem, že dokud má svět takové borce jako je Gerard Butler, tak můžeme být všichni v klidu. Amíckej prezident je borec, přežil s hrdinným zapojením se do celé akce, a Londýn se dá přece postavit znovu. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Skvělá nonstop akce, bohužel s blbým, nerealistickým a "sci-fi" scénářem. "Zkorumpovaná" půlka záchraných složek, 20 bomb, 235 teroristů a nikdo nic neví? ()

Godhaj

,,Paint samples!“ ,,What?“ Mistr Butler si to tentokrát rozdá s teroristy ve staré dobré Anglii. Řežba je to náramná a díky tomu, že se děj neodehrává v jednom domě, ale v celém Londýně, je to i pestřejší na lokace. Přestřelky mají šťávu a občas vypadají i věrohodně a takticky, což je příjemné na pohled. Butler je pořád stejnej drsňák, kterej si pracovní dobu vyplňuje i tím, že nenápadně šikanuje prezidenta a machruje na něj až jsem z toho měl pocit, že ti dva spolu flirtují. No naštěstí se film točí jen kolem akce a střílení, efekty jsou v pořádku a je to tak akorát napínavé na balík chipsů a flašku koly, takže celkově vzato je to pohodová odreágovačka. ()

departed

Zažil jsem akční peklo. CGI tak laciný, že i s pomocí malování bych zvládl na svým zastaralým noťasu udělat daleko lepší vizuální efekty. Repliky tak debilní, že i sám Butler to ze sebe tahal nuceně. Akční scény natočený tak nudně a nezáživně, že sledování pořadů o hubnutí najednou vypada jako ohromná zábava. Všechno špatně. Nasrat na nezručný a nezajímavý tvůrce bez stylu. ()

JohnZ87

Základní kostra filmu jede podle podobného mustru jako předchozí film, děj je ale tentokrát zasazen do otevřenějších kulis Londýna a všechno se děje tak nějak v masovějším měřítku. Úvodní destruktivní scény jsou opět dechberoucí, stejně jako promyšlenost a koordinovanost teroristických útoků. Akční scény se tentokrát povedly o něco lépe, zejména díky absenci tmavých prostor. Škoda, že se tvůrci rozhodli odklidit ze scény jednu moc sympatickou postavu, která bodovala už v minulém díle (Angela Bassett). Celkově o něco málo lepší než předchůdce. 65% ()

papadoce

Tí džihádistický cigoši si predstavovali brexit očividne bez dohody a natvrdo. Bohužiaľ pre nich, šiel okolo do hladka oholený Žerár. Ten už v minulosti vyriešil aj väčšie problémy a to priamo v doupěti prezidentskej neresti kde sa americký orol dáva hlboko do krku plnoperovým hnusným stážistkám a tak sa rozhodol že bude riešiť aj tento rýdzo kráľovsky problém. A tak šiel a dával dole cigoša za cigošom a to všetko veľmi efektne, akčne a bez potreby hlbších dialógov či rozvoja postáv. A pre koho aj. Pre tých zahĺbených filmových odborníkov, ktorý tlačia tieto typy filmov dole ? Ani náhodou. Kým tí si môžu ísť zaskotačiť do Modrej ustrice, on plytko a nádherne vybielil ťamanské rady. Navyše to celé dal v nikoho neurážajúcej minutáži. Hej, miestami to lízalo gule béčku, ale to ja taky rád. Myslím že to dojebal predovšetkým a jedine kameraman, aj to len v prvej tretine. A v skratke ? Dobré to bolo. Londýn padol huste. ()

ANTYCHRYST

Další parádní akční jizda.. Spousty hlavounu na jednom místě a roky plánovaná teroristická akce.. Která ochromila celej Londýn.. Zapomněli ovšem na to že americkej prezident má sebou ranaře..Gerarda Butlera.. Kterej se nezalekne ani 100 kryplteroristu v jednom baráku :) výbuchy, střelba, akce jede to celou dobu :) 75% naslaplej akcnak, kvalitní pokračování prvního filmu ()

Mamlas

Film se mi líbil. Aktuální záplatka, velkolepá zkáza. Trochu moc uběhané, trochu moc potmě, škoda konce ve stylu "jako obvykle v USA filmech o hrdinech". ()

vieriX

Poctivé erko, které možná trpí nad lehce předvídatelným dějem, ale i přesto si to jde užít. Butler je tady stejný jako minule bez okolků si pohrává s teroristy a kosí jednoho za druhým. Prezident tu je mnohem akčnější než minule. Prostě naprosto v klidu akční film, kde jsou jasně stanovená pravidla. ()

thomasnikrs

Někdy by to asi chtělo umět si říci slůvko: DOST... nebo TO UŽ STAČILO A V NEJLEPŠÍM TOHO NECHAT... Zkrátka něco se nepovede tak jako Smrtonosný pasti a... zbraně a prostě když se něco povedlo, co už samo o sobě hraničilo s maximalismem. Jinak dobrý ()

Romeroo

V pohodě akční záležitost zabalená tak jak je to v USA zvykem - proslovy, patos, vtípky, záporák s motivací msty. Vše funguje dobře a těch 99 min uteče jako nic. Bavil jsem se u akce a to jsem od Pádu Londýna očekával. ()

george82

Za mě dobrý. Asi mi v k celému prožitku z filmu stačil Butlerův nekompromisní přístup. :) Fakt mě bavil, jak se opět kucháním frajerů nepáral. ;) Jako jo bylo to přehnaný, ale to jsou všechny filmy v tomto duchu. Pokud se na to člověk dívá s odstupem a zaměří se na Butlera, tak ho to musí bavit. ()

JackBurda

,,Co kdyby ses zbalil a vypad zpátky do prdelistánu, nebo odkud že to seš.'' Tak tenhle nářez mě překvapil více, než jsem kdykoli čekal. Butler naprostej borec, kterej si ty teroristický svině podává bez výčitků a pěkně brutálně. Všichni kecají o Amerikánství, ale kdo tady tohle nečekal, tak je padlej na hlavu. Taky lidem vadí, že je to dost aktuální, ale o tom film prostě je a bylo to tak i dřív (Rambo), tak si přestaňte furt stěžovat! Zpět k filmu, akce je boží, ačkoli CGI efekty jsou asi na úrovni Expendables 3 nebo Furious7, vrtulníková honička byla velmi zdařilá a pro osobní akci mám jedno slovo, AMAZING. Pravda, ocenil bych delší pěstní souboje, ale zase jsou správně drsné a hlavně přehledné. Přestřelky byly nejlepší, jaký jsem za poslední dobu viděl, hlavně ta bez jedinýho střihu v ulicích po boku SAS, ta mi připoměla mise ve Washingtonu v Modern Warfare 2. Taky je tu stealth akce, která asi nejvíc připomíná Splinter cell. No prostě jsem nadmíru spokojený a maximálně doufám ve třetí díl. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)