Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

neoBlast

Velmi zábavná blbůstka, která si na nic nehraje... Ehm... tedy až na ten profláklý fakt, že se vše odehrává na obrazovce počítače. Samozřejmě náhodný hororový divák jako já, bude celou dobu přemýšlet jak dlouho Levan Gabriadziovi ten "always on screen" gimmick vydrží a nerozpadne se mu pod rukama. A světe div se, on se s tím popral vcelku cudně až do konce. Pro mě obrovské překvapení, čekal jsem, že se budu soutředit na praktické fungování "ducha na Skypu", ale fakt, že jsem na toto vůbec nepomyslel a užíval si béčkový příběh zaslouží bludišťáka. Dalšího dám za střídmou stopáž, ale všechny odeberu a vytasím exorcistický kříž, pokud se MTV přihlásí se sequelem. 75 % ()

venison odpad!

Dneska už se kvalitní horory netočí? Tohle je vážně brakoidní počin.. Přes hodinu koukáte na vyjevené pubertální kreténky.. Možná by to bylo zajímavější, kdyby bubák byl reálná osoba a ne duch.. Něco jako moderní hodně slabá verze Vřískotu pro mladou zdegenerovanou generaci, která se neumí odlepit od kompu.. Jako několikaminutový klípek dobrý, ale jako film čiré zoufalství.. Jediného, čeho jsem se bála bylo to, jestli se do závěrečných titulků neunudím k smrti.. :-P ()

Duoscop

83 min. sledujete monitor v monitoru. 83 min. sledujete jenom kopírování, vkládání, označování... a samozřejmě skypování. 83 min. se více méně nudíte a čekáte, až to konečně skončí. ()

mickyreed

Horor pro děcka. Ostatně, co si pamatuju ten boom okolo, když to šlo do kin, tak se to tak i prezentovalo. Několik filmů s podobným tématem už tu taky bylo, takže nic moc originálního. 'Trumfnem to a přidáme víc nahoty, víc brutalit, víc prasáren, víc extrému ... ale ne, radši prostě jen film pro děcka, co rády skajpujou, to bude stačit.' ()

hroubek

Natočit v dnešní době originální horor, je skoro nadlidský úkol. A když už se Vám podaří originalita, tak se většinou selže v kvalitě. Odebrat z přátel je do jisté míry originální svým prostředím a taky způsobem jakým je prezentovaný. Jinak je všechno "jaksi" při starém. Docela jsem se bál, že mě tato forma přestane po nějaký dvaceti třiceti minutách bavit a film dokoukám z povinnosti. Jsem rád, že se tak nestalo. Film má docela dobré tempo a až na pomalejší rozjezd a mírné zakopnutí ve druhé třetině funguje dost dobře. O to více mě překvapilo, že i přes větší množství textu je film dostatečně napínavý a svým způsobem jsem byl zvědavý co bude dál s postavy. Dokonce se mi hodně líbil konec, což se mi dlouho nestalo u hororu. Na druhou stranu mohly být tvůrci trochu odvážnější a zkusit nějaký ten zvrat, krom té "super hry". Odebrat z přátel je zajímavý horor, který má zajímavou formu a díky své délce nestačí, nějak výrazně nudit. ()

OliverCZ

Tak nevím jestli dvě nebo tři (ono je to stejně jedno, a nikdo si toho ani nevšimne), ale bylo to vážně originální, takže to lepší hodnocení. Jediný film, který má podle mě lepší atmosféru a větší kouzlo na notebookové obrazovce, než na plátně kina. Úžasná byla i kampaň na sociálních sítích před tímhle filmem. Lidi to naprosto zblblo a smutní ze smrti Lauri ještě dnes. Schválně si dejte do facebooku její jméno, ať se můžete zasmát taky. No a jedno velké mínus tohoto filmu? Vůbec jsem se nebál. ()

VanTom

Originální koncept filmu, který po celou dobu sleduje pouze jedinou plochu obrazovky notebooku a na ní probíhající činnost / komunikaci partičky přátel přes skype, facebook, gmail (a podobné pekelné prográmky :)), mě svou familiárností dosti zaujal. Paradoxně, jakmile se tajemný vetřelec / troll / duch začal projevovat i nějakou tou krvavou vraždičkou před monitorem a rozhádaní teenageři hystericky vyjevovali své křivdy a tajnosti, zábavnost značně klesla. Také kvůli zjevnému natahování na aspoň minimální celovečerní stopáž. ()

stitch7

Skvělý nápad, bohužel pokulhávající zpracování. Naprosto mě štvalo, když se obraz začal sekat. Nejčastěji tomu tak bylo, když někdo umíral - samozřejmě. Musím pochválit, že se postavy nechovaly retardovaně a i když jsem je moc nestihl poznat, nemůžu říct, že by byly ploché, což u hororu určeného především pro teenagery potěší. Během promítání jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, konec byl bohužel takový, že si na snímek za dva roky nejspíš stěží vzpomenu. ()

Autogram

Telefónna búdka pre modernú generáciu? Nemyslel by som si, že je vôbec možný film v podobe sledovania jednej (cudzej) obrazovky, ale je to možné. A dokonca som ho s napätím sledoval, má všetky podstatné hororové prvky vrátane strachu z neznámeho a dokonca niečo nové, ducha z internetu. Nepríjemné momenty stupňujú nefunkčné tlačítka, chýbajúce funkcie a inak nefunkčný operačný systém, to určite pozná každý. Len ten záver ma až tak neoslnil, takže štyri hviezdy sú trochu slabšie. –––– Ak zavesíš, všetci tvoji kamaráti zomrú. –––– Písali to všetci. Tak sme sa pridali. Nie sme zlí ľudia. ()

venca163

Před nějakou dobou jsem viděl trailer a zaujal mě ten nápad (a taky to, jak si nějakej tlouštík rve ruku do mixéru). Nedávno jsem sháněl film podle toho, aby neměl ani hodinu a půl a volba padla na tohle. Ježiš to byla kokotina. I když pominu to, že koukat půlku filmu na nějakej messenger kde je "... typing" je fakt otrava, tak i ten zbytek byl debilní. Zejména to, jak jejich psychicky labilní (a mrtvá) spolužačka mohla ovládat úplně všechno, od programů v pc po splachovadlo u hajzlu. Tvůrci šli dokonce tak daleko, že simulaci trávení času na sociálních sítích dovedli do útrpný realičnosti, takže třeba skypování má tragickej zvuk i obraz. Jednu hvězdu za nápad (nefunguje, ale dobrej pokus) a druhou za závěrečný obviňovací salónek (na skypu). (50%) ()

P1tr

Natočit film odehrávající se výhradně na obrazovce počítače pomocí online konverzací různého druhu chce notnou dávku odvahy. Tvůrci Unfriended jí měli na rozdávání a svojí statečnost doplnili talentem a netradiční koncept nám naštěstí prezentují v povedené formě, která sice sama sebe možnostmi vyprávění limituje, ale v rámci nastavených mantinelů se pohybuje sebevědomě a i s málem dokáže vybudovat napínavou a strašidelnou atmosféru. Bohužel rozuzlení snímku není uspokojivé, což celkový dojem kazí, ale i s touto výraznou chybou a pár dalšími menšími prohřešky tvůrcům tleskám, že dokázali přinést neobvyklý a funkční filmový zážitek. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Dlouho vážených pět hvězd. Jde o specifický, originální horror, který se celý odehrává na ploše počítače. Je cílený na teenagery, což je ostatně důvod, proč má tak nízké hodnocení - starší věková skupina se v něm nemůže najít, nedokáže se ztotožnit s hrdiny, s de facto usmrkanýma malýma děckama. Každopádně snímek splňuje všech sedm aspektů, které u filmů hodnotím, čili pokud chcete svůj přehled doplnit o netradiční film z virtuální reality, doporučuji. Nedoporučuji nemáte-li nadhled anebo Vám dělá potíže oprostit se od chování hlavních hrdinů. ()

herr_carter odpad!

Něco tak příšerného jsem vážně nečekal, přes hodinu tu na sebe ve videochatu ječí pět hysterických a nesympatických vzorových neherců. Největší chvilky strachu jsem zažíval v momentě, kdy jsem se začínal bát o svou novou televizi, že jí vzteky rozmlátím...jaká pak byla moje úleva, když konečně všichni ti uhrovití kreténi jeden po druhým vychcípali....................moje hodnocení = 0 z 10. ()

coscarelli

1/2 ,ma natahovaciu schopnost,lepidlo celkom drzi, a nastavene je to dost schopne,aj som sa zlakol (1x), 2/2, vsetko prestalo fungovat ,zacala byt zima a hlad, chaos , a unava. Zivacka 14x, prosba nech je zaver aspon zaujimavy. Nuz.... Inokedy... Celkovo som sklamany, a odoberam ho z priatelov. ()

pavcas

Takovou pitomost aby člověk pohledal, říkala jsem si asi v půlce tohohle díla, nicméně ke konci když napětí trochu gradovalo jsem se rozhodla to dokoukat. Celej film sledujete prostřednictvím videochatu několika lidí na skypu, ke kterejm se přifaří nezvaný návštěvník, vydává se za nedávno zesnulou dívku a oni ne a ne se ho zbavit. Dokáže se nabourat do cizích účtů, měnit nastavení ve Vašem počítači a dokonce zhasínat světla v domě, takovej malej duchařskej hacker. Zároveň je na několika místech najednou přítomen i "fyzicky", aby si vyřídil účty s jednou osobou po druhé, přičemž donutí účastníky konverzace říkat a hlavně dělat věci, které určitě neměli v plánu, což vede k nepěkným odhalením, totálnímu rozkladu vztahů a rádoby šokujícím momentům. No a nakonec se ukáže, že i na první pohled nevinní můžou být vinni docela dost. Je to blbost no,ale viděla jsem už i větší. ()

The Viper

Pro mne příjemné překvapení. Odebrat z přátel tu sice dostává od dost lidí do zubů, ale já byl spokojen. Nejsou tu zbytečný sr*čky okolo a jde se hned na věc, každý kdo používal/používá skype musel trpět migrénou i neustálého vytáčení hovorů, ale jinak co se týče anonamyního uživatele, který terorizuje partu teenagerů, tak se to opravdu příjemně až mrazivě stupňovalo. Za mě povedený kousek. ()