Život je život

Scénář:

Martin Horský

Kamera:

Václav Tlapák

Simona Stašová, Ondřej Vetchý, Kristína Peláková, Barbora Poláková, Tereza Ramba, Sara Sandeva, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Petr Vančura (více)

Hlava rodiny, morousovitý a přísný František (Ondřej Vetchý) by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají vynikající talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Tak ta je zase milostně úspěšná až moc. Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým. Navíc se začíná hroutit tradiční oáza a pevný bod manželské dvojice – dovolená. Každý rok se jezdí „na Mácháč", ale Jana (Simona Stašová) začíná snít o moři. Pak se v jejím životě zjeví bohémský spisovatel s lehce sebevražednými sklony, v tom Františkově zase krásná kolegyně se španělskými předky . . začnou se dít věci. Všechny malé příběhy dávají dohromady jeden velký a zábavný život se situacemi, které zná každý z nás. Ovšem ne každý vede ještě druhý a o poznání dobrodružnější život jako neohrožený agent. František ano. (Bontonfilm)

Harpy odpad!

toto čo bolo.......:D dávali to v televízii cez sviatky (na telku nekukám už nejaký ten rok) :D a zase si len môžem potvrdiť ako dobre, lebo moje oko by tento film nevzhliadlo a veru by o nič ani neprišlo. Hlavná postava "Frank" bola úplne otrasná, ihneď by som mu nakopala kečku. Celý film sa niesol v duchu rádoby bonda čo bolo na tom asi najhoršie, lebo tie scény balansovali na hrane trápnosti až neznesiteľnosti, tie "normále" scény boli tiež o ničom. Čo mi akože mal tento film dať? Ani zábavné, ani hlboké, ani pekné ani hudbu som nevnímala, možno že len tú hroznú pesničku od Kristíny na záver. Na film som pozerala ako puk a nechápala ako to mohol niekto natočiť a ako sa na to vôbec mohli tí herci dať....či nemajú peňazí ? ()

Pawlisman

Ano, možná parodie na bondovky, ale nevidím důvod ke špatnému hodnocení. Jeden z mála filmů, kde bylo asi pět fórů a to dobrých. Konečně trochu originality a svěžího vzduchu mezi české filmy. skutečně nadprůměrný a zábavný počin. Režie i scénář palec nahoru. ()

petikacka

Nevyzrálým mlaďochům bez špetky zkušeností to bude připadat jako špatná kopie čehokoliv...Pro ty zkušenější je to sqělá komedie o tom o čem je život a manželství...Problémy kam se jeden podívá, ale když se má o koho opřít, tak je to jednodušší...A když mají všichni smysl pro humor, tak je to ještě jednodušší...A to mluvím z vlastní zkušenosti, takže vím, že to fuckt funguje :-)...Za mě 85% ()

Jaroslaf

tohle je možná někoho život, ale ne ten můj. Vše "televizně," "řachandově" a neuměle natočeno, tak jak je v čr téměř zvykem. Zaujal mě "přítel" Terezy ramby, který měl tak dokonale afektovaný a nepřirozený hlas, že za A: Patřil do nějakého animáku, za B: jsem přemýšlel jestli nebyl předabován. ()

mh.mail

30% - Já jsem byl z filmu celkem zklamán. Pár vtipných míst v něm je a úsměv na tváři se mu podařilo vyloudit, ale jinak to bylo takové mdlé. Františkova stylizace do Jamese Bonda mě vyloženě rušila a ani jsem nepochopil její smysl. Budu se sice opakovat, ale nezbývá mi, než znovu konstatovat, že označení „crazy komedie“ by nemělo znamenat, že děj nebude mít hlavu ani patu. ()

Milwa odpad!

Nic moc jsem nečekala, ale tohle byla tragédie...trapný scénář, příšerně napsané postavy. Místy to až skoro bolelo hlavně asi chlapy, protože scéna z gynekologie mladýmu řezala koule...Žádná z mužských postav je vlastně neměla, takže nebylo co pozbýt. Jestli má tohle být vtipný, tak potěš koště:( ()

dawe787

Takový pěkný výkon milých a oblíbených herců a občas tak stupidní scénář, škoda, každý se chybami učí. ()

Silencia90

Film mě bavil, byl vážně příjemně a hodně vtipný, jen ty akční bondovský pasáže mě hrozně iritovaly. Nesedělo mi to tam, nebavilo mě to, bez toho by se film klidně obešel a snad by mě bavil i víc. 3,5* ()

Matli

Jeden z mála českých filmů, který si v podstatě dělá srandu sám ze sebe. Sice sem se moc nezasmál, vlastně vůbec, ale bylo znát, že scénář, vtípky a vtipné scény jsou nenucené a celkově se na to dalo úplně v pohodě koukat. Kristínka je samozřejmě třešnička na filmu :-) 54% ()

Bozvav

Vcelku slušná komedie, kde exceloval (byť mnou neoblíbený) Ondřej Vetchý a (mnou oblibená) Simona Stašová. Vtipné hlášky a situace, slušné dialogy a dobré zpracování parodie na Bonda. Dobrá zábava, která se tak často v českém podání nevidí. Za mě tři velmi dobré hvězdy. ()

Saur.us

KBČ2016 Česká komedie, která není ani trapná a ani otravná product placementem a s humorem, který není ani záchodový ani troškovský. Sice trochu vykrádá Muže z Acapulca (snové scény jsou největší bolístkou snímku) ale i přes to se jedná o to kvalitnější na poli české komedie. ()

oli009

Já z toho asi budu brečet. Ale ne snad proto, že by ten film byl dojemnej nebo tak něco, ale protože jsem právě byla svědkem neuvěřitelně brutálního znásilnění filmu, kterej mohl mít našlápnuto dost vysoko. Jenom nebýt těch příšerných akčních scén. A víte co je na tom to nejhorší? Já se totiž klidně smířím s tím, že Češi neumí točit akční scény, a že to všechno vypadá jenom jako špatně napodobená parodie na Bonda. A to už je sakra špatný. Jenže problém teprve přichází. A to totiž, že se s tím především nedokážou smířit čeští tvůrci a tak trénují a trénují, ale vždycky to na plné čáře prohrají. Nechme akční filmy Hollywoodu, kterej do toho může narvat pár milionů a ani si toho nevšimne a raději se držme toho co umíme. Klasickou hořkou komedii o útrapách v běžným životě, který klidně můžou potkat i nás. Takhle by mi tenhle film bohatě stačil a byl by výbornej. Ale... Vážně je mi smutno z toho promrhanýho potenciálu, kterej tenhle film měl. A k tomu všemu ještě to obsazení! Bože to je zase škody! ()

Ham.and.eggs

Jak už název evokoval, mířil jsem do kina s vizí, že zhlédnu kousek s lidovými moudry a humorem à la Jan Werich. Povedené průpovídky typu "život je život", "knedlík je knedlík" nebo "záchod je záchod" jsou pro mne vrcholem hlubokých životních mouder. Jen díky podobným výrokům jsem byl vždy v kolektivu silně oblíben a obdivován. Také proto jsem si chtěl svůj arzenál prudce inteligentních bonmotů rozšířit za pomoci údajně stejně inteligentního filmu... Dnes již mohu s nadhledem, půvabem a krásou sobě vlastní prohlásit, že jsem nebyl potěšen. Nejenže jsem zjistil, že Honza Werichůch pro tento film scénář nepsal a ani na něm jinak nespolupracoval, ale také jsem zjistil, že je to zřejmě pro to, že už vůbec nežije. To mě trochu vykolejilo, přiznávám... Naštěstí teď už delší dobu beru antidepresiva, analgetika a antikoncepci, takže už je mi líp, děkuju za optání. To víte...jak já s oblibou a rozhledem sobě vlastním často říkám - "život je život"... ()

Gaia.M

Je to taková ptákovina, ale mně se to líbilo. Film je plný zvučných jmen, Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Miroslav Táborský a moje oblíbenkyně Terezka Voříšková a Sara Sandeva.. plus spousta dalších. Představy hlavního představitele reálný snímek pěkně doplňovali, kdo taky občas nefantazíruje?! Tak, jak často nadávám na české film, tak musím říct, že tento snímek se povedl a ráda se na něj znovu podívám. ()

Rockerman

Dobrá, téměř bláznivá komedie obsahuje nemálo vtipných scén i postav. Moc se mi líbil Frank, do kterého se František ve svých představách proměňuje. Také zoufalý spisovatel v podání M. Táborského nemá chybu, tak jako i milovník plazů, byť je to jen menší role. Škoda některých méně povedených scén, jinak by se při tom spádu a humoru dalo jít i na plný počet hvězd. Bonusem jsou krásky, Tereza Voříšková a Kristína Peláková. U mě velká spokojenost. ()

agassi68

Trápne od začiatku do konca. Vetchý tam robil, čo mohol. Sám si zaslúžil tie dve hviezdy. Keď niekto za toto vie dať 4, tak spánombohom.. ()

Rathalos

Bola by to velmi dobra ceska komedia nebyt tam tych jeho predstav,tie tam vobec nesedeli a Ondrej Vetchy je moj oblubenec,takze tym padom davam len tri hviezdicky...:-) ()

Wallis3

"Jak vypadal?" "Měl dredy!" "Kde?" 😆 "Lžeš nám, vykrádáš se z bytu nám za zády a souložíš nám za zády! Kdo ti to dovolil?!" 😆 Česká pičovinka a opičárna, co není, světe div se, odpad. Párkrát se zasmějete. ()

montongery

No mně to přišlo víc smutný a to ať už jako předobraz české rodiny nebo jako 'kvalitní zábava'. Viz naprosto vystihující komentář Tetsua. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST