Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Purity1711 odpad!

Aby táto trápna pi*ovina bez štipky humoru s pri*ebanou hudbou a napi*u amatérskym dejom mala takmer hodinu je nehorázne ! Čo je na tom vtipné? ()

klichem

Naco pozerat dramy z americkeho brooklynu, ked mozete pozerat realisticku komediu zo slovenskych kopanic. A co ze je to trosku trapne a niektore z pouzitych vtipov ste uz poculi?! Ved ked sa niekto dokaze zabavit na komedii slunce-seno aj 100krat, dokaze sa zabavit aj na dolne hornej aspon raz. Pre mna nenarocne, ale predsa vtipne. Zatial hodnotim velmi pozitivne. Samostatnu hviezdicku by si zasluzilo zapojenie "hudobnych hitov" do deja. ()

ZdenoMolnar odpad!

Je to odpad! A čo ešte horšie že kradnú soundtracky z amerických westernových filmov od skladateľa Ennio morricone !!! čo by sa stalo keby náhodou niekto udal tento seriál a kedže na tie soundtracky nemajú autorské práva a ani ich nedostali :D ()

belinko

Možno som mal trošku očakávanie, že to bude ako Susedia, veď - Sklár, Polnišová, Kubovčík.. to sú dobrí herci... žiaľ, ke´d nemajú čo hrať, tak... zas klasická, slovenská (akože) vtipná hovadina... ()

Themyth odpad!

Ježiši Kriste. Again !!!! Mimoriadne lacné a primitívne vtipy. Pripomína mi to český Kameňák, aj keď tam sa jednalo výlučne o zbierku vtipov. Že vraj to sledujú masy ľudí. To sme už na takejto úrovni, že ľudia sa musia odreagovať sledovaním odpadkov ????? ()

unclejack

Mal som asi dvanásť rokov, ked som privykol k relácii SOS. Vtipná šou v podaní kvarteta Dangl-Sklár-Pomajbo-Polnišová bola jediná vec, ktorá ma prinútila prepnúť na verejnoprávnu STVčku - jeej, sranda, dneska pozerám fakticky len tú - a nadobudol som dojmu, že salvy smiechu, ktoré ma pri sledovaní SOS prepadali budú meradlom pre každý další slovenský komediálny seriál. A ani Hornej-Dolnej sa nepodarilo priblížiť sa k onej hranici geniálnej paródie. Je to nablblé a z hľadiska scenára nedotiahnuté dielko, ktoré svojou prítomnosťou zachraňujú Sklár s Polnišovou. S prekvapením som zistil, že Michal Kubovčík je skutočne dobrý herec, ale schytal mimoriadne jalovú postavu. Na margo posledného sympatického herca seriálu, Marka Majeského len toľko - áno, je to fešáčisko s výstavným hlasom, ale scenárista by sa mal zamyslieť nad tým, ako jeho postavu skutočne využiť. A teraz ten zvyšok - réžia nekomentujem, nič prevratného dokonca ani na slovenské pomery. Zvyšok castu má alebo mimoriadne jalové úlohy - krčmárka, Sládečková - alebo predvádza mimoriadne nezáživné výkony - Dano Heriban. Fórky sú úbohé, scenár, ako som už dúfam dostatočne naznačil, znečisťuje prostredie zdravého rozvoja. A kecy o tom, aký strašne geniálny počin sa to tým Markízákom podaril si strčte za klobúk - až sa tvorcom minú aj tie podpriemerné zápletky, vykrádajúce polovicu klišé vo vesmíre, skončia sa fanfáry a pôjde sa domov. A mimo, zapojenie Morriconneho hudby z posledných dvoch dielov Dolárovej trilógie považujem za kultúrny zločin, pretože banda vymúdrených tvorcov ich švicne na obrazovky kedy sa im zachce. ()

zsvmasar

Kdyby sa pořád nepoužívalo v seriálu jméno Boží nadarmo, tak bych dal 5 hvězd, ale mosím nechat 4... Jinak naparádu!!! ;) ()

Maja_N

Bezpochyby seriál, kde sa nedá ani len náznakom hovoriť o nejakom umení, alebo veľkej kvalite, napriek tomu sú niektoré scénky dosť vydarené a vtipné. Občas má človek chuť pozrieť si aj niečo primitívne jednoduché, na čom sa môže zabaviť. Niektoré z posledných častí (natočené 2018), do ktorých asi v snahe zaujať ešte viac ľudí dali účinkovať Evelyn, je len na škodu, pretože keď doteraz tam neboli nejaké extra herecké výkony, teraz to už skutočne začína byť aj pre mňa, čo som si to v rámci "vypnutia" a jednoduchej zábavy pozrela, až otravné. ()

panki9922

V čase svojho vzniku som Hornej Dolnej venoval svoj čas a trochu ma pobavila. S odstupom času už ale nedokážem dopozerať čo i len jednu celú epizódu. Najlepšou zložkou je soundtrack od HS. Ide o jednoduchý nenáročný seriál, snažiaci sa zobraziť každodenný život priemerného slovenského vidiečana s humorom. Škoda len, že je to až príliš jednoduché a často trápne. Škoda tiež, že sa všetky postavy rýchlo zmenia na nudné a stereotypné a že herecké výkony sú príliš často slabé. ()

Moredogs

Zabavne scenky zaujimave obsadenie, a nazory že to je otrepana tema no pardon takže otrepany je aj život vela ludi v SR a ČR??? lebo takto žije velmi vela ludi. Ja davam 4. ()

Methew odpad!

Úplne nelogická zlátanina, ktorá pracuje na princípe primitívneho, tzv. záchodového humoru, ktorý nemá žiadnu logiku, a pobaví možno tak podpriemerne inteligentných ľudí so zdeformovanou predstavivosťou. Ako dlhoročný pozorovateľ rôznych filmov a seriálov, toto neodporúčam vážne nikomu. Nič Vás to nenaučí, nemá to žiadnu hĺbku, nie je v tom žiadne ponaučenie. Je to až naivne plytké. Som úprimne sklamaný z našej republiky... ()