Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své" město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní. Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší... (CinemArt)

Inkognito_CZ

Už jen za to jak tenhle počin nutí k zamyšlení, si vysoké hodnocení zaslouží. Nenazval bych to přímo komedií, ale míst, kde se člověk naplno rozchechtá, je dost... vlastně asi stejně, jako míst, kde vám zamrazí v zádech. Netypické, ale fascinující. ()

ssarka

no víceméně asi shrnu to,co už zde bylo řečeno...petinciál nezcela využitý, vícero hluchých míst...komedie bych to opravdu nenazývala,nezasmála jsem se ani jednou,párkrát pousmála ale mrazilo mě dost často,hlavně ke konci...jak vidno z reakcí veřejnosti,našlo by se hodně následovníků ()

SteewCZ

Film se mi docela líbil. Četl jsem knižní předlohu a v ní je Hitler mnohem výraznější. To s tím psem bylo celkem trapné, jelikož to by Hitler asi neudělal, leč svého psa otrávil, než otrávil sebe... ale nevím :D Musím dát jen 3 hvězdy a to hlavně z důvodu, že v knižní předloze nejsou nesmysly jako, že zabil psa nebo to, že se to o něm někdo doví. Místo různých stupidních a zbytečných scén se mohli více inspirovat předlohou. ()

Lockdown

Film ve mě vyvolává rozporuplné pocity. Film by měl působit jako komediální dokument ve stylu Borata, ale je zde vidět tolik náckovství, které v Němcích pořád je , že se z toho člověku chvilkama dělá až zle. Postavy jsou vyjma Hitlera naprosto nezajímavé a při jejich sledování jsem měl nutkání usínat. Naštěstí jsem od filmu nečekal mnohé a tak neodcházím vyloženě zklamaný. 50% ()

Nýdnol

"Už nastavovali zrcadlo? Já přijdu až nastavěj zrcadlo." První půlku filmu si Rudlo můžeš klidně lepit lodičku. Na začátku se Áda pouze rozcvičuje slepými ftípky, až později nabije ostrou a vytáhne zrcadlo. Možná by se i divil, kolik spojenců by našel v ČR... ()

S.Fisher

Hitler byl,je a vždy bude ožehavé téma,i když v dnešní době si z něho už děláme prdel :-) Z toho ,co ale říkal,mi bylo zle.Měl ve všem skoro pravdu,bohužel :-( Film je parádní. 4 z 5 hvězd, 7/10 IGN :-) ()

50koruny

film akoby natočený na objednávku súčasnej nemeckej vlády.z toho podprahového ovplyvňovania a strašenia chudákov nemcov mi je trochu nanič.ale komédia dobrá, bavil som sa. ()

Ayax odpad!

Komédia ? Dráma? Ani jedno... To tam nemáte námety dederóni? Oživovať tohto? Hanbite sa... Teraz bude mať táto pošahaná generácia len srandu z AH... A už potom fakt sa na všetko zabudne. Obludný pokus o komédiu - jediný úsmev nebol... Dráma ? Na to máme definíciu.. V skutočnosti úbohosť/trestný čin... Kto to mohol pustiť von... ()

Ginger_G

Hodně kontroverzní, hodně výmluvné, hodně k zamyšlení.. Znázorněna podobnost vyhraněné situace, skvěle znázorněna lidská lakota, touha po moci a princip ovčího stáda. Silné emocionální vypětí v momentě, kdy si babička vzpomene.. Stojí za shlédnutí, opravdu k zamyšlení :) ()

pan_buh

Můžu si vybrat, buď to bude odpad jak vyšitej, nebo to bude jeden z filmů na který se nezapomíná:-) Odporná sluníčkovská propaganda, kterou tam ty chudáci prostě museli nacpat, tomu hodně ubrala, ale vážně jsem se u toho bavil. Za mě tedy 5*! ()

the_weaver

Hitler pranieruje chovanie dnešných Nemcov a tí sa na ňom naoplátku dobre bavia. Alebo mu fandia? Občas je to ťažko rozoznať. Podobne ako je problém poznať, ktoré pozitívne reakcie ľudí na Hitlera sú zinscenované a ktoré skutočné. Prinajmenšom z pohľadu cudzinca sa jedná o celkom úspešnú mystifikáciu, od ktorej sa má čo inšpirovať aj Petr Zelenka. Vrcholom úspechu by však bolo to, keby sa podarilo natočiť skutočnú konfrontáciu "Hitlera" s vedením NPD, tá vo filme bola len hraná.↵  Podarilo sa tiež skvele vykresliť Hitlera ako schopného rečníka a populistu, ktorý ani dnes nemá problém podmaniť si masy. Je až zarážajúce, ako jednoducho sa mu darí využívať zlyhania súčasných politikov.↵  ↵  Je len dobre, že film sa nenesie v moralizujúcom duchu, ale ide skôr o jemne varovnú a zábavnú recesiu s trochu znepokojivou pointou. ()

Robin.Vesely

Film je na základě knižní předlohy, kterou jsem nečetl, ale po zhlédnutí tohoto filmu mně to donutilo si knihu pořídit a přečíst. Tento film se na první pohled může zdát jako pokus o pokračování filmu Borat, ale podle mne se tento film nesnaží být jako Borat. Film se mi líbil svým smyslem pro humor a docela jsem se u tohoto filmu zasmál. Také pomyšlení, že když se Oliver Masucci prochází po ulicích Německa v kostýmu Hitlera, tak reakce kolemjdoucích jsou vtipné. Opravdu mohu doporučit lidem, kteří mají rádi suprové komedie a Borata. ()

BesnaSrnka

Po prečítaní predlohy som uvažoval, ako sa tvorcovia popasujú s látkou, ktorá je do veľkej miery založená na komentároch a vnútorných monológoch hlavnej postavy. Posunutie časti filmu do dokumentárnej polohy sa ukázalo ako správna voľba. Film by sa však dal postrihať na 90 minút a nijako by mu to neublížilo. Taktiež sa mi nepozdávalo, že v dvoch momentoch bola hlavná postava výrazne "out of characher" pre Hitlera z predlohy a zrejme aj toho skutočného(scéna so psom a zahodeným kelímkom). Paradoxne, najväčší dojem vo mne zanechal záver filmu, ktorý nekopíroval knižnú predlohu(kde sa mi zdal nedotiahnutý) a bol celkom šikovne vymyslený. Štvrtú hviezdu pridávam sa úsmevnú citáciu Der Untergang. ()

faborka

Velmi nadějný a originální námět, ze kterého se ovšem dalo získat o 100000% více. Jedna hvězda za místy (pouze místy) mrazivou pravdu a možná nechtěnou předpověď budoucnosti. Ne příliš vzdálené. ()