Klay

Slibny uvod da cloveku nadeji ze by to prece jen nemuselo byt tak hrozne. Dialogy jsou zbytecne vulgarni, ale reziserova laska ke starym brakum je videt z kazdeho zaberu. Pak na scenu prijde par mladych lidi o kterych jsem se napred domnival, ze jde o hlavni hrdiny. Alespon v tom me film prekvapil - hlavniho hrdinu nema. No a pak uz je to docela o nicem. Sadisticka rodinka muci sve vezne, pro natazeni stopaze prichazeji na scenu policiste, kteri se odporouci driv nez nejak stihnou zasahnout do deje a uplny zaver je uz opravdu zoufalost...i kdyz dr. Satan je fesak. Dialogy mezitim premutuji ze zabavne trapnych v opravdu dementni. Necekal jsem moc, ale takhle malo taky ne. ()

Eldoth

Na tuto partičku psychopatů je radost se dívat ...osobně si myslím, že hravě strčí do kapsy všechny Jasony Voorheese, Michaely Meyerse, Freddy Kruegery a v neposlední řadě Thomase Hewitty a mnoho dalších ... ()

Mekgrůdr

Už podle jména vám musí být jasné, že Rob Zombie nebude točit romantické komedie. Má rád krev, vnitřnosti, je realistický až to bolí a rozhodně si neláme hlavu se zakrýváním nahoty. Film sám o sobě není žánrová revoluce, ale vraždící rodina Fireflyových má určité kouzlo. Rozhodně jsem nedával ústředním obětem nějakou naději k přežití (ikdyž mě zachránil až konec) a slušně se u jejich odpravování bavil. Souhlasím s ostatními, že achilova pata filmu je konec. Prostě to tam vůbec nezapadá...jako by někdo zmateně sestříhal dva filmy. Ale Rob si vzal na příště ponaučení a s každým dalším filmem hvězdiček přibývá. ()

Mírouš

Chtěl jsem tenhle film nějak hodnotit, ale nemůžu se rozhodnout jakou známkou. Zase jednou totální šílenost, ujeťárna a nevím jak to ještě nazvat. Děj je vcelku srozumitelnej, o co tam běží je jasný. Ale styl jakým je to podaný, kamera, hudba, to je na pokraji scifi. Takový panoptikum jsem už dlouho neviděl :-) Nejsem si jistej, jestli bych to chtěl vidět znova, každopádně mám i druhej díl a podle reakcí tady myslím, že bude víc "normální". Takže jdu do něj a uvidím. ()

Martin_W odpad!

Řeknu to takhle.. Co to kurva mělo být ??? Naprosto nudná odpudivost, u které jsem se těšil na konec. A to jsem se na film tak těšil.. 14% ()

LBsmoke

tohle je pro mě jedno z nejsložitějších hodnocení filmu..ze všech.. roky si nad tím lámu hlavu.. na jednu stranu mě to nadchlo a na druhou si říkám to snad ne? .. asi tak film naprosto geniálně začíná u Cpt.Spauldinga tam se to rozjíždí.. pak se ukáže pár scén pro scény-což naznačí hodně.. a film perfektně končí oběvením roztleskávaček a dlouhou odtahovkou - popravením policisty.... tam mám ty svoje 4*/5* co se týče tex.cha.masa. tak sem to viděl spíš jako vzdanou poctu tak úžasnému dílu.. ______________pak jak už se dopředu dost naznačovalo začínají scény pro scény .. nadbytečné věci.. jako jízda po skluzavce ..dolů králíčci, šatičky alá alenkva říši divů, deutsche schprechen dr.satan atd.. a tam už nezbývá než vzít popkorn a prapodivně se bavit.. jako na halloweenském masakrálním maškarním.._____________________trocha lítosti , že si rob nelámal hlavu nad tím udělat opravdu nějakou originální kultovku.. a dopadlo to spíš jako první pokus no a co tak si zablbnu.. ()

Nethar odpad!

Snažil jsem se, ale nešlo to. Ne, že bych se bál, že bych nevydržel ten pohled, nebo něco takového, tenhle "horror" jde totiž úplně jinou cestou. Ale prostě mi to lezlo na nervy. Retro střihy se brzy okoukaly. Ničím mě to nechytlo, vtipné to taky nebylo. Spíš vždycky u podobných filmů přemýšlím, co někoho vede k tomu to napsat a natočit. Vskutku se nedivím, že bodování je tak rozprostřené a že lidé většinou hodnotí velmi vysoko nebo velmi nízko. Mě z toho tak akorát bolela hlava. ()

bobstock

Trošku testovačka pana Roba do úchylného lunaparku kapitána Spauldinga, kde má ale vše hlavu a patu....nebo nemá? :D 60% ()

Renfield

Umělecké ztvárnění některých vražd, je velmi nápadité! Nakonec jako celá rodinka, obývající tento jedinečný dům, jehož filmový název dostává své slovo až v závěru. Vzhledem k tomu, co se v dosavadním dění odehrává, to bude asi znít dost šíleně, ale pocit, že se měl Rob Zombie v onom závěru držet trochu více při zemi, ten jsem prostě měl. Hold, do této chvíle to byla parádní a v mnoha směrech dokonce i originální pocta sedmdesátkovým hororům, jenže tohle už mi přišlo lehce přestřelené a to i na Zombieho. I když, o co jde, píšu že se měl držet při zemi, on se držel dokonce v podzemí, asi tak. Co se herců týče, ústřední "kladná" čtveřice byla na zabití, za to ona rodinka byla naprosto k sežrání... ať to zní jakkoliv zvláštně, opět. Obzvlášť to platí pro Billa Moseleyho a Sheri Moon Zombie! Ale nedá se vynechat ani nečleny, tedy jednoho z vůbec nejlepších klaunů Sida Haiga a Waltona Gogginse v malé policejní roli. Dokumentární pojetí vražd je výborné, kamera celkově je díky vhodnému použití filtrů velmi zajímavá a dění ještě přidává na atmosféře. To kdyby náhodou hudba dokonalé masky nestačily! 65% ()

Oralfabet

Tak jsem se podíval na prohnilý, zakrvavený zoubek filmografii pana Roberta Zombieho, a musím říct, že se mi jeho první kousek líbil víc, než jsem čekal. Je to stupidní? Nesmírně. Je to nevkusné? Pochopitelně. Je to nevtipné? Mnohkdy ano. A přesto... Nějaká moje zvrácená, nepříliš sofistikovaná část se bavila slušně. Víceméně je to vykrádačka Texaského Masakru Motorovou Pilou, akorát, že narozdíl od realismu, který z toho filmu činí pravděpodobně nejděsivější horor, co jsem zatím viděl, tohle je od začátku do konce jen blbina, která se nedá brát vážně. Captain Spaulding by si zasloužil vlastní film. 7/10 ()

Daweflip

Po druhém shlédnutí musím zvýšit hodnocení na plný počet. Co na tom, že se film inspiruje staršími horory. Má to spád, vizuální stránka je velice povedená, hudba Roba Zombieho dobrá, je to vtipné a ujeté. Výborný film určený oku hororového fanouška. ()

Illy

Ujeté, nechutné, bizarní, ale ďábelsky zábavné. Fireflyovi rulezz!! Už se těším na Vyvržence pekla!! ()

chalp

Jedno čo nemôžem tomúto snímku uprieť a začo dávam aj oveľa vyššie hodnotenie akosi možno zaslúži(vec názoru) je to, že je hneď jasné prečo Rob tieto filmy začal robiť.Nieje to pre prachy, nieje to pre reklamu, je to jednoducho preto, lebo ho to baví a v niektorých scénach sa doslova vyžíva.Rob nikoho na svoje snímky do kina neťahá, alebo nenúti si ich pozrieť v televízii, sú pre tých čo majú tento štýl radi a myslím si, že nikto takýto sklamaný nebude.Rozporuplnosť úplne chápem, nie každému tento štýl sadne, je to niečo také akoby ste niejakému zarytému dychovkárovi púšťali black metal :) ()

wampire23

Nečudujem sa, že tento skvost natočil Rob Zombie. Film, ktorý sa prvých 20 minút tvári celkom ako normálny horor. Ale potom sa stane niečo (podobne ako u Lyncha, lenže tam je to na prospech, tu nie) a film začne naberať mimoriadne debilný spád. Každou minútou je film viac uletený a do konca taký aj ostane. Chcel by som vidieť tých super scenáristov, ktorí toto vyprodukovali. A tiež koľko trávy musel Rob vyfajčiť, aby to natočil:D. ()

Standic1

Začátek s Kapitánem Spauldingem slibuje dobrou vyvražďovačku, ale bohužel ten tam je jen v první scéně. Zbytek filmu se odehrává jak jinak než na několikrát ohrané farmě s ještě více ohranější šílenou rodinou ve které nechybí jak jinak než zmutovaný člen rodiny s rádoby vtipným jménem Tiny. I tak by to mohlo být ještě docela koukatelné, ale to by nesměli přijít na řadu muži zákona. Hlavně hláška toho starýho šerifa: "co to auto těm dětem provdelo, že ho museli takhle zřídit" mě potvrdila to, že koukatelné už to od téhle chvíle nebude. Využití střihu ve stylu barevného retra, prokládaného záběry starých hororů ještě šli, ale potom ten závěr v podzemních katakombách jsem už vůbec nepobral a tehle horor se nemůže nazývat ani pěkným béčkem. Konec kdy se na chvíli objevil Spaulding byl osvěžující, ale rozhodně to tuhle bejkárnu nezachrání. ()

Ronaldo79

Rob Zombie se svým surovým stylem na mě ze začátku moc nezapůsobil, ale postupem času se mi dostal pod kůži a posledních cca. 20 minut je vynikajících a já si je náležitě užíval, ale jeho pozdější Devil's Rejected se mi líbilo víc. ()

Silviaxx

Film si drží celú stopáž klasickú hororovú líniu, čo by nebolo problémom. Problémom je podanie divákovi, ktoré bolo maximálne neuveriteľné. Šialená, divná rodinka pôsobila veľmi umelo a ich správanie bolo nasilu a nie prirodzené. Celkom sa mi páčili pohľady nie cez klasickú kameru, ale také artovejšie, zaujímavejšie. Nápady ohľadom vyvražďovačiek by boli opäť perfektné, ale zas tu svoju rolu zohralo podanie, ktorému som tiež neverila. K príbehu, dialógom a tej záležitosti v podzemí sa radšej nevyjadrím. Slabšie dve. ()

Tunri

Má Rocky Horror Picture Show a tohle nějakou spojitost? Já tam pár podobných prvků viděla. Hudba skvělá, trochu živější psycho. ()