Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své" město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní. Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší... (CinemArt)

P. J. D.

Snímek mi v určitém směru zpracování připomíná cenami ověnčeného Birdmana. Ačkoliv se spíše než hraný film tváří jako dokument, o to více podkresluje danou povahu, ale i účel samotného sdělení – tedy myšlenku, jíž divákovi přináší. Tou v žádném případě není glorifikace onoho diktátora, jeho skutků a jeho politické strany i působení (něco takového by navíc bylo odporné a zvrácené). Částečně se jedná o parodii, avšak spíš než to zde lze vypozorovat určité upozorňování na fakt a podmínky, jaké vedli k tomu, že umožnili vzestup Německé říše a jejího tyrana v jejím čele. Na fakt, který i přes opakující se podmínky v mnoha hlediscích bohužel nabírá směru ne příliš líbivého – tedy toho, že lidé se z minulosti nechtějí poučit. Pochopitelně zde mluvím o imigrantech, na něž se nahlíží (některými lidmi) ba přímo démonicky. Dá se tedy v kostce říci, že scénář z hlediska sdělení myšlenky vcelku obstál – dobře situoval, parodoval, ale i upozornil na současnou (ale i minulou) politickou scénu a krizi současnosti. Co se týče příběhu, pak ten je napsán docela dobře. Postavy jsou různorodé a dokáží každé svým způsobem zaujmout. Nápad s filmem ve filmu a knihou jako následným filmem, vítám, neboť tak přímo, jasně a jednoznačně upozorňuje na ono zrcadlení, které vidíme od začátku až do konce (což je i ona souvislost s dříve zmíněným Birdmanem). Avšak co režie? Zde trochu pokulhává. Místy jsou scény na sebe napojeny poněkud nešikovně – takového pocitu lze získat předně ve druhé části snímku. Příběh tak postupujeme někdy nuceně a někdy si člověk musí i věci domýšlet (nejedná se o nic velkého, ale výsledný dojem to kazí). Chápu, že se snaží tvářit trochu jako dokument (či televizní reportáž, chceme-li to chápat jako další pokus tvůrců o zrcadlení), ale někdy to dost vadí – zkrátka člověk se prostě začne i nudit. Herecké obsazení není zase tak špatné, ale občas mám pocit, že vyjádřené rozpoložení postav je málo emotivní (a že je takových scén požehnaně – např. cesta autem, kdy je rozebírána dívka mladého režiséra, přiškrcený smích vůdce z podařeného vtipu apod.), avšak z toho viním spíše režiséra. Film jako takový není špatný, avšak podíval bych se na něj znova? Asi ne. Zkrátka, ačkoliv je v něm i dost vtipu, je v něm i dost nudy. Pro plný počet hvězdiček by potřeboval ubrat trochu z té vážnosti, nepředpokládat, že divák je úplný hlupák, co myšlenku/sdělení nepochopí a zkusit jej trochu víc oživit/z-akčnit, tak jako tomu bylo u Borata, jež byl téže laděn coby dokument, avšak přesto i tak byl hraným filmem. Snímku dávám čtyři hvězdičky, protože si je určitě zaslouží. Dozajista není jenom nějakým průměrným filmem – takových se natočí za rok plno. Ale takovýto? Na něco takového by si asi každý netroufl – už jenom kvůli špatné a odsouzeníhodné minulosti. ()

anitae

Tak si říkám, jestli je to s námi tak špatný? A hlavně se myslím, že kdyby Hitler opravdu viděl současný Berlín a celé Německo, tak by ho asi klepla pepka hned na začátku :) ()

AloeB

O tom, jak se jediný Rakušák, který by si zasloužil být dekády zavřený ve sklepě, vrátil a ukázalo se, že se Germáni prostě nezmění a podpoří tradiční stereotyp lidské rasy, že následuje své Vůdce. Netradiční náhled do německé politiky a mentality současné společnosti, sociální experiment, kdy skuteční lidé bezostyšně hajlují spolu s Führerem v přesvědčení, že jde o satiru. A on se jim tam mezitím skutečný Hitler získává upřímnou popularitu. Nemá to sice grády knihy, kde skutečně zmrtvýchvstalý spasitel árijské rasy kandidoval ([ne]typicky) za stranu Zelených, ale celé meta finále má něco do sebe. Určitě to mohlo podojit víc, o tom není pochyb, klidně bych se ještě další půlhodinu koukal na Dolfyho roudtryp Německem a setkávání se s neo-nácky, ale o tohle film nejspíš přichází na úkor svižného tempa. Kromě camea Ulfe Birneho se následně v titulkách, které (zjednodušeně a pitomě řečeno) shrnují nešvary a prasárny současné společnosti, (a tak se tam) objevují Geert Wilders či Marinne Le Pen - až si člověk říká, jak by byla prdel, kdyby v rámci soc. experimentu nějaký charismatický vůdce v podání skvělého Olivera Masucciho (kterého jsem zatím viděl jen ve sračkách jako Dark nebo Dumbledorovy sekrety) potkal i tuzemského Moraváka z Japonska. Parodie na legendární meme s Brunem Ganzem je perfektní, dodává atmosféru hitlerovské problematice. Satanistka v podání Franzisky Wulf je nepřímým důkazem, jak jsou židovské slečny perfektní. Vedle Hnědé rodiny další kvalitní nacistický příspěvek z Reichu. ()

Ozzy2

Komedie to rozhodně nebyla a nechápu, proč je to tady tak uváděno.Tento film je jasnou odpovědí všem sluníčkářským šmejdům, odpovědi Němců jsou snad dostatečně jasné-už mají těch přivandrovalců plný zuby-a to je teprve rok 2014...Co by asi odpovídali dnes?Oliver Masucci ztvárnil Hitlera naprosto přesvědčivě, měl jsem opravdu pocit, že je to on.Škoda, že to neviděl Ovarův přítel a jeho soudruh Renč a znehodnotil Pavlem Křížem v roli Hitlera svůj film.Kdyby tam obsadil pana Masucciho, určitě by film zabodoval lépe. ()

tranquill

"Mě se nikdy nezbavíte, jsem součástí vás všech!" Jasná satira, u které ale zprvu nebylo jasné, komu má "nahrávat". Polodokumentární režie a "dokumentární" dabing mne zde rozhodně nenadchnul, ale za ten závěr, který konečně uhodil hřebíček na hlavičku, dávám hvězdu navrch. ()

fichty91

Čekal jsem teda úúúplně něco jinýho, než co jsem nakonec viděl. Šel jsem do kina s tim, že se pořádně zasměju, vypnu a užiju si "Boratovinu".. místo toho jsme z kina odcházeli celkem zaskočeni a zamyšleni. Ve filmu jsou sice místa, kdy se zasmějete, objeví se zde i hodně "vtipů", kterým jsem se teda (já konkrétně) nezasmál vůbec, ale hlavně je film skvělou ukázkou dnešní doby a myšlení lidí, kteří jsou zfanatizovaní vůči migračnímu problému takovým způsobem, že kdyby opravdu přišel "novodobý Hitler", určitá část populace by byla schopná jeho řečím naslouchat a následovat ho. Což podle mě není zrovna dobře. Navíc byl tady Hitler zahrán opravdu bravurně. Takže - ač jsem šel původně vlastně na úplně jiný žánr, čtyři hvězdy si tohle dílo zaslouží. ()

Inozuka

Většinou je to tak, že kniha válcuje film, ale tvůrcům filmového zpracování románu Už je tady zas se podařilo stvořit pověstnou vyjímku, která tvoří pravidlo. Jestliže při čtení knihy jsem se sice bavil, ale nahlas uchechtl jen párkrát, u filmové verze jsem se smál od začátku do konce zcela bezostyšně. I když je poselství Er ist wieder da dost mrazivé, jeho zpracování mixem reality show boratovského střihu a hraného filmu dle knižní předlohy je sakra výbušná směs. Pochopitelně, že lví podíl na tom má Oliver Masucci, který je v roli Hitlera úžasný i nehraná tupost řady protagonistů z lidu, ale i schopnost režiséra Davida Wnendta vytáhnout z knihy to nejvipnější a skvěle to propojit s okolní realitou. Řečem o tom, že nástup podobných diktatur jako v Německu nebo ve Východním bloku dnes již není možný už snad zas až tak moc lidí nevěří, nebo...? Update: dnes jsem si koupil na DVD a dabing je něco příšerného. To jen na okraj. ()

markotter

Nejvíc mně po shlídnutí tohohle filmu vrtá hlavou to, jestli chtěli tvůrci Hitlera oslavovat (tajně, veřejně se to přece nesmí) nebo naopak dehonestovat. Jestli to druhý, tak se jim to moc nepovedlo, protože jejich Hitler je docela sympaťák s dobráckýma očima, který pronáší moudra, se kterými chtě nechtě občas taky musím souhlasit. Jak bylo ve filmu vidět, tak by se některým občanům Německa znovuvzkříšení Hitlera líbilo moc. Ale raději ho nechme spát, protože víme, jak to nakonec dopadlo. Ale film byl docela prdel a až na pár hluchých míst utekl jako voda. A donutil mně přemýšlet. Takže fajn. ()

gemi

Pokud by šlo o studentský snímek, tak super. Ono to má totiž všechny parametry studentského snímku. Například tak nepodobného Hitlera jsem ve filmu ještě neviděl - zlatý Pavel Kříž! Hitler byl subtilní, stopětasedmdesát čísel vysoký mužík. Tady jej hraje hromotluk s metrem devadesát. A tak je to ve filmu se vším... Je to komedie, ale tak trošku přestřelená, furiantská, nevtipná. ()

Axarus

Vykrádá to koncept Borata a moc se mu to nedaří. Nápad dobrej, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Němčouři jsou po 70 letech pořád nacionalisti jenom na to něktěří zapomnělia potřebujou někoho jako Hitlera, aby jim to připomněl. Nadruhou stranu film dobře kritizuje dnešní Německo celkově vzato i svět. Celkově stojí za shlédnutí. ()

Mitopus odpad!

Tak to byla hodně bolestivá sračka. Kniha je výborná, inteligentní a vtipná záležitost, film je bohužel přesný opak. Pitvořící se laciná zábava vhodná tak do sobotního televarieté nebo podobné chujoviny. S knihou tenhle idiotský počin má opravdu málo společného. Po dvaceti minutách utrpení a pocitu trapnosti mi došlo, že vyvrcholení filmové verze bude beztak nějaký fart joke. Takže jsem to vyp a jal se dělat něco smysluplnějšího. Čučet do zdi. ()

Mani

Čekali jsme dobrou, nic neřešící, komedii - je to mnohem víc! Hlavní postava je naprosto dokonale zahraná, krom mnoha odkazů, easter eggů a funny momentek je film propleten kritikou společnosti i bravurním hanobením NPD(!). Slušně nakousnuté téma imigrace a národa. Ke konci je film spíš silnější, neodpovídá na otázky, spíš je pomůže dobře položit, doporučuji! ()

Franc1s

Konečně zas Áďa v naší telce :) Ze začátku mi trvalo než jsem se chytl a naladil na správnou vlnu, ale pak jsem bavil jak se patří.Příběh tu je, nebudu říkat jaký a jsou v něm právě prostřihy, toho jak Vudce chodil v uniforme mezi lidma, v hospodě na pivku jak s něma byl a vedli velice povedené rozprávky. Být tam více těchto prostřihů asi padnu smíchy pod stůl. A hodně věcí a rozhovorů se přímo hodí do této doby, co se vše děje. Povedlo se a věřím, že knížka bude něco. 8/10 ()

bearmeedek

Moje očekávání bylo větší než výsledek. První půlka filmu byla docela zajímavá a úsměvná (smíchy jsem se neválel). Zbytek filmu se už plácal pořád na jednom místě a celková délka byla zbytečná. To, že film byl natočen už před rokem, odehrává se v roce 2014, jen zesiluje dojem z něj, při současné politické situaci v Evropě. Při sledování filmu si nesmíme zapomenout říkat, že jde jen o parodii, aby jsme neměli až tak velké problémy s Adolfem Bestií, podaným v současné době dost lidsky a s názory, na které "lid" slyší. Celkem za 50 %. ()

Sweat55

Němci jsou prostě ovlivnitelnej národ. Kdyby se v dnešní době opět objevil někdo s nataženou pravicí, nemusel by tam mít problém získat moc. Bohužel. Jinak film jako takovej docela natahován, hlavně ke konci. Ale ta myšlenka, ta se cení. ()

E lan

Jediné co na tomto filmu není reálné je transport Hitlera do naší doby. Pak už začíná děsivě realistický cirkus, kterému se rozhodně dá uvěřit, ač by člověk na začátku tomu nedal ani procento šance. Skvělý počin, originální, někdy vtipný, ale hlavně výborně vymyšlený! ()