Hardcore Henry

Chardkor

(festivalový název)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

90ti minutový akční nářez, hektolitry krve, drsné hlášky na každém kroku a revoluční ultracool kamera. Já se bavil.(14.10.2016)

• Shitonit

No do svatý ježíšovy kundy! Co to madrfakr bylo ? V prvních vteřinách se mi zdálo, že z vobrazovky poteče krev až na peršan a stísněně mě ovládal strach o moji vlastní prdel. Posléze se na scéně vyskytly přiteplený buzny, asi rusíni bych si typ. Nu a následně se to celý tak neskutečně pomrdalo, posralo a dojebalo, vznikla z toho mega jebačka, ze který jsem měl nakonec pocit, že jebu já sám sebe. Doporučení pro intelektuálně filmově založenej svět....--------- !!! Tuhle sračku fakt vynechat !!!!(24.10.2016)

TOTO chýbalo celej svetovej kinematografií. Tak akčný nárez plný krvi, výstrelov, výbuchov, prestreliek a pästných súbojov (hlavne záver s nádychom Matrix-u 2) som snáď ani nemohol vidieť :). Neviem, prečo to väčšina ľudí zle hodnotí, pretože nikto nemohol predsa očakávať nič iné ako akciu, akciu, akciu a zase akciu. Je pravda, že dejovo by to chcelo ešte trochu dochutiť, ale za veľkú chybu to nemôžme považovať. Je pravda, že Rusi zas tak veľa filmov ako Američania netočia a niektoré ich filmy nemusia byť až tak dobré, ale...nájde sa tu aj jeden hybrid, ktorý sa líši od ostatných. A je to fakt veľká pecka (ako Hardcore Henry). Bol to fakt skvelý nápad natáčať z pohľadu prvej osoby. Film má aj svoje vtipné momenty, s ktorými som tiež nadmieru spokojný. Najlepší je, ako sa Henry snaží nasadnúť na koňa v doprovode hudobnej témy zo Siedmich statočných :D a ,, adrenalínový " záver v doprovode mojich obľúbených Queen-ov :DD. Skláňam klobúk pred nápaditými Rusmi. Dúfam, že režisér Ilja Najšuller to opäť skúsi s Henrym a natočí ďalšie rovnako skvelé pokračovania. U mňa 5* a 90%.(1.11.2016)

Fakt našlehnutej biják..nejlepší akční first person hra, kterou jsem kdy hrál. Promakaná do nejmenších detailů a plná origoš nápadů..(7.11.2016)

Čakal som prihlúpy akčňák výnimočný len tím, že je z prvej osoby. Ale ono to bolo vtipné. A zábavné. A od začiatku do konca to ani na chvíľu nenudilo. A hrali tam Queen.(11.11.2016)

Filmové hry jsou běžné, tak teď tu máme herní film :-O celý je totiž natočen očima jeho protagonisty. Děj nemá cenu řešit - prostě jdi a všechny vyřeš. (2D dabing) Rozpočet: $ 2 miliony - částečně financován z dobrovolných fanouškovských příspěvků, Tržby: $ 14,333 miliónů.(11.11.2016)

Úžasný akční film. Tento film z Ruska vyniká skvělou akcí, brutalitou, explozemi, trochou humoru a pohledem z první osoby. Podle mě jeden z nejlepších akčních filmů roku 2015.95%(14.11.2016)

velmi svěží dílko, které vás strhne od začátku až do konce (tedy pokud máte rádi akční filmy). Pokud jste navíc hráči FPS stříleček, tak budete u toho slintat blahem. Já si taky na konci říkal, sakra, kde si tu hru můžu koupit?(27.11.2016)

Devadesáti minutová hardcore jízda aneb 1st person revoluce v akčním žánru.(9.12.2016)

No tak tomu vravím jazda plná krvi, prestreliek, bitiek a svinských smrtí. HERCI: Tak v podstate celé to stojí na Henrym ktorého hrá neviem kto a na Sharlto Copleyovi ktorý stvárnil úplného magora vynikajúco. AKCIA: Od začiatku až do konca je plná neutíchajúceho masakru, brutálnych a vtipných nápadov. PRÍBEH: Tak ten tu nehľadajte, on tam je ale dajak bars dôležitý neni. Skrátka 4* zaslúžene na 5 to ale neni toho šialenstva tu bolo až až.(10.1.2017)

Vratil som sa v case do doby kedy som mastil doom, blood, dukenuken a counter strike :)(11.1.2017)

• Jan00

Na film jsem se nedodíval. Nesmyslná slátanina, kterou jsem odhadl po pěti minutách. Divím se, že se na takový ptákoviny ještě někdo.dívá.(26.1.2017)

Na krátkometrážní film by to bylo dobrý, ale hodinu a půl čumět na tuhle slátaninu je moc i pro Hardcore diváka. Pohled z první osoby a nepřetržitá akce, to je super, ale příběh jako takovej, mi přijde jako UHO ze školní jídelny - Proč to někdo dělá, když to nikdo žrát nebude?(31.1.2017)

Připoutejte se děcka! Tohle totiž bude jízda na kterou jen tak nezapomenete. Příběh vás sice ze začátku asi nezaujme, není to nic co tu už jednou nebylo, ale ta akce. TA AKCE! Takhle dobře natočený akční film jsem neviděl od Johna Wicka (2014). Celý nápad s pohledem z první osoby je navíc příběhem oddůvodněn, což je pro mě velké plus. Kamera je při většině scén překvapivě stabilní, je těžko uvěřit že film byl natočen na dvě GoPro kamery přilepené k obličeji kaskadéra. Je šílené co zvládne banda rusáků s dvěmi miliony dolarů, je dost možné že je to tím že až na Sharlta Copleyho ve filmu dlouhodobě nehraje žádná další postava. No ale i ten Copleyho Jimmy vystačí na celý film. Pokud jste ještě navíc milovníci počítačových her, tak věřím že tohle by mohlo být něco pro vás. Osobně jsem se bavil víc než u všech loňských superhrdinských flmů. 9/10(4.2.2017)

Mysílm že se jedná o první film natočený tzv z prvního pohlednu ,a divím se že to trvalo tak dlouho , protože je to fakt nařez člověk se nenudí ani minutku a dokonce to není jenom bezhlavá střílečka ale má to docela v (daných mezí tohoto žánru)propracovaný příběh .Rusko umí točit dobré filmy a tenhle kousek se zařazuje do kolonky pusím si to rozhodne víckrát.(4.2.2017)

Nějak nemusím filmy ani videa točené z pohledu první osoby, ale tohle je něco úplně jiného. Je to natočené vysoce zábavnou formou a každý, kdo pařil nebo ještě paří counter-strike si film vyloženě užije. Chvílema jsem zalitoval, že nemůžu zasáhnout do děje a stisknutím klávesy hodit ještě jeden granát nebo vypálit pár nábojů navíc. Tím tedy nechci říct, že by akce bylo málo. Naopak, jak film běží, akce přibývá a když Sharlto Copley předvede, co dělá ve volném čase :) dostane to ty pravé grády. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že hlavní záporák měl jakési schopnosti, které nedostaly moc prostoru, takže mi přišly zbytečné a akorát to kazilo skvělou bojeschopnost hlavního hrdiny. Proto nedávám plnou palbu, ale jinak film doporučuju a já se na něho určitě ještě někdy podívám.(4.2.2017)

Co to jako má být?....Jo to je Henry a není tak trošku hardcore? Je, hell yeah!(11.2.2017)

• Montmorency

Videohra s roztřeseným obrazem...(13.2.2017)

Jako nápad dobrý,ale 90 minut to nevydrží.Absence dialogů nejspíš potěší jen gamery.(12.3.2017)

Crank rezaný s Doomom !(29.3.2017)