• ecceHOMMO

Sklamanie, prekvapivo?.... vlastne ani nie. Už štyridsaťpäť minútová, premrštená stopáž naznačovala, že ide len o komerčnú vojnu v prime time (Všade vo svete je podobný formát seriálu cca o polovicu kratší...asi vedia prečo). A to sa iba potvrdilo a potvrdzuje v každej časti!!! Byť to o polovicu kratšie mohol sa z toho stať možno i ďaľší kultoví seriál na našich obrazovkách, ale takto....Po štyroch odsledovaných častiach, môžem povedať, že ma žiadna nezaujala, výraznejšie nepobavila (samozrejme určité fragmenty podarené boli) a u mňa to tým pádom zapadne v prachu.(9.2.2015)

• Marek1991

Pre mňa sú diela, v ktorých hrá Peter Sklár, moja vzdialenejšia rodina, vždy niečím výnimočným, obzvlášť okrem rodinných záležitostí aj pretože sa venuje skôr humoru a zábave. Tu ho môžeme vidieť spolu so svojou parťáčkou z SOS Polnišovou, no zakiaľ on predvádza podľa mňa svoj štandardný výkon, ona je výsostne trápna a afektovaná a jej prejav ma nebaví. Slovensku chýbajú humoristické diela, komédie ako soľ do jedla a tu sa ukazuje, že chýbajú aj kvalitní herci a herečky. Nie všetci sa na to hodia, obzvlášť nie niekoľkokrát vyprané televízne tváre jednotlivých televízií ako napríklad Majeský. Tiež je tu mnoho priemerných ako Sládečková, Kožka, Kubovčík, Šebová a iní, ale ešte by to mohol zachrániť scenárista, no po takej odmlke podobných relácií sa budú hľadať aj oni sami dlho, lebo asi im chýba inšpirácia, či nápady, aj keď u talentov by to bolo poznať aspoň priemernosťou tohto seriálu, pretože si to priam pýta. Určité trnavské nárečie, výrazy, vtipy tomu vedia dodať šmrnc, no človek ich musí vedieť používať, aby nezabil aj črtajúcu sa zábavu, kde zničí príležitosti. Občas človek aj vie, čo kto povie, prípadne vidí obohrané slová a prejav, ktorý sa tam ani nehodí a preto ma to mrzí, že ma to nie veľmi pobavilo, čo je možno aj prostredím televízie, ktorá svojim prístupom mnohé ničí. Nikdy som nebol nejak vysadený na Lasicu, Markoviča, bavili ma svojho času aj Skrúcany, Noga, Piško, Snopko, no taká tá bezprostredná zábava a hlavne nie nejak trápna, že diváci to s protagonistami cítili rovnako sa u mňa stratila niekedy okolo roku 2005, potom bol ešte posledný výstrel SOS a potom už len plejáda odporných nevkusných a falošných reality-show, silených talk-show, trápnych prvoplánových neoriginálnych seriálov typu Susedia, Hoď svišťom, Kutyil s.r.o. a mnohého, na čo si už ani nespomeniem, kedy som si musel zábavu vynahradiť Simpsonovcami, Dva a pol chlapom a filmami. Dobrý humor je niekedy ťažšie urobiť než dobrú drámu a preto ma mrzí, že nemám uchované nejaké momenty, ktoré ma pobavili tak, že som ledva vedel dýchať, toto bohužiaľ vie vyplniť chvíle, ktoré mi prídu nudné, ale väčšinou to ide, keď mám čo robiť až som v zhone a tak to, že na to nemám veľmi čas, ma veľmi nemrzí.(1.3.2015)

• dehlie

Nevtipná komédia je veľmi zmierlivým zhodnotením tohto "výkvetu" slovenskej zábavy. Zamýšľam sa kto sú vlastne diváci tohto seriálu a kde to vlastne žijeme. Vôbec sa nechcem povyšovať, ale čo je veľa to je príliš. Hodnotenie odpad! je niekedy ťažké udeliť, ale v tomto prípade úplne výstižné a zaslúžené.(12.9.2016)

• corona

Jednooký medzi slovenskými seriálmi kráľom. Úspech seriálu dúfam naznačuje, že slovenský diváci už majú dosť búrlivých koní, ktoré v paneláku neplačú. Humor je síce na úrovni stanice, ktorá to vysiela a slovenskému divákovi to zrejme stačí. V druhej sérii by som poprosila menej Polnišovej a Sládečkovej a viac policajta Kubovčíka.(4.3.2015)

Chtěl bych vidět vy kritizanti, kdy naposled Češi natočili něco, nota bene seriál, u kterého se dalo když ne smát, tak aspoň bavit. A já se tady u toho směju. Je to sice chvílema troškiáda, ale o to tu jde: v době, kdy Troška, zakladatel žánru, se křečovitě snaží naskočit na starou vlnu, kterou sám spustil, a nejde mu to, tak Slováci to chytli za správný konec: zápletky mají smysl, gradují, využije se každý komický moment včetně skvěle vybraných doprovodných písniček, a herci navíc svoje křupany skvěle hrají. Ne jak u Trošků, kde humor zastydl na tom, že vesnické báby jsou drbny, a přitom je jedna jak druhá, hrají naprosté nic, a zbytek herců jsou homoňové, jejichž kvalifikace pro film se zakládá na tom, že režisérovi nechali kousek hnědýho za předkožkou.(31.1.2015)

• - Úvodnú pieseň k seriálu naspieval Peter "Kuko" Hrivňák z kapely Horkýže Slíže. (Domineus)

• - Na prvej časti sa pracovalo podľa Matthiasa Setteleho viac ako 9 mesiacov. (strategie.hnonline.sk) (tommy187)

• - Epizóda Rybník mala stanovenú TV premiéru 19. januára, ale televízia ju nedopatrením zverejnila online už 12. januára. (Karamanlis)