Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

lucika999

Skvelý slovenský seriál, plný humoru a každodenných trápení niektorých ľudí. Čím viac bude častí, tým lepšie. ()

hujerita

AKO!!! Nech si kto chce čo chce hovorí na TV zábavu je to super, samozrejme na Okřesní Prebor a podobné veci sa to nechytá, ale je to ľudová zábava na oddych hlavy a niektoré veci sú tam úplne genitálne :-) Jednoducho Milujem TWINPEAKS a ak ma zaujme takáto hlúpa cctina, že to dopozerám, tak to má niečo do seba. Občan! Rozíďťe sa!!! A s kým??? :-D ()

Aceboris

Neviem preco sa hodnoti tento serial ako odpad. Nie som jeho velky fanusik ale na odpad to rozhodne nieje. Jeden napise Kamenak, druhy Zabovresky a dokola. Mozno sa to podoba ale v celku to ma od jedneho ako aj druheho dost daleko. Niekedy ked citam komentare tak odpad by som dal na niektore z nich nakolko nedavaju ziadnu hodnotu len jednoduchy koment ODPAD. Ale co uz predsa nebudem hodnotit serial aj ked sa mi moze pacit pozitivne ked polovica slovakov da odpad. Ved kolaje su dane tak predsa nepojdem ja mimo. Serial je svojsky. Casti skacu od dobrych po vyborne. Herercke vykony su fajn myslim si, ze vela postav zapadlo do deju a hraju to v ramci moznosti dobre. Ja hodnotim tento serial ako jeden z tych vydarenejsich. Co je velke plus je hudba fakt toto je vyborne zmaknute. U mna 60%. ()

SANNY22

Veľmi vydarený slovenský sérial, i keď miestami to prepadá do fázy "trapné". Ale aj tak môžem povedať, že tento seriál je skvelý, či už veľmi kvalitným hereckým obsadením, ale aj prostredím. A je mi jedno, že niektoré individuá toto dielo nevedia ocenniť. Ja si stále idem za svojím. A PS: české filmy/seriály sa vôbec nedajú pozerať ;) (ale zato majú best dabing) ()

mlcojana

Pardon za můj názor, vím, že to není zrovna seriál na Oscara a ani ty herecké výkony nejsou, ale je to tak skvěle přehrané, že je to přesně ten typ mého humoru. To, že si seriál na nic nehraje, je skvělé a opravdu se bavím u téměř každého dílu. Nejvíce prostoru má samozřejmě dvojice Polnišová + Heriban, což si myslím, že seriálu prospívá a je fajn, že se každý díl věnuje nějakým jiným postavám. Nevím, jestli si domýšlím až moc, ale právě tou plytkostí, jak tu někteří psali, je to až někdy strašidelně přibližující skutečnost. Vidím v tom surovou realitu obalenou do nadsázky a je to skvělé. Všechny díly si nejsou rovnocenné, ale to je vzhledem k počtu dílů očekávatelné. Opravdu se bavím. Za mě 5 hvězdiček. Nejlepší oddechovka. ()

Anosompozer odpad!

Že sa na tomto podieľajú dospelý ludia, ktorý bez váhania moralizujú o, snáď všetkých aspektoch života, je až priam nepochopiteľné. Verím že v inej dimenzii by boli bezváhania popravený, za degeneráciu národa. ()

TONY

Zo začiatku to bolo ako tak držané pri živote, no ale po dlhšom čase už naozaj nemali o čom točiť. Tento serál je typický slovenský komerčný šrot. ()

MartyFeldman odpad!

Snaha zobraziť Slovákov ako národ ožranov a vypatlancov. A zatiaľ vypatlanci a možno aj ožrani (to neviem) sú autori. Neuveriteľná úbohosť a hanba. Pri tých dvoch, či troch dieloch, ktoré som zo štúdijných dôvodov pozrel, som sa hanbil za nich. ()