Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Figu

Tři hvězdy a třikrát škoda... Škoda, že to mělo nádech sci-fi - ocenil bych trochu víc toho dění ze života reality pouličního rváče. Druhá škoda skrz nepřehlednost v soubojích - kamera se ani na chvilku nezastavila a mě to fakt sere i u akčních klasik, natož v něčem takto výjimečným. Třetí škoda je ta, že bohužel už dávno odzvonilo mýmu klukovskýmu životu pařmena - kdybych měl stále peska, asi bych tento kousek i jinak vnímal. Nicméně vzpomínky po Medalu či Half life to ve mě vyvolalo. 55% ()

Nach

Akční jízda plná úžasných kaskadérských vylomenin, nad nimiž většina chlapů jako já bude výskat radostí. Celé je to jinak ploché a bez příběhu. Vše zde je pro akci a ta je excelentní. Pokud znáte nějakou - jakoukoli akční hru - tohle je přesně jako ona. A bůh ví.... třeba jednou budou mít hry i takovouhle grafiku. Nicméně za ten zážitek palec nahoru. 75% ()

Vojťas

Vaaau, tak to byl neskutečný nářez! Představte si němého Deadpoola v Šíleném Maxovi z Doomovského pohledu a vypadne Vám nejintenzivnější, nejbrutálnější a nejakčnější first-person sci-fi. Ve 4DX by si divák teprve musel chrochtat blahem. Usmrkaný a několikrát přetočený Hitman by si měl brát inspiraci zde. Nekompromisních 100 %. ()

cariada

Jak když sleduji videohru, jen tam nebyl ukazatel zdraví a počet nábojů, jinak opravdu počítačová hra převedená na film, když tě zabijou, zase se zvedneš. Dějově celkem nuda, prostě jedna velká honička a střílení, ale docela zajímavé. Jen nevím jestli bych chtěl takhle vidět i další filmy, asi ani ne. ()

Rocky88

Šílená jízda s množstvím parádních detailů, které bohužel v tom velerychlém tempu a splašeném střihu zanikají. Nehledejte v tom košatý příběh ani dramatické proměny personalit vybraných postav, jede se zkrátka s nohou na plynu a před ničím se nezastavuje. Jako experiment, který to dotáhl až do kin, je to výborné, hlavně pro milovníky gore efektů. Až podobný pokus dostane do rukou režisér, který nebude mít takové sklony k frenetismu, bude to bašta akčních filmů. ()

joker.george

To byla jízda, zábavná, nápaditá a neokoukaná. Ani jednou se mi při ní neudělalo špatně. Naopak jsem nechtěl ani na okamžik přerušit zážitek pohledu z první osoby. Občas sice haproval nějaký střih, zvlášť při akčních scénách bych preferoval jeho úplnou absenci, ale jinak byl film přehledný a s orientací v prostoru jsem neměl problém. Samotná akce však byla parádní a musela zabrat spoustu času a práce. Za daných možností se povedl jak záporák, tak i zvraty. A užil jsem si hudební doprovod i svérázný humor. (Netflix) ()

Kwaichi

Akciu spracovanú z pohladu prvej osoby nemusím. No na odporúčanie kamoša som sa nechal na film nahovoriť. To bola ale jazda. Krv tiekla potokmi viac ako v Tarantinovke, mŕtvol viac ako v LOTR: Return of the king a parkour à la Mirror's Edge. Aj keď film pôsobí ako amatérsky fan art na ruského prevedenia Metal Gear: Phantom Pain, dalo sa na tom celkom pobaviť. "Henry! Henry! Listen to your heart!. Aííí." :p ()

dubinak

Jedno je jisté, u tohoto filmu není možné usnout. Hardcore Henryho jsem si vybrala docela naslepo v letním kině, protože nedávali nic, na co bych se tam chtěla dívat. Henry byl teda vcelku příjemnou alternativou a stejně už jsem si na něj dřív trochu brousila zuby. A nemůžu vůbec říct, že bych byla zklamaná. Naopak. Takovou akci jsem už hodně dlouho nezažila. Hardcore Henry je vlastně neskutečně nadupaný akční až v podstatě brutálně akční film, který připomíná spíše hru na playstation a někdy si až říkáte: Není to teď kreslený? Každopádně, kromě neustálé akce nabízí tento ruský počin i gigantickou dávku humoru v podobě Sharlta Copleyho, který se postaral o všechen zdejší divoký vtip a bez jeho postavy si to teď nedokážu vůbec představit. Je obrovský zážitek užít si tohle v kině, protože doma by to bylo opravdu o ničem. Najšuller nezapomněl ani na pořádnou dávku gore a příběh nádherně vyvážil. Pět hvězd nedávám asi jen za trošičku stereotypní konec, ale má to k té plné palbě opravdu velmi blízko. ()

bourec

Tentokrát jdu já proti proudu,ale co jako.Hry podobnýho ražení sem nikdy nehrál,vlastně se nikdy žádný hry nehrál.Dokonce můžu říct,že mě podobný hry serou.Takže nadšení u mě nehledejte.K tomu filmu se dá z mý strany máloco napsat.Sharlta nemám rád,z toho třasu kamery sem neustále padal na zem.Příběh tady taky úplně neni.A to že to natočil nějakej rus Ilja Najšulín,to mu originalitu taky nepřišije.Sem prostě konzerva,a jako budu pořád papat hovězí a vepřový(vám nechám cvrčky),tak i film mám rád tak jak má bejt.Ale třeba se časem rozhodne Menzel natočit vesničku znova,a přilepí kameru na ptáka zestárlýmu Janoczovi Bánovi.20%. ()

Blazena

Hardcore Henry je vyostřeným otiskem soudobé pop-kultury komiksu, videoher, youtube a techniky miniaturních kamer, chytrých telefonů, tabletů. Třeskutě kinetická žánrovka, jaká tu dosud nebyla. Kdo si libuje v přízemnějších proudech, nechť okusí Dámu v jezeře ve splatter podání Hotel Inferno. Gimmick? ()

Wladi.mir

Omlouvám se, ale tohle jsem nepochopil. Nevím co je na tom tak skvělého natočit film z pohledu první osoby. Přišlo mi to jako lepší béčko. Nějaká houpající se kamera, pohled z první osoby a triky, které vidím každý týden v Darwinových cenách, jenže tam je to skutečné. Příběh celkem ujde, ale že by to bylo postapokalyptická budoucnost? Kromě triků úvodní scény, to vypadá jako současnost, kde běhá nějaký ten hárdkór. Zkrátka a dobře nelíbilo se mi to. Čas se dá trávit lepšími snímky. ()

C0r0ner

Předvídatelnost děje je jasná od prvního okamžiku, ale o to tady kurva vůbec nešlo. Chápu, že většině lidí z toho půjde hlava kolem, ale já, který jsem vyrůstal na fps střílečkách, jsem s tím fakt neměl problém. Když se k tomu přidaly Copleyho fóry, tak je to dohromady totálně kurevsky skvělý film, který dělá čest všem počítačovým hrám. 95% ()

Flynn

1hvezda za napad... Jinak me to s prominutim sralo na plne care... Na film jsem se uprimne tesil a byl zvedavy.... Nakonec z toho byl pobliozni zazitek ze ktereho me skoro rozbolela hlava... Kamera byla tak akcni az jsem ani nevedel na co koukqm... Skoda toho... ()

PavelVanekArt

,,To je tak sladký, jako bych si dával čaj a to bych ho nemusel ani sladit." Z fleku Vám říkám, že tady se nedá bavit o nějakých negativech. Bez prdele. I s prdelí. Ten film je čistokrevná akční jízda, která Vám nedá ani na chvíli vydechnou. Sotva prostřelíte první hlavu, hned Vás film táhne za další a další akcí. Chcete humor? Je tu. Chcete dostačující scénář? Prosím, tu je. Chcete dech beroucí akci? No kurva že. Chcete... tady to je! Není to procházka růžovým sadem, i když se to tak tváří. POV akce je v žánru akce neprozkoumaným územím a to je sakra dobře. Naprosto nechápu jak tohle mohl někdo natočit. A ještě k tomu Rus. Klobouk dolů, nic tomu nechybí, nic tomu nepřebývá. Má to drive, má to koule, má to příběh, má to zvraty, je to originální, je to nápaditý až na střechu, odlehčující humor padá ze všech stran. Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Právě tě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce se schopností telekineze, s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém ruském městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě jednoho člověka, je z Británie, jmenuje se Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Ber co střílí, co bodá a co zabíjí. Ne, tady fakt nemám co říct, touhle šílenou akcí si musíte projít a udělat si názor sami. Já vrněl blahem. Jak? Jak hajzl. Jestli doporučuji? Si kurva pište. 5* a.k.a 100% ()

campix

Ilja Najšuller si konečně splnil svůj sen a převedl svůj kraťas Bad Motherfucker do délky celovečerního filmu, a rozhodně můžeme říci, že se tato adrenalinová hříčka velmi povedla. Unikátní film, ve kterém sledujete dění celou dobu z první osoby. Akce neustává, nenechá Vás vydechnout a ve většině případů je velmi originální. Story line není nijak úchvatná, ale pro potřeby filmu je naprosto postačující. Armáda Shartu Copleyu je naprosto vynikající a všechny jeho alter ega výborně baví. Konec mě až tolik nepotěšil, ale výsledný dojem výrazně nezkazil. Těšil jsem se velmi a Ilja Najšuller mou důvěru rozhodně nezklamal. Hledáte-li adrenalinovou jízdu, tak jste na správné adrese. ()

zette

Maximalni akcni rezba s vybornym vyberem hudby, ktera se maximalne hodi do prave promitaneho deje. Toho tam tedy moc neni, ale svym relativne originalnim pojetim to zase tolik nevadi. Nekolik vybornych zaberu, postupem casu me ale zacal ubijet stereotyp. Nakonec dam jen tri silne hvezdicky. ()

necisty

Filmu vládne celkem podprůměrný děj, který ovšem vyrovnává neustálá akce a samozřejmě neobvyklé zpracování, u kterého si myslím bylo mnohem složitější zachytit ty správné momenty, než na statické kameře nebo vlastně při použití klasicky více kamer. Je zvláštní, že podobný pohled pro film nebyl využit už mnohem dříve, když byla podobně udělána asi 5 minutová sekvence v 10 let starém Doomovi, a je možné, že právě s příchodem virtuální reality se brzy dočkáme více podobných filmů. Co se tedy kontroverze a prvenství týče, tak hodnotím kladně. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)