Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)... Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů. Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit... (Bioscop)

Morzael

Kdo by to řekl, Asterix to ještě pořád má v sobě, dokonce se mu podařilo mě několikrát od srdce rozesmát. Konec byl sice už takový roztahaný a možná tomu chyběla i vážnější složka, aby člověk od příběhu očekával i něco víc, než jen další absurdní situace a fórky, ale proč ne. Věřím, že dětem se to líbilo a já shlédnutí nelituji. Dokonce i animace mi přišla decentní a snesitelná, plus popkulturní odkazy tomu dodaly šťávu. ()

ic

Ignoramus: Co je Prácevpřesčasi? Prácevpřesčas: Otroci si stěžují na nečinnost, nudí se. ()

necisty

Překvapivě velmi povedené zpracování. Nečekal jsem, že se tolik nasměju, velmi inteligentní humor. Ke konci naopak až dojemné. ()

mortak

Podrobit si národy a rasy ekonomicky, to je daleko jistější cesta než armáda, která remcá a chce zavádět pochybné demokratické praktiky. Satira Asterixovi vždy slušela (nezapomenutelných 12 úkolů pro Asterixe), a proměna galské vesnice na tržiště pro bohaté je vtipná... až k pláči (občas si přeji, aby se vrátil Český Krumlov mého dětství - oprýskané historické centrum plné tajemných uliček a vojenský cvičák za železničním nádražím, jenže to už je pryč, teď je to nový Řím). ()

StanislachKo

Je asi jasné, že s hodnotením pôjdem dolu (lebo veď ide o rozprávku preboha!), ale momentálne som nadšený cca z troch dôvodov: Po všetkých tých hraných sfilmovaniach, kde by sa našli aj lepšie aj horšie kusy... Je tu konečne animácia takmer identická s komixami, ktoré sme v čítanej podobe hltávali pred 15imi rokmi. Takže 1) NOSTALGIA. 2) Všetky kameá a nenápadné parodovanie snáď každého blockbustru, čo hollywood vypustil cca od roku 2010. Ale hlavne a predovšetkým: 3) SCENÁR! Zápletka je oproti všetkému čo nám Uderzo s Goscinim servírovali doteraz bezmála geniálna! A toto ma dostalo, lebo kto by čakal v klasicky banálnej kreslenke čosi, čo by sa dalo objektívne nazvať "inteligentný príbeh". ()

Nivenx

První 3D Asterix rozhodně poráží hrané Asterixe a co se týká zábavnosti, tak u mě vyhrává i nad původními 2D Asterixama. Už je to jen o díle a o tématu, ale není to tím, že by kvalita filmu byla špatná. Má to spád, má to náboj a baví neuvěřitelně celou dobu až do konce. Pokud bude vypadat takto další, tak jen tak dále! 95% ()

tomeek

Už dlouho jsem neviděl TAK zábavný animák, a to počítám i letní Hledá se Dory! Jeden z nejlepších Asterixů, co znám a moc mě potěšilo, že se 3D kabátek věrně držel cartoonové podoby :) ()

dr.fish

Překvapil skvělý český dabing, to už se dnes nevidí. Film je vtipný, dokonce i má nějaká morální poselství. Sledovat slepici v akci taky potěšilo. Dobrá zábava.80% ()

tatanapope

graficky celkem pěkně provedené , příběh taky celkem ušel , ale tak nějak mě to celé moc nebavilo a vtipů mohlo být taky víc . ()

Doudis19

Poslední desetiminutovka už je ultimátní záležitost, kde se Obelix mění v Hulka a římani poletují jako nikdy předtím. Jenže do té doby jen průměr s neúplně dotaženým humorem a hodně plastickou animací. Škoda, na papíře to určitě vypadalo kloudněji. ()

mr.kliky

proč proboha citrusdžus a ten architekt měl bejt jako vtipnej? ale jinak ve srovnání s asterixema posledních let (jak kreslenýma, tak hranýma) ještě dobrý. ()

Mrkvič

Trochu jsem se bál animace, ale byla v pohodě a ani trochu neznesvěcovala odkaz legendárních postaviček. Tradice se drží i většina vtipů, takže Obelix má radost z mlácení římanů, Idefix je krásně roztomilý a římští velící padouši jsou jedny z nejzábavnějších postav. Já mám jen radši ty výpravnější díly jako cesty do Británie, Egypta nebo do legií. Tady je alespoň ta sociální zápletka, takže alespoň něco málo nový Asterix přináší. ()

Mirokukii

Po hraných eskapádách s živými herci, kdy se Asterix s velkými Obelixem obrazně brodily sračkami, je tohleto vlaštovka všech vlaštovek, a skok kupředu, navracící ony galské hrdiny tam kam patří. A příběh? To je jak trefa do černého. ()

filmmovier

Jako na úplně čistejch pět hvězd to není, ale ta radost z toho, že po čtyřech hranejch (a různě kvalitních) a přiznejme si to, o dost slabších dílech je tu konečně starý dobrý animovaný Asterix, který se nemá za co stydět. Ani za velice slušnou animaci (která je zátoveň i poměrně neobvyklá) ani se zpracováním jednoho z mých nejoblíbenějších příběhů, Sídliště bohů. V tom filmu je absolutně všechno, co dělá Asterixe Asterixem. Nádherná, pohodová atmosféra, která funguje na papírech fungovala i tady, nechyběl César, římani, honba za divočáky ani bitky ve vesnici, všichni dostali svůj prostor a pokud vím, tak ani příběh nebyl nijak převratně změněn, takže za mě spokojenost. Neuvěřitelná legrace, neskutečné fóry, ohromná zábava, spoustu fantastických nápadů a zápletka vyždímaná na maximum, tempo je skvělé, délka akorát a ani chvíli to nenudí. Český dabing sice mohl být místy lepší, ale díkybohu za klasiku - Trávníčka a Štěpničku. Takhle ty Asterixe měli dělat celou dobu, a doufám, že budou pokračovat, protože kdyby ne, tak by to byla fakt škoda a třeba takový Velký příkop bych v této podobě viděl hrozně rád. A i když nejlepším (nejen) kresleným Asterixem zůstává 12 úkolů, tohle je nejlepší Asterix od roku 1999 a to už prostě něco znamená! Naprostá paráda a absolutní spokojenost. 95%. ()

Ryuuhei

Dobré nápady a odkazy na popkulturu, ale celé mě to moc nebavilo. Na můj vkus až příliš ztřeštěné a nekonzistentní. Možná i ty nevkusné hrané Olympijské hry mě zaujaly víc. ()

T-pack

Asterixe jsem měl už odmala rád – je to jeden z těch extrémně chytrých komixů se snadno zapamatovatelnými postavami, charakteristickou stylizací, plný humoru a zajímavých a originálních nápadů, jejichž permutacemi se dají sestavit příběhy schopné oslovit děti a dospělé. Při přenosu na velké plátno je bohužel vidět snaha přefiltrovat všechno to nejchytlavější a nějak z toho utvořit nové dobrodružství. Právě proto je Asterix tak náchylný k pádům na čumák, neboť originální myšlenky se dají použít jen tolikrát, než originální být přestanou. U žádného jiného filmu s Asterixem jsem si to neuvědomil tak, jako u tohohle. Asterix a sídliště bohů působí zkrátka jako další díl nějakého dlouho běžícího seriálu – zápletka o něčem jiném, ale v zásadě pořád stejná. A to mi určitě nevadí! Neberu to jako extrémně silný bod kritiky, vždyť sám jsem svýho času žral Pokémony, kde to bylo díl od dílu to samý furt dokola. Jen mě zkrátka tenhle snímek extra nevytrhnul ze židle a z řady filmových zpracování Asterixe vyčnívá akorát animací. Ta mi mimochodem přišla velmi slušná, dokonce bych snad i řek, že se mi to jako 3D provedení líbilo. ()

tnp101

Nikterak úžasné to nebylo. Palec nahoru dávám za vyvedenou animaci, která využívá stylovosti předlohy a vedle velikánů s nesrovnatelně větším rozpočtem nevypadá vůbec lacině. Palec dolů pak určitě za jakousi celkovou mdlost. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale zábava to také zrovna nebyla. I přes velmi krátkou stopáž jsem ke konci pravidelně sledoval hodiny a neutíkalo to. Ačkoliv jsem dle zdejšího hodnocení čekal spíše opak, Sídliště bohů je více zaměřeno na dětské publikum než na to dospělé, a to mé dojmy v lecčems vysvětluje. 50% ()