Vizionářský režisér snímků Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla a Halloween přichází s hrůzostrašným příběhem pěti zaměstnanců karnevalu, kteří jsou v noci před Halloweenem uneseni a drženi jako rukojmí v rozlehlém areálu. Vydáni napospas svým únoscům jsou nuceni hrát zvrácenou hru na život a na smrt zvanou 31. Během příštích dvanácti hodin budou muset bojovat o své životy s nekonečným zástupem vražedných maniaků. (Cinemax)

malylada

Zombieho horory mám rád, ač ty poslední nestály za moc, tak se vrací v plné síle. Hlavní zápletka není ničím originální. Banda buranů se zaplete do podivné hry zbohatlíků, kteří uzavírají sázky na jejich smrt a postupně pouštějí pestrý ansábl zabijáků. Asi negativum filmu je, že hlavní hrdinové jsou do jednoho nesympatičtí a není důvod jim fandit v boji o přežití. Hned od začátku se Vám znechutí zdlouhavými dialogy, které se pokouší kopírovat Tarantina a na to prostě Rob nemá. Na druhou stranu to člověk přestane vnímat, neboť celý film se pořád něco seká, vraždí a akce je opravdu perfektní. Zabijáci, kteří nastupuji na scénu, jsou výborní jako v Běžícím muži s Arnoldem a gore masakry jsou opravdu povedeně natočené. Za vše mluví scéna s klauny, prostě nemá chybu. Třešničkou na dortu je ústřední zabiják zahraný na jedničku a i díky němu by si 31čka zasloužila pokračovaní. Temná, špinavá atmosféra se povedla, i přes některé nevypilované momenty. Celkově nadprůměrný slasher......7/10 ()

ledzepfan

Zklamání... Kdyby to natočil někdo jiný asi by to dostalo obecně větší čočku a mě by se to možná více líbilo, ale takováhle fušeřina od chlapa který nás protáhnul domem tisíce mrtvol, to se nedá překousnout... Po mainstreamových Halloweenech mě Rob posledně mile překvapil atmosférickým artem ze Salemu a tak jsem doufal v něco víc než přiblblý koncept plný šablonovitých šašků bez charakteru (i ten Doom-head je taková papírem šustící postavička).. Jediné co se povedlo je, že Rob dokázal na relativně malém prostoru představit sympatické(kladné)postavy tak aby jim divák držel palce.... Vše ostatní od nenápaditých masek, až po diletantskou kameru a střih(hlavně v akčních scénách), je jen nicneříkající podprůměr :/ ()

kaylin

Horor „31“ je takovou jednohubkou. Pokud jste od Zombieho čekali něco velkého, nového, jedinečného, tak takový snímek „31“ prostě není. Je to slasher/survival, který je gory, ale který nemá ani jednu kladnou postavu, již byste si mohli oblíbit. Klauni jsou trochu klišé, ale díky špinavosti v tomhle provedení fungují. Za mě je to dobrý hororový průměr, protože místy to na vás dovede zapůsobit. ()

JohnMiller

V podstate je to taký klasický a poctivý mix južanských hixhorrorov, v ktorých je Rob Zombie najlepší, ako napríklad Texas chainsaw massacre (1974). Nemohol som si však pomôcť, no celý čas som cítil neskutočnú inšpiráciu filmom Running Man (1987) kde si hlavnú postavu zahral Arnold Schwarzenegger. Akurát béčkové sci-fi prvky tu boli pretavené do plnokrvného slashera. 31 má slušnú atmosféru, vizuálne je to tiež pekné. Hudba, ako je u Zombieho zvykom, tiež nezaostáva, koniec v podaní Aerosmith bol pre mňa nezabudnuteľný, herecké obsadenie tiež skvelé.. K dokonalosti mi chýbal už iba Sid Haig, no troška to postráda logiku. Má to neduhy dnešných bežných horrorov, herci po čase strácajú IQ, celá hra aj s postavenou fabrikou/arénou je tiež pomerne nereálna (doteraz nechápem ako ich sledovali) a tiež som čakal, že zo skupinky ľudí ktorý si stávkovali nad tým kto skoršie umrie, sa nakoniec vykĺbia nejaký milionári či niečo podobné.. No, a nič. Myslím si, že keby tento scenár nakrútili v roku 1976 (kedy sa dej odohráva) stal by sa z toho kult. Úplne to malo také tie prvky prvých protoslasherov. Takto je to iba ďalší horror. ()

AlistairMir

Já se bavil, 31 je horor, který možná má klaďáky, kteří člověku k srdci nepřirostou ALE zato má záporáka, kterému nejde nefandit. Tedy záporáků klaunů je více - liliputánskej Hitler, psycho bráchové s motorovkama, šílenej páreček...ale kašlat na ně. Když se objeví Richard Brake a jeho psychoverze klauna, všichni ostatní se mohou jít klouzat včetně jinak creepy dvojice bráchů s motorovkama. Kdepak, zde není absolutně co řešit, Richard a jeho ztvárnění killera jménem Doom-head nemá nejmenší chybičku, působí neuvěřitelně slizce, zvrhle, nemilosrdně a své oběti porcuje opravdu zručně, plus jako bonus jim dá i nějaká ta moudra do posmrtného života. Jinak by mě zajímalo, jestli jsem jedinej, koho napadlo, že Richard Brake by byl dokonalej Joker. Má vše proto, aby tu postavu zahrál se vším co má mít a nějakej Jared Leto mi ve srovnání s ním přijde absolutně k smíchu. Film působí špinavě, má dobrou atmosféru a celkově je to velmi deprimující (pokud fandíte klaďasům). Závěrečná scéna mě potěsila, krve je také dost a co dodat. Richard to prostě vystřelil do nebes a já ho opravdu chci vidět jako Jokera, mít zelený vlasy a fialovej oblek, byl by přesnej. ()

vegetol.mp

Here we go again. Hororový plačky znovu útočí. Pokaždý je to jak přes kopírák. Buď je to moc krvavý nebo zase vůbec. Buď je tam dlouhý představování postav nebo pro změnu žádný, atd... Upřímně, bejt hororovej režisér, kopnu vás všechny do prdele a jdu dělat radši popeláře. 31 je naprosto famózně natočenej masakr a dává divákovi přesně to, co slibuje, tedy špinavou atmosféru, brutální mordy a zábavný zabijáky. Scénář je na podobnej film naprosto dostačující a Zombie umí psát dobrý dialogy. Takže už se zase těším, u čeho budou místní ufňukánci píčovat příště. Stává se z toho už takovej zábavnej místní sport. ()

stuntmanMIKE

Toz to ja chcem od Zombika viac... vela veci funguje jak ma. A citit tam tu jeho sialenost, ale chcelo by to trosku zpletku a tak... keby som chcel byt objektivny, tak dam 2*, ale za hlavneho zaporaka a soundtrack, ktory sa sklbi v poslednej scene davam 3* ()

Havaj8

Od Roba Zombieho jsem ještě neviděl nic, ale všude se potýká s rozdílností názorů a hodnocení. Nejinak tomu bude asi i tady. Pro sprostý slovo a vulgarismy to totiž nejde daleko a snaží se to navodit takovej ten cool dojem. Nápad není nijak zlej, pěkně tam nastupuje jedna vlna za druhou a pořád se něco děje. Masky klaunů, super a přitom není nic jednoduššího. A hlavně levnějšího než nějaký digitální triky. Ale chybělo tomu to R-ko, aby to gore prostě bylo vidět. Protože z toho vyzařovala ta brutální buranská atmosféra, ale kdykoli mělo přijít na věc, kamera stranou a viděli jsme maximálně stříkance krve (na vyjímky). To je zvlášť u tohodle žánru dost na škodu. ()

Rodriguez

Když nebudete u filmů Roba Zombie moc přemýšlet, tak poznáte tuctovou zabijáckou zábavu. Čekají Vás hnusná jatka....bez špetky soudnosti. 40% ()

dubinak

Tak a máme tu další Zombie slasher jízdu z buranova s postavami, se kterými nebudete soucítit ani za milion let a navíc jako bonus to nemá absolutní pointu ani smysl. Až na dobře zvládnutý vizuál, docela srandovní hudbu a parádní masky, se ničeho jiného asi nedočkáte. Stopáž je zbytečně dlouhá na to, že se tam děje pořád to samé dokola a Zombieho oblíbení klaunští zabijáci mě nikdy nezačaly bavit a asi nikdy mě nepřestanou srát (scéna s liliputem mě fakt iritovala). Takže, co já tomu můžu dát jiného, než dvě nanicovaté hvězdy, protože s čistým svědomím říkám, že si to víc opravdu nezaslouží a není to jen kvůli mým nesympatiím k tomuto záhadnému režisérovi, kterého baví točit ty neustále stejné horory dokola. ()

fugazi

Další Zombieho panoptikum smradlavejch mentálů, jehož technická a režijní stránka je děsně ubohá, díky čemuž je veškerá brutálnost děsně směšná ... 2/10 ()

PavelVanekArt

No. Je to lepší kus mezi letošním hororem, obstojný slasher, místama dobrej gorefest a čistokrevná špína. Rob Zombie natočil zřejmě svůj první/druhý/třetí nejlepší film bez nějakých capin kolem. Šel rovnou k věci a nemazlil se tím. Sem tam originální úhly kamer, atmosférický filtry a střihy. Nejsem z toho zrovna nějak odvařenej jako Vy přátelé. Dal bych tomu silný 3* a.k.a 70%. Ale! Naprosto mě uchvátila postava Doomsheada. A to tak, že kurva moc. Ty monology, dialogy, charakter, vizáž, prezentace... naprostá špička, s touhle postavou si Zombie sakra vyhrál. A pak mě rozsekal konec. Ne to, že hra skončila poprvé přežitím, ale myslím scénu, ve které hraje Dream On od Aerosmith a Cheryl stojí tváří v tvář Doomsheadovi. Za tyhle dva silný momenty tomu napálím bez ostychu 5*. Jsem úchyl na detail. Sakra skvělá práce. ()

majo0007

Konečne navštívil Rob záhradníctvo a kúpil zopár motoroviek. Palec hore za puto piďi Adolfa - "I'm going to put this fucking knife so far up your fucking ass". - "I might like that". Naopak, chýbal mi tam už Zombieho trademark Sid Haig. ()

Sfinkter

Deviační originalita Zombieho padá z vrcholu dosaženého v Lords of Salem k nudné parodii, které uletěl i průměrný mainstream - a dobrý soundtrack to nezachránil. ()

Yoshimitsu

Po vyvržencích pekla je to můj druhý film od Roba Zombií, takže můžu porovnat jen s tím, ale už si to taky nepamatuji. Jde vidět, že se drží svého stylu, což jsou vyšinutí zabijáci,ujetí lidé, špinavé prostředí a žádný extra příběh. Přišlo mi, že tady dost šetřil krví a vraždění bylo ochuzené o krev prostě mi tam chyběl pořádnej krvavej náboj. Dohromady je to svižné, postavy vcelku ujdou za mě se mi teda líbili jen záporáci a koncová scéna mě potěšila. Dávám 60% ()

Bobik9

Rob Zombie a taková jeho klasika, která ovšem postrádá trošku originálnější příběh. Někde jsem četl, že to bylo mohutně sestříháno, aby to vůbec mohlo jít do kin, tak to je možná trošku škoda. Klidně by to sneslo ještě více drsnoty. Má to své klady a zápory. Mezi velké klady patří jistě skvělé kostýmy, výborná hudba, pěkné prostředí a herecky naprosto dokonalí Richard Brake a Malcolm McDowell. Mezi zápory patří, jak jsem již psal, chabý scénář a naprosto nasráv*cí Sheri Zombie, která nemít svého manžela, by si nikde ani neškrtla. Doufám, že se Rob pustí do dalšího snímku a nebude to trvat zase 4 roky. Pořád má co nabídnout. ()

VasaX

Rob Zombie a jeho gore bloodfest porno. Scénář tohohle kousku se vejde na druhou stranu podtácku ze zaplivané hospody, v podstatě je to vyvražďovačka mezi bandou hillbilies a partou degenerovaných psychopatických rednecků. Nikdo zde není sympatický, naštěstí se tu rychle umírá. Není tu nic navíc, Rob vykrádá v podstatě hlavně sám sebe, takže utvrzuje můj pocit, že se jeho horrorová kariéra blíží ke konci a on už se (poměrně rychle vyčerpal). BTW ta dle Cinemaxu nekonečná řada vražedných maniaků má číslo šest. A to není spoiler, protože je máme všechny rovnou na přebalu. V Cinemaxu očividně umí počítat jen na prstech, a to ještě jen jedné ruky. Bohužel ani popisek vycucaný z... prstu tohle nespasí, a za tu závěrečnou půlhodinku, která celkem ujde, ta předchozí hodina opruzu ani moc nestojí. ()

jefff

Žádná sláva. Nulový nápad, jen snůška zvrácených představ stále pokleslejšího režiséra. Pravda, předchozí hovadina ze Salemu byla daleko horší, ale 31 také není zrovna hororová paráda. Zombie sice pořád sází na americký zapadákov, plný divnejch týpků a zmagořených křupek, jen to už není co bývalo. Škoda, potenciál to mělo. ()

Forsberg11

Nie sú to Vyvrheli pekla ale Zombie-mu sa opäť podarilo skvelo vytvoriť špinavú atmsféru 70. rokov "made in USA". Prostredie je podobné ako v jeho najlepšom filme. Opustená cesta niekde uprostred americkej púšte, jeden starý karavan a v ňom partia kreatúr, aké vie vytvoriť len Rob Zombie. Autentickosťou, surovosťou a násilnoštou sa to však na Devil´s Reject nechytá. Predsa len už to nie je až tak krvavé a exploitačné. No napriek tomu, že to nie je najlepší Zombie, je to jeden z tých lepších hororov posledných rokov. Má to v podstate všetko, čo ku kvalitnej hororovej zábave potrebujem. Tak sa nie je na čo sťažovať. Nejaké extra sklamanie sa učite nedostavilo. A Sheri Moon je rovnaká kosť ako pred 10 rokmi. Len podľa mňa jej to na tej druhej strane pristane oveľa viac... 70 %!! ()

Tjaden

Tahle taškařice je alespoň pro mě nejslabším Zombieho filmem (The Lords of Salem jsem zatím neviděl). Námět, v rámci něhož skupinka znuděných boháčů pořádá pro své zvrhlé pobavení vyvražďovací orgie, není v dnešní době už ničím originálním. Samotné zpracování bohužel také ničím nepřekvapilo. Rozhodně však na Roba nezanevřu a budu se těšit na jeho další film. Třeba se mu podaří překvapit mě tak, jako kdysi u Vyvrženců pekla. ()