Dcera čarodějky Dina po matce zdědila nadpřirozené schopnosti: umí se podívat člověku přímo do duše a vyvolat v něm pocity studu za jeho činy. Když je její matka neprávem obviněna z hrůzných vražd, Dina se rozhodne odhalit pravdu, kvůli čemuž se ocitá uprostřed nebezpečného boje o moc a v ohrožení vlastního života. (Film Europe)

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Severský film o čarodejnicích, dracích, fantasy "Skyrim" prostředí a tak to podělat. Nic neříkající příběh, televizní zpracování a nijak ukončené. ()

Miagy

Ja som zaspal, to je znak toho, že som sa nebavil. Isté svetlé miesta to malo, ale takto nudne natočiť film s celkom slušným potenciálom... ()

Scraffy

Veľké prekvapenie! Čakal som, že tomu napálim maximálne jednu hviezdu a ono to dotiahlo až na priemer! Hlavná malá herečka je dosť dobrá a dialógy, ktoré sa tu hovoria sú slušné. Mohlo tu byť ale viac akcie. ()

johnsnow

Taká trošku iná rozprávka kde je aj nejaká tá krv či vražda. Herecky podľa mňa skvelé, efekty drakov fajn, akcie málinko ale to je pochopiteľné a je v pohode. Takže mne sa táto rozprávka páčila a ten otvorený koniec hádam znamená pokračovanie. ()

PlysovyMacko

Nenarocna fantasy s prvkami, ktoré k nej patria-boj o trón, draci, čarodejnica co hypnotizuje ľudí. Keby tu bolo explicitne násilie, možno by film viac zaujal. Prečo na konci odišli, som nepochopila. Páčilo sa mi hodenie do studne. ()

pida123

Tak nějak nevím, co k tomu mám napsat....na jednu stranu musím uznat snahu vytvořit něco jiného...na stranu druhou....mno...čekala jsem víc. Zajímavě to vystihl flanker.27, ale podle mě si tohle dílko nezaslouží tak vysoké hodnocení. Ano - mohlo tam být víc toho a toho, ale nebylo to tam. Takže mi přijde nesmyslné dávat dobré hodnocení za něco, co tam nebylo, proto moje hodnocení je nízké. Jsem zklamaná a dávám 20%. ()

blondboss

Nevšedný, ale zároveň ničím výnimočný historický fantasy film, v ktorom sa dejom výdatne prevŕtajú slušne zdigitalizovaní draci v pomere k rozpočtu. Hlavná hrdinka sympatické dievčatko s nádhernými očami, ktoré vás naozaj zhypontizujú ako v stredoveku. Možno keby sa prilialo trošku viac do kasy, mohlo sa z toho vyžmýkať o dosť viac, takto je to len priemerný film. 55 % ()

Saxos

Pořád čekám na nějaký pořádný temný čarodějnický sabat a kde nic tu nic. Zas jen intrikářská pohádka se zoo přerostlých varanů, zrzavým bastardem zlounem, jedním přeživším následníkem a desetiletou jakoby čarodějnicí. Ani ti seveřani do toho nešlápnou. Deset minut Vikings, věc sice úplně z jiného soudku, vymaže celou tuhle severskou patlaninu. Středověký hrad, vesnice, vojáci, poddaní a i ti nad nimi, všichni vymydlený, jak před návštěvou severokorejské delegace. Skoky ve scénáři, jako v opakovačce, po shlédnutí nějakého seriálu. Hudba absolutně mimo. Nepokračovat. Ať si Drakan zůstane na hradě a Dina a spol. plují na lodi dál a dál. Jediným plusem a také hvězdu za orig znění. Ještě náš současný dabing to by byla pecka. ()

fafejt001

Když má někdo nějakou nevšední schopnost , tak je čaroděj , to je jasné i na severu . Záporák pije krev velké jěštěrky a tudíž bude žít asi 200 let . Cérka vidí do lidí a tak je rovněž nežádoucí jako mother . Jěště , že našla kámošku co má nožík . Ten se bude hodit . A náš kompars se také hodil v davové scéně . Film pro velké kluky a holky . ()

Scaevola

Těžko říci, jedná-li se lehčí fantasy či tvrdší pohádku, každopádně pokud uvažuji o kategorii přijemných filmů na jedno večerní shlédnutí, nemám v zásadě nic proti. Zápletka o nástupnictví je nosná i bez zbytečného krveprolévání, efekty výborné (vzhledem k produkci mne pozitivně překvapili draci) a dětský hrdina nepřekáží, neboť jako v podobných příbězích nepůsobí jako rytmicky degradující prvek. Škoda jen přemrštěné urputnosti hlavního protivníka, který je nedostatečně popsán na to, aby budil opravdový odpor. Nuže a ke konci mohli tvůrci svému snímku dopřát o něco více logiky a o něco méně spoléhání na další díl. ()

moriero

Nebýt brutálně useklého konce, dal bych i 4 hvězdy. Dina a její oči byly fakt boží. A ta rodící se lolitovská linie se mi taky líbila. A severský vizuál bral dech. ()

brasek

Nechal som sa vnútorne nahovoriť... bol to omyl. Proste tento snímok je nezaujímavá a nepodarená rozprávka. ()

Dawe2

Celkem překvapilo, především skvělý výkon v hlavní roli! Ta může hrát i kluka a sežerete jí to. Zde podle mě dost podhodnocené, 57% je málo, jdu o kus výš - 4*. I když lepší uvěřitelnost příběhu by se hodila. ()

eL.

Klasická severská pohádka. Kvalitně natočené, pěkně zahrané, typicky syrové. Kladným postavám jsem fandil, což se často nestává. O jednu hvězdu jsem musel ale ubrat za příliš vyumělkovaného krále dobráka, který od seveřanů nepochytil ani drsný zjev, ani drsné chování. Byl to prostě Vomáčka, který je dobrotivý až za hrob. Budu doufat, že v dalších dílech chlapec trochu přitvrdí. ()

littlelight

Akční až tolik ne. Z počátku zájem budící fantasy pozvolna přecházející do pohádky řízlé ne vyloženě malým dramatem. Viděl bych to spíše pro mladší publikum :-). ()

Henk

Do více jak poloviny filmu jsem se dobře bavil,ale pak se pomalu začalo vytrácet tempo i atmosféra a závěr mi přišel trochu jalovej. Ale jinak se na to dalo v pohodě koukat. ()

Mach Tom

Určitě výborná syrová pohádka, kterou bych moc fantasy nenazýval od které by se měli naši filmaři učit. Ne v každé pohádce vždy musí všechno skončit šťastně. ()

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů