Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (Cinemart)

studentice

Šablonovitý příběh, nevtipné vtípky. Převedení lokací z Německa do Thajska neudělá z filmu trhák. Vše, co fungovalo v jedničce je tady špatně. ()

Final

Němci se už podruhé pokusili změnit zažitý stereotyp svých komedií. Na jednu stranu, dosáhli svého vytouženého cíle, na stranu druhou, není občas na škodu, klást si i vyšší cíle. Když ukradnete pytlík diamantů, není nic lepšího, než ho schovat. A proč ho neschovat do plyšáka nevlastní dcery, kterou by jistě nikdy nenapadlo, plyšáka prohmatat. Ale jinak se jedná o solidní rodinnou komedii, která díky pár sprostým slůvkům získává větší ohlas, než jakého by se dočkala za velkou louží. ()

Opeth

Už to nebylo tak příjemné překvapení jako první díl. Jako u holiče - zkrátit, ale nebylo to úplně do ztracena .... ()

PStasek

Matematika ve zkratce: FUCK jednička docela nesračka / FUCK dvojka dvojtá sračka = dvojka je opravdu sračka a to vulgární a nudná. Toť vše. ()

majorzeman13

Nadprůměrná,vtipná,zábavná,super ,cool, skvělá německá komedie. Jednička byla o něco málo lepší,kvalitnější,ale né o moc...........prostě zábavná podívaná ! Sem s třetím dílem.....nejlépe ihned !! ()

kratajirka

Možná v lecčem horší než jednička. Jenže dojtšland produkce to zas vyšperkovala jinde. Stále kvalitní a humorná podívaná. Veni Vidi Sorry :D ()

StandikK

Tento díl určitě nenavázal na díl první ani náhodou. Zatímco v prvním dílu dělal hlavní srandu učitel Zeki Muller, tak zde pouze posluhoval oplzlým a sexuálně urážlivým vtípkům svých úchylných studentů. A bohužel i Schnabelstedtová docela zaostávala. A navíc některé části filmu nemají vůbec smysl (chudé dětí vylovují diamanty z jezera a přitom pěstuji trávu pro Německou školu whou). ()

Bullsye

Co říct moc německé filmy nepreferuji, ale na první díl mě dotáhla přítelkyně ( a docela mě to bavilo ) , tak na ten druhý jsem automaticky musel jít. Neříkám, že to bylo špatné ba naopak vtipem to jen sršelo a když jdu do kina na komedii očekávám, že se budu bavit. Očekávání splněno a nějaký trapný příběh ... No dalo by se to napsat i lépe, ale za mě se druhý díl povedl a řekl bych, že je i lepší než první což třeba u American Pie neplatí. Každému se sice líbí něco jiného, ale tento film udává tempo zábavy od začátku do konce. 4 hvězdy. ()

klejtopajda

Musím uznat, že se druhý díl vyvedl stejně jako díl první. Srandy kopa, dějová linie povedená a divák se ani na chvilku nenudí. ()

Sarkyss

Na rozdíl od prvního dílu, který přišel se zajímavým námětem, měl šmrnc a notnou dávku humoru, děj ve dvojce byl docela o ničem a humoru poskrovnu. Jak jsem se u většiny dvojek přesvědčila, měly by zůstat jen v šuplíku. ()

k.rakonos

Nechápu převysoké hodnocení, protože dvojka je trapná nuda a nic jiného. Oscilovalo to téměř k odpadu, ale jedna hvězda za asi 2 vtipné situace a pár atraktivních slečen. Ale oproti jedničce velký posun dolů..Zklamání. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /občas se ten děj ztrácel v těch magořinách a taky šílenější + sprostější + extrémnější než 1. díl/, + /herecká parta se nám komplet vrátila, docela to jelo a bavilo a některý scény byly fakt brutus/, hodnocení - freestyle Lehrer Zeki Müller a jeho družstvo kreténů jakožto ukázka průměrné německé mládeže to roztáčej za zvuků Counting Stars od OneRepublic v Thajsku aneb ještě cáklejší než 1. díl, ale už ne tak povedené jako jednička - sledujte mě na Twitteru, sledujte mě prostě všude - vaše mocinky nejvíc brutus youtuberka Chantal :) ()

Krastom

Pokračovaní Fakjů pane učiteli už mě tolik nebavilo jako první díl. Místy sranda, místy nuda. Co víc k tomu říct? Nemohu se zbavit pocitu, že byla dvojka natočena kvůli úspěchu prvního dílu. Na ten se ale podle mě tvůrcům prostě nepovedlo úspěšně navázat. Škoda. ()

MM1979

Velké zklamání - oproti prvnímu dílu, ktery se mi líbil opravdu slabota! To tak bejva u splacanejch dvojek, ktere vzniknou jen kvůli úspěchu jedničky. ()

Zrzavakocka

mno většinou bývá pravidlem, že druhé a další pokračování je horší než první film, ale zde je opak pravdou druhé německé pokračování je lepší než první sic trochu vice sprostější ale což čeština je nádherný jazyk ..... že by konečně ve třetím díle daná třída odmaturovala ;) ()

BR23

Tak toto bolo omnoho slabšie než predchádzajúca časť. Síce niektoré veci sa mi páčili (ma prekvapili) napr. to s tým potápaním pre poklad u Taivanocov, ale na druhú stranu tam bolo omnoho viac blbostí a WTF scén ktoré film ani nemusel riešiť- zelená plantáž, alebo bývalý jeho frajerky (ten zlý čo vlastnil zelenú plantáž) dalej spústa sexuálnych a fekálnych narážok- ping pongový míček v pichi, alebo zavretie Millera v automate na konci... proste mi to prišlo ako náš Kameňák a iné slovenské telenovely- posplietané všeličo možné (aj nemožné) len aby to bolo akože vtipné, akože farebné a hlavne aby to dopĺňalo čas. . ()