Jack staví dům

• Dánsko The House That Jack Built (více)

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

uletov

Do kina s holkou na první rande,to film rozhodně není..jestli to mělo mít nějaké poselství,tak jsem ho jaksi nepobral.Trier je magor! ()

Mejkby

Zrovna jsem si začal zvykat na ujetost Jackových vražedných eskapád a stavby domu - a ten se mu teda poved! - ale pak to zazdí epilog na kterej je asi moje umělecký cítění krátký, to jsem fakt nepobral. Ale na druhou stranu normálnější konec jsem asi ani nečekal. ()

Thug_Leo

Chtělo by to lepší závěr, jinak není co vytknout, spíše naopak. Kreativní/nevídané! Henry překonán Jackem. 5* ()

chytri

No já nevím, ale za mě max 2*. Začátek nic moc, pak se to celkem slušně rozjíždí, aby se z toho nakonec stala "cesta do hlubin študákovi duše". Film sice graduje na )chylnosti, stejně tak graduje na špatných hereckých výkonech a stupidním závěru ()

Wabaky odpad!

Skončil jsem u 45 minuty. Nezaujalo mě to. Ono mě to nebavilo od začátku, čekal jsem na nějaký zvrat a ten nepřišel. ()

Gemeroid

Znáte Jacka, všechno spraví, znáte Jacka šikulu. O tomto režisérovi jsem toho dost slyšel, ani nikdy jsem ho neviděl. Proto jsem rád, že první setkání bylo prostřednictvím postavy Jacka stavitele (architekta a tak trochu inženýra :) Mám rád tento styl komedií, kdy nemusíte přemýšlet nad motivy jednání jednotlivých postav a při tom všechno tak nějak přirozeně plyne. Jack se nebojí svého poslání, je tak trochu prospěchář, vědom si svého postavení, představuje svůj projekt na pěti příkladech. Jediné, co mě zaskočilo, bylo "dantovské" pojetí finále, které jsem nečekal. A pak stačilo opět vypnout a nechat se unášet a ejhle, sedlo to tam. Prostě jsme to dostali naservírované celé, duše starého arcilotra Lotranda byla zatěžkána tolika hříchy, že ač mířila do nebe, musela nakonec jinam. A my víme kam. ()

Bejk518

Tohle se strašně špatně hodnotí, každopádně artovou linku bych klidně vynechal. Náhled do psychopatovi duše, který obsahuje i zajímavé a vtipné (pokud máte rádi zvhrlý a groteskní humor) scény. Zbytečně dlouhá stopáž. ()

Elie.

Kulka přímo do hlavy sem, ksicht sedřenej o asfalt tam, puklá lebka tady... a já se prostě jenom směju! Šokovaná celým tím krvavým bizárem se poddávám svojí slabosti pro černý humor. Trierovy filmy zkrátka nikdy nebyly, nejsou a ani nebudou pro normálního člověka. Jackovo obdivování ikon v čele s Hitlerem je jenom trollením samotného Triera, které míří na všechno a na všechny (zejména v souvislosti se záležitostmi okolo Cannes). Satyra, absurdno a závěr, u kterýho jsem čekala spíš malý decentní teepee a ne opravdickej BARÁK! Vergilius vše jen podtrhl a já se vážně královsky bavila. Jo, jsem morbidní bestie. (A upřímně? Přestože mám Umu fakt ráda, tak za kecy v autě bych jí jednu flákla taky.) ()

BretaKiller

Patrně jsem nepochopil to prostě jenom nepochopil... Na jednu stranu to vlastně je úplně o ničem. Matt Dillon, trošku svým způsobem slizký a úchylný, si tady hraje na stavitele domečku. Párkrát si vystřelí, něco udělá.... A pak je najednou konec. Na stranu druhou, je to poměrně excelentní, sebelítostný, humorný film. Děj se sice táhne, ale na to sere pes. Prostě fantastická práce von Triera. A že to prej lidi opouští v průběhu promítání? Asi se zařadili do té první kategorie. Já jsem film dokoukal, ale patrně jsem zjistil, že takto vypadající film není nic pro mě. Nicméně se najdou tací, kteří si na filmu smlsnou a budou se opět ukájet nad dokonalostí tohoto filmu. Ačkoli jsem dal filmu dosti nízké hodnocení, doporučuji každému film shlédnout, rozhodně to stojí za to. ()

Capri2016

Lars von Trier je režisér, ktorý provokuje každým svojím filmom a v každom filme sa šokujúco venuje kontroverznej téme. Tak to bolo aj v tomto filme, kde nám priblížil život sériového vraha a jeho vnútornej pohody bez pocitov. Vraždy v tomto filme sú tým, čo v tomto filme funguje. A to preto, že hoci tieto vraždy sú brutálne až nechutné, ale sú podané s anglickým čiernym humorom, na ktorom aj keď nechcete sa musíte zasmiať. To čo v tomto filme nefunguje sú zdĺhavé a nudné pasáže diskusie vraha Jacka s jeho svedomím alebo diablom? Lebo netuším akú úlohu má v tomto filme Bruno Ganz, len viem, že tie pasáže, kde sa vedú rozhovory som sa skoro unudila k smrti a tie pasáže kde sa naopak vraždí som ožila, kvôli vtipu a invencii ako boli tieto inak brutálne a krvavé scény podané. Kvôli nudným rozhovorom je dĺžka filmu tiež pretiahnutá najmenej o pol hodinu. Záver filmu - peklo je tiež až príliš umelecké a keby sa film končil napríklad realistickým zabitím vraha Jacka pri policajnom zásahu, to by sa mi páčilo viac. Ale to by nemohol byť režisér a scenárista Lars von Trier, ktorý sa snaží vždy šokovať nielen obsahom filmu ale aj obrazovou formou spracovania. Čo bolo v tomto filme dobré bol casting a herecké výkony. Matt Dillon tu mal jednu zo svojich najväčších rolí a úlohy Jacka sa zhostil skvele a uveriteľne. Okrem toho mu výborne asistovali 4 zabité ženy mimo inými v podaní napríklad trošku staršej, ale stále krásnej Umy Thurman. Proste ďalší provokujúci a novátorský film Larsa von Triera, ktorý mu vyšiel tak napoly. Ale aj tak som zvedavá s čím zasa Lars von Trier príde nabudúce. ()

BruceTichac

Naletel jsem na vysoke hodnoceni a film si pustil. Matta Dillona mam rad a v tomto filmu opet predvedl, ze hrat umi, ale ani to filmu bohuzel nepomohlo. Vubec jsem nepochopil format. Kdyby se z filmu vystrihaly vsechny ty dokumentarni vstupy a filosoficke uvahy, mohl to byt docela dobry film. Dve a pul hodiny ztraceneho casu. ()

Monellito

To byla ale blbost. Film napůl s dokumentem v nizke kvalite a ten naprosto vyhulenej konec? Nuda a nuda a vyřezané oči z důlků. Zajímalo by mě, kdo tyhle srágory vymejšlí a kdo dá na ně hlavně peníze. ()

yarda1

Film je zpracován zajímavě. Nicméně jeho sledování pro mě bylo spíš utrpení. Stačila mi půlka k tomu, abych si byl jist, že je to pro mě již za hranou toho, co jsem ochoten vidět a užít si. ()

hotanka

Ten film není o vražedné šňůře úchylného maniaka ála japonská/korejská produkce, to je v podstatě nedorozumění. Je o uměleckém hledání, o bolesti z něj vzcházející, o tápání, pádech a autorské nejistotě. Člověk se musí ohlédnout zpět za Trierovým dílem, aby tohle podobenství pochopil. Všem svým trýzněným postavám, hercům, projektům se tímhle opusem magnum Trier v podstatě omlouvá (osobně vzpomínám třeba na Bjork, která režisérovi po Tanci v temnotách dlouho nemohla přijít na jméno). A sebe, sebe Trier na konci věru nešetří. Pátou hvězdu za loučícího se, atmosférického Bruna Ganze ()

semtamfor

Larsi, Larsi, ty zvrhlíku! Některé scény jsou asi fakt za hranou, střílení dětí bylo moc i na mě (absolutně nedoporučuju matkám s dětmi), ale jinak je to prostě majstrštyk. Strmá cesta ke dnu toho nejzlejšího v lidech (občas jsem si vzpomněl na Pasoliniho Saló) s občasným sklouzáváním k absurdní grotesknosti (což je Trierovi asi celkem vlastní). Peklo jen umocnilo dojem, že nesleduju jenom film, ale vybroušené umělecké dílo. ()

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

20.05.2018

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)