Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (Cinemart)

Trailer 1

vydumnica

Musim sa priznat, ze viac ma bavilo obycajne skolske prostredie jednotky ako exoticke thajske prostredie dvojky. Neviem no zatial co pri jednotke som sa fajne nasmiala, pri dvojke snad ani raz. Jednotku som videla v OV, dvojku s ceskym dabingom, neviem, ci je to tym alebo dvojka je jednoducho slabsia a oproti jednotke len priemerna...skoda. 60%. ()

BMW12

Všichni víme, že druhý díl není skoro nikdy dobrý tak jako první. A u Fakjů pane učiteli to platí také. Jednička byla dokonalá, dvojka je "pouze" výborná. Zeki Müller se vydá se svou třídou do Thajska a zažijí tam různá dobrodružství. Čeká nás spousta humoru, spousta vtipných scén a příběh je vymyšlen opravdu dobře, je to pořád suprová komedie. Jen škoda, že Lisi Schnabelstedtová nedostala více prostoru. ()

heyda

Úplně srovnatelné s jedničkou. Pořád to má šmrnc a nadhled. Byli jsme na tom v kině jako parta studentů pedagogický fakulty a není lepšího povzbuzení do naší budoucí kariéry. Závěrečný spot, jak je úžasné být učitelem, se podle mě stane jednou kultovním. :-D Škoda několika trapných momentů, ale takové byly i v jedničce. Silné 4 hvězdy!!! ()

Vančura

Sledovat každý den, jak tomuto filmu roste hodnocení, je pro mě dost nepochopitelné (jednička 74%, dvojka aktuálně 86% - to jako vážně?). Protože mně osobně tenhle film vyloženě přišel (ve srovnání s jedničkou) jako výrazný sestup dolů po všech stránkách, nebavilo mě to, humor mi přišel protivný a postavy nesympatické (s tím se váže moje největší zklamání z toho, že herecký prostor mé oblíbenkyně Karoline Herfurth byl zmenšen na minimum, a na její místo - co do významu postavy - se prodrala Jella Haase, která mi moc nesedla). Spolu se smutným faktem, že CinemArt film stejně jako jedničku distribuuje výhradně v hnusném českém dabingu, je to pro mě dostatečný důvod, proč dát za sebe max. 3 hvězdy. Komentář Wicky zde či recenze Franty Fuky řekly vše za mě už předem a plně se s nimi ztotožňuji. ()

Foox

Sprostý, laciný, triviální, jednoduše styl jedničky a ještě kousek víc. Morální standarty jdou totálně stranou a na opět podobně křehkou kostru jsou naházeny spousty jouků, kterým pomáhá hlavní sympaťák a překvapivě slušné řemeslo, kterému nechybí pěkná kamera nebo řízný soundtrack. Pokud se Vám první setkání se Zekim líbilo není co řešit, což samozřejmě platí i naopak. Fack ju! ()

• V čase cca 0:53:40 má Zeki (Elyas M'Barek) zapíchané v obličeji akupunkturní jehly. Cca v čase 0:54:15, když se rozbíhá za Chantal (Jella Haase) a Dangerem (Max von der Groeben), jehly v obličeji pořád má, ale když za nima vbíhá na pláž a běží za nimi, už je v obličeji zapíchané nemá. (PatrikP4)
  • Film prelomil nemecký rekord v tržbách počas otváracieho víkendu pre nemecký film (s 2,1 miliónmi vstupov, celkovo približne 17,7 milióna eur). (WalterIK7)