poster

Master & Commander: Odvrácená strana světa

 • USA

  Master and Commander: The Far Side of the World

 • Slovensko

  Master and Commander: Na opačnom konci sveta

 • Slovensko

  Master & Commander: Odvrátená strana sveta

Akční / Drama / Dobrodružný / Válečný

USA, 2003, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Námořnická bible. Ze snímku čouhá autentičnost každým coulem. Pod kapitánem Crowem bych se plavil třeba až do samotného pekla. Film mi naprosto učaroval a dokonale poutal mou pozornost po celou stopáž, která mi přišla tak akorát. Mimo jiné musím podotknout že duo Crowe a Bettany = vynikající casting.(13.5.2007)

 • Gimli
  *****

  Zdánlivě zdlouhavé drama, kde se jakoby nic moc neděje. Opak je pravdou. Jde o velmi dynamický film, který je nabitý dějem od začátku do konce. Vždyť celý příběh na lodi Surprise je protkán hromadou minipříběhů, které se odehrávají mezi skvěle vykreslenými charaktery. I přesto ale Master & Commander nepůsobí roztříštěně, protože každý minipříběh je důležitou součástí celku. Navíc je po celou dobu přítomno napětí, kdy člověk nedokáže předpovídat, jak to bude dál, jestli bude vzpoura nebo ne, jestli ten přežije nebo ne atd. Ve skvělých výkonech všech se odráží Weirova pevná režisérská ruka. Velmi dobře je zvolena také hudba, zejména častá provázanost hudby na scéně a hudby v pozadí. Nemálo potěší také Bettanyho postava Dr. Maturina, což je vlastně Charles Darwin. Takže i když se může zdát, že jde o nudný příběh bez děje, jde o velice živelný dynamický film plný napětí, akce a lidských dramat.(11.6.2010)

 • H34D
  ****

  Peter Weir dokazuje, že výpravné filmy skutečně umí, Master & Commander je možná jeho "nejkrásnější" epos, který zdárně kombinuje velkolepost a skromné vyprávění o několika charakterech v uzavřeném prostředí otevřeného moře. Mlha se snáší ke hladině, vlny se tříští o palubu, děla bijí o život, posádka drží při sobě a všem jim velí charismatický Russel Crowe. K menším neduhám patří ne až tak úderný, nebo naopak chcete-li, jednodušší, děj, cílem filmu je však podat především válečnou atmosféru a bratrské vyznění, také proto se zde nevyskytuje žádný ženský charakter a to je výjimečně dobře... Sympatický snímek pro správné chlapy :) 8/10(7.10.2012)

 • POMO
  ****

  Nech čakáte čokoľvek, dočkáte sa niečoho úplne iného. MASTER & COMMANDER je ako James Ivory na vode. Bez fabule veľkofilmu, bez akcie, bez veľkých hrdinov. Psychologická exkurzia do života posádky starej bojovej lode, jej osobných konfliktov a pravidiel, ktorými sa musí riadiť. Najsvetlejšou scénou vo vojnovom filme by bola nejaká záverečná bitka, tu je to zber chrobákov poraneným doktorom na zelenom ostrove. Krásna kamera, v tuctoch detailných nuansí vykreslujúca charaktery jednotlivých postáv. Crowe je na plátne dve minúty a už ho milujete. A k ostatným hlavným si vytvoríte vzťah, akoby ste ich poznali celé roky. Weir je zvláštny a geniálny režisér. A hollywoodski producenti ho za to zaškrtia.(13.11.2003)

 • Gilmour93
  ****

  Kapitán Ahab má svého velrybího Moby Dicka, kapitán Aubrey zase francouzský Acheron.. Weir vás vezme na palubu tak přesvědčivě, že úplně cítíte ve vzduchu tu vůni dřeva s příměsí rumu, střelného prachu a pevného přátelství a nezkalí vám ji ani to, že v době primitivních navigačních prostředků se lodě po nekonečném oceánu nahání, jako by brouzdaly po Vranovské přehradě.. Přes dvě hodiny poctivé filmařiny, která zaplnila prázdné místo posledních dekád v žánru velkolepých námořních dobrodružství (kováře Blooma a Jacka Vrabce nepočítat, raději protáhnout pod kýlem!) okořeněné navíc o motivační proslovy R.Crowea, kterému je evidentně jedno, jestli promlouvá k římským legiím nebo špinavým námořníkům a překrásný hudební motiv v podobě Bachova "Prelude Cello Suite No.1". Šťastnou plavbu Šťastný Jacku!(15.3.2010)

 • - Lanoví lodě The Rose (HMS Surprise) tvoří zhruba 27 kilometrů lan. (Adrai)

 • - Snímek se také natáčel v obří nádrži v Mexiku, kde vznikal i legendární film Titanic. (EMMY)

 • - Loď The Rose, která ve filmu zastupovala Surprise, stála studio 20th Century Fox 1,5 milionu dolarů. (Hejtmy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace