Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své" město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní. Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší... (CinemArt)

kpt.Johanson

Film je hrozně nepovedený, skoro jako by vůbec nepochopil předlohu a snaží se ji jen zpitoreknit. Cílem knihy, byť zábavné, je, aby na konci každého zamrazilo. Protože chtíc, nechtíc slyší přesně to co slyšet chce. Vynikajícím způsobem knihu převedlo na divadelní prkna Divadlo na Jezerce. Všechnoje tak nějak komicky děsivé a děsivě komické, až by se člověk na konci skoro nedivil, kdyby sál chtěl Hitlera volit. A to je přesně to zrcadlo vlastní morálce a svědomí, které má kniha vyvolat, ale přesně to se filmu nepovedlo ani zbla. ()

Lucas005

Od vcelku decentní satiry přes rozhovory s německými nácky až po dramatické přehnaně meta finále s myšlenkou pro lid. Tenhle film toho má tak hodně a přitom vlastně přináší tak málo. Potěšilo snad jen těch pár opravdu vtipných scén a náhodné odkazy na známější filmy, i když u těch nějak nevidím důvod, proč že se tam v tak hojném počtu objevovali. ()

PanJelen

Už je tady zas. A vážně ho nebrali, mysleli si, že je to všechno jen velká legrace a hra. Jenže nebyla a vystřízlivění může být značně bolestivé, stačí jen zažehnout plamen a historie se může opakovat. „Mě se nezbavíte, jsem vaší součástí vás všech, uvědomte si, že ne vše bylo špatné.“ Jak říká strýček Hitler, celkem vzato je pro mě situace vynikající v Německu i na celém světě. S tím, už se dá pracovat. ()

nasqyy

Od snímku rozhodně nečekejte žádnou seriozitou, nebo široký historický základ, který by vás poučil o 2. světové válce a nacistech, konkrétně Adolfu Hitlerovi. Naopak jak název napovídá, jedná se o komedii, která zesměšňuje osobnost tehdejšího říšského kancléře a nacisty v moderním světě. Různé etapy filmu opravdu pobaví, ale že by se divák popadal za břicho celou stopáž, to se říci nedá. Občasné narážky na menšiny nemusí být zrovna vhodné pro každého, ale to už záleží na druhu humoru sledujícího. Také se nedá říci, že by ve snímku byl nadměrný nebo neúměrný výskyt černého humoru. Pokud si chcete pustit prostou komedii, ke které nepotřebujete vědět mnoho z historie – Už je tady zas je ideální volba. Rozhodně nečekejte hlubokou myšlenku nebo přílišnou evokaci emocí. ()

PTuranyi

Skvelý film. Na jednej strane komédia, na druhej strane z toho behá mráz po chrbte. Najlepšia scéna: zámena prostredia šéf TV na krízovej porade aka Hitler v bunkri. ()

semo99

Sonda do hlbin nemeckeho naroda... sedim v nemeckom kine a vsetci naokolo sa bavia aj na tych scenach, ktore mi ani zdaleka vtipne nepridu... zacinam mat obavy, nad nemeckym narodom sa zmraka... alebo je to iba paranoja a divak sa prisiel schuti zasmiat....? mnoho mladych a najmladsich, ocenujem ich zvedavost, aj toto je cesta ako sa nieco dozvediet o ciernej pasazi nemeckych dejin.... Kazdopadne, po knihe je tu film a za seba mozem povedat, ze som sa uz davno v kine tak dobre nebavil (na scenach, s ktorymi sa s nemeckym publikom zhodnem)... originalne a dychberuce.... ()

Snakefinger

Už kniha je fenomenální a je dost velký div, že vůbec vyšla. Názory jsou radikálnější než Adolfům primitivní výpotek Mein Kampf. Tohle totiž nebyl film ale politická výpověď, která by vydala na několikastránkovou politickou esej. Film, který je ve své podstatě velmi burcující. znepokojující a naprosto aktuální. Mrazivé detaily typu, že emailová adresa Adolf Hitler je už dávno obsazena, stejně jako Říšské kancléřství nebo Vlčí doupě o něčem totiž vypovídají naprosto jasně. Mohu se jenom ptát, zda-li je opravdu "náhoda" že takový film ze zcela jasným poselstvím vychází v době uprchlického exodu ve směru západní Evropa. A mimochodem Oliver Masucci je nejlepší filmový Adolf, který snad na plátně kdy byl. A ano. On je v hlavě každého z nás. ()

hanca.uh

Určitě hodně zajímavý film natočený podle knižní předlohy, takový...no naprosto jiný. Vtipně pojatý paradox-dokument. Hlavní postava Adolfa byla naprosto uvěřitelná - super herecký výkon. Trochu mě (jeho přiblblými výrazy) štval jeho poskok, který jej provázel a natáčel. Scény a hlášky "vůdce", když komentuje dění a současný politický i lidský stav v Německu, byly opravdu povětšině trefné a dost často jsem se s jeho názornou logikou ztotožnila (ne, opravdu nejsem ani trochu xenofobní!): "Proč se tady smějete vtipům o přistěhovalcích? Když máte doma myši, taky si pozvete na odstranění komika?" :-)))) ()

10doktor10

Těžko něco do detailu psát... musíte se na to podívat. Už dlouho jsem nezažil v kině takovou proměnu diváků od nepřetržitě se smějících po mlčící a do sedadla zařezané i po konci závěrečných titulků. ()

Jevablo

Bohužel to není ani čistokrevná komedie, ani čistokrevná satira, drama...a buďme k sobě upřímní, s pravým Hitlerem nemá ani ideologie, ani osobnost tohoto Hitlera prakticky nic společného. Čili slovo Hitler a pár vtípků na úvod je spíš snahou o vzbuzení zájmu a přilákání diváků do kina (hele, bude sranda s Hitlerem mámo...viz kartoffeln a Louis de Funes), a ono je potom všechno trochu jinak. Od tak dvacáté minuty se už totiž řeší jediné, a to, zda i dnešní lidé by byli schopni podlehnout ideologii - ano, odpověď zní pochopitelně ano (mimochodem: zajděte do hospody v Čechách a uslyšíte něco podobného). Tak jsme se vyděsili, dobrý, a nyní k hercům: představitel Hitlera je jednoduše boží, představitel novináře naopak naprosto nesympatický hysterik a jak by se podobný týpek stal redaktorem, si snad radši ani nechci představovat. Ke shlédnutí doporučuju, jen od toho prostě nemůžete čekat v žádném pohledu 100%. ()

Adelka123

Komedie??? Tak se to na začátku tváří, ale vyklube se z toho těžké drama, ze kterého mrazí! Opravdu silný filmový zážitek. ()

bigmatko

nemecká komédia o Hitlerovi na pozadí sociálnych, ekonomických a politických problémov súčasného nemecka a celej európy vyvolá úsmev na tvári ale zároveň pozdvihuje aj varovný prst keď si uvedomíte ako ľahko sa ľudia priklonia k AH propagande pokial ju servíruje jednoduchými slovami a používa témy, ktoré sa dotýkajú každého. Je to dobrá komédia a nemecká produkcia v poslednej dobe dokazuje, že má svoj priestor práve na komediálnom poli. a to že dokázali z Hitlera spraviť ústrednú humornú postavu len svedci o tom, že ide o stret komédie a politiky. Kniha podľa ktorej to natočili je super a film za nou nezaoastáva aj keď je sa od predlohy trocha odkláňa. určite odporúčam každému aby si to pozrel. predstaviteľ hitlera je úžasne presvedčivý. treba mať však stále na pamäti že ide o satiru avšak s reálnym pohľadom na to ako ľahko sa dajú masy ľudí manipulovať tam kam ich vodca nasmeruje. takže na film sa chodte zabaviť a zamyslieť súčasne. ()

Dzedzy

Docela to tvůrcům věřím, že kdyby se Hitler v dnešní době probudil, tak by to možná tak nějak vypadalo. Docela si myslím, že i chytli ten jeho způsob myšlení a uvažování. Co mi tam však ale vadí je, že mi přijde, že z něj až moc dělají blbečka. Ať byl jaký byl, nelze mu upřít, že byl nadprůměrně inteligentní. Proto taky dokázal manipulovat s lidmi a stát se vůdcem říše. Tohle tam filmaři tak trochu opomněli bych řekla. Myslím, že jen co by se trochu v dnešní době rozkoukal, rychle by se jí přizpůsobil, aby znovu získal svou moc. ()

LoArmistead

Tenhle film má neskutečnou hloubku. Mam rád filmy jež člověka přimějí se zamyslet ale zároveň nevnucují názor a prvoplánově nepoučují a tohle je jeden z nich. Opravdu tleskám autorům za to že vyznění filmu nesklouzává do nějakých trapných klišé a banálních závěrů, protože postava AH k tomu režiséry přirozeně láká a klidně z toho mohla být pitomě poučující černobílá agitka. To se ale naštěstí nestalo. Funguje i humor, jež se s onou "politicko-filozofickou" linkou výborně doplňuje. Jediné co lze filmu vytknout je fakt že to celé moc nedrží pohromadě a vývoj děje je předvídatelný a tuctový. Když film ale pojmete jako sérii nezávislých scének a skečů v hlavní roli s výborně zahraným Adolfem, rozhodně ve vás zanechá silnou stopu. ()

Mesmeric

Tohle se musí pětkovat. Skvělé pojaté a zasazuje těžkou ránu dnešní pokleslé zábavě. Každý v sobě máme malého Adolfa ()

Wartord

Televizní reportáž o tom, když se herec navlíkne do Hitlerovy uniformy, střihne si vlasy jak Hitler, oholí si knír jak Hitler, no a potom se ptá lidí na ulici, co se jim nelíbí a co by chtěli změnit. Opravdu geniální nápad... Jenže ono se z toho vyvrbí, že Hitler je opravdu Hitler. Tedy asi ne hmotně, ale v každé buňce pravého Němce se vyskytuje alespoň zlomek Hitlera. Nevím, jestli to má být kritika společnosti, nebo EU, nebo politiky celkově. Příště se těším na Stalina v Moskvě, jak říká Putinovi, co má dělat... ()