• Scraffy

Celkom trápny a prekvapivo nudný slovenský komediálny seriál, ktorý ma naviac hercov na kraji amatérizmu. Nechápem, prečo a ako dokázal tento seriál ohúriť mladých. Je to naozaj zlé. Humoru je tam veľmi málo a aj to minimum, ktoré tam je, tak je dosť trápne. Jedna hviezda len za využitie slovenskej hudby, ktorá sa pekne hodí do danej situácie. Inak zhola nič.(24.12.2017)

Aj keď Petru Polnišovú ako komediantku stále nemôžem ani cítiť, aj napriek výraznej (ale sympatickej) amatérskosti a faktu, že spolu s podarenými vtipmi sa dosť často sypú aj tie trápnejšie, musím povedať, že Horná Dolná je za dlhú dobu najpodarenejší slovenský televízny výtvor. Osudy dedinčanov z Hornej Dolnej podfarbené starými československými evergreenmi (teda evergreenmi pre tých skôr narodených) pobavia celkom poctivo. Hodnotenie nechávam na 3* a už nikdy nehodnotím po pilote.(6.1.2015)

• Richie4422

Pár minút dobrých hlášok, niekoľko fajn gagov, niekoľko minút klasickej televíznej recyklovanej zábavy zo slovenských obrazoviek za posledných 10 rokov, pár totálne trápnych vtípkov a hluché miesta. Nie som z tých, ktorí majú nutkanie kritizovať slovenskú tvorbu ako poniektorí- odpad a 1 hviezdu si to vážne nezaslúži. Celkom som sa na to tešil, ale bohužiaľ televízna tvorba neprekročila svoj tieň aj napriek kvalitnému hereckému obsadeniu- Sklár je späť. Ak je toto tým, čo trhá rekordy sledovanosti na Slovensku, tak to len zhrňuje situáciu na obrazovkách. Ľudia, ktorú sú "nútení" presedieť večer pri telke si radšej pustia toto ako ostatné geniality u nás. Nie je to katastrofa, ale očakával som viac a na 3 hviezdy to jednoducho nemá.(10.2.2015)

• ChrisBa

Toto nie je hate..ale ja vážne nevidím dôvod na to, aby som tomuto seriálu dal viac hviezdičiek. To vážne niekoho toto baví? Humor postavený na trápnych grimasách, primitivizme a absurdizme? Nevieme už na Slovensku vymyslieť trochu inteligentnejšiu zábavu? Horná dolná mi príde zábava pre ľudí s veľmi nízkym IQ.. nechápem ako je možné, že v susednom česku sa dokáže natočiť geniálny zábavný seriál(Okresní přebor) a na Slovensku my dokážeme robiť iba takýto trápny humor. Dokonca ani herci nie sú dobrí. Veď taká Polnišová má zopár grimás nič viac. V takom S.O.S bola super, no na hraný seriál nemá.. Sorry..(19.7.2016)

Musím skonštantovať ,že po dlhom až po velmi dlhom čase ,sa na Slovensku podaril nakrútiť seriál ,ktorý je vtipný ,a každá jedna sranda a hlášky my sedia v tomto seriály.... Premňa my každý z hercov ,kto v tomto hraje príjemne sadnú či už Petra Polnišová ,Marek Majeský , Matej Landl , Zuzka Sebová a takisto ostatný sú príjemne zábavny.... Dobre musím,uznať že možno nie každému sa páči tento druh srandy... ,ale mne to prišlo po dlhom čase fakt vtipné,a možno že moje hodnotenie bude troška vysoké,ale mne tento seriál sadol.... ,a ja dávam ( 4/5 )(31.1.2015)

• - Úvodnú pieseň k seriálu naspieval Peter "Kuko" Hrivňák z kapely Horkýže Slíže. (Domineus)

• - Natáčanie prebehlo v dedine Nová Lehota pri Novom Meste nad Váhom. V skutočnosti obec nemá rybník, má dva kostoly (katolícku kaplnku svätého Antona Padovského a neoromansky evanjelicky kostol) a približnú rozlohu 18 km² s populáciou 199 obyvateľov. Televízia Markíza vytvorila aj interaktívnu mapu s popisom miest, ktoré sa vyskytujú v seriáli. Dva mesiace sa nakrúcalo bez štúdiových rekvizít a ateliérov, takže náklady na výrobu neboli finančne náročné. Miestni občania dostali za komparz od 10 do 30 eur. Lepšie boli na tom tí, ktorí požičiavali štábu svoje pozemky. Tí dostávali 20 eur za hodinu. A aj herci brali za nakrúcanie menej ako obvykle. (PATWIST)

• - Na prvej časti sa pracovalo podľa Matthiasa Setteleho viac ako 9 mesiacov. (strategie.hnonline.sk) (tommy187)