• Rusko

(festivalový název)
  • Nizozemsko

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2015, 96 min

Přesně na takové filmy se těším, až budou ve virtuální realitě, ono i ve 3D by to mělo docela kumšt. A věřím, že jednou to tak opravdu bude. Řežba, která se ani na chvíli nezastaví. Občas zmatené, občas fantastické.(10.8.2016)

na můj vkus málo filmu - hodně herní střílečky...max 60%(13.8.2016)

neviem na čom páni tvorcovia fičali, ale musela to byť k*rva jazda...trošku blbý príbeh, ale vizuál a spracovanie na jednotku(15.8.2016)

Celý film natočený ve stylu FPS s nemluvným hlavním hrdinou, no proč ne, navíc Ruské se vším všudy, udělané hráčům počítačových her na míru a tím myslím doslova, je to film, který se blíží tuctové střílečce tak, že to už ani více nejde. Hromady mrtvol, zbraní, granátů, atd... ale bohužel také nesmyslných dějových zvratů a levných popkulturních referencí (vesměs vykradených z jiných filmů či her) a hlášek, které tak nějak vyzní do prázdna, tento snímek nemohou vykopnout moc vysoko. Je to vtipné, a jako lehký průměrný akčňák proč ne. Pokud hledáte trochu emocí a drama, jste na špatném místě, zde je jen zběsilá akce, humor a pár originálních nápadů.(17.8.2016)

• FLVEKK

Nápad dobrý, ale pohled z první osoby začne být po chvilce nezáživný. Nevím jestli jsou ještě nějaké filmy s touhle tématikou, ale zatím je asi nepotřebuji vidět ?(18.8.2016)

Akce natočena jako doomovka. Tak mi to přípominalo asi nejvíce, když jsme v devadesatých létech pařily hry typu doom atd. Byly vidět ruce nohy a pořád to do někoho šít vším možným.Záčátek zajimavý, pak začal lehce nudit a konec očekávaně neočekávaný. Celkem slušná jízda nestandartním způsobem natočena.(21.8.2016)

Opravdu hodně ujeté. ** za filmařské řemeslo, které občas silně kolísá. * za originalitu.(27.8.2016)

Paráda... skvělej zákusek nebo hlavni chod.. to už necham na jindy tenhle film je taková jízda že vás nenechá žasnout nad tím kolik to vlastně dalo práce natočit aby to bylo aspon s cásti koukatelné..Hardocere henry je jeden z mála akcních filmů tohoto roku který si prostě,jednoduše užijete a druhý den budete všem vypravět jaký jste videli skvelý film...(3.9.2016)

První svého druhu, i když příběh je totálně ulítlej, tak si myslím, že tento film stojí za to vidět.(4.9.2016)

Je to výborný nápad! Doufám, že filmu z first person perspektive bude víc. Ale dávám jen 3 hvězdičky za totálně zmatený a vlastně i neukončený příběh. Co byla teda vlastně realita? A opravdu by Henrymu vštěpovali do umělé paměti, že žena jeho největšího nepřítele je vlastně jeho žena? Jaký by to mělo smysl? Tak inteligentní lidi, kteří ho stvořili přece museli počítat s tím, že "zešílí" a oba zabije...(14.9.2016)

• clot

Obrovská nuda ! Opět jenom násilí a šílená kamera.(17.9.2016)

Dream come true .... čekal jsem akční kaši, absolutně bez příběhu a dostal jsem plnými hrstmi přesně to, co jsem chtěl. Navíc 1st person camera celou dobu, to byl největší tahák a jsem z toho unešenej. Navíc, stejně jako District 9 absolutní nízkorozpočťák a přesto skvělý zážiek. Asi bych to zvládl ohodnotit i jen 4*, ale to by tam nesměl být Sharito Copley v multiroli. Ten to potahal takovým způsobem, že najednou jsem nechtěl být Henry, ale ten týpek na vozejku :D Díky němu dostal film děsně humornou nálož a plavil jsem se na tom až do konce.(18.9.2016)

MASO akční jízda, už léta jsem nic takovou rychlost neviděl. Už jsem myslel, že akční filmy skupiny B jsou mrtví!(18.9.2016)

Tak toto bola riadna šleha !(19.9.2016)

• Santerus

Prečo??? Prečo sa nakrúcaju takzvané alternatívne filmy, s biednym scenárom, nulovým hereckým výkonom a tragikomickým dejom? Prečo sa tvorcovia zameriavajú hlavne na oligofrenikov a decká? Prečo každý chce byť tak zúfalo originálny, keď dobrých klasicých filmov je v novodobej produkcii tak biedne málo? Je mi jasné, že vysoké hodnotenie tohto psychobordelu vyplýva z neuspokojiteľnej túžby klasikou unudených členov čsfd po niečom novom. Ale toto je za hranicou akéhokoľvek vkusu, niekde na úrovni hráčskych youtuberov. Ak nie pod ňou. Nehodnotím, lebo somto nevládal dopozerať. Pre mňa je to ale nekonečná séria núl.(25.9.2016)

Sen všech pařanů Countera,Maxe Paynea apod... Cool akční film...."SEŠ NAPŮL ROBOT,NAPŮL SRÁČ":-)...80%(25.9.2016)

Film na jedno zhlédnutí ale určitě stojí za to.(27.9.2016)

Upřímně jsem si nedělal nijak velký naděje. Koneckonců se jedná o ruskou kinematografii, z které v poslední době nevzešlo nic dobrého. A jelikož u filmů už trávím minimum času, byla celkem náhoda že jsem se k Henrymu dostal, ale jen těch prvních pár sekund mě tak chytlo, že jsem poslušně a dobrovolně dokoukal celý film. Jsem mile překvapen. Moje hodnocení je založený na Film mě zajímal, rád jsem se na něj podíval/nezájem. A tady jsem se náramně bavil! Nestydaté množství akce, simplistický, ale dostačující děj, je mi to jedno. Film hodnotím jako celek, který tentokrát opravdu stál za to. Pokud nejste takoví ti snobští rádoby hipster recenzenti koukněte se na to. Worth. Ez. ;)(28.9.2016)

Zatiaľ Najakčnejší film z pohľadu hlavnej postavy osoby, aký som videl. Pecka... !!!(1.10.2016)

• JohnnyV

Jo, kdyby to bylo natočené normální kamerou a ne z pohledu hlavního hrdiny, bylo by to za 3, možná 4 hvězdy. Tyhle těkavý záběry jsou akorát tak na bolení očí a hlavy.(2.10.2016)