Fakjů pane učiteli 2

Fakjú pán profesor 2

Komedie

Německo, 2015, 115 min

• kulyk

Drahá Gertudo, oni ti uprclíci jsou vlastně strašně sechci rošťáci, co sice mají nějakou temnou minulost (a to je teprve rajc), ale všichni se v dobré obrátí a tebe každý večer donutí velice vynalézavými způsoby roztahovat svou pochvu ze standardních desíti na osmnáct centimetrů, a to i o ramadánu nebo při zápase Galatasaray - Fenerbahce. Jj, vir šafn das. Rozhodně neskončíš jako zahadrované nablblo, které doma kojí každým prsem sedm jižanů, zatímco ten její maestro buď nosí dom krásných jedenáct set tojro podpory, nebo se radikalizuje v krimu, ne ne ne. To, co v Bastardech rejža pupkin nastínil jako děsivé upozornění na rozrůstající se realitu, je zde podáno coby humorné trubkování, takže se milci ptačího tance a kartoflů mit esig und krojtr mohou spokojeně hihňat, aniž by byli zbytečně znepokojeni....(31.8.2016)

Pokračování téhle neskutečně sprosté a občas i dost nechutné komedie je překvapivě ještě lepší než jednička. Já to přičítám hlavně tomu, že tady nedostala tolik prostoru Karoline Herfurth, která mě v prvním díle moc nebavila. Bez její postavy jsem se úplně v klidu obešla. Thajsko je jako stvořené pro všechny možné i nemožné prasárny a Němci to pojali po svém. Fajn, některé scény už byly daleko za hranicí šikany, ale já se stejně nasmála víc, než za poslední měsíc dohromady. A i když ve filmech fakt nesnáším přehnané vulgarismy, tady je prostě tak nějak miluju. 4,5*(12.11.2015)

"Mám strach, že provedeš nějakou hloupost a já budu muset jednou za měsíc docházet za sexem na návštěvní celu." Zeki a hloupost? To snad ne, paní Schnabelstedtová. Zeki přece jenom představuje záporný příklad, aby jeho studenti lépe chápali pravidla. Tohle je zkrátka zábava pro ty, kteří vědí, že Rujána je ve Španělsku, indiáni věřili v Buddhu, Goethe napsal Fouse, marihuana se nejlépe zalévá benzínem a řeka teče jedním směrem pouze v Německu. Já se u toho sice bavil o opicí házený kokos méně než u prvního dílu, ale pořád to stálo za to. Taky si uvědomuju, že z hlediska tolik oblíbené multikulti propagace jsem své hodnocení poněkud přestřelil. A to asi tak o čtyři hvězdy, ale já se prostě bavil. Fuck you very much.(25.4.2016)

• kingik

Zklamaný německý divák Hans Štetke se nenechal odradit nevalnou úrovní prvního dílu a kino poctil svojí návštěvou i podruhé, neboť nadále věřil v sílu německého národa a chtěl vrátit hrdost německé kinematografii. Ale opět si jen stěžuje: Na ja, sehr witzig! Nemecky narod je f slzach. To neny rezšiser, das ist ein Terorist! Warum nemecky narod must platyt za takofi scheiße Spielfilm. Když byl meine Onkel na fronte, sčilel takofi tčerny žebraky do hlafi, ale any fe snu by cho nenapadlo, že jednou bude botyč chrat v nemeckym filmu. Ja zirala na to jak na zjefeny. Kein ftyp, co tochle mnelo byt?! Nemecky narod habe kein respekt. Toho tčernycho Kerl by nefipral any Ariel. Na to se nedalo dyfat. Nykdy by mne nenapadlo, že lze jit sehr chluboko, ještě chuř než poprfi. Ja nepofazšofala kino nafščeva za wichtig, ale když se chraje nemecky Spielfilm, je to pžimo narodny pofinost. Unbekannte cherci, jak z total ochotnyk difadla. Našch narod milofal Vlastu Buriana, aber hier nebyt ftyp, jen Große Scheiße. Meine chrdost klesla na nejnyžši urofen. Sedam do Volkswagen, necham se fichulit od Claudia Schiffer a pak umyslne sjedu ze skaly. Nicht mehr, bitte. A já dodávám: film na rozleptání mozku. Kurva, jak toto může být v červených číslech?! Tenhle film absolutně nesnese srovnání s žádným jiným filmem. Jsem svědkem zrodu nového žánru zvaného Deutsche Stupidum. Dvě hodiny mně připadaly jako věčnost. Jo, německá kvalita, pevnost a blbost. 0%(18.11.2015)

"Mám strach, že provedeš nějakou hloupost a já budu muset jednou za měsíc docházet za sexem na návštěvní celu." Jedno z mála pokračování, které se mi líbilo více, než první díl. Pohodová komedie: Učitel Zeki Müller a skupina "kreténů" zpět. Dobrá zápletka - O hromádce kradených diamantů a školním výletě do zahraničí. Jsou tam - Různorodé postavy - "Mám aspergra 11 procent." - "Mám vodka 40 procent." Bláznivé situace - "Jak to, že má v čárce miček na pinpong?" / "Dal jsem do šprcek chili, slíbil jsem tvojí ségře, že tu nebudete šu*at!" / Učitel: "Dal bych si kafe." Prodavačka: "Jen pro zákazníky." (Učitel vyplivne žvýkačku do kávy, kterou prodavačka drží v ruce.) Učitel: "Chci kávu, ale bez tý žvejky." Perfektní hlášky: "Kdy dostaneme mobily?" - "Až mi to vyhláskuješ!" " M O B Y." / "Promne jste jako tatínek, takovej se kterým se dá i sexovat kdyby to chtěl." Skvělý "brutus" soundtrack, jehož součástí je třeba Carly Rae Jepsen song "Call Me Maybe" nebo OneRepublic song "Counting Stars". Nemám co vytknout... Snad jen, že ředitelka mohla dostat více prostoru, protože už od jedničky mne hrozně moc bavila. - 95%.(19.4.2017)

• - Když Zeki (Elyas M'Barek) se svými žáky a místními sirotky na výletu v Thajsku navštíví McDive jedí jídla v baleních s německými nápisy, přestože se jedná o thajskou pobočku McDonald's. (hansel97)

• - Film prelomil nemecký rekord v tržbách počas otváracieho víkendu pre nemecký film (s 2,1 miliónmi vstupov, celkovo približne 17,7 milióna eur). (WalterIK7)

• - Natáčelo se v Mnichově a Berlíně v Německu, v Bangkoku a dalších  místech v Thajsku. (Cheeker)