• verbal

Babylón čmoudů, náš západní soused Spolkova republika Syrsko-Turecká, začíná po vzoru žabožroutů vyučovat Evropu k toleranci ke kdejakému parazitickému svinstvu, protože pomalu začíná praskat ve švech. Na rozdíl od poměrně vtipné a vcelku svěží jedničky je dvojka filmu „Sagvan a banda vypatlaných dětí německých socek alias Mrdám tě, cigánský mukle“ jen narychlo splácanou a trapnou Troškijádou za každou cenu, jen aby káplo ještě nějaké to ojro navíc. Na povrchu mentálně zaostalá kokotmédie pro stejně vyspělé publikum, uvnitř hrozivě mentorský multikulti podtext o tom, jak podnětné a kůl je mít v kožichu Zimíra, imáma za učitele a mešitu za barákem, jak velkorysé je zkurveným thajským zlodějům nastavovat druhou tvář a oplácet láskou a dobrosrdečností a jak z partičky vymatlaných asociálních dementů vychovat mávnutím kouzelné Angely kohortu „kulturních“, empatických a prudce inteligentních sluníčkářů s dveřmi na jih dokořán. Pro náctileté debily vskutku velmi nebezpečná podprahová taškařice!(15.3.2016)

Dokonce i z dvojky vychází tolik pozitivní energie, že se to nedá ani pořádně popsat. Super humor, super hlášky a nejspíš bych se opakoval stejně jak u jedničky. Na německou komedii neskutečně uvolněný a i když ta hlavní zápletka nestála za nic, člověk prostě vypne a jenom se baví. Možná už to bylo trošičku sociálně a poučně zaměřený, ale fakt jenom minimálně. Souhlas, že komu padl do noty první díl, tenhle není o nic horší.(17.5.2016)

Zeki je nejen sympaťák, ale hlavně borec, protože zvládnout takovou tlupu dementů je kumšt hodný snad jedině Buddhy s dvěma D. Je sice fakt, že už to nemá ty brutus koule z minula, a navíc je tu zase o něco zesíleno takové to sociální srdíčko, ale vulgární/vaginální humor naštěstí zůstal a je to právě ona drsnější sranda, co se celkem spolehlivě stará o vaší bránici. Snímek šlape od začátku do konce, nemá výrazně hluchá místa, thajská exotika láká svými plážemi a vůbec celkově jde opět znát, že všichni se u natáčení perfektně bavili. A je to fajn, protože člověk úplně vypne a na ty dvě hodiny zapomene na veškerý životní sračky. Takže mise splněna a za dva roky fakjů u trojky.(3.11.2015)

Mám tyhle filmy prostě rád. Jednoduché, oddechové, zábavné. Překvapivě docela stejně dobrá sranda jako minule. Kdo by to byl řekl, že Němci dokážou udělát i napodruhé takovou vtipnou komedii , která si na nic nehraje a k pobavení diváka nepotřebuje k tomu trapný humor. Je pravda, že jsem se asi nebavil tolik, jako u prvního dílu, nicméně i tak si to udrželo tu dobře rozjetou laťku humoru, svižnosti a příběhu na vysoké úrovni. Stojí to však hlavně na postavách, které jsou prostě výborné. I další den po sledování ve mě zůstal příjemný pocit ze skvělého zážitku. Zkrátka další super komická jízda, na kterou se v budoucnu rád podívám znovu.(10.4.2016)

• Tuax

Na tohle jsem šel, jen proto abych nemusel čekat dvě hodiny před kinem na další film. Ale nakonec jsem raději měl sedět fakt před kinem. Už předem jsem odhadoval že tohle je přesně ten typ filmů, které nemám rád, které mi nesedí a dvě třetiny filmu jsem fakt nechápal, že jsem na ten film do kina vlezl. Ty charaktery postav, ty dialogy a příběh, no pomlčím... Ke konci se to i pro mě v rámci možností stalo koukatelným, ale celkově mi to přijde jako strašná trapárna. Ovšem nikomu neberu, že se to líbí, kino se bavilo a já tam jen seděl a čučel. Jediné, co bylo pro mě fajn byla jakžtakž výprava.(13.12.2015)

• - V scéne, kde Danger (Max von der Groeben) a Burak (Aram Arami) sedia na slonoch, spievajú titulnú pieseň filmu Bibi & Tina (2014), v ktorom Max von der Groeben hral. (Astonko)

• - Film prelomil nemecký rekord v tržbách počas otváracieho víkendu pre nemecký film (s 2,1 miliónmi vstupov, celkovo približne 17,7 milióna eur). (WalterIK7)

• - V čase cca 0:53:40 má Zeki (Elyas M'Barek) zapíchané v obličeji akupunkturní jehly. Cca v čase 0:54:15, když se rozbíhá za Chantal (Jella Haase) a Dangerem (Max von der Groeben), jehly v obličeji pořád má, ale když za nima vbíhá na pláž a běží za nimi, už je v obličeji zapíchané nemá. (PatrikP4)