Reklama

Reklama

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (Cinemart)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (423)

ivishka 

všechny recenze uživatele

Film udělaný přesně pro generaci dnešních mladých (i já jsem se ovšem slušně pobavila), kteří jsou odkojeni "jůtůbem". Snad poprvé se mi stalo, že je druhý díl snad ještě lepší než ten první. Ani trochu nelituji toho, že jsem na to šla do kina. Jedno mi ovšem nesedělo - sirotci, kteří měli prostředky na to, aby si sehnali elektrické čluny (nebo jak se tomu nadává) a jediné na co mají myšlenky je jídlo z mekáče. Díky těmto maličkostem jsem nedokázala dát plný počet hvězdiček. Musím ovšem sama sobě trochu posypat hlavu popelem, protože jsem dříve naprosto nesnášela jakoukoliv zmínku o Němcích, ale tento film se jim naprosto vyvedl (a je snad ještě vtipnější než vše co jsem do teď viděla). Doufám, že bude ještě něco tomuto podobného, protože minimálně dvojice šprtka a bývalý kriminálník mě baví neskutečně. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Oproti jednotke ešte o stupeň slabšie. Dávam síce dva hviezdy ale aj tak neviem, či som to nenadhodnotil. Kým v prvej časti sa chytali vtipy tak pol na pol, teraz už scenáristi nemali čo vymyslieť, tak to sa vybrali najľahšou cestou, presexualizovaním veľmi trápnym spôsobom. Ono ping pongová loptička v kunde špatnej Nemky nie je ani nič vtipné, ani nič atraktívne. Scény, kde sa objavila Karoline Herfurth boli pozerateľné, ale na moje nemilé prekvapenie jej rola bola menej než vedľajšia. Dúfam, že žiadny tretí diel nebude. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Stejná palba jako první díl. Fakjů pane učiteli 2 se náramně povedlo a vrátí vás rovnou mezi Zekiho, jeho partu ubertrotlů a kanonádu humoru, který si zásadně nebere servítky. Pokud někomu nesedla jednička, samozřejmě ruce pryč. Pokud na ní ale nedáte dopustit, budete se i tentokrát prvotřídně bavit. (8/10) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Výlet do Thajska se stal jediným smysluplným důvodem, proč neustále ukazovat svalnatou figuru Elyase M'Bareka polonahou, aby si divačky přišly na své. Takže obnaženého "pana učitele" tam máme požehnaně. O ničem víc už film není, děj se totálně rozpliznul a sledujeme jen nejodfláklejší klišé o soutěži "té naší hodné školy" plné sígrů s privilegovanou střední, kde se pochopitelně ukáže, že ta nebojuje čestně. Scénář je tak chatrný, že si vypomáhá i dlouhými záběry podmalovanými jen hudbou. ___ Nesympatické mi přišlo i, patrně nezáměrné, zobrazení bělošské nadřazenosti, kdy německý turista učí thajského chlapce rybařit v moři, nebo když skupinu thajských sirotků vede blonďatý árijec. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Je zcela jasné, že komediální scénu v Evropě ovládá Francie s Británií, ale že s k nim přidá Německo, v toť nedoufal nikdo. První díl je lepší z důvodu, že se odehrává celý ve škole a je výjimečný právě svou drzostí a nekompromisností teenejdžrů, zde se jede na výlet, takže film jede spíše v zarytých US šlépějích, přesto je divák velmi příjemně baven. Elyas M´Barek je vynikající jako vždy, Gizem Emre je nejatraktivnější ženou Německa, Jella Haase je správná naivní a hloupá blondie ak ostatním se vyjadřovat netřeba. Pěkné barvičky i vizuál, správně vulgární i trhlé a potěší pár neokoukaných nápadů. Švihácká komedie, ale letos korunu nedostane. 75% ()

Galerie (40)

Zajímavosti (10)

  • Tento film je druhým nejúspěšnějším německým filmem. Prvním je Manituova bota (2001). (ČSFD)
  • V čase cca 0:53:40 má Zeki (Elyas M'Barek) zapíchané v obličeji akupunkturní jehly. Cca v čase 0:54:15, když se rozbíhá za Chantal (Jella Haase) a Dangerem (Max von der Groeben), jehly v obličeji pořád má, ale když za nima vbíhá na pláž a běží za nimi, už je v obličeji zapíchané nemá. (PatrikP4)
  • Na niekoľkých propagačných plagátoch drží Zeki (Elyas M'Barek) provizórnu kušu vyrobenú z veľkého pravítka a veľkého kompasu. Táto položka sa vo filme vôbec neobjavuje. (Zeker)

Reklama

Reklama