Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?!? Ale kdeže! Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud nenašel přemožitele. Jen hrstka nepoddajných Galů se nadále vysmívá přímo do zobáku slavného římského orla a odolává jeho válečným výpadům. Nyní má Caesar geniálně lstivý plán, jak se drzých Galů zbavit jednou provždy: svést prostoduché vesničany kouzlem civilizace v podobě monumentálních římských staveb. Tedy, vlastně se jedná o kompletní vykácení lesů a výstavbu mramoráků (předchůdce dnešních paneláků)... Ale rozhodně s honosným názvem – Sídliště Bohů. Jenže Asterix a Obelix svou malou vesnici, ukrytou v hlubokém lese, oplývajícím chutnými divočáky, nadevše milují. Přece nedopustí, aby se z jejich milovaného domova stal pouhý turistický skanzen. Musejí nabrousit veškerý svůj důvtip a pokusit se prohnaného Caesara v této podlé bitvě porazit... (Bioscop)

Kaluž

Slyšel jsem na to už spoustu chvály, ale že to bude až taková pecka jsem tedy opravdu nečekal. Bránice se mi natřásá ještě teď a prcek z toho má druhé Vánoce. Jedna z nejlepších filmových adaptací komiksové předlohy a vztyčený prostředníček všem těm hraným srágorám z let minulých. Bravo! ()

Helo

Po prvních zmínkách a traileru jsem se trošku bál, ale po shlédnutí (i s CZ dabingem, který minimálně pro hlavní dvojici zanechal správné obsazení) mohu s klidným svědomím říct, že je to po spoustě let konečně zase pořádný Asterix, ač 3D animovaný, tak vracející se zpět k vlastním kořenům. Vizuálně je to film, řekl bych, krásný a animace jednoznačně překonává těch několik posledních kreslených Asterixů (vikingové, amerika,..). ()

Colby Sawyer

Asterixe mám rád a v této animované podobě je ještě víc fajn. Super vtípky i děj. Hodně dobrý animák, snad bude ještě nějaké pokračování. ()

higuain

Po dlouhé době je tu zase Asterix, co si z legendárního komiksu nebere pouze jména hlavních postav. Sídliště bohů dokázalo částečně(!) navázat na poetiku starých dobrých (čti vynikajících) animovaných Asterixů, což mě jako jejich celoživotního obdivovatele a milovníka jednoznačně těší, nemluvě o tuně odkazů na některé nezapomenutelné scény a hlášky. Vzhledem ke stále klesající úrovni Asterixových filmů z posledních let (ať už hraných, či animovaných) působí tento film jako blesk z čistého nebe a zároveň ukazuje směr, kterým by se další adaptace mohly vydat. Jestli je Sídliště bohů pro slavné galské lovce divočáků počátkem lepších časů nebo jen světlou výjimkou, to ukáže až čas. Pro tentokrát však rozhodně může panovat spokojenost. ()

PP66

Tak další tah, tentokrát developerský, Římanům nevyšel - vesele a svižně v novém animovaném zpracování se Asterix, Obelix a jejich Galové ubrání mocenským choutkám velké říše. Co takhle nabídnout Afričanům v Addis Abebě Evropskou unií sponzorované paneláky - třeba by se k nám pak nehrnuli;o) 3D ()

kajas

Mám takový pocit, že kouzlo Asterixových komiksů se na plátno přenáší dost těžko. Hrané "adaptace" spousta lidí z různých důvodů nezkousla (já ovšem patřím k těm, kteří například "Misi Kleopatru" statečně hájí) a tohle zpracování mě přestalo bavit v okamžiku, kdy se odchýlilo od psané předlohy. Přesto se ale jedná o slušnou zábavu pro děti i dospělé. ()

Colonist

Zdařilá adaptace jednoho z méně známých komiksů s galským válečníkem. Ve druhé půlce se sice film od předlohy poměrně odchyluje, ale to vůbec nevadí. Humor funguje a počítačová animace není špatná. Rozhodně je to lepší než poslední dva hraní Asterixové. ()

dee-key

Je pravda, že jsem na komiksech o chrabrých nenažraných Galech nevyrostl, ale jejich animáky mám celkem zpracované. Také je pravda, že to kouzlo osmdesátých let a toho klasického Asterixe se v tomto novém trochu ztrácí, protože film je evidentně přizpůsoben dnešnímu publiku. A taky je pravda, že to asi není vyloženě na pět hvězd a jedničku podtrženou, ale já bych se toho nebál. Zasmál jsem, a to tak že doopravdy, tzn. nahlas, animace je prostě a jednoduše pěkná, pár těch popkulturních odkazů a jinak duch starého dobrého galského svérázu tam je. Především je to požehnání, po tom posledním průseru s olympiádou. Já jsem spokojený a i když to možná není ten top, co mohlo Asterixovo universum nabídnout, dávám plnou. ()

M.i.k.e

Asterix v nejlepší formě...návrat ke kořenům Asterixovi nejen sluší,ale hlavně mu nebývale svědčí.Svižné,vtipné,zábavné...s přehledem strkající do kapsy lecos z americké produkce...80% ()

Martin741

No konecne sa Asterix po rokoch trapenia a kurvenia /Vikingové, Olympijske Hry/ vratil tam kam patri - do animovanej podoby. A symapticky film davam aj preto , lebo tu konecne nie je Depardieu ani Clavier, a ani Delona niet. To je dobre. 95 % ()

Wiikii

Po zhlédnutí Tajemství kouzelného lektvaru jsem se rozhodl koukout i na předchozí díl. .. No a neurazil, vlastně nejednou potěšil svými usměvavými vizualizacemi divočáků, chytré výsadby stromů, na budoucnost myslících otroků, atd... .. A díky mé oblibě v animácích, tomu ten nadprůměr dám. .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

honajz2

Bál jsem se toho, nebudu lhát, ono 3D provedení těchto klasik už nejednu zabilo (krásný příklad za všechny - Šmoulové), ale nakonec se to povedlo. Pobavil jsem se, bylo to dobře vymyšlené (a s chytrou myšlenkou), nudil jsem se minimálně a o oblibě postav nemám potřebu se nějak rozepisovat, tu mám už z komiksů. K nějakému nadšení u mě sice nedošlo, ale i tak mám dojem, že to snad i byl nejlepší zfilmovaný Asterix - ale zase na druhou stranu, ty starší animáky jsem viděl už pěkně dávno a musel bych si je znova připomenout. Tak jako tak jsem si to užil - jak se říká - jako malý kluk (ačkoli na mě tohle přirovnání platí úplně jinak, já nikdy emoce bůhvíjak neprojevoval ani jako dítě), přece jenom komiksy jsem jako malý četl a mám je rád. Btw překvapilo mě, že zde Asterix s Obelixem byli částečně poraženi, to jsem snad ještě nikde jak neviděl, tak nečetl. 4* ()

Streeper

Čekala jsem to daleko horší, takže jsem byla velmi překvapená. Nicméně, stále budu mít raději 2D verzi než 3D a už mě unavuje, že se doba posunuje a animovaná pokračovaní nebo známé postavičky se začínají dělat ve 3D rozměru. Ale dobu nezastavím. Příběh průměrný ale párkrát jsem se zasmála. ()

ProNotor

Po všech předchozích animákách i hraných filmech mi tento už přišel, že dost vaří z vody. Nebavil jsem se tak, jak bych očekával a to mám Asterixe a Obelixe velice v oblibě, pár dobrých scén, měl jsem větší očekávání. ()

Cheeter

Po pokusech s vikingy a anglickou královnou konečně návrat ke klasickému dobrodružství a to i přes to, že se scénář nedrží přesně komiksu. Přechod k 3D animaci je dobré osvěžení a vůbec filmu nic neubral. Nezbývá než doufat, že v brzké době přijde další podobně laděný film. ()

C0r0ner

Hraní Asterixové nejsou nic moc (spíš nic než moc) a o kvalitě původních kreslených samozřejmě není potřeba mluvit. Animovaná verze byla díky haldě fórů a dobrému scénáři fajn, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to ztvárnění mohlo být klasičtější. Jinými slovy se mi ta animace moc nelíbila. 85% ()

campix

Jak se Asterix a Obelix potkali s konzumní společností a kapitalismem. Ani nevíte, jak mě potěšilo, že další Asterix se vrátil ke klasické animaci. Dost již bylo hloupých hraných pokusů. Zase jsme se navrátili k tradici na které jsem vyrůstal a o to více mě to těší. Co naplat, že Římané na vzdorovité Galy vyrukovali s nejmodernějšími výdobytky dnešní společnosti. Ono už i to nám totiž musí kazit naše oblíbené animované klasiky. Šablonovité, okoukané, ale příjemně nostalgické a celkem i zábavné. Za mě mírný palec nahoru. ()