Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

easaque

+2* viděl jsem jen dva úvodní díly, takže pravidelný divák tohoto seriálu nejsem a nebudu, ale troufnu si posoudit, že mi jako odpadový nepřijde. Svým humorem je sice jednodušší (což většinovému publiku musí vyhovovat ;-), ale na druhou stranu není trapný, jak se to často stává u jiných podobných seriálů. Často mi přišel i trefný v ukazování různých nešvarů, takže mu ještě lepší 2 hvězdičky dám, než uvidím něco, co by jeho reputaci zkazilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

classic odpad!

Z celej duše nenávidím výrobu nezmyselných slovenských odpadov,ktorými kŕmia slovenský národ,bohužiaľ epidémia,mor sa rozšíril do obývačiek,kde nastáva kompletné vymývanie mozgov,ale tak to niekto chce a podarí sa mu to! Odolávam,odolávať budem,neznášam,pohŕdam niečím,čo považujem za choré zneužívanie ľudí,ktorí sa ale nezamyslia,čo si dávajú vtĺcť do tých sprostých hláv!!! IGNORUJTE TO!!! Je to vôbec možné v tejto chorej spoločnosti? ()

RoneXxXD

Ačkoliv humor je zde ABSOLUTNĚ (ne)vtipný, je to střeštěná podívaná. Dost ve stylu Kameňáku. Chápu všechny kritické komentáře, ale vzhledem k tomu že mi nikdy nevadil extra Kameňák a vždy jsem u toho vypl, i tohle bylo docela "fajn". Not great not terrible, na vypnutí před televizí je to ok. Větší smysl ať humoru či v kinematografii v tom nehledejte. 55% btw 3* dávám už jen z principu, že toto je fakt nadstandard z toho co slováci stejně jako my, poslední dobou produkují za sra*ky. ()

Uesbe

nuž, čítam, že milostiví očakávali Monty Python....ktorý sa, ,,prekvapivo" nekonal.....úprimne, ani mne sa určité vtipy nezdali smiešne, lebo boli až desivo pravdivé....o.k. dôvody, prečo si pozrieť aj druhú epizódu: 1. Sklárovo starostovanie, 2. ping-pong medzi Majským a Kožkom 3. policajt ešte neskončil 4. trio aktivačných pracovníkov 5. paródia na trdelník. Súhlasím s komentármi: Lochnes009, klichem ()

Smartynko odpad!

Ešte som to nevidel ale pozriem si aspoň prvý diel. Potom to ohodnotím. Zatiaľ ale musím povedať, že som voči tomu značne skeptický a keďže môj všeobecný názor je, že Slováci prosto nevedia točiť tak sa bojím, že dostanem ďalší potvrdzujúci dôkaz. Už len to čo čítam o prostredí a štýle humoru sa mi vôbec nepozdáva. Je to to isté ako keď si Kraus s Marcinom v kuse robia srandu iba z Maďarov, Cigánov, dôchodcov, vidiečanov a podobne. Je to otrepané, smutné, silené ale hlavne nekonečne trápne. Trápnejšie od toho je iba to keď sa niekto z nich snaží točiť niečo čo chce pôsobiť reálne. EDIT: Toto je len ďalšia maximálne trápna a nafúknutá kvázi komédia zo slovenskej dielne, ktorá nemá šancu osloviť žiadneho inteligentného človeka. Niekto môže povedať, že sa nejak povyšujem nad ostatných v našej krajine ale keď je niekto taký primitív, že sa na toto dokáže so záujmom pozerať a označiť to za "dobré" zaslúži si prívlastok primitív a zaslúžil by si aj kopanec do gulí za to, že nám tu dýcha vzduch. Extrémne odfláknutá sračka, ktorá varí z vody a snaží sa divákovi nahovoriť, že to bude skvelý slepačí vývar. Ďalšia rana mentalite slovenského národa. Mne zostáva iba pýtať sa - kedy už konečne príde posledná? ()

• V epizóde s názvom "Návšteva" je si v scénke, keď Ďuro a Sojka idú do mesta, v odraze bočného skla auta možné všimnúť kameramana. (Johnny.ARN)
  • Pôvodne mala byť Horná Dolná iba 10-dielny letný seriál. (krasomama)