Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

Tomko87

No čo k novým Griswoldovcom. Prišlo mi to ako keby okopírovali všetkých originálnych, a dali ich do jedného ,,novodobého,, filmu. Ed Helms bol tragicky nesympatický. Ako jasné, je to Clarkov syn, ale príliž ho kopíroval. Čo ma dosť prekvapilo, tak miera drsného humoru a nadávok. Nepamätám si, že v starých dieloch tak kliali. Ale celkovo som sa bavil. Gagy boli vydarené, aj trápne. Thorovo kladivo viedlo .. Potešili ma camea známych hercov. Čakal som väčší prúser. . ()

Sharlis

Trošku underrated. Bez problémov sa vyrovná s Were the Millers. I humor i dej je vpodstate veľmi blízky a ja som sa celých 96 minút bez problému bavil a smial (a to som dneska dokonca triezvy). Hosťujúce celebrity sú výborne zapracované do deja a v porovnaní s inými road trip filmami tento nikde nestráca. Komu sa páčili Millerovi, tak hurá do tohto, pretože jediným cieľom tohto filmu je poriadne pobaviť diváka. ()

Jack_F.

No asi budu vypadat jako tupé hova*o s citlivostí pro jemný kanální humor, ale já u toho vážně několikrát chytl záchvat smíchu. :D Paráda. Ne vážně, nepamatuju si, kdy naposled jsem se tak u komedie bavil a kolikrát mi proboha komedie za dlouhý čas způsobila to, že sem si utíral oči zalité slzami. Dám tomu pět, ať někteří puknou hnědkou. ()

Saxos

Starý dobrý Griswoldi to nejsou. Nemělo to ten správnej šmrnc, vše působilo přehrávaně. Pár momentů to moc nezachránilo - rafting, Seal a hlavně foto na začátku i konci. ()

PamPero 1

Bláznivá dovolená je přímé pokračování staré komedie se stejným názvem z 80. let. Dokonce se tady vyskytnou i herci z předchozího dílu a je tady i docela dost narážek na původní film včetně songu. Co může potěšit, tak je třeba obsazení Hemswortha do takové menší role a nebo celkem vydařený soundtrack. Vacation ale jako celek strašně nudí a na můj vkus je tady až moc WTF momentů, které postrádají jakoukoliv logiku a smysl. Je tam teda pár slušných fórků, nad kterýma se alespoň občas pousmějete, ale těch mi tam přijde dost málo. Ale to asi záleží na osobním vkusu každého diváka. Čekal jsem, že bych snad mohl vidět něco podobně zábavného a dobře natočeného jako byli We're the Millers, ale tomu se to ani zdaleka nepřiblížilo a vlastně jsem si během filmu hodněkrát říkal, jak vlastně skvělí ti Millerovi byli. Už to nikdy nechci vidět. 30%. ()

mr.twizta

Typicka trojhvezdickova komedie - nektere fory me dostaly do kolen a jine bych nejradsi vymazal z pameti. Celkove ale velmi slusna prace, jen by si to priste chtelo pohlidat konzistenci humoru. Zdalo se mi, jako by tvurci od pasu palili vsecko, co jim prijde pod ruku, a zkouseli, co zabere. Absurdita, sebereferencni forky, vymesovaci humor, slapstick? Priste pevnejsi vedeni prosim. ()

david666

Mě se film líbíl. Solidní hlášky, příjemná ústřední dvojice (děti mohly být lepší, pravda) - spokojenost. ()

blade23mc

Docela to ušlo a místy jsem se i upřímně zasmál. Délka nebyla zničující a docela to utíkalo a i herci uměli docela zahrát. Určitě ale nezapomenu na mladšího bráchu hajzlíka a jeho útok s igelitovým pytlíkem přes hlavu, ten mě dostal vážně pokaždý. Příjemná oddychovka takže 60% ()

Ondrew

Je fakt, ze pred projekciou filmu som od neho skutocne nemal nijak zvlast velke ocakavania. Znovuozivenie nezabudnutelnej griswoldovskej sagy po tolkych rokoch mi prilis nesedelo a obaval som sa, ze to tvorcovia nezvladnu. Obavy sa vsak viac menej vytratili (a niektore potvrdili). Novi Griswoldovci sice na povodne snimky rozhodne nemaju, mnohe "ftipky" dopadaju na neurodnu podu, no rovnako sa najdu scenky, ktore ma proste fajn dostali. V globale vsak v tom celom nevidim nic viac, nez cisty priemer a uprimne povedane, po case mam chut oprasit radsej niekdajsiu klasiku a zabavit sa pri nej. V tomto pripade mi jedno pozretie v podstate bohate stacilo. A to iste plati i o pohlade na "deda" (doslova) Chevyho Chasea, ktoreho som uz dlho nevidel, zial tu mi sposobil mensi sok (pre jeho obezitu som ho takmer nespoznal, ehm). Takze... 50%. ()

PatrikP4

Nechtěl jsem tomu dát více ani méně hvězdiček... Průměrných komedií je hodně, tahle k nim boužel patřila... Nehleďe na to že Eda Helmse moc nemusím a tady mě osobně nedal důvod k tomu abych si ho oblíbil... Jedné osvěžení co to v jednu chvíly dostalo bylo Chris Hemsworth, Charlie Day a Norman Reedus, proto jsem tomu nedal o hvězdů méně nebo odpad... Jednoduše na komedii to pro mě bylo celkem zklamání... ()

Ace.A.T.L.

Eeeeeee, nevim. Některý vtipy fajn, některý zbytečný a některý trapný. Celkově film nenabízí lautr nic novýho a spíš jen využívá starý vtipy v malinko lepším hávu. Za mě 2* a bez očekávání čehokoliv DOPOURUČUJU ()

matushsvk

Pôvodné Prázdniny v Amerike som videl pred niekoľkými rokmi v popoludňajšom filmovom bloku našej televízie. Na moje prekvapenie som sa nenudil a film na ani po svojich cca. 30 rokoch nijak neurazil. O remaku, ktorý môžeme spokojne pomenovať ako nepodarok, som sa dozvedel iba pred časom. Kiežby som sa o ňom vôbec nedozvedel. V roku 2015 by som nepredpokladal, že v "rodinnej komédií", ktorú neodporúčam v kruhu najbližších vôbec pozerať, nájdem nevkusné detinské vtipy o výkaloch, vagínach, penisoch a o všetkom, na čom sa smejú možno tak žiaci ZŠ. Zaklincovala to scéna s "Thórovym lofasom", po ktorej som filmu nemohol udeliť viac, ako 1*. ()

MFA

Čekal jsem velký propadák ale byl jsem celkem příjemně překvapen. Samozdřejmě je ve filmu hromada trapností chtěných i nechtěných ale celkem slušná Griswoldovská zábava. Některé vtipy stály opravdu za to! ()

kyrysar

To blití bych tam nedával! Američani jsou asi všichni totálně zhulený lidi. S klasikou se to rovnat nedá a to opravdu, zlatý Chevy a Beverly... Nejvíc jsem se nasmál u scény s krysou :D tři star vlastně za tu nostalgii, která moc velká nebyla, škoda... jo a škoda, že se dál nerozvinula ta romantika, ta holka tam byla fakt zbytečná. ()

bonovox

Pôvodnú verziu som videl ako malé dieťa ale jednoznačne ma viac bavila ako tento remake či reboot alebo čo to vlastne bolo. Nebyť niekoľkých dobrých scénok (hlavne rafting) bolo by to priam neznesiteľné. ()

hony23

Griswoldi zestárli, děti dospěli a tak sledujeme syna Rustyho, jak po vzoru svého otce bere rodinu napříč státy do Walley Worldu. Starý Clark se ve filmu jen mihne a mladý Rusty zdaleka nedosahuje jeho komických kvalit. Zůstala jen chytlavá písnička, trocha nostalgie a asi 2 solidní fóry. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)