Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)... Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů. Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit... (Bioscop)

Beatle

Osobně jsem nikdy moc nechápala francouzský byrokraticko-administrativní humor, ale narážky na to, jak se jedna vesnička může změnit díky volnému obchodu v hlavní prodejní zónu mně pobavila. Taky se mi moc líbily animace, které jsou věrné originálu. Vyloženě jsem se neřehtala všemu, ale i tak to bylo milé pokoukání. I když samotný fakt, že jsem sledovala film v originále byl dost rušící. Těším se na verzi s dabingem, alespoň se můj mozek nebude snažit to překládat. ()

sskrblik

První 3D Asterix se docela povedl. Je vidět, že se dá dobře držet originálních dílů i v dnešní době a není potřeba vymýšlet bůhvíjaké ptákoviny jako například v dílu Asterix & Vikingové. Animace jsem si rychle oblíbil a "počítačové" vzezření mě nevadilo, ačkoliv nedám dopustit na kreslený originál. Celkově krok kupředu oproti příšerným hraným verzím a nezbývá než jen doufat, že budou stále vycházet nové "kreslené" filmy této oblíbené série. ()

Mishqo

90% ... Po kvalitou klesajúcich animovaných pokračovaní a žalostných hraných adaptácií, si Asterix napravil reputáciu. Bolo to krásne, nádherná animácia, vtipné prevtipné, výborne zhudobnené a jednoducho rozprávka, ktorú si dospeláci užijú troška viac. ()

VasaX

Celoanimovaný Asterix přináší klasickou zábavu a netrpí tolik neduhy svých hraných předchůdců. Animace těmto sveřepým Galům prostě sedí více. Příběh/zápletka je sice klasické téma a tentokrát ani (moc) nevytáhne paty z vesnice. Kdo má ale rád Astérixe a Obelixe, tak si tento kousek užije, ač nemá na starší animované kousky. Takže +1 hvězda pro fanoušky, jinak velmi sympatický lehký nadprůměr (což je na poslední poměry vysoký nadprůměr, bohužel). ()

Sany33

Po niekoľkých nie príliš podarených filmových spracovaniach sa opäť môžeme tešiť na plnohodnotnú dávku francúzskej zábavy v podaní príbehov o Asterixovi a jeho príbehoch. Galovia sa tentoraz zapletú do rímskeho plánu na kolonizáciu ich lesov, čo sa im teda vôbec nebude páčiť a vzniká tým priestor na množstvo vtipných situácií a gagov. Dobré dialógy a aj poučenie, ktoré nie je tak silené ako v prípade americkej konkurencie. Ja osobne príbehy malého Asterixa a veľkého Obellixa moc neobľubujem ale v tomto prípade som vôbec neľutoval. 90% ()

fabecc1222

Tak tu máme prvního Asterixe v moderním hávu. Byl jsem zvědavý, jak se povedlo dostat Asterixe na plátna kin a TV obrazovky i bez jeho typické kreslené vizualizace. Výsledek je jak po technické, tak humorně-příběhové stránce velmi povedený. 3D Asterix naštěstí dokázal navázat tam, kde jeho předchůdci. Z komiksů si vzal všemožné narážky na moderní dobu (Výborná je ta část, kdy Římani chodí nakupovat  do vesničky, a obchodníci se předhánějí v nabídkách). Menší kaňkou byl pro mě akorát závěr, kdy už to bylo na mě moc přepálené a přehnaně zesměšňující některé postavy. ()

ghatos

Ekonomické důsledky migrace. Protínání kultur, globalizace, ekonomický profit, materialismus, ale s tím spojená rizika a jiné ztráty. V tomhle to bylo velmi promyšlené. Co se týče animácké zábavy, tak byl takový průměr. 60%. ()

jefff

Výborně natočená nová 3D verze Asterixe, ke všemu jednoho z nejlepších komiksových dílů. Sídliště bohů se drží tradiční atmosféry původního komiksu a to je dobře. Vtipy a humor jsou nenásilně podávány a s úctou k originálu. I animace a český dabing se zdařil. Doufám v další díly, namísto hrůzných hraných verzí. ()

Georgex

Asterix a jeho galští kamarádi poprvé v digitální podobě a nutno konstatovat, že létající Římané vypadají v trojrozměrné podobě opravdu skvěle, bohužel ani to nedokáže vynahradit příběhovou nevyrovnanost, vlekoucí se tempo a absenci humoru. Ano je to dělané primárně pro děti, proto chápu, že měli režiséři trochu svázané ruce a záměrně se vyvarovali odvážnějšímu humoru, na druhou stranu je to velká škoda, jelikož příběh podle méně známého komiksu k tomu přímo vybízel. Každopádně to celé působí dosti kostrbatě a chybí tomu ona lehkost, která doprovázela dřívější animovaná, ale i filmová zpracování. Moje hodnocení 55%. ()

Ironfood

Po Asterixovi a Vikinzích (o hraných filmech ani nemluvě) jsem už fakt nepředpokládal, že se ještě někdy dočkám opravdu zábavného Asterixe, ale podařilo se. 3D animace mi zpočátku k Asterixovi přišla nepatřičná, ale překvapivě rychle jsem si na ni zvykl... ()

BMAJTZ

Po delší době opět Asterix který mě svým způsobem i docela zajímal. Nebudu ale chodit kolem horké kaše a řeknu, že se rozhodně nejedná o nejlepší Asterixův film, 12 úkolů pro Asterixe si v tomhle stojí mnohem lépe. Ve filmu mi chybělo trochu více palčivých narážek prakticky na cokoli, částečně to bude ale způsobeno českým dubbingem ve kterém jsem to viděl. Film si tak určitě zaslouží shlédnutí v originále s titulky. Přesto musím, říct, že jde o zábavný film u kterého se člověk povětšinou nenudí. Animace není bezproblémová, ale tomuto námětu se perfektně hodí a neměl jsem s ní větší problémy. Osobně doufám, že filmů s Asterixem vyjde ještě pár, protože přesto že jde o lehce nadprůměrný film vidím potenciál v dalších dílech. Co se hodnocení týče tak hodně silné 3 hvězdy. ()

James87

Byl jsem na tom s klukama v kině, tohle se vidět musí, je to klasika ,) jediné, co mi tam trochu chybělo, to mlácení Římanů, ale jinak paráda. ()

Firebug

I přes mé počáteční obavy, nový Asterix překvapivě NENÍ další 3D animovanou ztřeštěností pro ta nejmenší děcka - naopak. Sídliště bohů skvěle navazuje na odkaz mých oblíbených kreslených animáků z dětství jak svým příběhem, který pobaví i dospěláky, tak i stylizací postav a animace je jedním slovem parádní. Ani jsem nečekal, že se po těch hraných zrůdnostech něčeho takového někdy dočkám. Chci víc! ______p.p.č.: Škoda jen, že se s kanců stali vtipní sidekickové a ikonické hostiny se tedy musí obejít bez jejich přítomnosti... :-) ()

kenkaku

Naprosto úžasný mix humoru pro děti a satiry pro dospělé. Navíc toto zpracování mi sedí asi nejvíc. Díky délce a neustálému posunu děje někam kupředu jsem se opravdu příjemně bavil (až překvapivě). Já totiž ty francouzské výrobky fakt nemusím... žádné :) ()

HiddenDragon

"Do utoku!.....prosim!" :) 3D konverze znameho franc. dua se povedla nadmiru dobre. Obaval jsem se nezvhledne grafiky, ale opak je pravdou. Znamy styl s typickymi rysy zustal zachovan a moc hezky se na to diva. Dej ma take klasicke motivy - opet se Caesar snazi vyhladit malou galskou vesnicku - ale tentokrat na to jde fikaneji. Neboli kdyz nemuze Galy porazit silou, zahlti je rimskym zivotnim stylem. A tak jim primo pred branami postavi rimske sidliste. Na to nejsou Galove zvykli, protoze doted mlatili jen rim. vojaky, ale s civilisty to tak provest nemuzou. A co hur, rimska ekonomika se jim pomalu a jiste vetre pod kuzi. Po mnoha letech je to opet ta stara znama politicko-socialni satira, jak si typickeho Asterixe predstavuju. Najdou se sice lehce skripajici momenty, ale jako celek tento film dycha takovym optimistickym francouzskym humorem, ze ma clovek celou dobu prijemny pocit ze sledovani. Cesky dabing se take povedl a 3D a stopaz je taky fajn. Moc prima oddechovka. ()

DavidS.

"Ředitel resortu se jmenuje Caesar, madam"...Nejlepší animovaní Galové od pětaosmdesátého...Klasicky čisté... ()

KoRner

Osobne mám síce radšej putovacie dobrodružstvá Asterixa, avšak konečne sa už aj on dočkal svojej modernej pocty. Nie je to síce tak vtipné, ale má to spád, dej, všetky obľúbené postavy a vhodnú animáciu. ()

DonQ

Přerod z 2D na 3D proběhl podle mne velmi vkusně a ačkoliv jsem se předem bál, tak nakonec bych snad i řekl, že to Asterixovi kupodivu prospělo (je smutné, že klasický kreslený film je dnes už takřka nemyslitelný pro uvedení do kin). Co se týká příběhu, tak ten mne hodně pobavil, a to hlavně díky skrytým a hlavně trefným rýpancům do dnešní doby. Díky tomu má tenhle film to, co je Asterixovi vlastní, a to vtip pro diváky každého věku. ()