Zeki Müller byl odsouzen za krádež diamantů na 15 měsíců vězení. Nyní pracuje jako učitel na Goetheho gymnáziu, ale nadšený z toho není. Jeho studenti se rozhodně nedají považovat za nadané, nebo alespoň inteligentní a jeho ta práce vůbec nebaví. Nemá však na výběr. Stále je pod dohledem kurátora, který se přes Zekiho přítelkyni Lisi informuje o jeho řádném životě. Ků dyž se Zeki dozví, že jeho bývalý komplic zemřel, zajde za společnou známou, která mu předá dopis, v němž mu komplic sděluje, kam při útěku před policií schoval diamanty. Pro Zekiho je to úžasná zpráva. S diamanty v ruce bude moci skončit s nenáviděnou prací učitele. Ale i to chce plán. Nemůže skončit z hodiny na hodinu, to by vyvolalo podezření. Schová tedy diamanty do plyšové hračky Lisiny dcery, a tím začne jeho strastiplný příběh. Protože Goetheho gymnázium soupeří se Schillerovým gymnáziem o reklamní kampaň pro ministerstvo školství, musí se obě gymnázia předvést v tom nejlepším světle, a tak Lisi doma posbírá všechny plyšové hračky pro děti v Thajsku. Kontejner s hračkami patří Schillerovu gymnáziu a krátce nato je odeslán do Thajska, kam míří i studenti Schillerova gymnázia v čele s Haukem Wölke, učitelem přírodopisu a bývalým přítelem Lisi. Když se to Zeki dozví, musí rychle jednat. Vymyslí plán, jak se dostat do Thajska, a s jeho realizací mu pomáhají jeho studenti. Na oplátku však chtějí jet také. Podaří se přesvědčit ředitelku, aby je tam vyslala jako členy kroužku ochrany životního prostředí. Dohlížet na ně bude Lisi. Studenti jí však z legrace strčí do zavazadla granát, a tak je Lisi zadržena policií hned na letišti. Do Thajska letí se studenty sám Zeki. Po úvodních útrapách se dostanou do městečka, kde sídlí partnerská škola Schillerova gymnázia. Zeki se studenty najdou kontejner s hračkami, ale jedna z dívek Zekiho hračku najde a schová ji. Druhý den jdou obě školní skupiny na prohlídku chrámu, kde Zeki uvidí, že jeden ze studentů Schillerova gymnázia hračku ukradne, čímž se rozpoutá rvačka mezi Zekim a Haukem Wölke, učitelem ze Schillerova gymnázia. Tato rvačka otevře Zekiho studentům oči. Dochází jim, že je bývalý zločinec a kvůli diamantům chce opustit školu, přestože jim slíbil, že je dovede až k maturitě. Bez něj však nemají šanci a ve zlosti mu diamanty ukradnou. Bohužel mají nehodu, a diamanty spadnou do moře... (TV Prima)

Trailer 1

verbal odpad!

Babylón čmoudů, náš západní soused Spolkova republika Syrsko-Turecká, začíná po vzoru žabožroutů vyučovat Evropu k toleranci ke kdejakému parazitickému svinstvu, protože pomalu začíná praskat ve švech. Na rozdíl od poměrně vtipné a vcelku svěží jedničky je dvojka filmu „Sagvan a banda vypatlaných dětí německých socek alias Mrdám tě, cigánský mukle“ jen narychlo splácanou a trapnou Troškijádou za každou cenu, jen aby káplo ještě nějaké to ojro navíc. Na povrchu mentálně zaostalá kokotmédie pro stejně vyspělé publikum, uvnitř hrozivě mentorský multikulti podtext o tom, jak podnětné a kůl je mít v kožichu Zimíra, imáma za učitele a mešitu za barákem, jak velkorysé je zkurveným thajským zlodějům nastavovat druhou tvář a oplácet láskou a dobrosrdečností a jak z partičky vymatlaných asociálních dementů vychovat mávnutím kouzelné Angely kohortu „kulturních“, empatických a prudce inteligentních sluníčkářů s dveřmi na jih dokořán. Pro náctileté debily vskutku velmi nebezpečná podprahová taškařice! ()

EvilPhoEniX

Je zcela jasné, že komediální scénu v Evropě ovládá Francie s Británií, ale že s k nim přidá Německo, v toť nedoufal nikdo. První díl je lepší z důvodu, že se odehrává celý ve škole a je výjimečný právě svou drzostí a nekompromisností teenejdžrů, zde se jede na výlet, takže film jede spíše v zarytých US šlépějích, přesto je divák velmi příjemně baven. Elyas M´Barek je vynikající jako vždy, Gizem Emre je nejatraktivnější ženou Německa, Jella Haase je správná naivní a hloupá blondie ak ostatním se vyjadřovat netřeba. Pěkné barvičky i vizuál, správně vulgární i trhlé a potěší pár neokoukaných nápadů. Švihácká komedie, ale letos korunu nedostane. 75% ()

Fr

„TAKOVÉ AKCE SE ŽÁKY ČLOVĚKA STMELÍ. AŽ SE VRÁTÍTE, BUDETE SKVĚLÁ PARTA.“ …“CO KDYŽ NĚKDO UMŘE?“…“ /// Školní vejlet (nebo tak něco) do Thajska. Pařba? Tak hlavně to není žádná řachanda. Zato celkem slušně poučujou, moralizujou, ničej drogy… V zásadě proti těm věcem nic nemám (a to nejsu učitel), jen jsem místo dobročinýho příběhu čekal spíš bláznivou (ulítlou) kravinu. Ale třeba dnešní náctiletí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju rychlokurz z Fausta (jo z toho co napsal Goethe) . 2.) Jsem puberťák a potřebuju zjistit, jestli mě maj doma rádi. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $82,789,000▐ už to nemá také účelové frky ako prvý diel ale kde tu sa niečo trefné vynorí, je to natočené aspoň v peknom exotickom prostredí, zápletka filmu je dosť mimózna ale dobre, keď sa už nič lepšieho nedalo vymyslieť /videl v kine 2x: 55%/ ()

KarelR

Stejná palba jako první díl. Fakjů pane učiteli 2 se náramně povedlo a vrátí vás rovnou mezi Zekiho, jeho partu ubertrotlů a kanonádu humoru, který si zásadně nebere servítky. Pokud někomu nesedla jednička, samozřejmě ruce pryč. Pokud na ní ale nedáte dopustit, budete se i tentokrát prvotřídně bavit. (8/10) ()

• Když Zeki (Elyas M'Barek) se svými žáky a místními sirotky na výletu v Thajsku navštíví McDive jedí jídla v baleních s německými nápisy, přestože se jedná o thajskou pobočku McDonald's. (hansel97)
  • Film prelomil nemecký rekord v tržbách počas otváracieho víkendu pre nemecký film (s 2,1 miliónmi vstupov, celkovo približne 17,7 milióna eur). (WalterIK7)
  • Po skončení závěrečných titulků je možné sledovat nevydařené scény. (Cheeker)