Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

Methew

Film začal celkom nečakane, podľa toho čo sľuboval trailer, som čakal, že Selene bude hľadať Michaela, že ho nájde a budú spolu vo vojne proti lykanom, zatiaľ čo budú musieť diplomaticky jednať s upírmi. Film ma však potešil, nakoľko nabral iné obrátky. Keby Michael stále žil, Selene by nešla k severským upírom, nedostala sa do inej sféry bytia, čo jej pomohlo určitým spsôbom dosiahnuť osvietenie a odprostiť sa od mnohých osobných problémov a trápení, ktoré ju v podstate oslabovali, a stať sa tak ešte silnejšou. Práve táto spirituálna vložka ma vo filme veľmi milo prekvapila a prekonala všetky moje očakávania. Séria filmov Underworld pracuje v podstate stále svojim štýlom, ťaží z toho hlavného - boja medzi upírmi a vlkodlakmi, kde sa vždy nájde nejaký extrémne silný vlkodlak , ktorý objavil prostriedok ako sa ním stať, prípadne bol jedným z prvých, čistokrvných. A zároveň vždy v každom diele sa dá nájsť niečo originálne, tentokrát to bola práve tá spiritualita, čo mi osobne imponovalo asi najviac. Underworld nie je nijak povrchným filmom, práve naopak, v každej časti sa objaví niečo hlbšie, nad čím sa človek prostre potrebuje zamyslieť a práve to robí túto sériu výnimočnou. Osobne mám radšej takéto filmy ako polopatistických "superhrdinov". Proste je to intelektuálnejší typ filmov, kde je veľmi zaujímavo kombinovaná inteligencia, akcia a brutalita. ()

bigmatko

underworld je v podstate klasika a po predchádzajúcich filmoch Vás ani tento ničím novým neprekvapí. podľa priebehu nás zrejme čaká aj porkačovanie a mne to vôbec nevadí. Katarína vyzerá stále super a skutočnosť, že dej je mimoriadne jednoduchý priamočiary a možno aj zbytočný mi neprekážal. Je to proste kúsok do skladačky dark fantazy v ktorej je kopec upírov a vlkodlakov. V tejto oblasti bolo natočených veľ a zlých filmov. Underworld patrí k tým lepsím čiže mna to neurazilo a pokojne som si to pozrel a bol som viac menej spokojný. ()

Sevprince

Moje oblíbená série je bohužel díl od dílu horší. Už to snad ani nejde nazvat béčkem, vykrádá to sebe samu, nicméně Kate je stále sexy, "Irene Adler" potěšila a můj doprovod by mi vysál krev, kdybych tomu ty 3 nedal, takže ze strachu a z nostalgie ***. P.S. - doufám, že už nebude další díl, kde se zase někdo vytuní a posune hranice toho, kdo je teda nejmocnější. Achjo. ()

AmunRa

Z nostalgie tři hvězdy. Asi jediná kladná věc na filmu je účast Kate Beckinsale, která i ve 43 letech 13 let po prvním díle pořád zvládne zahrát nestárnoucí upírku a vypadá při tom k světu. Dál už je přijatelný jen Charles Dance jako starý upír, ale takový Tobias Menzies je jako hlavní záporák vyloženě slabý. Scénář se nijak nepokouší posunout děj dál, jen recykluje a vykrádá předchozí díly a slabý pokus o originalitu končí fiaskem. Akční scény jsou díl od dílu horší a tentokrát už zavánějí parodií. Ve výsledku dvě hvězdy za Kate Beckinsale a jedna za to, že je to snad poslední díl. ()

Najnou

Kačenka a zase ta strašidla. Prostředí stejné, jen účes Evy Vejmělkové chybí. Katka je pořád neuvěřitelně sexy, jen škoda, že s obělenými vlasy neskáče po plátně déle. Film je celkově kraťoulinký, což mi vadilo jen v lehce zbrkle ukončeném finále. Oddechovka, o které se ale pánům (a jistě i některým dámám) bude ještě několik večerů zdát. Jestli tetu Kateřinu nezačne sponzorovat mekáč nebo na zahradě nešlápne na hrablo, příště se na ni zajdu mrknout znovu. ()

RoyBatty444

Strašne tupé a nudné nemal som na niečo také chuť. Taká amatérčina ešte, že tam mali aspoň jednu novinku. To bolo ako pozeranie na módny časopis s drsnými scénami. ()

mansonn

prve 3 diely boli uzasne...s novym napadom,vybornou reziou a este lepsim strihom....4 diel ach jaj a ten piaty, hned ako som cital ze komu dali reziu bolo jasne ze to bude zle ale ze az takto zle.....premyslam co natom filme nebolo zle....uz z prvych scen ako ide na motorke je vidiet ze veru nepracuje tu majster remesla ale serialovy radoby reziser ()

maximusBZ

tento diel sa mne videl taky narychlo spackany " PRIPOMENIEME IM CO SA DIALO MINULE CEZ DAKE SPOMIENKY HODIME TAM ZNAME TVARE A VSAK JE TO UNDERWORLD TAK TO PRACHY ZAROBI" akcne sceny slabota ak cele to bolo take nemastne neslane co sa tyka pribehu ..tri hvizdy som dal kvoli exterierom ktore boli super .. ()

MultiHunter

Celý film slátanina a nehorázná sračka. Pár scén ušlo a konec byl asi nejlepší, ale to jenom proto, aby nalákali diváky na další díl. Je vidět, že film točila snaživá režisérka, ale to bylo největší chybou a vznikla nehorázná slátanina scén z různých filmů zakomponovaných do Underworldu. Chvílama jsem zvažoval odpad ale nakonec 2 hvězdy za konec. ()

WugWugs

Previnilé potešenie, ktorého som si užil viac menej v každej predchádzajúcej časti, tu zrejme končí. Nieže by to boli veľdiela, ale čo je veľa, to je Underworld: Blood Wars. Nechtiac vtipné prestrihy a posuny v deji vypĺňajú čas medzi prestrelkami na 10 metrov, ktoré akoby boli vystrihnuté z Bláznivej strely. Režisérke/kameramanke by som odporúčal venovať sa radšej komediálnemu/parodickému žánru (úplne vážne) a akčné počítačové filmy prenechať Uwemu (trochu menej). ()

Hobzik

Tři hvězdy dávám jen kvůli tomu že je to moje srdeční záležitost.S těžkým srdcem bych to tu musel kritizovat. ()

Martens14

Mé oblíbené upírské a lykanské války, bohužel, tento díl mě nenadchnul pro z poloviny filmu zdlouhavé dialogy o ničem, a závěr už to nedohnal, nejslabší z této série Underwold. ()

Luciaaas2 odpad!

Tak tohle bylo co? Tohle měl být Underworld? To není možný, tak unylý, špatné akční scény, o scénáři se nevyjadřovat ani nebudu. Hrůza děs. Aspoň, že je radost se dívat na Kate, stále je to pořádná ženská a věk ji přidává na kráse :-) ()

TOPmoovie

bolo by lepsie keby to nemalo texty, iba hudbu a action sceny - par ich bolo good. primitivne dialogy a motivy boli az neznesitelne:)) uz to cele odstavuje kamen. dat upirom vlastnosti ako archanielom a robit z nich hrdinov a cestnych chrabrych a kopec inych nezmyslov...hroza des. ()

KiJi

SELENE DOSÁHNE UPÍRSKÉHO OSVÍCENÍ. Tak to je ještě větší dějová blamáž než ve IV. Autoři se diváka snaží šokovat nečekanými zvraty, jenže jsou z toho spíše zvratky hodící se do telenovel typu – syn nevěda o své matce, která byla nejvyšší upírkou, má zdědit právo vůdce…. A to ještě je divák překvapen upírskými shaoliny…Nevěříte? Sami se podívejte. A to ani nemluvím, jak do očí bije snaha nějak zakončit Underworld. Akční sekvence se oproti IV. zlepšily, dále je pozitivní, že většina herců jsou Britové, takže v originále zní pěkná angličtina. Ale tím jsem asi pozitiva vyčerpal. ()

SaMaeL98 odpad!

Ani jeden díl Underworldu nebyl žádná sláva. Proč to tedy sakra rozšiřovat o další nepovedený kousek bez nápadu, atmosféry, s protivnými hlavními hrdiny, mizernou digitalizací, opakujícím se stáledokola scénářem... Hrůza. ()

breebee

Můj první Underworld (já vím, stydím se, musím přestat chodit na filmy, u nichž jsem neviděla předchozí díly) a teda líbilo se mi to hodně. A že tam hrál Theo James za to může jen z poloviny. ()

HBJ

S Underworldem to šlo z kopce s každým dalším dílem, ale tohle je fakt hrozná sračka. Takhle to dopadne, když v rámci genderové rovnoprávnosti svěříte režii akčního filmu ženě.. Jedna hvězda jenom za to, že sérii zůstala věrná Kate B. ()

Unrealik

Věřím, že souboje byly asi velkolepé, jen to jaksi nemohu potvrdit na vlastní oči, protože pokud se člověk dívá na film ve dne, tak je většinou vidět jen tma s občasnými záblesky. ()

PF 2016

PF 2016