Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Filmové hry jsou běžné, tak teď tu máme herní film :-O celý je totiž natočen očima jeho protagonisty. Děj nemá cenu řešit - prostě jdi a všechny vyřeš. (2D dabing) Rozpočet: $ 2 miliony - částečně financován z dobrovolných fanouškovských příspěvků, Tržby: $ 14,333 miliónů.(11.11.2016)

Úžasný akční film. Tento film z Ruska vyniká skvělou akcí, brutalitou, explozemi, trochou humoru a pohledem z první osoby. Podle mě jeden z nejlepších akčních filmů roku 2015.95%(14.11.2016)

velmi svěží dílko, které vás strhne od začátku až do konce (tedy pokud máte rádi akční filmy). Pokud jste navíc hráči FPS stříleček, tak budete u toho slintat blahem. Já si taky na konci říkal, sakra, kde si tu hru můžu koupit?(27.11.2016)

Devadesáti minutová hardcore jízda aneb 1st person revoluce v akčním žánru.(9.12.2016)

No tak tomu vravím jazda plná krvi, prestreliek, bitiek a svinských smrtí. HERCI: Tak v podstate celé to stojí na Henrym ktorého hrá neviem kto a na Sharlto Copleyovi ktorý stvárnil úplného magora vynikajúco. AKCIA: Od začiatku až do konca je plná neutíchajúceho masakru, brutálnych a vtipných nápadov. PRÍBEH: Tak ten tu nehľadajte, on tam je ale dajak bars dôležitý neni. Skrátka 4* zaslúžene na 5 to ale neni toho šialenstva tu bolo až až.(10.1.2017)

Vratil som sa v case do doby kedy som mastil doom, blood, dukenuken a counter strike :)(11.1.2017)

• Jan00

Na film jsem se nedodíval. Nesmyslná slátanina, kterou jsem odhadl po pěti minutách. Divím se, že se na takový ptákoviny ještě někdo.dívá.(26.1.2017)

Na krátkometrážní film by to bylo dobrý, ale hodinu a půl čumět na tuhle slátaninu je moc i pro Hardcore diváka. Pohled z první osoby a nepřetržitá akce, to je super, ale příběh jako takovej, mi přijde jako UHO ze školní jídelny - Proč to někdo dělá, když to nikdo žrát nebude?(31.1.2017)

Připoutejte se děcka! Tohle totiž bude jízda na kterou jen tak nezapomenete. Příběh vás sice ze začátku asi nezaujme, není to nic co tu už jednou nebylo, ale ta akce. TA AKCE! Takhle dobře natočený akční film jsem neviděl od Johna Wicka (2014). Celý nápad s pohledem z první osoby je navíc příběhem oddůvodněn, což je pro mě velké plus. Kamera je při většině scén překvapivě stabilní, je těžko uvěřit že film byl natočen na dvě GoPro kamery přilepené k obličeji kaskadéra. Je šílené co zvládne banda rusáků s dvěmi miliony dolarů, je dost možné že je to tím že až na Sharlta Copleyho ve filmu dlouhodobě nehraje žádná další postava. No ale i ten Copleyho Jimmy vystačí na celý film. Pokud jste ještě navíc milovníci počítačových her, tak věřím že tohle by mohlo být něco pro vás. Osobně jsem se bavil víc než u všech loňských superhrdinských flmů. 9/10(4.2.2017)

Mysílm že se jedná o první film natočený tzv z prvního pohlednu ,a divím se že to trvalo tak dlouho , protože je to fakt nařez člověk se nenudí ani minutku a dokonce to není jenom bezhlavá střílečka ale má to docela v (daných mezí tohoto žánru)propracovaný příběh .Rusko umí točit dobré filmy a tenhle kousek se zařazuje do kolonky pusím si to rozhodne víckrát.(4.2.2017)

Nějak nemusím filmy ani videa točené z pohledu první osoby, ale tohle je něco úplně jiného. Je to natočené vysoce zábavnou formou a každý, kdo pařil nebo ještě paří counter-strike si film vyloženě užije. Chvílema jsem zalitoval, že nemůžu zasáhnout do děje a stisknutím klávesy hodit ještě jeden granát nebo vypálit pár nábojů navíc. Tím tedy nechci říct, že by akce bylo málo. Naopak, jak film běží, akce přibývá a když Sharlto Copley předvede, co dělá ve volném čase :) dostane to ty pravé grády. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že hlavní záporák měl jakési schopnosti, které nedostaly moc prostoru, takže mi přišly zbytečné a akorát to kazilo skvělou bojeschopnost hlavního hrdiny. Proto nedávám plnou palbu, ale jinak film doporučuju a já se na něho určitě ještě někdy podívám.(4.2.2017)

Co to jako má být?....Jo to je Henry a není tak trošku hardcore? Je, hell yeah!(11.2.2017)

• Montmorency

Videohra s roztřeseným obrazem...(13.2.2017)

Jako nápad dobrý,ale 90 minut to nevydrží.Absence dialogů nejspíš potěší jen gamery.(12.3.2017)

Crank rezaný s Doomom !(29.3.2017)

Tento film je zaujímavý tým, že je natočneý z pohľadu prvej osoby. Celkom brutálna zábava. Nič na prvý pohľad není tak, ako to vypadá. Vcelku dobrý film s originálnym nápadom.(17.4.2017)

Nezažívám asi ten wow efekt z POV pohledu. Tohle tady už bylo v roce 1995 ve sci-fi Strange Days. Tady z toho asi jen bolí občas oči, nápad a provedení ale slušný, ale raději si dám 5 hodin CoD.(1.5.2017)

Toto je myslím historicky první celovečerák tohoto FPS typu (pohled z první osoby) od velkého studia jako je Universal a musím uznat, že film mě velmi bavil a jeho slušné tempo mě po celou dobu udrželo u obrazovky. Oceňuji také spoustu vychytaných detailů na pozadí veškerých scén. Samozřejmě by se dal možná ještě lépe zpracovat scénář, aby film měl nějakou vytříbenější pointu.(2.5.2017)

Jakoby se hrál Half Life.(26.5.2017)

• sherpa

Tak to fakt není moje parketa, to bylo těžké šlápnutí vedle!(5.6.2017)