Reklama

Reklama

Lady Hamiltonová

  • Itálie Le calde notti di Lady Hamilton (více)

Obsahy(1)

Byla příliš krásná a na začátku příliš chudá. Náruč admirála Nelsona ji přinesla skutečnou lásku... Na počátku svého příběhu je Emma Lyonová (1765–1815) chudá, naivní pasačka, jejíž krása upoutá známého malíře. Ten ji pozve do Londýna, jako svou modelku. Ani Londýnu nemůže uniknout její mládí a půvab. Emma ví, co chce a ve vyšší společnosti rychle ztrácí svou naivitu. Její vyhlídky na „správný“ sňatek však kazí nízký původ. Až lord Hamilton dokáže ocenit její upřímnost a radost ze života a těšit se z pouhé její přítomnosti. Lady Hamiltonová se po letech opět setkává s mužem svého života, ze kterého se stal slavný admirál Horatio Nelson. Jejich štěstí však přetne osudová bitva u Trafalgaru. (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Alexandre Dumas st. psal vždy dobrodružné knihy plné akce, napětí a soubojů. Tentokrát však popsal osudy Emmy Lyon později Lady Hamilton. Přiznám se ale, že mě takové story nebývají zrovna sympatické, byť uznávám, že ženy v tehdejších dobách neměly moc kapitálu než své vnady. A zrovna Emma je toho důkazem. Ta se doslova proš...la do lepší společnosti, když se vyválela s každým, s kým jen mohla a od koho čekala, že ji posune někam výš. Netvrdím, že film nepůsobí dobře, co se kostýmů a hereckých výkonů týče, ale viděl jsem skutečně náznak lesbické touhy? To snad v té době asi ne. Michèle Mercier je krásná, ne že ne a je to oku lahodící pohled. Nakonec je snímek vlastně nadčasový. I dnes se stále mnoho žen dostává nahoru přes postel stejně jako k majetku a penězům. To je něco, v čem muži nikdy ženám konkurovat nemohou. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Viděno v televizní premiéře, bohužel komentář+hodnocení  jsem nestihl odeslat do půlnoci, protože jsem ňouma. Velmi cením premiérové uvedení filmu na ČT s původním, dodneška nevysílaným, kinodabingem. Super, že se o podobná překvapení na ČT  pořád snaží. Film je dle očekávání prostě jen další kostýmovka s Michele Merciér, ale i tak jsem byl občas překvapen, jak tady z ni zase všichni ztrácejí rozum (dokonce i ženská, neskutečný), že je to až směšný  a tentokrát se scénař někdy možná ani nesnaží  tolik zakrývat, že Michéle je za obyčejnou děvku.  Možná jsem v sobě ztratil kus romantika nebo prostě na něčem takovém už dneska moc romantiky nevidím, notabene, když má člověk to samé už v osvědčené Angelice.  Dabing nemá cenu chválit, ale  na ty počty milenců jsem se svými matematickými schopnostmi nevystačil. Pro zajimavost jsem asi rád viděl (kvůli dabingu určitě), ale opravdu  z dnešního pohledu nejde  už o nic fascinujícího. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Krátce po posledním dílu pentalogie o markýze andělů si Mercierová zahrála Lady Hamiltonovou podle románu Dumase staršího z roku 1865 (Dumas se inspiroval skutečnou osobností Dame Emmy Hamilton 1765-1815).  Tentokrát se pohybujeme v Londýně a na anglickém venkově, vše vrcholí bitvou u Trafalgaru. Jiné století, jiná barva paruky, ale Mercierová je nadále velmi sošná a milují ji muži i ženy. Zejména tedy královna Marie Karolína Habsbursko-Lotrinská (Nadja Tiller). V češtině kupodivu potěší klasický dabing s Libuší Švormovou. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Toto francouzské ztvárnění anglické látky je poznamenáno na Dumase velkou historickou věrností a klade otazník nakolik novodobá Pygmalion odpovídá skutečnosti nebo ne. Michelle Mercierová, podpořená vydatně Libuší Švormovou, demonstruje, že její silou nebyly anatomické přednosti, ale skutečný, nikoliv zanedbatelný talent. Stejně zdařile jsou ztvárněny i obě hlavní mužské role a na poměry v lehkém žánru i neobvykle dobře propracovaný scénář a přiměřeně  je pojednána i výprava. Obraz tragické romantické lásky, která v nejvyšších vrstvách tehdejší společnosti zase nebyla tak neobvyklá (Pompadurka) není přepjatý a asi opravdu zrcadlí skutečnost. Romantické filmy této kvality mají také právo na existenci a mají co nabídnout a ukázat. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Plky, plky, plky. Navlečené do rób a paruk. Ale Merciérové to slušelo proklatě, i když ta jedna scéna, kde "léčí" pacienty nahoře bez, je podle mě dublérka, protože když je jí vidět do obličeje, je to zase v detailu bez těla. Kariérní vzestup přes postel, zpracován hrozně mělce, jak už to u podobných filmů (Sissi) bývá. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Film sa odohráva v roku 1804, keď v ňom počujeme zvonenie hodín Big Ben, ktoré však prvýkrát zazvonili až v roku 1859. (Arsenal83)
  • Volné zprácování životních osudů skutečné postavy Emmy lady Hamiltonové 1765-1815. (paulman)

Reklama

Reklama