Reklama

Reklama

Shaft v Africe

  • USA Shaft in Africa
Trailer

Obsahy(1)

Richard Roundtree se vrací jako neporazitelný detektiv Shaft. V přestrojení pronikne kartelu obchodujícím s otroky, aby pomohl osvobodit překrásnou priceznu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Třetí a poslední díl "grindhousové blackpotation" trilogie s tvrďákem Shaftem se mi líbil jasně nejvíce. Podíváme se s ním do Afriky, poznáme místní zvyky a obyčeje, ve filmu vystoupí spousta zajímavých postav, Shaft, ač na tisíce kilometrů vzdálen svému přirozenému prostředí, se dokáže místním podmínkám velmi dobře přizpůsobit, pořád se něco děje, občas osouloží nějakou tu krasavici, občas dá někomu na budku a ve finále to všechno vystřílí samopalem. K tomu trousí hlášky jako vždy, ale film na nich nestojí tak, jak to bylo u dílu prvního. Na míle vzdáleno prvnímu dílu, ovšem postava Shafta je nezměněna a stále stejná, stále má svůj styl a je to prostě Shaft. To se mi na filmu moc líbilo. Opravdu vydařený, slušně dobrodružný závěr této 70.kové trilogie. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ani v tomhle případě to není až tak velká zázrak, ale přece jen to má něco do sebe, má to trochu hlubší sociální podtext a navíc velmi dobré postavy na všech postech. Jinak je to ale trochu umorousané a trvá, než se dostanete k těm skutečně zajímavým momentům, které vás dostanou a které si budete pamatovat. ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Supernegr John Shaft ve svém třetí, zároveň i posledním filmovém dobrodružství. Tentokrát musí ochránit "bratry" z Afriky černější než koks, před bílími padouchy bělejšími než balakryl. Každý chlap co se mu dostaví do cesty dostane do tlamy (v lepším případě), každá baba (černá či bílá) co mu přejde přes cestu, pozná jeho vybavení. Moje první setkání s legendou, upřímně přiznám, čekal jsem víc, přesto pěkná hudba, krásné africké exteriéry, kvalitní režie veterána Guilermina, který snad neumí režírovat blbě a Richarda Roundtreeho ve své životní roli. ()

TO 

všechny recenze uživatele

Shaft se nechá naverbovat jako otrok, aby zničil obchod s pašováním lidí z Afriky do Francie. Třetí díl je neustále nějaká přestřelka a mlátička, samá nahatá černoška a jedna extrémně nadržená běloška. Pro mě nejlepší díl z celé řady. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama