Wataha - Série 1

(série)
TV spot
Polsko, 2014, 4 h 36 min (Minutáž: 38–54 min)

Leszek Lichota, Andrzej Zieliński, Bartłomiej Topa, Maciej Mikołajczyk, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Dagmara Bąk, Julia Grant-Scott (více)

Epizody(6)

TV spot

yvona

Celkem se na to dá koukat, mám Poláky ráda, ale konec to zabil: Všechno je zablokované, všechny únikové cesty střežené, až na vlakové nádraží. Tak to se teda jděte vycpat. ()

Axident

Objektivně to nijak výjimečné nebylo a zasloužili by tři a půl, ale všech šest dílů mě opravdu bavilo a vtáhlo, navíc jsem si užíval parádní exteriéry Polonin a divočiny, velmi solidní herecké výkony. Atmosférou a provedením hodně připomínalo Pustinu. ()

Renfield

Velká škoda značně překombinovaného, natahovaného vyšetřování, které míří přehnaně vysoko, navíc jsou v něm i zbytečné postavy, jako červ. Ti hlavní by to totiž utáhli sami, i když herecké výkony nejsou z nejlepších, ale dění mezi pohraničníky funguje velice dobře. Právě práce pohraniční stráže, Bukovské vrchy a jejich obyvatelé jsou tu to nejsilnější. Scény jako ta úvodní, setkání s medvědem, nebo téměř hororová u šamana jsou výborné a takových je tu mnoho. Více než vyšetřování prokurátorky mě bavilo vyšetřování kapitána Rebrowa... škoda, že bylo možná příliš brzy ukončeno. Původně jsem hodnotil třemi, bylo to kvůli závěrečné epizodě a jejímu ne příliš šťastnému ukončení. Doufal jsem, že přijde druhá řada, což se naštěstí i stalo, tak snad bude dovysvětleno. Ona závěrečná epizoda má spoustu silných momentů, je jím například Rebrowův útěk a setkání s Grzywou... tam jsem čekal jiné vyřešení, hold zase zůstalo otevřené. Přesto je tu nová řada, tak si ta první ty těsné čtyři zaslouží. 70% ()