Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

URBAN

Ed Helms je dobrý herec, ale nejspíš jen když ho někdo vede viz. série Hangover, ale k filmu tento film je cesta nikam od ničeho k ničemu. Párvtipů by se tu našlo, ale to byly spíš trapné vtipy. ( 10.12.15/MAC ) ()

ivan_drago

Tak nějak se mi to trefilo do vkusu... Hemsworth fantastickej a neutuchujací debilita a nesmyslenost veškerých situací, i když předvídatelná, je jedním velkým trapasem... Průjezd krávou a koupání v hovnech mi utkvěli nejvíce... A asi pořídím to jejich auto... Závěrečné sblížení není nijak drastické a film si nehraje na nějaké poučení ne tak něco... ()

Mrkvič

Mnohem lepší,. než jsem čekal. Od svého legendárního předchůdce si to vypůjčilo postavy, tlustého Chevyho a linii, ale v humoru si to jde takovou trochu vlastní cestou. Krásně to film dokáže ve chvílích, které začínají jak přes kopírák podle starých scén, ale potom si to vystřihnou po svém. Bohužel ale Ed Helms není Chevy Chase a zatím v žádném filmu mě neoslovil. Takže slušný film s párem snad nezapomenutelných scén, ale bez výraznější herecké persony. ()

Johnny.ARN

Poctivá grisvoldovčina odetá do nového šatu. Zápletky a situácie ale ostali, viac či menej. Aj zopár vychytávok. Dúfam, že bude dvojka, lebo na tom to sme vyrastali a toto pokračovanie sa podarilo. 3 z 5 ()

LiborGondek

Bláznivá americká komedie. Každý tuší co si pod tím asi představit. Nečekejte bůhví jak kvalitní dílo mistrů světové kinematografie, ale tentokrát (a vězte, není to pravidlo) film svůj účel plní. Pobavil. Od rochnění v jímce až po super smartcar z Albánie. 70% ()

Lachtaan

Z postarších amerických komedií jsem neviděl prakticky zhola nic, Chaseovo Bláznivou dovolenou jsem kromě vánočního dílu jel ale každou zimu. A když jsem se dozvěděl o “sequelu” po 18 letech od posledního dílu, navzdory předsudkům jsem se začal těšit. Samotný Chase se zde ale také mihne, takže lze mluvit o vyhlazeném pokračování, které kromě jeho maličké roličky nabízí další sortiment známých herců. V porovnání s úspěšnějším We Are The Millers jsem si Vacation užil možná i o ždibec více. Road movies s více než komediáním motivem mám v merku primárně mezi nejrůznějšími subžánry komedie. ()

Ryuuhei

Mám sérii Bláznivé dovolené rád a tak jsem byl zvědav, jak si vedlo toto novodobé pokračování. A... nebyla to tragédie, ale zdaleka ani to, co bych v případě solidního pokračování očekával. Výraz „fekální komedie“ zde nabírá doslovnou formu - pár šlamastik, do které se hrdinové dostanou, je fakt pro zasmání. Ale zbytek se topí tak trochu v trapnosti a přehranosti. Co se týče odkazů na původní sérii - tam si film vedl na výbornou. Od sarkastických narážek typu „o tvých předešlých cestách jsem nikdy neslyšel“, až po samotné cameo Chevyho Chasea. Jinak bohužel docela dost velká slabota, která nového diváka nepřesvědčí a toho, kdo je s původní sérií obeznámen, pobaví opravdu jen vlažně a nedá vůbec žádný prostor pro vývoj postav jako takových. 50% ()

YumiOkami odpad!

rodina psychopatu se vydava na vylet do walley worldu a na ceste zazivaji nechutna, trapna a hlavne nevtipna “dobrodruzstvi”. — vazne me potesilo to, kdyz jsem videla clarka a ellen z (lepsich) puvodnich dilu; na chvilku jsem si myslela, ze sleduju super rodinnou komedii.. ale opak byl bohuzel pravdou. — samozrejme, ze z rustyho vyrostl kripl. to se dalo cekat (a o audrey ani nemluvim). uz to nikdy nechci videt ❌❌❌ ()

Playman

Až na ten fekální přisprostlý humor, který filmu docela dost škodí mně Vacation docela překvapila. Čekal jsem to mnohem horší. Možná mi tyhle americký bláznivý komedie, kde nic nedává smysl, trochu chybí. Protože už je vlastně nikdo netočí. ()

elanius

(132/2015) / Čakal by som, že scenáristi najlepšej komédie posledných 5 rokov si napíšu väčšiu pecku. Pár momentov to malo, ale je ako to isté vrecko čaju zaliate trikrát. (4/10) ()

venison

Pár fórků bylo ucházejících, ale 90% času mi koutky nevyskočily ani o milimetr.. Ideální zvuková kulisa k nějaké jiné smysluplnější činnosti.. ;-) ()

ywo666

Slabota, Jediná skutočne vtipná vec bola to auto polícia štyroch štátov.. Inak celkom predvídateľné, trápne a neoriginálne. Rodina fakt otravná. Trailer vyspoiloval aj tých pár vtipov čo tam bolo. Že toto bola zisková vec, vypovedá o tom, že tento svet nie je v poriadku. 2*. A bez toho auta a vecí okolo neho by som uvažoval o odpade. ()

Danny F.

Otec debil a synci jako děti v dnešní době. Samé naschvály a buzerace. V několika momentech i vtipné. Komedie ale mohla dopadnou i trochu svižněji a humorněji. Celá cesta plná idiotského uvažování Rustyho. Dopadlo to však dobře. 60% ()

VasaX

Humorem nabité oživení komediální série Griswoldů, jejíž hlavou byl tehdy Chevy Chase, který teď už hraje jen ujetého mimoňského dědka (což třeba v Community funguje moc hezky). Bohužel velká část toho humoru není moc dobrá. Helms je až nepříjemně trapný, všechno působí křečovitě. Pár povedených kousků se najde (vagabund s krysou pobavil svou minimalistickou jednoduchostí vtipu), zejména scéna "Four state stand off" s Michaelem Peňou je excelentní gag. Jenže daleko, daleko za ním není nic, maximálně se kolem mihne instruktor raftů (no, doslova... :-D) a zbytek je prostě *meh* a přebije ho v podstatě jakýkoli díl Modern Family. Dvě hvězdičky za Peňu. ()

zdenny

Ed Helms je dnes v takovýchto komediích v kurzu: Jenže oprášit staré Griswoldy není jen tak. Je to dílem i trochu adaptace na "Millerovy na tripu", jenže opravdu jen slabší odvar. ()

Sany33

Griswoldovci sú späť a s nimi prichádza remake jednej z najlepších komédií 80. rokov minulého storočia. A že to zobrali za správny koniec, to čo bolo v staršej verzií trápne a brzdilo to komediálnu časť filmu je tu úplne vynechané a nahradené ďalšou dávkou humoru. Začína sa to vagínou na gitare, objednanou Multiplou a končí obrovským penisom Chrisa Hemswortha. Vynikajúci Casting na takúto debilinu a celé mi to vynikajúco sadlo aj čo sa týma môjho osobného naladenia na film keď som ho pozeral. V podstate nemám čo vytknúť, film je vo svojom žánrovom zaradení vysoký nad priemer a poteší nejedného vulgárneho diváka, asi to je jeho mínusom, že niektoré scény sú s tak vulgárnym podtónom že sú viac trápne ako vtipné ale možno sa nájde niekto komu sa práve toto bude páčiť. 84% ()

VanTom

No nakonec se poměr vtipných (albánské multifunkční auto se severokorejskou navigací, sjezd divoké řeky) a trapných, otřepaných, nechutných fekálních, vulgárních vaginálních či do ztracena vyznívajících fórků ustálil na ještě přijatelné úrovni (za nejslabší možné 3*) - i díky tradičnímu rodinně-stmelovacímu závěru (a rvačce). ()

Master19

Že film těží z klasiky nejklasičtější není pochyb. Už jen podle toho, že vrcholem filmu je setkání s Chevy Chasem a Beverly D'Angelo. Nutno přiznat snahu a občas svěží vítr, ale já tyhle filmy typu "Sněženky a machři po 20 letech" nemám úplně nejradši. To už se spíš podívám na původní film... ()

JustMeeKatie

Od tohohle filmu jsem chtěla příjemnou komedii na podívání, u které se zasměju a přesně to jsem taky dostala. Skvělé obsazení, super příběh (sice nic světoborného) plný vtipných scén, u kterých jsem se vážně pobavila. Já tedy byla moc spokojená ;) ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)