Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své" město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní. Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší... (CinemArt)

Ryuuhei

Stylem asi něco jako Borat, čili příšerná kravina, navíc s jednou z nejkontroverznějších postavou historie. Původně jsem chtěl dát 2 hvězdy, čili průměr a to za aspoň lehké pobavení. Ale zajímavé otázky a satirické vyústění se mi líbilo natolik, že tu jednu hvězdu na vrch přidávám! ()

Hillock odpad!

Sranec na entou a další důkaz, že Němci nedokážou točit dobré filmy a komedie. Ty jsem já točil, když mi bylo pět járů a u široké veřejnosti měly nebývalý úspěch. Jak tahle píčovina mohla dostat 68%, to mi hlava nebere a jak vidím, je nás víc. Jinak já jsem to taky nedal do konce. Těší mě, že nás je hodně, co jsme to vypli, ale to konečné hodnocení dává stejný smysl, jako když vám bude 99% žen tvrdit, že mají radši anál než orál. Obecně se vyhýbejte německým filmům, jinak si pro vás přijde Samara a ta se s vámi nebude párat! ()

Mrkvič

Dlouhé a ani ne moc vtipné. Jako dokument by to bylo zajímavé, ale těch zvídavých scén mezi obyčejnými skopčáky je málo. Ke konci jsem byl navíc už znaven mizernou vizuální stránkou filmu (herci a nic víc zajímavého), že jsem zavřel očka a film už jen poslouchal. A pak i chvilinku schrupnul. Takže ve výsledku spíše ztráta času. ()

Kmotr76

Nikdy bych si nemyslel, že to řeknu, ale Hitlera bylo v Er ist wieder da až příliš. Celé idea Hitlera v 21. století není pro 110 minut bohužel nosná. První polovina se drží knihy a je skvělá. Ne že bych na tom lpěl (zvlášť u takové knihy to je celkem jedno), ale kniha Timura Vermese je vcelku umírněná. Autor se nesnaží o poselství za každou cenu. Příběh je tvořen opravdu spíš z humorných scén, které jsou občas k zamyšlení a nezabíhá do detailů. David Wnendt se vydal riskantnější cestou, která pochopitelně úplně nevyšla. Představa, že se Hitler náhodou probudí ve 21. století je natolik absurdní, že nejde látku brát úplně realisticky. Film se tak snaží působit a výsledek je spíš směšný. Převažující komická (většinou výborná) složka s hlubokým příběhem a nástupu Hitlera k moci vůbec nefunguje dohromady. Že se Hitlerovi (který vypadá jako Hitler a jedná jako Hitler) podaří strhnout masy v liberálním Německu nového tisíciletí a nikomu to ani nevadí a nikdo neprotestuje je komické. Vím, co tím autoři chtěli naznačit a v menší míře to je už i v knižní předloze, ale jen v náznacích a s otevřeným koncem. Nejabsurdnějším na celém filmu je, že se snaží varovat před sklony k nacionalismu a autoritářství, a přitom vykresluje Hitlera jako sympatického a veselého staříka, že byste mu ty miliony mrtvých snad odpustili... ()

asirtes

Tak si myslím, že zopár príčetných nemeckých filmárov si práve, tým hnijúcim kusom potkana čo nosil Adolfík pod nosom, kvalitne a dočista vytrelo riť. ()

venison

Tenhle film je opředen legendami a pějí se na něj ódy.. Neprávem.. Nic převratného ne něm nevidím.. Historie se opakuje, což je třeba připomínat.. Parodii na Hitlera jsem viděla ztvárněnou mnohem mnohem lépe (např. náš vynikající Trojan v "Jedna ruka netleská").. nemám ráda pseudodokumenty ve stylu Borata.. Celkem mi humor nesedl a dvě hodiny jsem zbytečně pronudila.. ()

noriaki

"Víte proč spáchal Hitler sebevraždu? Protože mu přišel účet za plyn." Zasmáli jste se? A nebo se cítíte uraženě, dotčeně a mačkáte na rychlé volbě v telefonu Dienstbierovo číslo, aby podal žalobu za hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob? Pokud to druhé, u tohohle filmu zažijete vaše nejhorší noční můry. On totiž na politickou korektnost zvysoka sere. A vůbec nikomu to nevadí. Er ist wieder da je břitká satira podobná České sodě. Mírně nevkusná, bez hlubšího smyslu, ale nebere si servítky. Zpočátku se snaží tvářit jako sofistikovaná zpověď německé společnosti, ale postupně je stále více jasné, že je to jen hra s divákem. Scény ve stylu "náhodní kolemjdoucí přiznávají své dlouho skrývané sympatie k nacistickým myšlenkám" jsou až na výjimky předem připravené. Opravdových záběrů z ulice je jen pár, vesměs když dvojník Hitlera obveseluje turisty, podobně jako se s nimi na Rudém náměstí fotí dvojník Lenina, nebo když po Washingtonu chodí představitel Abrahama Lincolna. Ke všemu se Oliver Masucci, jakkoliv svou roli zahrál výborně, do ní moc nehodí. Führerovo charisma dohání výškou a podobnost gesty. Stačí to, ale nikoho by neoklamal. Když už tedy přijmu premisu lidí, věřících, že někdo může vstát z mrtvých. Humor je občas povedený, občas prvoplánový a zhusta vyznívá do ztracena. Spousta vtipů zřejmě zmizela v překladu a bez znalosti německých reálií ztrácí svou údernost. Ke konci atmosféra potemní, jenže pokud to mělo být varování před radikalizací společnosti, tak ho přespříliš ambiciózní scenárista narouboval na podivný a trochu hloupý děj a tím působí nepatřičně. U mě převládl rozpačitý pocit z promrhání excelentního námětu. Jak trefně napsal František Fuka, Er ist wieder da je nejlepší komedie s Hitlerem od Lídy Baarové. Na rozdíl od ní, je ale směšný chtěně. ()

sskrblik

Zezačátku to vypadalo na vtipného, do všech šijícího Hitlera kterej bude zkoumat dnešní dobu a pak se z toho stane diskuzní politický kroužek a je tu už jen nuda a nuda. Fyzicky se nesnaží o likvidaci, takže se z něj stává takovej módní výstřelek... SCHADE! Alespoň částečně jsem se bavil a objevil nový skvostný němetský song ER IS WIEDER DA! ()

zdenny

Těšil jsem se moc, protože mi bylo jasné, že z tohoto materiálu půjde dost vytřískat. Jenže v určité chvíli se film začal sebeparodovat. Tvůrci udělali z Hitlera pomatence, který by dnes neměl německému lidu co říct. Neříkám, pro mě to byl pitomec, kvůli jehož pohnutkám se vedla druhá světová válka. Jenže měl zfanatizovat davy. A dnes, kdy se Evropa topí v tolika problémech, je jen otázkou času, kdy vznikne nový Hitler. Pak tvůrci tohoto filmu uvidí, jestli jej budou mít lidé za pomatence nebo ne. Osobně bych si to nepřál, ale historie se podle určitých vzorců. ()

JKL

Slyšet z úst Hitlera slovo NIGGA, to se nestává moc často. Naprosto geniální kniha i film, které si neberou servítky. To je totiž atribut, který v dnešní době příliš nefrčí. Film má navíc velmi silný přesah - a to právě v tom, jak je dnešní politická situace, migrační krize a celková frustrace běžných lidí, živnou půdou pro někoho s podobnými ambicemi, jako měl mistr Hitla. Zkrátka... Na film se vyplatí podívat. Člověk se pobaví a zároveň dost věcí mu docvakne. ()

mcleod

Předlohu si chci přečíst, myslím, že bude výrazně zajímavější než samotný film. Ten mi hodně vadil pojatou formou, kde takřka polovinu filmu tvoří reálné záběry lidí z ulice reagujících na postavu toulajícího se Hitlera a diskutujících s ním o současných problémech Německa a o tom, jak by byli rádi, kdyby zase převzal vládu. Je to sice zajímavá sociologická a politologická sonda do (ne)svobodné německé společnosti, ale do filmu to moc nesedí, vytváří se tím jakási postmoderní směs všeho možného od komedie, přes dokument, televizní show až po zbytečně vypjaté drama. Povedené byly ty hrané scény v první půlce filmu. Ve druhé půlce už i ony ztrácí dech, originalitu a vtipnost. Závěr mi navíc přišel až moc tendenční. Ale aspoň šlo o originální film, a to se také cení. ()

Skeksis

Asi päťkrát som sa zasmiala z plného brucha + je to až mrazivo pravdivé + dobré nápady + Hitler je sympaťák = štyri hviezdy. Možno by som to spravila trochu dlhšie a pohrala sa napríklad s Hitlerovou návštevou novodobého hypermarketu... ()

m.a.t.o.

„Kde je Bormann?" – „Kto je to? Nikdy som o ňom nepočul. Ako vyzerá?" – „Ako predseda ríšskej vlády!" Zo začiatku pôsobí film veľmi sviežo, vtipne, scenáristi majú po ruke vždy nejakú hlášku, avšak po zhruba hodine tempo akosi upadne a potom som už iba vyslovene čakal na záverečné titulky. Akože morálne poučenie na konci išlo tiež mimo mňa. Takže, zaujímavý počin, avšak nie úplne dotiahnutý. 40 % ()

Autogram

Netreba sa spočiatku nechať oklamať amatérskym vyznením filmu. Ani trochu neskôr totálne groteskným, keď Hitler padá, je smiešny a nerozumie novému svetu. Veľmi rýchlo porozumie a prerastá to do mrazivej satiry, kde cieľom už nie je führer, ale celá naša spoločnosť omámená televíziou a internetom. Nakoniec je smiešny niekto celkom iný, a sme to my. Pre mňa satira, presne ako si ju predstavujem. –––– Mám problém, že mě nikde nikdo řádně nezdraví. –––– Polsko pořád existuje. A na německém území! To jsem si celou tu válku mohl odpustit. –––– Nenávidím všechno a všechny, jen Hitlera ne. ()

Georgex

Svým způsobem je to velmi povedená adaptace jedné z nejzajímavějších knížek poslední doby. Samozřejmě oproti svoji předloze je to pouze slabý odvar, přesto si tvůrci, zejména scénáristé, zaslouží velkou pochvalu, jelikož film působí přesně tak, jak by měl. Chvílemi to je vtipné, ale ve výsledku se to změní až v děsivý pohled na danou problematiku, aniž by to atakovalo hranici trapnosti a prvoplánovitosti. Z těchto důvodů lze tvůrcům odpustit, že si nevybrali trochu věrohodnějšího hlavního představitele, ale také to, že to ke konci začne ztrácet tempo. Moje hodnocení 75%. ()

obivan568

Narozdíl od jiných si nemyslím, že se jedná o satiru, tvůrci nám chtějí přednést výbornou myšlenku. Hitler je v každým z nás. A je to pravda, v dnešní době se tento "pud" média a podobná verbež snaží vyhubit, proto také tvůrci film zamaskovali jako komedii, aby nikdo nemohl nic kecat. Hitlera si v současnosti klidně můžete obhájit tím, že ho k nám poslala příroda, protože se brání před vlnou černé stoky. Navíc film neukazuje (kromě jedné scény) nic, co Hitler dělal špatně a nutí lidi docházet k názoru, že spousta z jeho konání byla vlastně dobrých. A za to si tvůrci zaslouží maximální uznání. Bohužel je ale film nudný, a ta výborná myšlenka a poselství je opravdu jediný důvod ke sledování. Poslední věc: Čím to, že všichni představitelé Hitlera mají obrovské charisma? :) ()

jenik71

Vrátit Hitlera do současnosti ? Proč ne. Asi by se Adolf divil, jaká uprchlická chátra se v poslední době hrne do Evropy a pomatení politici je vítají s otevřenou náručí. O tom ale film není... Tahle komedie mě celkem pobavila, ale humoru jsem čekal určitě víc. Nápad jistě dobrý, bohužel je to zároveň tak nějak nedotažené. Celkově průměrná záležitost. ()