Jack staví dům

• Dánsko The House That Jack Built (více)

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

jauahaoas

Nevím, kolik hvězd by dal Andrej Drbohlav, ale za mě 5*. Sorry very Verbale, ale nemohu s Tebou souznít v hodnocení. Nápad tam byl, výběr ksichtů O.K. kamera super, hudba dobrý. Závěr excelentní. Dokáži si představit z poslední části při pochodem do pekla udělat celý film. Hodnocení mezi Odpadem a plným počtem je zajímavé. Co divák, to jiný názor. Pokud není nalajnováno podle tradičních not, tak nelze kladně hodnotit, že? Neberte to hodnocení tak ztopořeně. ()

michalkop

Já těm filmům od Netflixu na chuť asi nikdy nepřijdu. Vybledlý a naprosto nazáživný film, který nezachrání ani Lars. Má charizma týden staré mrtvoly ležící v kůlně. Jak je u Netflixu tradice, osudy postav jsou mi naprosto lhostejné a hlavní hrdinové jak od Zvoníka. ()

RadaRAW

Já nevím co si o tom mám myslet. Já jsem fanoušek černých komedií ale tento film mi připadal spíš jako pouhá manifestace úpadku a odpornosti. Vážně kdo o tom to filmu může sakra napsat že ten film byl zábavný? Jinak z technického hlediska ano. Ten to film je natočen opravdu dobře ale i tak si ho může užít buď člověk jako Jack nebo Trier. Upřímně je to asi jediný film od Triera který jsem viděl a taky bude posledním. Za kvalitu 4/5 protože takhle se mi blbě nekoukalo na film ani nepamatuji a nějaký trochu hlubší význam tam je, ale je bolestně jednoduchý. ()

Hombre8

Kdyby film skončil v čase 2:12, rozhodoval jsem se mezi 4-5 hvězdama. Trier to tím koncem celé pos*al. Takhle to vypadá, jako by mu došel matroš a ten pseudomysteriózní závěr točil v ošklivém dojezdu. Proč? Vždyť by to bylo parádní psychologické dílo! Jako by chtěl zfilmovat Lorenzovo Takzvané zlo. Možná chtěl. Možná zfilmoval. ()

tata22

....a zase je tu Lars bez kompromisů. Asi bych ten film v kině nedal ale rozkouskoval jsem si ho a mohl si mohl tak více vychutnat. Kdybych neznal Larsovi předchozí filmy asi bych byl celkem zaskočen. Takhle jsem věděl co do čeho jdu a přes velkou míru násilí mi to vlastně až tak násilné nakonec nepřišlo. Scénu s dětmi jsem očekával s obavami a říkal si , že tohle je už je vážně moc ale vlastě nebylo. Vlastně jsem se po celou dobu docela dobře bavil a tuhle hru na masového vraha s panem režisérem hrál. Není to rozhodně film pro každého a kdo Larse nezná asi by neměl ani na minutku pomyslet, že si ten film pustí. Ale pro znalce filmového umění je to myslím povinnost a zapadá to tam kam má. Jsem rád, že jsem ten film viděl, jsem rád, že byl natočen ale neznám mnoho lidí, kterým bych ho mohl s klaidným svědomím doporučit. Rozhodně ve světě toho co se momentálně točí je to určitě nadrůměr a kvalita... ()

Bragi66

Pokud někoho zajímá téma zákulisí sériového vraha, které je filmově profesionálně zpacováno, tak těm tento film doporučuji. ()

Mark1983 odpad!

Tak na tento snímek jsem vydržel koukat maximálně dvacet minut. Nemá to hlavu, ani patu a je to totálně ujeté. Režisér Jacka, co staví dům a Nymfomanky, a Antikrista má evidentně duševně chorý mozek, jenž by se měl podrobit důkladnému vyšetření u vysoce kvalifikovaného psychiatra, protože zatím vše, co se ke mně od něj dostalo, se nedalo dokoukat. A to jsem měl čest se třemi filmy od tohoto geniálního a chorého tvůrce. A ta scéna s ušmiknutím kachní nohy to totálně dorazila. ()

ghoston odpad!

Lars von Trier není umělec, je to vyšinutý jedinec, který patří do blázince. Pevně věřím, že se tam dostane. ()

flyer.nick

Danteho Božská komedie ve filmu? Kdoví. Spousta symboliky, alegorií a filozofie. Kdo čeká opravdu horor nebo alespoň thriller nedočká se ani na samotném konci. Mně se to do vkusu netrefilo, což ale neznamená, že je to špatné, přinejmenším je to zvláštní a nebyl to úplně promarněný čas jako jiné filmy. ()

I.ball

Tak se mi zdá, že Trier není režisér, ale spíš vizuální umělec, co si v mládí spletl štětec s kamerou a plátno s filmem. Super scénky, ale absolutně bez příběhu a ploše. Pro mě to zachránil Matt Dillon. 45%. ()

katakomb

Mám chuť si přečíst Božskou komedii a poslouchat u toho Ray Charlese (anebo ještě líp Duster Poindextera, což je pro mě okouzlující objev :D). Už dlouho jsem během sledování neměl tolik protikladných, protichůdných pocitů, které se ale vzájemně doplňovaly a stupňovaly. Mně to přišlo jako skvělej biják - asi jsem divnej ()

nelja

Když jsem kdysi odcházel z "Tance v temnotách", byl jsem docela rozpálený a cloumalo se mnou "spravedlivé" rozhořčení, jaký že je ten Trier sadistický ksindl. Později mi mělo dojít, že mě prostě dostal, jak dokázal vyburcovat celkem silné emoce. Tím vlastně dosáhl základního uměleckého kritéria, které považuje za úspěch všechno, co dokáže vzbudit vzrušenou diskuzi, bez ohledu na pozitivní či negativní konotace. Aktuálně si ale režisér zachovává chladný, skoro až chirurgický odstup, s postavami nemáme žádné pouto, takže je nám celkem jedno, že se jim dějí všechny ty strašné věci. Dokonce i když dojde na děti, nestane se nic, žádný šok se nedostavuje. Celé mi to přijde jako poměrně dobře čitelné pokračování provokace, kterou začal na tiskovce k Melancholii, kde vedl ony nešťastné, bagatelizující řeči o Hitlerovi. Zdá se, že si nejnovějším počinem jen podtrhuje svoji pozici misantropa (misogyna), ve filmu zaznívá, že si v umění kompenzujeme své (temné) tendence, za které bychom jinak nepochybně skončili v kriminálu. Režisér se prostřednictvím hlavní postavy snaží obhajovat tezi, že zvěrstva páchaná v minulosti zrůdami jako byl Hitler či Stalin, vlastně představují formu extrémního,uměleckého vyjádření. Myslím, že víme dost, abychom pochopili, že Jack je postava se zřetelnými autobiografickými rysy. I kdyby to všechno byl jenom svérázný vtip a promyšlený exces, pořád zůstává v platnosti, že myšlenkově film vyznívá naprázdno, žádný účinek se nedostavuje, nikdo se nesměje. Co se týče formálního zpracování, drží se Trier pořád svého kodifikovaného stylu, příběh je rozdělen kapitolami, prostříháván nejrůznějšími archivy, propojující slavné masové vrahy s vznešenými umělci (Goethe, Blake, Vergilius jako průvodce). Převážně populární hudba zasazuje děj do příslušné doby a navozuje její atmosféru, stejně tak ovšem svým významem odlehčuje a žánrově ještě intenzivněji film posouvá do nezávažné (rádoby)komediální roviny. ()

ianw

Larsi tak tohle se ti povedlo. Brutální film který je tak narvaný takovou dávkou toho nejčernějšího humoru co jsem kdy viděl. Jen jednou jsem měl tendenci odvrátit zrak a to když hlavní postava v retrospektivě z dětství ušmikne živému káčátku nohu. Za mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku a za Vergilia a odkaz na Božskou komedii od Danta velké plus. ()

karmalat

Hodne rozporuplny film. V kine se mi nelibil pro svoje samoucelne nasili, nicmene epilog /zaverecnych cca 20 minut/ mi dojem napravilo. Jak o nem premyslim dalsi den po shlednuti urcite jde o lepsi pocin nez Nymfomanka, film byl docela dobre vystaveny a dobre filmarsky udelany. Hodne kontroverzni je nasili, ktereho je misty az tak hodne, ze pusobi az zbytecne jako vyplod chore mysli nebo chvilemi jako karikatura. Da se to cele brat jako obraz dnesniho sveta nebo jenom jako ponor do mysli serioveho vraha, kazdy jak chce. Ale je videt, ze jeden z mych nejoblibenejsich tvurcu ma sve nejlepsi filmy uz za sebou. Skoda. ()

zmirix

Po nevydařené Nymfomance jsem moc nečekal, ale byl jsem spíš mile překvapen a film na mě působil až Tarantinovsky i když jen občas. Trierovi se podařilo oblafnout diváka který se směje a pak si uvědomí,že se to vlastně nesluší,když na plátně zrovna někoho vraždí. Tak teď ani nevím je nekorektní Trier nebo doba ve které žijeme.Každopádně jsem rád ,že se ještě můžou takové filmy točit. 70% ()

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

20.05.2018

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)