Hernycztek

Režijní debut, dnes již kultovního Roba Zombieho, který si svou pověst vysloužil svým vytříbeným stylem, skládajícím se z brutality, bezcitnosti, špinavosti, výborně zvolenou hudbou, vizuálem sedmdesátých let a především Robových oblíbených herců, které rád opakovaně obsazuje, čehož je příkladem jeho manželka Sheri Moon, která ztvárnila hlavní postavu ve všech jeho filmech. - House of 1000 Corpses je, po The Lords of Salem, jeho nejslabším počinem, protože tu Zombie experimentuje se svou fantazií a testuje, kam až může se svou zvráceností zajít. Tu správnou rovnováhu tu nakonec našel a v sequelu to dokázal dovést k dokonalosti, která v explo subžánru nemá příliš konkurence ani v současné době. I když se, však, v případě ,,Domu tisíce mrtvol" jedná o nejslabší film Robova režijního seznamu, tak se tento horor řadí k top pěti hixploiťákům aktuálního století. Zároveň se tu nejvíce proslavili hvězdy béčkových hororů, Sid Haig a Bill Moseley, jejichž postavy svou krutostí zakotví v paměti každého diváka, ať jde o fandu gore, či nikoliv a já osobně považuji trojici Baby, Otis a Captain Spaulding za nejkrutější hororové záporáky filmové historie. Co se týká zdejšího hodnocení, tak to je směšné, ale dá se logicky vysvětlit. Tento film viděla spousta lidí, co se k němu vůbec neměla dostat, jelikož jsou oblbnutí kdejakou duchařinou a pak brečí a kopou kolem sebe, že jim sadismus a zvrácenost způsobil újmu na psychice. Hodnotit to čistě fanoušci Roba a filmů postavených na brutalitě, tak to má klidně 90%. ()

psycho_6

hodně rozporuplný film, buď ho milujete nebo nenávidíte. Já se přikláním k první možnosti. Rob si mě získal, a už po úvodní scéně na benzínové pumpě s kapítanem Spauldingem, jsem věděl že se budu královsky bavit. A nespletl jsem se - příběh o násilnické rodině masových vrahů a jejich obětech mi kápl do noty:) ()

Ulrich

Tak příšerně jsem se u podobného filmu už dlouho nenudil. To zlatý nový Halloween, ten je sice taky pitomý, ale po formální stránce se dá říci, že je dobře natočený. Tohle je jako kdyby Oliver Stone při natáčení Natural Born Killers měl jen netalentované herce, žádný scénář a ještě zrovna svůj největší absťák v životě. Kamerové vychytávky zde jsou naprosto samoúčelné a celkově je to tak přeplácané, že si zde člověk nenajde nic hodného zapamatování. Vlastně jo - jedna scéna se mi líbila - postřílení šerifa a jeho pobočníků v groteskně zpomaleném záběru za zvuků country hudby. Za to ta jedna hvězda. ()

KOZEL84

Viděl sem to až po Devils Rejects (i po Halloweenech) a sem celkem nadšený.Možná je to tím že už mám k postavám po DR nějaký vztah.Fakt bych si přál aby se z tohohle stala aspon trilogie.Tolik ujetých rekvizit a masek sem snad v žádném filmu ještě neviděl.První hodina filmu je na čistých 5,ale konec je pravda ujetý už trochu moc.Samotného mě překvapuje jak moc se mi tohle a vůbec všechny Zombieho filmy líbí,protože tohle obyčejně nebývá můj šálek kávy.Je vidět že ho horory točit baví a já se bavím s ním.Jestli sem u DR psal že Sheri Moon byla na 5 hvězd tak tady je tak na 50. ()

Petrus1

„Raz – mrdám tvoji mámu – dva – mrdám tvoji ségru – co budeme dělat – tebe já znám, ty děláš v železářství, viď - … - tři – mrdám tvoji bábu - … - a především mrdám tebe!“ Tak a teď jsem vám popsala tu nejlepší scénu, která se v tomhle horůrku odehrává hned na začátku. Pak už to stojí skoro za prd, řekla bych. Ale musím uznat, že Captain Spaulding má krásnou masku, ještě krásnější klobouček a taky nosí hezký trika. Docela ráda bych i to jeho Muzeum příšer a šílenců navštívila. :-) „Nesnáším kuře a nesnáším klauny.“ Tak bacha, tahle věta by se vám mohla škaredě vymstít. Já mám teda ráda oboje. Naštěstí. No, Rob má fakt podivnej vkus. Některý masky byly takový ujetý, řekla bych až hellraiserovský. Já sice zatím moc hororů neviděla, ale narážky na některý sem tam objevila…některý věci sem asi zase nepochopila. A ta hudba... Ale vlastně v globále musím říct, že to bylo nakonec docela zábavný. Zábavně úchylný. :-) Doplňuji k 20.8.2015: Po téměř po pěti letech jsem se k tomu vrátila a vůbec nechápu, jaxem mohla napsat, že po té úvodní scéně to stojí skoro za prd. Vždyť to bylo vlastně geniální, hrozně jsem se bavila. Navíc se za ty roky prohloubila moje závislost na klaunech a Spaulding je prostě sladkej a úžasnej a vůbec... a ještě když se zmíní, že: "Mám je radši trochu macatější - čím víc sádla, tím líp se píchá." Tak co bych si víc mohla přát?! ;-) Jo, už vím, aby v tom kostýmu byl někdo mladší ;-) Taky Jízdu smrti bych si chtěla projet - dnes už vím, kdo je Ed Gein a Albert Fish, ale nejvíc toužím osobně poznat Doktora Satana...kdyby mi to nebylo blbý, řekla bych, že jej touží poznat má Rozpálená minda... :-D Každopádně tuhle zábavně úchylnou jízdu musím o hvězdu zvednout a doufám, že si ji dám znova dřív jak za 5 let! Jsem zvědavá, jak budu pak upravovat koment...protože teď momentálně mě Rob kurevsky baví...včetně hudby :-) A už se třesu na pokračování, který mi zatím unikalo... ()

Saur.us

Bizardní a úchylná slasherovka, která prostě jen pokračuje v danném žánru a neukazuje nic nového. Recykluje a kopíruje. Ale musím uznat, závěrečná třetina je prvotřídní peklo, kde se kostyméři a maskéři maximálně vyblbli. ()

johnymdoe odpad!

Nekompromisně odpad..něco tak špatného, doslova hrozného jsem dlouho neviděl. Někdo v tom vidí umění..no kdo chce vidět tak vidí i zlaté prase o vánocích,ale já vidinama netrpím. Režie a hlavně scénář a herecké "výkony" jsou tak otřesné že bych nedoporučil ani nejhoršímu nepříteli. ()

rusty09

Jak já vždycky takový píčoviny najdu, to nechápu. Hodně trapnej film, furt nějaký efekty jako když na to kouká predátor a hovno z toho. Jeden bod aspoň za dobrej začátek a super klauna. ()

Matli

Od Roba Zombieho jsem čekal víc, toto mi přišlo spíš trošku stupidní. Spousta řevu a kde nic, tu nic a ještě do toho klaun a klauny nesnáším. Ten konec nebyl úplně nejhorší, ale....... 28% ()

ASSBURGER

Rob Zombie je kráľ nie strašidelných filmov o ktorých si myslí že sú horory. Na chlapíka ktoré hraje Heavy Metal som čakal viac než je to, oproti Halloweenu je to komédia. Aj tak je El Superbeasto najlepšie čo mohol stvoriť a toto zase najhoršie. ()

Aurus

Tenhle horor není vůbec žádný horor. Tenhle film je prostě hodně špatnej až na pár malých věcí. Příběh je špatnej, postavy jsou fakt na hovno a hudba je dobrá. Atmosféra ve filmu žádná není jednoduše řečeno žádné napínavé momenty. Jediné co mohu pochválit je ta děsivá atrakce na začátku filmu. Za mě 1/10. ()

stansrac

překvapilo mě, že stejně jako u Halloweenu je první polovina znatelně kvalitnější. Nicméně Dům tisíce mrtvol musím hodnotit hodně kladně a to hlavně kvůli naprosto jedinečné, místy až dokumentární formě zpracování a výborné atmosféře sedmdesátých let. Od hororů novějších dat většinou moc neočekávám, ale tohle je hodně kvalitní věc a moc dobře sem se bavil. Proto nakonec 4* ()

merigieren

Docela hezký, napínavý, a mám rád tu krásnou holku ze začátku. Všichni sou jedna velká rodina a na to co tam dělali to nebylo jinak nechutný. ()

Deratizer odpad!

Tomuto filmu jsem jiný hodnocení, než odpad, dát nemohl, protože když člověk zapne film a už po deseti minutách nudných pocitů z filmu, který film vydává, si říká, uvidíme dál, jak se to vyvine a po dvaceti minutách to nejde jinak, než to vypnout a nedokoukat, pač je fakt utrpení ten film sledovat, tak to jinak, než odpadem, hodnotit nelze. Název filmu i plakát mě pocitově navnadil, že to bude nějaká efektivní hororová záležitost ze staré filmové školy, ale bohužel mi to bylo nepříjemný od samotnýho začátku, zkrátka hrozná nuda. Zajímavý, jaký má film různorodý hodnocení, jedni na film nedají dopustit a dávají 5 hvězdiček a druzí dávají hojně odpad. Takže je to asi zvláštní film stojící za pozornost a ta moje pozornost se odměnila odpadem. Pro ty, co film neviděli a chystají se na zkouknutí, nutno dodat, že to rozhodně není klasickej horor s klasickým filmovým dějem a zpracováním, ale je to ulítlá, úchylná, brutální a zvrácená komiksová, hororově černokomediální groteska. ()

Vasha

Naprosto rozporuplné hodnocení jak sleduju a veřím, že dost lidí ani nedokoukalo do poloviny a dali odpad:-) Jsou to slabé povahy se mekym zaludkem:-) Rob Zombie tak jak ho známe, skvělý filmek pro silnější nátury, ale opravdu ve všech směrech:-) ()