Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

tatanapope

Tak tenhle film opravdu nebyl můj šálek kávy . Pocity smíšené , humor nucený ze sexuálním podtextem , děj ten se vlastně vůbec nekonal , bylo to pojato jako dokument vs. tenisové utkání . Je to poměrně slabé , ale ještě jakž takž poživatelné . ()

Doudis19

Fiktivní dokument o jednom fiktivním tenisovém utkání 1.kola Wimbledonu. Tím jak jsou na tomto turnaji nekompromisně vymezena tenisová a i ta netenisová pravidla si Wimbledon podobný snímek zasloužil. Výsměch všemu, co je pro Velkou Británii svaté v odzbrojujícím americkém podání. Účast skutečných osobností ze světa tenisu je navíc nečekané plus :-). ()

neoBlast

Digital short koncept jak jsme ho měli rádi v SNL roztažený na 40 minut. Naštěstí ne více, protože jako celovečerní film by tento dlouhý vtip nefungoval. Zda se vám tahle HBO komedie bude líbit záleží jak to máte s Andy Sambergem, páč všechen humor je jemu vlastní a rozhodně neustupuje od svých "standardů" co se týče dobrého vkusu. Camea potěší, ale jsou naprosto vedlejší. 70 % ()

ywo666

No tak to bola úplná chujovina. Niektoré nápady fakt geniálne. Škoda, že v 43 minútach sa nachádzalo stále veľa hluchých miest. Švédsko, Copperfield a Kit Harington boli najlepší. Ale vlastne kopec vecí. Típek čo nemá rád tenis, královná. Útek z vezenia. Akurát na mňa tam bolo príliš veľa holých čurákov na meter štvorcový. ()

hroubek

Jon Snow vs. Jake Peralta aneb z každého sportu si lze dělat legraci. 7 days in Hell je absolutně ujetá záležitost, která je až moc šílená. Herci přehrávají a užívají si každou scénu, gagy nemají chybu, navíc je ve filmu královna, která nadává, mlátí a taky oplácí vztyčený prostředníček, dvěma vztyčenými prostředníčky. Těch 40 minut je adekvátní délka, mít to více, mohlo se to minout účinkem a být to trapné. ()

VasaX

Mockumentary, jak se patří. Povedené, vtipné a kývá se od vážné-sarakstické po komediálně-ztřeštěné. Tour de Pharmacy mě bavilo víc, ale i tak, více takových veselých a inteligentně vtipných a zároveň bláznivých taškařic. ()

ghatos

Dokumentárně-vulgární parodie na tenis. Zvolená forma tomu seděla. Oba sokové měli své pravzory v reálných tenistech. Já tam nejvíce viděl jednoho američana a skota :) . Anglická královna byla pořádná tvrďačka ;) . 75%. ()

zigíš

napínavější a dramatičtější než wimbledon (ten turnaj) obscéní, nekorektní, necenzurovaná mockumentary radost (!) náhodně zjevivší se copperfield, will ´last man on earth´ forte, fakt vtipný mcenroe a -když už jsem si myslel, že to nemůže být vtipnější- příběh švédskeho soudního skicaře, který navždy změnil tvář soudního skicařství zpodobňováním lidí jako zvířátek :D momentálně to nejvtipnější co jsem letos viděl (100%) ()

blackkocour

Nevím, proč jsem si myslel že je to opravdový sportovní dokument o nejdelším tenisovým zápasu historie. Přišlo mi pak prapodivné, proč se z toho snaží dělat "jakože" nějakou parodii, no a moji hlavy kriplovité došlo, že je to parodie. Fakt, co se člověk přes svátky nenažere. Schválně jak to dopadne po deseti chlebíčků, 3 škopků slivovice a jednoho vypraženýho mývala.. ()

herr_carter

Fantastická necenzurovaná zhovadilost, u které jsem především v její první polovině xkrát málem měnil spodní textil, je opravdu zvláštní sledovat Kita Haringtona, kterého má člověk z nedávné doby v mysli ještě jako charakterního mladého velitele Noční hlídky a poté ho zde sleduje jako naprostého retarda. Oceňuju taky především ten dokumentární styl a komentáře reálných tenisových legend - všechno prostě zapadlo,tak jak mělo, ještě teď hodinu po závěrečných titulcích to ve mě cuká...................moje hodnocení = 10 z 10. ()

sedm.1

Hodně velká bizardnost. A je skutečně hodně diskutovatelné, zdali to bylo opravdu tak vtipné, nebo opravdu tak trapné. Co se tedy podle mě určitě povedlo, byl casting. Samberg a Harington tu podávají naprosto exhibiční výkony, kdy jsem z jejich výkonů doslova řval smíchy. Krom nich pak musím ale ještě vyzvednou camea Davida Copperfielda a Michaela Sheena, kteří též nehorázně bodovali a bavili. Co ale dál? Zápletka, jestli se tedy těch 45 minut, a to co se v nich odehrálo, dá za zápletku vůbec považovat, je natolik velký úlet, že mé pocity jsou z toho všeho více než smíšené. Spousta výborných gagů a nápadů je pravidelně střídáno hromadou nesoudných a trapných momentů, křivka zábavnosti kolísá z totálních sraček do pocitů extáze, chvíli se člověk dusí smíchy, aby během pár vteřin měl chuť to celé vypnout a napálit tomu nekompromisní odpad, prostě děs. Samotná pointa mě pak tedy rozhodně neoslovila, to patřilo tedy rozhodně k tomu trapnějšímu z tohoto fiktivního dokumentu, ale prostě jako celek to fakt špatný nebylo. Asi je zkrátka nutné k tomuto celému projektu přistoupit jen jako k nekompromisní parodii, která si s ničím a nikým nebere servítky, já to ale nechám prostě na průměru. ()

klukluka

Humor za každou cenu, párkrát to i klaplo, z toho důvodu to úplně nepohřbím. Top fórek pro mě: utekl z vězení, což podle švédských zákonů znamená, že už se tam nemusí vracet. Parodie na švédskou legislativu by se mi líbila podstatně víc, tenisové exhibice z hloubi duše nesnáším. A tohle byla jen jejich rozšířená verze. ()

borec999

Scénka so zjavením Davida Copperfielda naozaj výdatne potrápila moju bránicu a už teraz by som ju zaradil do zlatého fondu paródií. Zvyšok však až taký pôsobivý nie je, i keď pár vtipných nápadov sa tvorcom nedá uprieť. Rozcvička pred hlavnou šou, ktorá prišla od tých istých tvorcov o 2 roky neskôr. Lepšie 3*. 65% ()

SpaceOdyseus

Drsne, vtipne a skvele. Tleskam tvurcum za odvahu a za vsechny hvezdy, ktere dostali pred kameru. Kdyby bylo min penisu, mozna bych sel s hodnocenim jeste vys, ale rozhodne chci nasup, sportu mame preci dostatek! ()