Jack staví dům

• Dánsko The House That Jack Built (více)

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě. Ponurý, chytrý i groteskně humorný snímek nás zavádí do USA 70. let. Kontroverzní génius Lars von Trier jej poprvé představil na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

opatstviolov

Můj první film od von Triera a musím říct celkem vydařený. Matt Dillon je v hlavní roli sériového vraha Jacka skvělý. Samotný příběh je moc zajímavý a na konci i donutí přemýšlet. Možná je trochu přepísklá délka, ale jinak super. 8/10 ()

pupidup

Chce se mi blejt, velebnosti. Pohled do mysli masoveho vraha. Nic vic, nic mene. Jakoby tomu neco chybelo...ale nemohu prijit na to, co...nebo ze by spis neco zbytecne prebyvalo?? Ten film by se dal natocit asi i bez tech zvrhlosti, s hlubsi myslenkovou sondou. ()

M.Fish odpad!

Nechápal jsem tu kritiku režiséra ve zdejších komentářích, než jsem viděl hodinu tohoto filmu...ze zvědavosti jsem film stopnul, abych se sem podíval jestli je to parodie, protože všechny vraždy tak působí. Nestojí za zhlédnutí. ()

lineker

Trvalo to jen chvíli, a já si na mistrovu formu vyprávění dokonale zvykl. A ať již jde o severský, chladný fabulační kalkul, nebo je to prostě odraz současného Trierova uměleckého vnímání, jde o film, který z hlavy jen tak nedostanu. Nikoliv pro míru fyzické explicity, jako spíše té duševní, morální. Povznést vraždu na umění, donekonečna o ní diskutovat se starověkým básníkem a do toho jen tak mimochodem šíleným způsobem zabíjet, to chce hodně velké koule. Střídání tempa mezi filosofickými vsuvkami a samotnými akty jednotlivých vražd dokonale funguje. A ta závěrečná pouť do očistce, impozantní, audiovizuální, medikační zážitek. Matt Dillon byl jedinečný, ale tuhle roli mu snad ani nejde přát, či závidět. Otázkou je kam dál dokáže Lars s dalším filmem zajít. ()

JustEdems

Co se asi Larsovi honilo při psaní tohohle "zvěrstva" hlavou? Mně akorát to, že se mi chce chrápat více než kdy jindy a že mě bolí prdel z toho, jak se do ní nudou přes dvě hodiny kopu. Nic než snůška rádoby umělecky-filosofických keců rozstřelené jednotlivými incidenty, které jsou bez špetky napětí, nápadu a vůbec bych se víc bavil u balení vánočních dárků nohama, než si znovu zopakovat tuhle perverzní zhovadilost, u které jsem poslední minuty pekla (pro mě skutečného, ne tvůrčího) prospal. Jedna rudohvězda za incident N.3. ()

Nellaron

Zo začiatku ide o celkom zaujímavé spoznávanie začiatkov poriadne potrhlého sériového vraha (Matt Dillon). Lenže ako film pokračuje, Trier si ho postupne zaobaľuje do svojho podivného plášťa. Pridávajú sa časté obrazy a podobenstvá, ich podiel vo filme postupne prevyšuje dejovú linku a film sa tým stáva menej sledovateľným a zaujímavým. Ku koncu som bol presvedčený, že Trier musel fetovať poriadne hustý matroš. Ale Matt Dillon hral dobre. ()

Grotowski

Je to smutné, nicméně po pravdě musím přiznat jako milovník, obdivovatel, znalec a vstřícný kritik... Toto je první Larsův filmový počin, který mne nebavil, nezaujal, místy nudil, zkrátka nepřesvědčil a tedy zklamal. Celek působí jako "žaludek na vodě", kdy autor s nepochybnou ambicí díky vlastní indispozici selhává. V celku. V jednotlivostech vídím a ctím Larse a jeho jedinečnost. Nemám ten dojem jako jindy, kdy jsem nevěděl, zda mám plakat či se smát, kdy mne přinutil přemýšlet o světě v jiných souvislostech, kdy mne přinutil vidět sebe sama a jiné zcela v jiném světle. Zkrátka - Lars mi obracel svět naruby. Tentokrát to nevyšlo, můj dojem po skončení projekce byl jako po jiných slušných projektech, kde určitě tvůrce hledal, ale nenašel... 80% je za precizní detailní práci a jednotlivé myšlenkové odkazy. Pokud jsem dal 80 - kolik bych měl dát majstrštykům - od 120 do 200.  Haj hou ()

Keledaia odpad!

Zacalo to docela dobre, ale bohuzel se to po prvnich dvaceti minutach zvrhlo do nesmyslu kterej zapomenete do peti minut. ()

griso odpad!

Odporný a hnusný pseudofilozofický fekál prefetovaného pseudodramatického úbohého chtíča, bál som sa či nezavolám psychológovi že také niečo pozerám, to radšej som si mal pozrieť online kydanie hnoja. ()

1308boddah odpad!

Hnus humus. Nekoukat. Týrají zvířata a to co jim udělali přeji, aby se stalo všem tvůrcům. Inspirovali tím haldu úchylů a debilů, to už nikdo neodpáře. Nechutný film a nejlépe vymazat z historie, kéž by to nikdy nenatočili, ideálně úplně vymazat a zapomenout. Blivajz a hnus. Snad a doufám se jim stane totéž nebo nejlépe jejich dětem a potom ať si ty prasata klidně stěžují. ()

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

20.05.2018

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)